Tj I 1 1 april 2004 82e jaargang nr. 14 kregen we uitleg van de Zeeburgia-'se grensrechter, waarom hij wel moest vlaggen en het wel degelijk buitenspel was: er was namelijk een nieuwe regel ingelast...waar velen niet van op de hoogte wa ren...Enfin, zo lusten we er nog wel een paar en als Fabian na een goede aktie over rechts in het strafschopgebied wordt neergelegd en geen terechte strafschop krijgt, dan is het uiteraard wachten op de tegengoal. Dat gebeurde dan ook prompt. Een ongelukkig handsbal van Marius, bezorgde Zeeburgia de felbegeerde strafschop en daarop volgend de voorsprong van 0-1. AFC probeerde zich te vermannen, Dennis werd naar voren gestuurd, maar ook Dennis kon het tij niet meer keren voor AFC. Een 2e tegengoal was voldoende voor Zeebur gia om de winst mee naar huis te nemen, AFC achterlatend met lege handen. AFC had het betere spel, had de betere kansen op de over winning, maar het ontbrak de scherpte die nodig is om op de cruciale momenten tot scoren te komen en de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Volgende week zaterdag naar IJsselmeervogels, het zal een pittige wedstrijd worden, maar we hebben genoeg potentie in dit team om voor die felbegeerde 3 punten te kunnen gaan. Kop op mannen we zullen er allemaal weer zijn, ga ervoor!!! Mady 27 maart: AFC Dl verliest opnieuw van AZ De thuiswedstrijd tegen AZ was als avondwedstrijd gespeeld en toen werd er met 2-1 verloren. Flet gevoel was er toen dat AFC zeker niet onderdeed voor AZ en, indien de vorm wat beter was geweest, de wedstrijd ook had kunnen worden gewonnen. De scouts van AZ hadden dat kennelijk ook gevonden, want twee AFC-ers zijn be naderd een proefwedstrijd te spelen voor de Alkmaarse club. Optimis tisch trok de AFC karavaan afgelopen zaterdag dan ook richting de Kaasstad. Het liep echter niet helemaal zoals we allemaal gehoopt hadden. Verzorgster Sandra draaide in tegenstelling tot de vooraf gaande wedstrijden overuren. Thomas gaat wel vaker zeer stevig de duels in zonder er iets aan over te houden. Na 10 minuten was het echter mis. Hij moest van het veld worden gedragen. Achteraf blijkt er een botje bij zijn knie uit de kom te zijn geschoten. Dat wordt minstens een week niet voetballen. Ook Mitchel en Karim moesten door Sandra worden verzorgd. Daan ging op de plaats van Thomas spelen. Kay kreeg de positie van laatste man en Kevin viel in. De kracht van AZ lag deze wedstrijd op het middenveld, waar hun twee beste spelers de wedstrijd bepaalden. Het eerste doelpunt viel wat ongelukkig en daarna hield AFC lang stand, maar kon zelf nauwelijks kansen creëren. Edwin en Thierry vielen in de tweede helft in, maar konden ook het tij voor AFC niet meer keren. Met een afstandsschot en een mooi uitgespeelde kans maakte AZ er nog twee doelpunten bij. 3- 0 verliezen.Het doet toch wel even pijn! Tom Visser D4 Nat, héééél nat 20 maart: Sporting Maroc D2 - AFC D4 0 - 3 Lekker zeg zo'n dug-out aan de goede kant van het veld. Dan kunnen de vaders weer al hun wijsheden vertellen terwijl de regen over ons heen werd geblazen...letterlijk. Een wonder dat het doorging, maar toegegeven de velden op De Eendracht zijn van uitstekende kwaliteit. Na ons ging vrolijk een seniorenteam nog van start. We waren sterker, dat wel maar het ging niet altijd even goed. En toch, af en toe, laten we heel aardig voetbal zien, zoals bij het derde doelpunt. Keurig combineren net zolang totdat Didier de achterlijn haalde en kon terugtrekken op David, die met dat soort kansen weinig moeite heeft. Maar het was zwaar met dit weer. Tuurlijk, daar had de tegenstander ook last van. Maar wij waren met precies elf en zij haalden plots een paar uit hun Dl van stal. Deerde niet, we bleven sterk genoeg. Jere my, Pieter, Jeroen, allemaal trouwens hoor, wat hebben jullie lopen zwoegen en werken met dit weer en storm tegen. Klasse! En dus wel zeer verdiend gewonnen en zoals dat heet "niet nat gegaan. Frank de Munnik D4 Gevouwen handen 27 maartRKAVIC Dl - AFC D4 3 - 3 Die verwacht je bij een katholieke vereniging, daar staat die RK tenslotte voor. Blijkbaar helpt dat en speelde hun Dl "gezegend". De eerste twintig minuten waren toch echt voor ons. Vrijwel het hele spelletje werd op hun helft gespeeld, maar tot echte kansen wisten we niet te komen. En dan het bekende oude verhaal natuurlijk; de eerste de beste counter leverde de 1-0 op. En vanaf dat moment liepen wij achter de feiten aan. De rest van de wedstrijd bestond uitjagen op de gelijkmaker met alle risico's vandien. Nog voor de rust lukte dat via een prachtig afstandsschot van David na een heel slim pasje van Alain. En dus was er alle vertrouwen in de rust bij de aanhang dat we in de tweede helft wel even duidelijk zou den maken in de stand hoe de verhouding behoort te zijn. Tenslotte zijn wij (sub)top en staan zij onderaan. Maar dat was een misvatting. Ook al vocht Floris voor elke meter tegen hun sterke linksbuiten en blonk Louis als sterke verdediger op links uit, RKAVIC kreeg kansen. Meteen na het begin stond het al 2-1. Weer op jacht dus en een tijdje wisten ook wel weer overwicht te krijgen wat uiteindelijk resulteerde in de gelijkmaker. Zou het dan toch nog goedkomen? Nee, al binnen een minuut waren we weer in dezelfde situatie. Eerlijk gezegd; langs de lijn verdween het ver trouwen dat het nog ging lukken. RKAVIC kreeg zeker een vijftal kansen om de voorsprong te vergroten nu wij ruimte weggaven. Ge lukkig was Jerry paraat en hielp de paal ook een handje. Maar David en Alain weten elkaar weer net zo te vinden als toen ze ooit in hun eerste F-jaar begonnen. De eerste schoot vlak voor tijd op de paal en Alain was op de juiste plek om de bal fraai er in te draaien. Het resultaat van blijven doorvechten, waar Didier en Jeroen een voorbeeld van waren, ook als het allemaal niet meezit. Maar dit keer waren wij het dus die uiteindelijk onze handen mochten dichtknijpen met dit resultaat... Frank de Munnik D4 Vlag dekt de lading! 4 april AFC D4 - Pancratius D2 2 - 2 Vandaag een zware wedstrijd tegen één van de twee koplopers. De afstand is minder groot dan uit de stand blijkt want onze winst op Sporting Maroc is door de KNVB nog steeds niet doorberekend. De zin was er, het veld was prima, moet iedereen in het vervolg nog wel ff op tijd komen want bij de warming-up pas aansluiten hoort natuur lijk niet. Het eerste kwartier ging het aardig gelijk op zonder dat er echte kansen voor een van de teams waren. Pieter en Finn vooral moesten er hard voor werken, maar wisten onze 16 meter vrij te houden. En toen kwam het grote moment voor Louis en de grensrechter. Een hoge en harde vrije trap vanaf de zijkant die gevaarlijk hun doel indraaide. De keeper stompte 'm eerst, lukte niet echt, en wist 'm toen te vangen achter de lijn. Heel sportief wees het vlaggetje van de grens naar het midden. Zo leek het te gaan. Maar of het geroep van zijn achterban of het plotse besef wat hij had gedaan toesloeg...opeens veranderde hij van gedachten. Te laat, besliste onze scheids terecht en kende het doelpunt toe. Nou; gezellig schelden van de Pancratius fans, erg leuk als je als jeugdspeler je vrije tijd opoffert om een jeugdwedstrijd te fluiten. Pancratius werd wel sterker en uiteindelijk resulteerde dat vlak voor rust in de gelijkmaker. In de tweede helft kregen we het steeds zwaar der, ze zijn tenslotte niet voor niks koploper. Het leek op buitenspel, maar dat hoort er soms bij, en we stonden achter. Maar heel moeizaam wisten we af en toe bij hun doel te geraken in de wel gewilde jacht op de gelijkmaker. Totdat dan een van ons (sorry geen naam, ging zo snel...) dreigde door te breken om alleen op de keeper af te gaan en door twee verdedigers werd gemangeld. Geen twijfel mogelijk: penalty. Toch meende hun grens daar weer even zijn afwijkende mening over te moeten komen geven, een gotspe. David liet even onnederlands zien hoe je zoiets goed afmaakt, de keeper had geen schijn van kans. En daar bleef het bij. Voor ons toch wel een goede uitslag en gezien al het harde werk van een ieder, ook wel terecht. Dus wat ons betreft toch wel het vlaggetje in top. Frank de Munnik 20 maart: Ajax D5 - AFC Dll (El) 3-4 Het is eigenlijk jammer dat ik hierboven meteen al de stand verklap. Het was zo ongelooflijk spannend! Bijna alles afgelast, toch maar even Ajax gebeld. "Natuurlijk gaat het door, ze spelen op kunstgras" Een keiharde wind van doel tot doel. le helft wind tegen, een enkel zeldzaam kansje maar eigenlijk komen we niet over de helft. De ene aanval na de andere op onze goal maar op één of andere ma nier houdt ons keepertje Dion de bal tegen of de bal gaat naast of net over. Toch met 2-0 achter met de rust. Bedrukte gezichtjes tijdens de donderspeech van onze trainer/coach David. Onze leider Hans laat zich ook niet onbetuigd. Het duo doet met groteske bewegingen voor hoe er verdedigd moet worden. Geen ruimte meer weggeven, de wind gebruiken bij de vrije trappen. De corners van links met de rechter voet en de comer van rechts met links nemen. Uit ervaring weten we 17

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 17