4 februari 2004 82e jaargang nr. Omdat het belangrijk is dat de opgestelde regels worden nageleefd, staat er een boete op het overtreden van deze regels. Op te laat komen of verkeerde kleding bijvoorbeeld. Het is tekenend voor de sfeer tijdens deze trainingsstage dat er geen enkele boete is gevallen. We trainen in Vecindario, een dorpje 20 minuten van het hotel. Een prachtig stadionnetje met een nog mooier kunstgrasveld, dat vlak voor onze komst nog gesproeid wordt. Het is een feest om zo te kunnen trainen. De trainer benadrukt dat ook. We gaan hier de basis leggen voor een goede 2e seizoenshelft. Veel lachen en plezier maken, maar ook hard werken, scherp en geconcentreerd zijn en kwaliteit leveren tijdens elke training en wed strijd. De meegereisde bestuursleden, waaronder de later gearriveerde Ad Westerhof, zullen kunnen beamen dat dit niet aan dovemansoren is besteed. Na de training terug naar het hotel, de rode AFC polo's ophalen bij Ko en Frank en om 19.30 uur weer beneden. Het is de eerste avond van de trip en de traditie wil dat dit de avond is dat alle nieuwe spe lers speechen voor de "Silver Spoon". Locatie? La Casa Vieja! Elk jaar een hoogtepunt en ook nu weer. We hebben flink wat kandidaten: Tahir Akhamrane, Wessel Sennef, Bobby Ge- hring, Rody Turpijn, Jarick van Zeijst (keeper van de junioren A-l die Emiel Pieterse vervangt), Mare Stuut en Vincent de Groot, terwijl Rinus van Leijenhorst, Nicolaas van Ommeren en Stanley Menzo buiten mededinging moeten meedoen. Alle sprekers zijn goed. Uiteindelijk is Mare Stuut de terechte winnaar, omdat zijn speech aan de meeste criteria voldoet; humor, clubgevoel, historisch besef, emo tie en motivatie voor de toekomst. Teammanager Peter Brans "takkelt" de hele avond door en het is feest. Zoals gebruikelijk sluiten we de eerste avond af met het clublied. Uit volle borst zingen we "Ik heb U lief, mijn AFC". Na het diner drin ken we met z'n allen, zoals gewoonlijk, een drankje in de Pacha. Zondag 11 januari Ko belt alweer om 08.15 uur. Ontbijt en gereed maken voor de och tendtraining in Vecindario. Opnieuw spatten de vonken ervan af. We trainen van 10.00 tot 12.00 uur in de volle zon. Er wordt hard getraind door onze jongens. 's Middags staat er een gezamenlijke activiteit op het programma; karten. Na goed overleg besluiten we niet met een helm op rondjes te rijden, maar gezamenlijk naar het strand te gaan. Zwemmen, beachballen, schaken, 'op de banaan', we hebben een geweldige middag. Voor het diner vertrekken we om 19.30 uur naar Montana de la Data. Ook in restaurant El Labrador komt AFC al jaren. We eten er, in de buitenlucht, heerlijke Spaanse tapa's. De sfeer aan tafel is (ik val in herhaling) fenomenaal. We introduceren het spelletje Plof (of Piep)*. (*Met een klein groepje de tafel van bijvoorbeeld 7 opnoemen en elke keer bij een getal uit die tafel of een getal waar de 7 in voorkomt zeg je plof en verandert de richting...) Moet u ook eens proberen. Wel een kannetje Sangria of flesje wijn op tafel natuurlijk! Na een tijdje doet iedereen een paar ronden mee en wederom groeit de avond tot grote hoogte! Maandag 12 januari staat voor de ochtendtraining de shutlle-run-test op het programma. Enkele begeleiders lopen de test mee en met name Nicolaas loopt best goed. Iedereen geeft weer alles en loopt goede scores. Onze kleine koning Tahir Akhamrane, loopt, net als Said trouwens, zeer sterk en is de winnaar van de test op trap 138. Klasse Taatje! Na de test staat er een grote partij van 11:11 op het programma. Henny Kottmann maakt indruk op de jonge jongens, Rinus is een sierlijke hangende linksbui ten, Nicolaas een hardwerkende middenvelder, Cees Thomas een mooie keeper en Henk Bijlsma scoort na 30 seconden bij zijn eerste balcontact met een droge schuiver de 1-0 en ziet zijn ploeg na een 2e goal van Dennis Purperhart met 2-1 winnen. In de bus is het groot feest door de muziek van Bobby en door de salto's in het gangpad van Kennie. Overigens wordt elke training inmiddels afgesloten door een breakdance act van Ken. "Doet ie in de rechtbank ook" roepen Mohad en Edje. Tussen de trainingen wordt er gerust op de kamers en om 16.00 uur meldt iedereen zich voor een 2e training. Na een uitgebreide warming up olv Roy Tular, spelen we een toernooi 4:4 scherp. 4 ploegen van 4 op een klein veld. Het gaar er zeer hard, maar fair aan toe. Uiteinde lijk wint de gele ploeg. Foto's van de winnaars kunnen besteld wor den bij Marcel Koster. Overigens is het nog steeds prachtig weer! 23 graden en strak blauw. We eten vanavond op aanraden van Adje in een grill restaurant, waar we na een wandeling van een minuut of 20 aankomen. Gezellige tent en we zitten in een aparte ruimte waar onze tafel in een U vorm is opgesteld. Nadat iedereen even nodig had om bij te komen van de wandeling en de pittige trainingen, wordt het uiteindelijk weer bloedgezellig, mede door het oneindige Sam en Moos moppen arsenaal van lohan de Bie! De broer van de Italiaanse scheidsrechter Colina is een van onze obers en raakt vrij snel overspannen. Uiteraard wordt dit door ons beantwoord met een luid: "ColinaooooohhhhhooooColina.. etc" Na het eten terug naar het hotel en vervolgens voor een drankje in de Pacha, want om 0.00 uur is Peter Brans jarig. Onze leider (of "lijder") wordt 59 jaar jong! Luidkeels zingen wij hem Happy Birthday toe en drinken we cham pagne op zijn gezondheid! Dinsdag 12 januari, de laatste dag. Omdat we vanavond een wedstrijd spelen, staat er vanochtend een strandwandeling op het programma. In ons prachtige witte uit-tenue trekken we veel bekijks en men denkt regelmatig dat we AC Milan zijn... De hele groep op het strand. We wandelen anderhalf uur en passeren ook het naaktstrand. Een enkeling vindt dat ie zich dan ook moet aanpassen... Mooie voetbal humor! De middag is vrij, maar de dagen zijn zwaar en vanavond moet er een wedstrijd worden gespeeld, dus de meesten pakken hun rust op de kamer.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 6