m -3gi 13 maart: Blauw Wit D8 - AFC Dll(El) 0-4 Wat een kabaal en dat om 10 uur in de ochtend. Meer dan luidkeels moedigden de Blauw Wit aanhang hun jongens aan. Als zelfs Geertje de moeder van Bassie, normaal toch al niet op haar mondje gevallen, er niet boven uitkomt dan is er iets aan de hand. Een snijdende wind, van goal naar goal, eerste helft die wind dus tegen. Dan maar de 0 vast houden en de 2e helft toeslaan. Lars dacht er even anders over maar mikte onderkant lat. Die 2e helft dus: De combinaties werden opgezet zoals al zo vaak in de training geleerd, terugkaatsen, bal in de ruimte en de vleugelspelers Lars en Phyl gingen er vandoor. Uit één van die aanvallen scoorde Thomas heel fraai en weg was het verzet van Blauw Wit. Uit nood moest BW wel corners weggeven, corners zowel van links al van rechts genomen door Thomas. Hoog torende Darren boven de jongens van BW uit en hij kopte steenhard in. Voor onze achterhoede was het nu alleen maar oppassen voor een countertje maar zowel Fabian als Avital hadden de boel volledig onder controle. Ja AVITAL is terug en hoe weer ouderwets op dreef en die linkspoot konden wij best gebruiken. Voor de 3e goal zorgde wederom Thomas en nu kon ook Lars het doel vinden. Met de armen over eikaars schouder werd de kleedkamer opgezocht en gelukkig kon Geertje nu ook haar commentaar kwijt. Hans Dukker 13 maart: Geuzen/Middenmeer F1 - AFC F2 Ik kijk naar het inschieten van de Geuzen en houd mijn hart vast. Die met dat witte haar is een gewéldige pingelaar. En die kleine, die daar verderop staat, die kan héél hard schieten. En zo zijn er nog een paar die goed kunnen voetballen. Niet voor niets verloren we de thuiswed strijd met maar liefst 2-8. Vanaf het begin zijn we messcherp, want we kennen het gevaar, we zijn gewaarschuwd! Maar ai, bij een prach tige aanval scoren ze snel 1-0. Allemaal even diep ademhalen en daar gaan we weer. We vallen aan over links, het schot wordt tegengehou den, de bal rolt voor de voeten van Stijn. Hij kijkt vastberaden rich ting de keeper en raakt de bal precies tegen de linkervoorkant van zijn voetbalschoen, op dat heerlijke plekje waardoor een schot zo'n mooie hoog krijgt. Onhoudbaar, nét boven de uitgestrekte vingers van de keeper, teistert de bal het net! Wat een meesterlijke goal, Stijn! Nau welijks later krijgt Quincy op de achterlijn de bal. Natuurlijk moet-ie terugleggen op de aanstormende Tyler, maar nee... vanuit een onmo gelijke hoek scoort hij 1-2 met een panna bij de keeper! Top! Intussen vechten we als leeuwen! Rutger ruimt achterin alles op en Max is voorin een plaag voor de verdediging. Tyler omspeelt prachtig twee tegenstanders, maar knalt over. Dit kan onze wedstrijd worden, als we het maar volhouden om zó goed te spelen. Als we dit maar volhouden... Nicolas gaat op goal en het wordt 2-2. Pure pech. Je hebt de hele tweede helft geweldig gekeept, Nicolas! Ludo heeft zijn taak in de verdediging overgenomen en rukt af en toe op naar voren, zoals Trabelsi van Ajax dat ook zo goed kan. Stijn passt strak naar Buck, die de laatste tijd héél goed speelt. Ik heb vandaag weer van je geno ten, man! Buck rent op de goal af, schiet, de keeper stopt de bal, maar Zenno 'de Wreker' staat goed en knalt 2-3 binnen! We zetten nu werkelijk alles op alles! Op links krijgt Zenno de bal en vuurt een onwaarschijnlijk schot af! Zó hard, met zó'n onvergetelijk mooie boog, zo zie je ze maar zelden! Even later maakt Zenno zelfs zijn derde! Een echte hattrick, zo wordt het genoemd als je drie goals (het liefst achter elkaar) scoort! Einduitslag: 3-5. Wat een vette wedstrijd! Roel 13 maart: Arsenal F1 - A.F.C. F6 5 - 1 Er zijn van die dagen dat je als ouder wel de wens hebt om de plaats van je kind in te nemen, vandaag was zo'n dag. De wedstrijd; Geen passie, geen inzet (enkele daar gelaten), geen durf, te lief voor de tegenstander, een paar zieken en totaal geen teamspirit. Je kan zoveel factoren meer bedenken waarom het niet lukte. Was het een ander team? Was het gemakzucht doordat wij thuis met 5-0 gewonnen hadden? Het zou allemaal kunnen. A.F.C. begint heel goed georganiseerd aan de wedstrijd. Goed samenspel en een paar mooie kansen. Maar dan wordt er een ding vergeten, als je met 17 maart 2004 82e jaargang nr. 13 z'n allen aanvalt moet je ook met zijn allen verdedigen. Het is ook slim als er een speler voor blijft als er uit de aanval van Arsenal, de bal door A.F.C. afgepakt wordt, en die vrije speler dan aangespeeld kan worden. Na de 1 - 0 voor Arsenal gaat het mis, het lijkt wel of Arsenal tegen Ashwin, Misha en Niek aan het voetballen is. Ik noem deze drie voetballers omdat zij wel inzet toonden en er helemaal voor gingen, al lukte dit niet altijd. Niek en Misha die echt heel gedreven voetbalde en volop de strijd aangingen. In de rust is de stand 3-0, Maarten gaf een donderspeech en dit hielp al is dit niet aan de uitslag te zien. In de tweede helft is het alleen A.F.C. die aanvalt maar dan is er ook de factor geluk die ontbreekt maar er is wel voor elke meter gevochten. Arsenal speelt de tweede helft heel goed op de counter. Het wordt dan wel heel snel 3-1 maar dan bij elke aanval van ons is de counter van Arsenal wel dubbel zo gevaarlijk. Jongens jullie hebben en met name Niek, Misha en Ashwin als tijgers in de tweede helft gestreden. Volgend week gaat het stukken beter. Ik blijf in jullie geloven! Jerry Reingoud 13 maart: Dynamo Kiev - Ajax 3-2 We speelden deze zaterdag thuis tegen het ons maar al te bekende Ajax. Alleen het prachtige rood en wit van die shirtjes dwingt al respect af. Met het gebruikelijke plezier speelden de mannen van Dynamo Kiev - Marius, Noa, Jelle en Jamil - de eerste ballen na het fluitsignaal. In het begin liep het nog wat stroef, maar na een minuut of vijf kwam Kiev goed los, werd er hard gerend en geknokt om de bal. Soms best fel, met een tackle van Ajax ("alleen de bal, hè jongens, en niet de bal") en een wat stevige schouderduw van Kiev ("rustig aan, man nen"), maar vooral een lekker potje voetbal met kansen voor beide partijen. Jamil was weer onze sterke man op het middenveld, die steeds vaker in de buurt van de bal te vinden is. Marius, die erg hard kan rennen, hielp mee achterin bij de verdediging maar was ook voorin te vinden. Noa begint zich zo langzamerhand te ontpoppen als een echte verdediging die natuurlijk niet in het doel blijft staan, maar ook mee voetbalt. Jelle was overal te vinden en werkte vandaag erg hard. Hij scoorde drie keer, en had ook nog een paar goede kansen. Het vierde doelpunt van Jelle is afgekeurd, omdat er op dat moment net een klein kindje in het veld wandelde. Onze eerste overwinning van het seizoen was een feit. Laten we deze opgaande lijn volhouden, jongens! Denk er om, als de tegenpartij een doeltrap of ingooi heeft, moeten jullie voor een mannetje van de tegenpartij gaan staan; maar als Dynamo Kiev een doeltrap of ingooi heeft, verspreid je dan en blijf bewegen zodat je goed vrij staat. Tot woensdag op de training. Het was weer een genot om naar jullie te mogen kijken. Barbara Pupil van de week bij AFC-Turkiyemspor op 14 maart: Lawrence Allick 18

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 18