r Ik kï Ti Schakel voor 3 weken Bericht over A.F.C. uit India Party time vrijdag 14 mei 2004 Anonymous Flashback Club jt<cj Locatie: Disco palace AFC Spectaculair 7Oer jaren feest met Live Band, Veejay en Disco Fantastische prijzen voor o.a. de mooist gemaskerde feestganger en loterij Kaarten binnenkort te verkrijgen aan de bar in het clubhuis a 15 inclusief 2 consumpties en een lot Voorverkoop per e-mail bij nommeren@wxs.nl 17 maart 2004 82e jaargang nr. 13 A„ selt. Anders loopt zo'n speler maar te kankeren en met schoenen te gooien. Het laatste is 'm ook gebeurd, dus dit komt uit de "harde" praktijk. En verder: wees "zuinig" in de rust, niet alleen met de beker tjes, ook met je tekst. "Schop 'm dood" wat hij meemaakte hoeft echt niet, dat zou een Foppe de Haan ook niet roepen, en die is toch niet echt onsuccesvol. Benno Leeser trok een voortdurende parallel met het bedrijfsleven. Da's dan wel wat op de topteams gericht en zal wat minder gelden voor onze even dierbare teams die een 8, 9 of 10 achter hun naam hebben. Benadrukte terecht het bevorderen van het groepsgevoel, maar ook, en dat was een wijze les die aansloot bij Blind, dat je soms mensen moet loslaten...oftewel, je kunt niet alles in de hand houden vanaf de kant. Laat ze, en tsja, ze zullen weieens fouten maken, maar dat hindert niet, je leert ervan. Vrolijke, maar bepaald niet minder deskundige "hekkensluiter" was Joost Bellaart. Met "videobeelden"...nou ja die van München 1974 deed sommigen toch de hand voor de ogen slaan, die wil je niet zien (behalve die eerste minuut dan...). Hij schetste, waar velen wellicht mee geconfronteerd worden, ook dat er om een team nog diverse schillen zijn waar rekening mee te houden valt. Niet alleen clublei ding maar zeker bij onze jeugdteams, familie en andere aanhang. Hij gaf verder nog een duidelijke voorzet voor onze toekomstige Seedorf s. Oftewel strafschoppen (hij spreekt over strafcorners, maar ach...) kun je wel degelijk trainen. Zo heeft Nederland ook successen behaald (nee, dat was dus bij hockey...). Maar het zit vooral tussen de oren. Boodschap: je maakt afspraken, een speler dus ook, en die moet verantwoordelijkheid (durven) nemen (en krijgen natuurlijk). Er werden nog veel meer wijze dingen gezegd, maar het is onmogelijk die hier allemaal weer te geven. Wel nog een greep uit het "vragen uurtje" na de pauze wat door Jan van Galen uitstekend werd geleid. Naar aanleiding van een mooi betoog van Frans Ris over het motive ren van lagere teams gaf Jan Verhagen de suggestie om juist bij hen duidelijke eisen te stellen, die dan natuurlijk wel realistisch moeten zijn. Heel sterk was de vraag van Benno Nihom vanuit zijn Junior Board scheidsrechtersrol. Vrij vertaald: "Hé, trainers...en hoe zit het met bijbrengen van respect voor de scheidsrechter...?". Heel sportief dat Bellaart zijn eerdere grap dat deze vooral lastig zijn voor beide teams volmondig inslikte. Een laatste boodschap van de heren was: Bellaart"wees eerlijk" Leeser"veel plezier" V.d. Zee "met meer talent, harder trainen" Blind "coach, laat ze ontwikkelen, het gaat er niet om, dat jij hebt gewonnen..." Die laatste is wel heel wijs. En zo was dit sowieso een zeer leerzame avond. Echt jammer als u er niet bij kon zijn. Het initiatief om deze avonden te organiseren zal ongetwijfeld (vanwege het succes, want zo viel dat wel te beluisteren na afloop) verdere navolging vinden. Daarnaast is het heel gezellig en een goed moment om eens even te relativeren hoe je zelf met je team omgaat en daarover te discussiëren met anderen. De avond was georganiseerd door de jeugdcommissie o.l.v. Rinus van I^eijenhorst en werd gesponsord door de "Reds". Frank de Munnik De volgende Schakel zal op donderdag 8 april in uw brievenbus liggen; dus over 3 weken. Maar op dinsdagavond 6 april is deze al op onze website te zien. Wellicht onverwacht hier een e-mailmessage vanuit Zuid-India. Waar Louise en ik al ruim twee maanden verblijven. We zitten op een aantal plaatsen in de zuidelijke deelstaat Tamil Nadu. Waar we in het plaatsje Tiruvannamalai een kinderproject hebben voor ouderloze en arme kinderen. Dat project loopt al een flink aantal jaren en wij zijn er al een aantal jaren intensief bij betrokken. De jongens van het project zijn natuurlijk gek op cricket, maar ook op voetbal. Ik heb er in het verleden al meerdere keren over gespro ken met Machiel van der Woude, Kees Gehring en natuurlijk met m'n eigen broer Johan. AFC heeft al aangegeven welwillend te staan ten opzichte van enige belangstelling voor een kinderproject in een arm deel van de wereld, waar de jongens, ondanks hun grote armoede en hun levensproblemen, toch grote belangstelling hebben voor sporten in het westen. Twee jaar geleden heeft het KNVB-magazine hierover al eens een foto met tekst gepubliceerd, waarop jongens van de Trust staan die via een groot spandoek de groeten doen aan Ruud Gullit. De jongens is hen verteld dat deze voetballer een heel belangrijke sport held in Nederland is, die ook veel op de tv komt. In Tiruvannamalai, waar het het Trustproject dus voor een belangrijk deel gevestigd is, is destjds een voetbalgroepje onstaan de naam A.F.C. Ja, deze letters staan voor: Ananthi's Football Club. Wie is Ananthi Zij is de Nederlandse moeder van het Trust-project. Samen met de Indiase man Girish Nampoothiri runt zij daar het Trustproject. Tegen de achtergrond van de gedachte dat het voor het sociale image van AFC goed zou zijn als de club enige belangstelling toont voor voetbalminnende jongens in Zuid-India, die als groep de letters A.F.C. draagt, pleit ik voor een stukje tekst in de A.F.C.-Schakel over het Zuidindiase A.F.C. De jongens van het Trust-project kennen de naam van het Amsterdamse A.F.C. en wensen deze club heel veel succes in de competitie. Zijn ook erg geinteresseerd in het gegeven dat A.F.C. de grootste jeugdafdeling van Amsterdam heeft. Groet en tot ziens. Hans de Bie 'I LH 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5