Herenjaardiner Damesj aar diner Damesdiner 2 4 februari 2004 82e jaargang nr. 11 Om 17.00 uur wordt er beneden een sportmaaltijd gebruikt, waarna we om 18.30 uur richting Vecindario vertrekken waar we om 20.00 uur zullen aantreden tegen UD Balos. Ook nu een prima veld, wat vlak voor de aftrap wordt gesproeid. Voor de rust treden we aan met: Wessel Sennef, Joey Esiony, Bobby Gehring, Said Moumane en Hansie Geerlings; Robert Gehring, Mo- had Zaoudi en captain Daniel van Meer; Ken Watanabe, Dennis Pur perhart en Uli Landvreugd. Na de rust met: Jarick van Zeijst, Joey Esiony, Bob Gehring, Pierre Tosch, Said Moumane; Ken Watanabe, Mare Stuut, Tahir Akhamra- ne; Ali Bentohami, Vincent de Groot en Rody Turpijn. Iedereen is topfit, m.u.v. Edwin van Holten, die wat lichte buikklachten heeft. We winnen de wedstrijd met 0-3 door doelpunten van Dennis Purper hart en Vincent de Groot (2x). Met name de le van Vincent is een beauty! De eerste punten van 2004 zijn binnen. Bij aankomst in hotel pakt iedereen zijn spullen en verzamelen we voor een laatste drankje. De volgende ochtend vertrekken we naar huis. Woensdag 14 januari Kootje belt al om 06.15 uur. Clubkostuum weer aan, ontbijten en op naar het vliegveld. Rinus heeft alles weer perfect geregeld en weder om zitten we met de gehele groep op de eerste 10 rijen. Na een tus senstop in Groningen komen we om 15.45 uur al op Schiphol, waarna het inleidende tafereel plaatsvindt. Iedereen heeft een fantastisch gevoel aan Gran Canada 2004 overge houden. Er is echte chemie ontstaan. Dat moet natuurlijk maar op één manier blijken. Wij zullen ervoor gaan. Niet alleen zondag as (op de verjaardag van onze club) om 1300 uur tegen Westlandia, maar de gehele 2e seizoenshelft! Wellicht kunnen er dan nog mooie dingen gebeuren. Namens alle spelers wil ik het bestuur, de leden van s.c. the Reds en Sudtours danken voor de geweldige reis. Wij hebben genoten! Robert Gehring De avond van de eerste thuiswedstrijd van dit jaar tegen Westlandia, verzamelden 144 AFC-ers en vertegenwoordigers van de AFC-vrien- delijke bedrijven zich in het Apollo Meredien hotel, voor de viering van de 109e verjaardag van onze vereniging. Een unieke avond in een fantastische ambiance. Tafel preses Karei van Osch opende de avond en roemde de aanwezi gen voor de inzet en verdienste voor de club in heden en verleden. Vervolgens gaf voorzitter Machiel van der Woude in vogelvlucht weer waar de club nu staat en wat zich binnen de vereniging afspeelt. U kunt zijn speech lezen op onze website. Na het hoofdgerecht werd de voorzitter opnieuw naar voren gevraagd. Dit keer om een belangrijke onderscheiding, de Henne Boskamp Nobelprijs, uit te reiken aan 2 mensen die de afgelopen 25 jaar op hun gebied voor AFC van zeer grote betekenis zijn geweest. Dick Bakker als trainer en elftal begeleider van diverse teams en Ko Grosze Nipper als verzorger van Ons Eerste. Van harte gefeliciteerd met deze onder scheiding. Dick Bakker ontvangt de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Ko Grosze Nipper ontvangt de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. De heer Jan Stoutenbeek van Projectbureau Zuidas kreeg van de tafelprese vervolgens het woord en gaf de aanwezigen een korte terugblik, maar met name enig inzicht in de te verwachten aanstaande besluiten die de regering zal gaan nemen ten aanzien van de ontwik keling van de Zuidas. De avond werd op gepaste wijze afgesloten door de speech van de aanvoerder van Ons Eerste, Daniel van Meer. Hij gaf onder andere een heldere visie op de functie die AFC speelt in de maatschappij. AFC is meer dan een grasveld met krijtlijnen. Ook sprak hij zijn grote vertrouwen uit in de spelers van de A-selectie, die hij roemde voor hun teamgeest, inzet en bereidheid voor elkaar te werken. De punten moeten en zullen nu ook volgen. Het jaardiner werd als te doen gebruikelijk afgesloten met het zingen van het AFC-clublied. Een indrukwekkende traditie met 144 mannen in smoking. Tot vroeg in de volgende ochtend is er aan de hotelbar nog nagepraat. Het Damesjaardiner bestaat ruim 30 jaar - reden om eens extra uit te pakken. Het jubileum werd 18 januari gevierd in het Hilton Hotel in Amsterdam, in een zaal die voor de gelegenheid was gerenoveerd - in de kleuren van AFC nota bene. De stijl voor de avond was die van 1974 toen het Damesjaardiner voor het eerst werd georganiseerd. Een diskjockey draaide de hele avond discohits uit de jaren zeventig en veel, veel dames hadden zich getooid in bijpassende glitter, hotpants, kroespruiken en discobrillen. In mijn openingsspeech zei ik dat het niet mogelijk is om 106 mensen tevreden te stellen hoewel dat wel het streven van Agnes Reddering, Sylvia Gehring en mij is. Deze uitspraak werd wel even op de proef gesteld door een optreden dat een leuk intermezzo had moeten zijn. In de praktijk bleek het niet het gehalte te hebben waar wij op AFC aan gewend zijn. Gelukkig was het daadwerkelijk een intermezzo en was het niet sfeerbepalend voor de hele feestavond. Werd het eerste Damesdiner in 1974 nog met hilariteit door de heren ontvangen, nu dansten de heren, na hun eigen diner, tot kwart over een maar wat graag bij het Damesdiner. Een fotoreportage van dit diner komt in het NIW van 6 februari a.s. De overige foto's komen binnenkort ter inzage in het clubhuis te liggen zodat ze eventueel ook na te bestellen zijn. In 30 jaar is er heel wat veranderd. Ook op AFC. Schaf Scheepens zou zijn ogen uitkijken maar weten dat het met zijn clubje al 109 jaar heel goed gaat. Henny Somers - Blekemolen Op 19 januari 1974 is volgens mijn bron onderstaande foto ver schenen van een aantal heren AFC-ers, dat er kennelijk plezier in had, dat hun partners een eigen diner had georganiseerd.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 7