busreis heen en terug niet voor niets zijn geweest. Het bleef bij 1-1. Indien we de kansen die we creëerden hadden benut, hadden we zeker met 3 punten naar huis gegaan. Voetbal is wat dat wat betreft soms best een vervelend spelletje. De komende weken zullen we alles uit de kast halen tegen Quick 20 en Cambuur om verder te gaan stijgen op de ranglijst. Dit moet kun nen. Ondergetekende zal dan weer aanwezig zijn. Tenslotte kan ik melden dat we inmiddels bovenaan staanBo venaan staan betekent in dit geval in het rechterrijtje. We zijn dus weer een plek opgeschoven. Dit ten koste van Zwolle. De honger is nog niet gestild, want we willen graag nog wat verder opschuiven. Word vervolgd!!! Jan Portengen Twente BI vs. AFC BI Het begon al prettig tijdens de heenreis; elf kilometer file voor Amersfoort. Een aantal mensen begon het toen al aardig warm te krijgen. Toch nog binnen de twee uur in Hengelo, waar we letterlijk tot voor de deur geloodst werden. Een aantal mensen onder aanvoe ring van Jan Kloes was onmiddellijk verdwenen naar aan visstal bij de ingang, terwijl de spellers door Kenneth geïnstrueerd werden. Al onmiddellijk vanaf de aftrap werd duidelijk wat de aspiraties van Twente waren en ook liet de scheids zich al snel niet onbetuigd. Onze boys gaven in deze hoog tempo-wedstrijd goed partij. Na ongeveer twintig minuten wordt Wouter geveld met een gigantische bloedneus als gevolg. Een enkeling had een iets te hoge elleboog van een van de twee directe tegenstanders gezien.... (hebben we geen bewegingsdeskundigen bij de KNVB? Als je om hoog springt gaan over het algemeen je ellebogen juist tegen je li chaam Intussen nog steeds 0-0. Maar puur pech, als Lamin een bal die voor langs lijkt te gaan tot zijn en ieders verbazing via de paal de goal in ziet gaan. 1-0. Ondertussen ook nog wat rare beslissingen; voordeel is voordeel en dus niet fluiten als er echt voordeel is. Danny wist na een overtreding de ruimte te vinden, maar het leek de scheids toch iets te gevaarlijk. Na rust een aantal gevaarlijke uitbraken en Twente moest aan de noodrem trekken; (g)een penalty. Ook Ben ging neer, maar viel waar schijnlijk iets te mooi. Voor Twente, dat de twee topscorers uit de le Divisie levert, was 1-0 wel erg mager en wist alsnog de 2-0 te scoren. Heren de complimen ten. Het was vrij rustig op de weg terug even de boel op een rijtje zetten voor de meesten, zeker voor die ene speller die niet aan de bak kwam, maar ja wie weet.Succes. Thea V. B2 en de hoogtevrees Nog maar net in de derde divisie en gelijk al meedraaien in de top. Te mooi om waar te zijn. Tegen Haarlem leek het door leegloop en bles sures geteisterde team al wat steken te laten vallen, maar tot verbazing van een ieder hadden de nummers 1 en 3 ook punten laten liggen. Tegen DCG, waar we al eerder puntverlies geleden hadden, ging het al niet veel beter. Onwetend van dit alles werd op verzoek van Zee- burgia de wedstrijd tegen hen verplaatst naar zaterdag. Met een afgeslankte groep, waarvan drie spelers niet geheel fit, werd de confrontatie aangegaan. De eerste helft leek het nog mee te gaan vallen, vooral toen we bij een 1-0 achterstand een penalty tegen kre gen, die gestopt werd. Helaas toch nog 2-0 voor rust. Na rust vielen de goals als rijpe appeltjes, tegen wel te verstaan. Patrick wist, dankzij een verzilverde penalty de eer nog te redden: eindstand 6-1 Voor een kampioenschap hoeft niet meer gespeeld te worden en DSO en Zeeburgia mogen uit gaan maken wie het hoogst eindigt. De B2 in ieder geval niet meer. Zij kunnen zich nu ontspannen op de/het ko mende bekerduel(s) richten en wie weet. B2 ik hoop wel dat jullie over deze dip heen komen en de laatste wedstrijden nog met plezier spelen, want daar gaat het toch ook om?! Tot kijk. Thea V. 7 april 2004 82e jaargang nr. 14 27 maart: GVW Cl - AFC Cl 1-3 Met de bus deze zaterdagochtend naar Veenendaal voor de wedstrijd tegen GVW Cl. In de bus werd de jarige Tim nog even verrast met een bescheiden gezongen "Lang zal je leven". AFC ging geconcen treerd en fel van start. Er werd goed gecombineerd en het wachten was op het le doelpunt, dat uiteindelijk ook zou vallen na een prima actie van Damiano op Frank, die de bal prima inschoot 0-1. De zwaar bevochten overwinning van 2 weken geleden tegen FC Utrecht, had het team duidelijk vertrouwen gegeven. Er werd bij tijd en wijle uitstekend gecombineerd, met name over links waar Kevin, Robin en Darryl elkaar goed wisten te vinden. GVW beperkte zich in deze fase van de strijd tot het beperken van de achterstand en buiten een goed genomen vrije trap, wist GVW het AFC niet echt moeilijk te maken. Dit kwam uiteraard ook door het betere spel dat AFC op de mat legde. Een door Robin op het middenveld gekopte bal naar Erixon, werd helaas overgeschoten, evenals een paar minuten later Ricky's afstandsschot ver over de lat van GVW verdween. Ondanks deze goede aanvallen, wist AFC de voorsprong nog niet uit te brei den. GVW begon wat meer aan te dringen. Uit een door GVW vlak voor rust te nemen corner, was de paal onze keeper Maxime gunstig gezind. De bal spatte van de paal in de handen Maxime. Bij rust was de stand dus nog niet gewijzigd. Amper 19 seconden op het veld te hebben gestaan bij aanvang van de 2e helft, was het echter Darryl met een afgeketst "zondagsschot de bal achter de verschrikte keeper van GVW schoot. Dat was lekker, zo'n doelpunt al zo snel. GVW was duidelijk aangeslagen, maar bleef ondanks deze snelle goal toch zoeken naar de aansluitingstreffer. Een onachtzaamheid van AFC gaf GVW deze kans ook, een prachtig afstandsschot verdween onhoud baar in de kruising waardoor 1-2 op het scorebord werd aangetekend. AFC was echter beter, een goede voorzet van Frank kwam bij Robin terecht, maar zijn schot werd helaas door de keeper van de lijn ge haald. De uiteindelijke eindstand werd bereikt door een vrije trap, net buiten het strafschopgebied van GVW, genomen door Dennis, die de bal met een slim wippertje naar Frank op rechts speelde, die op zijn beurt een dusdanig voorzet gaf die Erixon prima inkopte. Ook na deze 3e goal bleef AFC uitstekend voetballen. Een schot van Fabian na een prachtige rush vanaf het middenveld, ging maar net over. AFC bleef goed combineren, maar verdere kansen werden niet benut. Eindstand 1-3. AFC kon de 3 punten verdiend mee naar Amsterdam nemen. Zo bescheiden de heren Tim vroeg in de ochtend hadden toegezonden, zo vol vastberadenheid stond het team op het veld vanaf de le minuut, fel en geconcentreerd, goed zoekend naar de juiste combinaties. He ren, we zijn weer op de goede weg!! Volgende week Zeeburgia thuis, altijd lastig maar gezien het spel over de afgelopen 2 wedstrijden, kunnen jullie er alle vertrouwen in hebben, en wij ook. Mady 3 april: AFC Cl-Zeeburgia Cl 0-2 Het team van AFC moest het deze ochtend doen zonder Maxime (liesblessure), Erixon (herstellende van de opgelopen spierblessure afgelopen zaterdag) en Robin (rugspierblessure). Het weer was rede lijk ondanks een straffe wind die over het veld waaide. AFC begon fel, maar waar we vorige week prachtige combinaties zagen, was het spel onrustig. Dat had uiteraard ook met het sterk fysieke elftal van Zeeburgia te maken. Ondanks dit feit, kon al snel worden gesteld, dat AFC sterker was in deze fase van de wedstrijd. Het probleem was, dat de scherpte ontbrak bij sommige spelers. Het spel speelde zich voor namelijk af op de helft van de tegenpartij, maar echte kansen kreeg AFC toch niet. Een mooie aktie van Frank waarna Darryl de bal naast schoot, was eigenlijk de enige echte goede kans, buiten een paar schoten over doel en in handen van de keeper. Zeeburgia kwam gedu rende de le helft er aanvallend niet echt aan te pas en moest zich beperken tot verdedigen. A snel na aanvang van de 2e helft werd Darryl op een prachtige plaats recht voor het doel van Zeeburgia, neergelegd, net buiten het strafschopgebied. Een mooie kans diende zich aan voor Tim, maar het recht op de keeper geschoten niet al te hard schot, werd simpel door de keeper opgepakt. Naarmate de wed strijd vorderde zakte AFC weg en verloor de grip op het middenveld. Zeeburgia rook de onrust in het team van AFC en werd sterker. De druk op onze achterhoede werd verhoogd. Een aardige combinatie van AFC waarbij een doelrijpe kans had kunnen ontstaan, werd door de niet al te best fluitende scheidsrechter teniet gedaan door af te fluiten op aangeven van de grensrechter voor vermeend buitenspel. Dit was absoluut niet het geval! Nav de vele protesten langs de kant,

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 16