■Hi 17 maart 2004 82e jaargang nr. 13 werd Martijn op maat bediend en hij ramde de bal achter de kansloze keeper. De ontlading was groot. We hebben, zonder nog iets weg te geven, deze stand tot het einde weten vast te houden en zo een fan tastische overwinning geboekt op de koploper. Dit betekende de derde overwinning op rij in deze pittige competitie. Wederom een geweldige prestatie van de totale ploeg!!! Aanstaande weekend de nummer 2 van de competitiestand Groningen thuis. Kunnen we de vele toeschouwers wederom een spektakel bieden en onze opmars in het linkerrijtje verdere gestalte geven? Zaterdag 20 maart om twaalf uur trappen we weer af. We verwachten weer veel toeschouwers. Jan Portengen 13 maart: AFC Cl - FC Utrecht C2 3-2 Het was redelijk goed voetbalweer deze ochtend, alleen een koude wind striemde de trouwe aanhang. AFC ging fel en goed van start. Het begin van de wedstrijd beloofde veel goeds, maar ook de tegen standers toonden tekenen, bijzonder graag de 3 punten mee naar huis te willen nemen. Beide ploegen stonden immers bijzonder dicht bij elkaar op de ranglijst en een overwinning was voor beide teams be langrijk. Naarmate de le helft vorderde bleek AFC de betere ploeg ondanks het feit dat er niet echt goed gevoetbald werd. Echte goede kansen kon AFC niet afdwingen en het team voetbalde naarmate de le helft vorderde, enigszins ongelukkig, gespannen en onzeker. Onge veer 10 minuten voor tijd mondde dit uit in een ongelooflijk mooi doelpunt van Marius, helaas in eigen doel, waardoor AFC de rust in ging met een 0-1 achterstand. De 2e helft liet duidelijk zien, dat AFC zich bij deze stand niet neer wilde leggen. Helaas een ongelukkige uittrap van onze keeper, Nick, bereikte een FC Utrechter en het niet voldoende fel reageren van het middenveld, veroorzaakte de 0-2. Een mooi afstandsschot van de nummer 9 bij FC Utrecht. Dat was schrik ken en nu was het maar afwachten hoe het team van AFC deze klap te boven zou kon.en. AFC ging echter aan de slag, er werd niet goed gevoetbald maar er werd keihard gewerkt en geknokt. Na een aantal goede kansen, resulteerde dit harde werken in de aansluitingstreffer, voorkomend uit een goede combinatie, gescoord door Frank. De inbreng van Nigel uit de C2 bracht flink wat vuur en gevaar voor de verdediging van Utrecht. AFC streed voor de gelijkmaker en Erixon was de gelukkige door een prima doorgekopte bal van wederom Nigel in te tikken. De inhaalslag was gemaakt, maar AFC voelde dat er meer in moest zitten en bleef hard knokken voor de overwinning. Uiteindelijk was de beloning daar. Nigel werd in het strafschopgebied onderuit getrok ken in de blessure tijd. Penalty! Ricky had de koelbloedigheid van geest, de bal zuiver achter de kleine keeper van FC Utrecht te plaat sen. Uitbundig van blijdschap buitelden de AFC-ers over elkaar heen. Het werd nog even spannend, doordat de tegenstanders nog een vrije trap mochten nemen op een gevaarlijke plek, maar de overwinning op deze koude zaterdag kon AFC niet meer worden ontnomen. Conclu sie: de 3 punten gingen naar AFC - niet met al te goed voetbal, niet met technische hoogstandjes, maar met knokken, vechten voor elkaar en met de wil om te winnen, met als beloning de felbegeerde 3 over- winningspunten. Dus heren ga zo door, als het mooie voetbal even niet helemaal lukt, dan blijkt dus dat keihard werken net dat kleine beetje verschil maakt om toch die overwinning af te dwingen. Vol gende week zaterdag DWS thuis, niet makkelijk, maar met al het talent in dit team EN met dezelfde strijdlust, die we vandaag gezien hebben, hoeft dit team voor niemand bang te zijn. We zien de wed strijd met alle vertrouwen tegemoet. Wij zullen er weer allemaal zijn!! Mady Dl Terecht 6 maart: AFC Dl- Zeeburgia Dl 1 3 Nah, mag je ff invallen als verslaggever, krijg je zo'n uitslag. Maar ja, pom, pom, tsja, tsja, poe, poe, we zouden wel willen zeggen dat het weer tegen zat, en de scheidsrechter (die was prima overigens), en de bal en ga zo maar door. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Zeeburgia vandaag gewoon beter was. Uit was het al een sterk team gebleken waar we toen wel wat gelukkig van wonnen, en het verbaast dan ook dat ze niet hoger op de ranglijst staan. Maar vandaag lieten ze blijken daar wel te horen! We hebben al met al twee keer een kans gehad, zij meer en die werden ook ingevuld. Allon deed vreselijk zijn best in de spits maar stond alleen. Collin was op rechts ook lekker bezig, maar tevergeefs. Voor de rest, tsja, het wilde allemaal niet lukken vandaag. Zeeburgia verdedigde sterk, combineerde goed naar voren en kreeg dan ook uiteindelijk de doelpunten die ze wel verdienden. Met een beetje geluk hadden we er wellicht meer er uit kunnen halen, de kopbal van Mitchell was perfect, en die had nog een keer gekund. Uit een andere afgeslagen corner schoot Kay prachtig in, maar ja, hebben ze ook nog een flinke keeper. We zijn de plotse winterstop vanwege de sneeuw in de afgelopen twee weken dus niet goed doorgekomen, maar kwaliteit is er genoeg, dus we pakken het wel weer op! Frank de Munnik 13 maart: AFC Dl - FC Utrecht Dl Eclatante overwinning AFC op Utrecht Het is Dl opnieuw gelukt Utrecht te verslaan in de topklasse. Werd er in Utrecht met 2-0 gewonnen, nu was de score zelfs 3-0. Het veld zag er niet best uit. Het was 'derde wereld kwaliteit' zoals een van de toeschouwers opmerkte. Daarbij stond er een harde westenwind en was het waterkoud. Onze jongens maakte er echter een hartverwar mende partij van. Daan en Thomas waren ook weer terug van hun wintersport en dat betekende een flinke versterking in de as van het team. Met de wind in de rug werd in de eerste helft vaak goed gecom bineerd. Het resultaat was een 1-0 voorsprong (Allon). Yoeri en Maxime speelde rechts en links op het middenveld een puike wed strijd. Er bestond in de rust wat vrees onder de supporters dat AFC het in de tweede helft - met de wind tegen - heel moeilijk zou krij gen. Even leek het daar op, toen de spits van Utrecht een open kans kreeg. Gelukkig schoot hij de bal hoog over. Bij opnieuw een aanval van Utrecht veroverde Thomas de bal en paste meteen op Allon. Die had een knappe rush in huis en scoorde zijn tweede doelpunt. Toen Mitchel bij een corner de derde er in schoot, was de tegenstand van Utrecht definitief gebroken Tom Visser D2 Verbaasd 10 maart: AMVJ Dl - AFC D2 0 - 9 ...keek Rafael. Heb ik 'm erin geschoten? Leuk om te zien van ie mand die naar ik begreep niet zo vaak scoort. Dat was dan in de tweede helft toen we over AMVJ heendenderden. Zo simpel als de uitslag doet vermoeden was het echter niet. Weliswaar waren wij in het begin meer in balbezit, maar AMVJ speelde echt zo slecht niet. En dus bleef het bij 1 of 2 kansjes. Totdat in de 20e minuut Rio heel goed doorzette en vanaf de achter lijn kon terugtrekken naar de 16-meter waar David opdook met een droge schuiver in de hoek. De bevrijdende treffer zoals dat heet. Lennart wist dat nog prachtig voort te zetten, alweer dankzij Rio, voor de rust. En of wij nou pepmiddelen in de thee hadden of zij Valdispert..in de tweede helft was het echt eenrichtingsverkeer. Oessema opende het bal door al meteen te scoren nog voor dat alle ouders (waaronder zijn vader) van de warme kantine weer buiten waren. Hij zou het nog twee keer (of 3, toegegeven; vlaggen en aantekeningen maken gaat niet goed samen met dit tempo van doelpunten) herhalen. Zo kon ook Rio nu nog zelf scoren en maakte David het gedecideerd af vlak voor tijd met een mooie lob. Maar belangrijker; het hele team speelde heel goed samen, liet af en toe mooie combinaties zien en fraaie dieptepasses. Kortom ondanks de koude; genieten! En met zulke goede spelers mag zo'n overwin ning eigenlijk ook geen verbazing wekken Frank de Munnik 17

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 17