MIXED PICKLES u vv POLDERVREUGD 17 maart 2004 82e jaargang nr. 13 ingelegd door Willem Adriaansz w.adriaansz@zonnet.nl En weer staat Pickelaar voor de keuze: eenmaal in de 4 weken meelopen in de Schakel of eenmaal in de 3 weken. Andermaal kiest hij voor de termijn van 3 weken, die het voordeel heeft dat hij de ontknoping in hoofdklasse A een beetje actueel kan bijsloffen. Laat duidelijk zijn: al voor de 4-0 thuiszege op AFC'34 had Pickelaar een goed gevoel gekregen en dat bleek na afgelasting van AFC-Hollandia ongeminderd goed gebleven voor Omniworld-AFC (7 maart: 1-4). Het viel Pickelaar van zichzelf op, dat hij te Almere in de Flevopolder onbekommerd kuierde van het parkeerterrein naar Sportpark Fanny Blankers-Koen en normaliter doet hij dat niet voor de leut. Ieder zijn mening, maar in dat oneindige laagland zou hij niet permanent kunnen gedijen. Anderzijds voorvoelde hij, dat er toch iets leuks in de lucht zat. Elders in deze Schakel treft u ongetwijfeld een doorwrocht verslag van een onzer vele voetbalgeleerden aan. Pickelaar volstaat met de plezante constatering dat Dennis Purperhart nu wel aan zijn 3 doelpunten toe kwam omdat hij van Stanly Menzo geen publiekswissel kreeg. Zou onze trainer/coach S.M. - Pickelaars vorige inleg gelezen hebbende - daar uit na rijp beraad de conclusie getrokken hebben dat hij voortaan toch beter niet meer... Nee, zover reikt de tastende hand van Pickelaar hopelijk niet. CITAAT "Het puntje van een gauwe pen, is 't felste wapen dat ik ken". (Jacob Cats, Nederlands dichter en staatsman, 1577-1660). JUBILEUM Vriend Karei de Loos uit Hilversum, aartsverzamelaar van alles over het amateurvoetbal, zond Pickelaar weer historische krantenknipsels toe; waaronder een verslag van 20 januari 1935. "A.F.C. - Ajax 1-7", een jubileumwedstrijd vanwege het 40-jarige AFC-bestaan. Een kostelijk stuk, dat in het AFC-archief niet voorhanden bleek. Het is te lang on in extenso over te nemen. Pickelaar beperkt zich tot enige citaten. "Het is een goed idee van het jarige A.F.C. geweest, om als tegenstander in den jubileumwedstrijd de oude buur Ajax te kiezen. Er heerschte op het gezellige veld aan den Wandelweg een ongekende drukte. Een drukte, zooals wij die alleen kennen van de A.R.O.L.-Bekerwedstrijden. Reeds vroeg stroomde de menigte het terrein binnen, waar het muziekgezelschap van Watergraafsmeer er de stemming inhield". "Het plaatsen der A.F.C.'ers is slecht. Alles moet van Lungen komen, die door de verdedigers van Ajax geen moment wordt vrijgelaten en ook niet veel steun van zijn binnenspelers ontvangt". "Een aardig moment is het, wanneer Mulders hands maakt en dit zelf aan den scheidsrechter annonceert". "Allen spannen zich in, maar van een strafschop, die Breedveld veroorzaakt, wenscht Volkers geen gebruik te maken. Dit is overigens ten opzichte van den fluitist niet hoffelijk, want die had geen andere keus". "Dient nog te worden vermeld, dat de navolgende coöperaties blijken van belangstelling gaven. O.V.V.O. vereerde A.F.C. met een palm; H.B.S. bood een barometer aan; T.O.G. een klok; Zeeburgia een ets; Blauw Wit een lampU.V.V. een legpenning. Bloemen werden aangebo den door de controleurs, D.W.S., V.V.A. en D.E.C. N.B.: Charles Lungen is de enige AFC-er aan wie op grond van zijn voetbalkwaliteiten het erelidmaatschap van AFC werd toegekend (in 1938). TURKS FRUIT Ja, toen kwam Turkiyemspor langs op Goed Genoeg en dat was andere koek; of beter gezegd: linke soep. Een tweede thuiszege bleek er niet in te zitten, al is de 0-3 nederlaag geflatteerd. Voorafhad Pickelaar al geen goed gevoel gehad, maar dat had ditmaal niets van doen met zijn occul te profetie. Een lichamelijk inconvenient hield hem af van spirituele strapatsen. De turks/surinaamse zege op ons vlaggenschipwas in Pickelaars ogen het kleine verschil tussen enerzijds net wel en anderzijds net niet. SCHAAP "Omniworld" is het clubblad van F.C. Omniworld; althans blijkens informatie op de (of het, naar keuze) omslag ervan. Maar al op pagina 1 blijkt dat blad "Het Schaap" te heten. Pickelaar las het laatste nummer (jaargang 1, nummer 8) en laat u een stukje meelezen. "Koolhydraten en vetten zijn de brandstoffen die we direct aanspreken tijdens onze lichaamsbeweging. Naast de energieleverende functie van vet zijn er nog enkele functies voor vetten. Hierbij valt te denken aan steun voor de organen, stootkussenwerking (zoals in de voetzolen) en vervoer van vitamines zoals A en D. Water als (oplos- en transportmiddel) vormt samen met eiwitten, koolhydraten, vetten, vitamines en mine ralen de trits onontbeerlijke voedselbestanddelen voor ieder mens en voor de sporter in het bijzonder". Zo had Pickelaar - dom - genot nog niet eerder bezien. Buiten diende hoofdsponsor Scarlet gratis onbeperkt soep op. Pickelaar lepelde een bekertje mee. Conform het aanbevolen dieet of daarmee op gespannen voet? Het antwoord daarop zal hem nooit bereiken, COMPLIMENT Zondag j.l. stapte een achtenswaardig AFC-er op Schakelproducent Hans Elias af met een brief als bijdrage. Zo 'n aanlevering werd echter al enige jaren niet meer geaccepteerd. "Kan de producent het voor mij niet even overtikken op de computer? Ik kan dat niet", probeerde de ach tenswaardige man. De producent: "Onzin, iedereen kan het leren". En verwijzend naar de passerende Pickelaar: "Zelfs hij heeft het geleerd"! Het was ongetwijfeld complimenteus bedoeld, maar toch hoorde Pickelaar erin doorklinken: "Als die oetlul het eindelijk kan, dan moet ieder een het kunnen leren". Pickelaar zal deze ene van onze twee Schakelbazen er nog eens voorzichtig op navragen. 9

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 9