Bridge Ons Eerste 4 februari 2004 82e jaargang nr. 11 invloed. Het immuunsysteem( weerstand), verhoogd urinezuur en eenzijdige voeding. De aanmaak van nieuwe cellen in de hardere delen van ons lichaam verloopt traag. Dit komt doordat bindweefsel, kraakbeen, pezen, gewrichtskapsel en banden nauwelijks of geen bloed en lymfevaten bevatten, waardoor het transport van belangrijke bouwstenen moeizaam verloopt. Immers een spierkneuzing is sneller genezen dan die van de enkelbanden. Glucosamine is zo'n bouwstof voor onze gewrichten. Het is van belang voor de vorming van de synoviale vloeistof, een stof die wordt aangetroffen in het glasachtige lichaam in gewrichten maar ook van het oog. Vanuit de synoviale vloeistof worden de hardere delen zoals kraakbeen en bindweefsel gevormd( reparatie). Inname van extra glucosamine met chondroïne en proline)kan bijdragen aan een sneller herstel van gekwetste ge wrichten. Heb ik daar nou al die smerige levertraan voor moeten slikken? Schade aan gewrichten kan een aantal oorzaken hebben: overbelasting, door zware lichamelijke arbeid of overgewicht slijten de gewrichten sneller dan herstel mogelijk is. Ongevallen en sport blessures spreken voor zich. Een verhoogd urinezuur kan in gewrich ten ontstekingen en dus pijn ontstaan( denk aan jicht). Dus geen roodvlees maar wel kip, kalkoen en vis. Door schade aan het im muunsysteem, dus vermindering van de weerstand, kan ook ge- wrichtsschade optreden. Bescherming aan deze kwellende factoren kan door het toedienen van anti-oxydanten. Deze stoffen ondersteu nen niet alleen het immuunsyteem bij de strijd tegen ontstekingen, maar doen ook een allergie afnemen en dragen tevens bij aan het ontgiften van toxinen( gifstoffen). De veelzijdige werking van anti- oxydanten ter bescherming van ons bewegingsapparaat is te verkrij gen bij de betere natuurwinkels. Vraag ernaar! Een gezonde A.F.C.er neemt maatregelen. Een gezonde voeding kan bijdragen aan verbete ring van het immuunsyteem, maar ook aan vermindering van het urinezuur gehalte. Beperk overmatig eiwitgebruik, vermijd te veel suiker en alcohol. Aanvulling van de voeding met glucosamine en anti-oxydanten doet de nachtmerrie van het flesje met levertraan bij mij eindelijk vervagen. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur van 19.00-20.00 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. op vrijdagen van 17.00-19.00 uur De medische commissie: Lex Swaan (arts), 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Rei- nier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 Geachte vrienden, het jaarlijks bridgeweekend van de W.B.C. heeft alweer voor de 17e keer plaats gevonden. In november werden wij in Landgoedhotel Hotel Vennendal te Nun- speet zeer gastvrij ontvangen, alwaar de strijd losbarste voor de jaar lijkse Bridge wisselbekers. Bij de dames ging mijn vrouw Betty met de eerste prijs aan de haal, bij de heren was dit jaar Piet Mercks de gelukkige. Langs deze weg wil ik een ieder bedanken voor de goede en ontspan nen sfeer. De inzet van Elly Coorengel voor de perfecte organisatie, Hans Honsdrecht voor het regelen van de financiën en uiteraard ook als assistent bij de prijsuitreiking. En niet te vergeten Rob Matthijse, het brein, die zoals altijd de uitsla gen weer perfect verwerkte. Als voorzitter hoop ik, ik reken er al op, dat volgend jaar een ieder weer van de partij is. Richard de Metz, voorzitter 18 januari: AFC - Westlandia 1-1 De dag van de eerste thuiswedstrijd na de winterstop is een soort herkansing voor diegene die de nieuwjaarsreceptie op 1 januari (he laas) gemist hebben. Als die dag dan ook nog op onze verjaardag valt en tevens het zonne tje hoog (niet zo hoog als op Gran Canaria maar ala) aan de hemel staat, dan denk je al gauw: "De dag kan niet meer stuk". Het begin van de vervroegde wedstrijd tegen onze gewaardeerde tegenstander Westlandia sloot helemaal aan bij deze gedachte. AFC speelde in het eerste half uur aantrekkelijk voetbal met wederom Bobby Gehring als laatste man (tevens beste, zou in de loop van de wedstrijd blijken) en in een 4-4-2 opstelling. Al in de 12e minuut kopte Mohad Zaoudi raak van uit een corner van Mare Stuut en werd het verjaardagsgevoel bij de supporters van AFC versterkt. Echter vanaf de 40e minuut in de eerste helft werd Westlandia sterker om ook in de tweede helft het veldoverzicht niet meer uit handen te geven. Echte kansen kregen zowel AFC als Westlandia niet en langs de lijn ontstond er inderdaad een soort nieuwjaarsreceptie. Alle items van de laatste weken werden besproken van Patty B. tot Murat D. en zolang AFC maar voor stond kon er toch niks gebeuren. Maar helaas bleef Westlandia aandringen, weliswaar voorzichtig maar toch, en jawel of beter helaas maakte de spits van onze tegenstander een bijzonder fraaie goal in de 85c minuut. AFC kreeg in de 9()c minuut nog één keer een kans om in de vorm van een vrije trap zijn verjaardag toch nog glans te geven, maar ook in deze kans ontbrak de broodnodige overtuiging. Westlandia was blij met zijn gelijkspel en de meegereisde supporters (overigens voor onze begrippen een legioen) vierden het resultaat op uitbundige, maar zeer correcte wijze. AFC haalde qua uitslag een verdienstelijk resultaat tegen het zéér hooggeplaatste Westlandia, maar het verloop van de wedstrijd kon geen écht verjaardagsgevoel los maken. Amel Vroege 25 januari: SVVSMC - AFC 0 -1 Op weg naar onze tegenstander SVV SMC in Schiedam kwamen ook de herinneringen weer naar boven. SVV SMC roemrucht eind tachti ger jaren door hoofdsponsor John van Dijk (luxe auto's) en Dick Advocaat als trainer. Het huidige stadion en de entourage getuigden nog van dit verleden, maar ik kan begrijpen waarom "Dickie" het hogerop gezocht heeft bij PSV, Nederlands Elftal (2x) en "Cashcow" Rangers. Iets wat de huidige trainer John de Wolf wereld beroemd in Rotterdam) nog niet gelukt is. Ik geef echter direct toe dat de imposante hoofdtribune en lichtmasten ook bij AFC niet zouden misstaan. Niet dat wij nu zoveel toeschou wers trekken maar toch.... Enfin ieder voordeel heeft zijn nadeel of anders om (dat weet ik niet meer) zei Zo ook de kwelling van de keuze voor onze trainer. Een grote selectie met véél gelijkwaardige spelers voor veelal dezelfde posities. Wat dacht je van de keuze Dennis of Vincent?? Dennis in vorm is een onbetwiste keuze, maaretc. De blessures, schorsingen en/of mindere vorm van Rody Turpijn, Joey Esionye, Mohad Zaoudi en Mare Stuut konden in ieder geval tegen SVV SMC goed opgevangen worden door Hans Geerlings, Stefan Sander en Ken Watanabe. AFC startte met goed en vooral herkenbaar voetbal. Met Robert Gehring centraal in een 4-4-2 opstel ling. En alhoewel AFC géén geheide kansen kreeg kwam er toch voldoen de dreiging vanuit het middenveld en de spitsen. Het principe 3 corners penalty kende de scheidsrechter helaas niet anders had AFC wél 2 keer mogen aanleggen vanaf de stip. Ondertussen pakte Edwin van Holten wel een bal uit de kruising maar AFC bleef gewoon beter en in de 41e minuut was het dan eindelijk ook zover. Robert Gehring onderschepte goed, Ken Watanabe gaf een lekker steekpasje, Dennis Purperhart wrong zich langs zijn directe tegenstander en Ali Bentohami gaf het laatste tikje. Mooie goal. alhoewel SVV SMC heftig protesteerde voor buitenspel. In ieder geval was een doelpunt dik verdiend. Na de rust bleef AFC ook sterker maar het niveau daalde aan beide kanten. Robert Gehring was in de kleedkamer (geblesseerd) achter gebleven en dat deed de organisatie in het elftal géén goed. AFC maakte het karwei ondanks de aanwezige mogelijkheden niet af, zodat Edwin van Holten mijn "man of the match" werd door vijf minuten

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 9