De Krantenpagina Trainingsstage A-selectie op Gran Canaria 4 februari 2004 82e jaargang nr. 11 toenmalig eerste elftal in het Olympisch Stadion. Max was jarenlang bestuurslid en voorzitter van de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) en werd bij zijn aftreden benoemd tot erevoorzitter. Dit langdu rig lidmaatschap van Max wilde ik u toch even laten weten. De vader van Max, Max de Bruin Sr.was in de vijftiger jaren vijf jaar vice- voorzitter van de AFC en werd bij zijn afscheid benoemd tot lid van verdienste. Tevens was hij aan het begin van de vijftiger jaren de oprichter van de Zilveren Ploeg. Op 23 januari jl. trad Paulien van Caspel, dochter van ons erelid Ger van Caspel, in het huwelijk met Jan Franken. Ondergetekende had het genoegen te mogen optreden als ambtenaar van de burgerlijke stand in Amstelveen. Hoewel Paulien in het verleden als meisje geen lid kon zijn van onze AFC wilde ik u dit feestelijk gebeuren niet onthouden daar Paulien niet onbekend was met Goed Genoeg. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bruidspaar, alsmede aan erelid Ger en echtgenote Mieke. Zilveren Ploeger Guido Kiemeney hoopt op 11 februari a.s. zijn 90e verjaardag te vieren. Guido was in het verleden een groot aantal jaren actief als lid van de toenmalige Toto/Lotto commissie. Daarnaast is hij lid van de VBC (Vrienden Biljart Club) en dus aanwezig op de donderdagavond op Goed Genoeg. Verder is hij een trouw bezoeker van de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren en op de 11e februari a.s een prettige dag met zijn familie en vrienden. Sinds korte tijd is door onze leden David Westerhof (tel. 06- 21566344) en Robert Stout (tel. 06-14188182), beiden tweedejaars studenten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor leden van onze vereniging een project gestart met als naam "Huiswerkbegeleiding Amsterdam". Deze begeleiding is opgericht voor sportende kinderen, die hulp en structuur nodig hebben bij hun schoolse activiteiten. Namens de AFC onze dank voor dit initiatief van onze bovengenoemde leden. Inlichtingen bij de beide leden van onze vereniging: voor telefoonnummers van hen zie bovengenoemd. Ook Lid van Verdienste Hans de Wijs is nu 60 jaar lid van onze vereniging. In 1944 begon hij met voetballen in de jeugd en zijn vader betaalde toen een contributie van fl. 8,50 per jaar voor hem. Hans was 9 jaar lid van het bestuur van AFC en daarbij een lange reeks van jaren lid van de Elftalcommissie B, in welke commissie hij ook het voorzitterschap heeft bekleed. Nog steeds is de 70-jarige Hans actief bij de Archiefcommissie en bij de commissie van de Zilveren Ploeg. Tevens wordt hij vanwege zijn technische vaardigheid graag door de AFC ingeschakeld voor allerlei karweitjes. En dat wilde ik u even laten weten over één van de actieve leden van onze vereniging, die zich al heel lang voor AFC inzet. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 30 januari jl. overleed op de leeftijd van 81 jaar ons lid Bas Parson Sr. Elders in deze Schakel leest u een in memoriam. Op 27 januari jl. overleed op de leeftijd van 80 jaar de heer Piet Berrier, vader van ons Zilveren Ploeglid Fred Berrier. In het verleden was Piet ondersteunend lid van onze vereniging en een trouwe bezoeker van de wedstrijden van zijn zoon en kleinzoon, alsmede van de wedstrijden van het eerste elftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Op 29 januari jl. overleed Peter Kuin, speler van het 4C zaterdagelftal. Elders in deze Schakel leest u een in memoriam. Tevens vernamen wij uit de media het overlijden van de musicus Harry Verbeke. In de zeventiger en tachtiger jaren heeft Harry vele keren opgetreden bij feesten van onze vereniging samen met onze leden Dub du Bois, Chris Dekker en Ad van der Hoed. Ook aan hem bewaart de AFC een prettige herinnering en betuigen wij aan de naaste familie onze deelneming. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de eerste plaats natuurlijk weer een correctie mijnerzijds. Bij de op gave van de verjaardagen in de vorige schakel werd ons lid van de Zilveren Ploeg Nico Cohen wederom door een verkeerde informatie niet genoemd. Nico vierde zijn verjaardag op 24 januari jl. Alsnog namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Vervolgens de verjaardag van Zilveren Ploeger Andre Bonnet. De zoon van ons overleden lid van verdienste Bep Bonnet woont met zijn gezin in Indonesië en zal dus daar Abraham zien. André volgt de verrichtingen van de AFC nauwgezet op internet en wordt daarnaast ook op de hoogte gehouden door zijn moeder Jo Bonnet-Berk die in 1991 de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs ontving. Namens de AFC wensen wij André een prettige verjaardag met zijn gezin en Jo natuurlijk ook gefeliciteerd met haar zoon. In de komende drie weken vieren de volgende leden van de Zilveren Ploeg hun verjaardag. Rokus Hoogendoom Sr.(30/1) - Piet Leyenaar (30/1) - Lou van Kranendonk (4/2-84 jaar) - Guido Kiemeney (11/2 - 90 jaar) - Meindert Huisman (12/2)-Paul Meijer (14/2) - Joop Turfkruier (15/2) - Max Flam (16/2) - Reijer Oud (17/2) - Jaap Pluim (17/2) - Robert Domhof (22/2) Bert Witteveen (23/2 - 75 jaar) - Andre Bonnet (24/2 - 50 jaar). Aan al deze jarigen de welgemeende felicitaties. Johan de Bie Sinds een paar weken vindt u op onze website een nieuw onderdeel 'de Krantenpagina'. Op de Krantenpagina kan men verslagen lezen van bijna alle gespeelde wedstrijden in de Hoofdklasse A, die in de diverse landelijke en regionale kranten zijn opgenomen. Verder interessant nieuws over andere zaken, zoals nieuw aangetrokken spelers en vertrekkende of komende trainers in onze afdeling. Deze Krantenpagina is mede mogelijk doordat vooral de (co-) web masters van Argon (Hans van der Vlist), van v.v. Nieuwenhoorn (John van Eek) en AFC'34 (Gerard Klaver) mij veel informatie toe sturen. Hiervoor wil ik hun hartelijk danken. De AFC website zal in onze vereniging steeds belangrijker gaan worden. De verschijningsfrequentie van de Schakel wordt minder vanwege de hoge kosten, maar daarentegen de berichtgeving op de website steeds meer en uitgebreider. Zo zijn bv. de speeches van onze voorzitter Machiel van der Woude, uitgesproken op de Nieuwjaarsre ceptie en op het Jaardiner alleen op de website te lezen en niet in de Schakel. Een computer met internetaansluiting voor AFC-ers is bijna niet meer weg te denken. Er komt eens een tijd dat men hierop helemaal aange wezen zal zijn. Ik weet dat ik nu een knuppel in het hoenderhok gooi, maar de realiteit moet toch onder ogen worden gezien. Men is er nooit te oud voor om hieraan te beginnen. Moeilijk is het beslist niet. Hans Elias 10-14 januari 2004 Woensdagmiddag 14 januari, 16.15 uur. De overige passagiers van vlucht DBR 621 uit Las Palmas kijken hun ogen uit. 31 heren in clubkostuum omhelzen, zoenen soms en bedan ken elkaar voor de warmte en vriendschap tijdens de afgelopen 5 dagen. Na een voorspoedige terugvlucht zeggen we elkaar gedag alvorens een ieder zijns weegs gaat. AFC heeft een geweldig trainingskamp achter de rug. Zie het volgen de reisverslag: Het is vroeg op Zaterdag 10 januari, erg vroeg. Om 03.00 uur verzamelen 19 A-selectie spelers en 12 begeleiders in vertrekhal 1 op Schiphol Airport. Helaas zijn Stefan Sander, Djuric Ascension, Emiel Pieterse en John Bosman om uiteenlopende redenen niet van de partij. We zullen ze missen! Eenmaal aan boord en klaar voor vertrek valt iedereen in slaap om zo toch nog de nodige uurtjes te rusten. De meesten van ons schrikken dan ook wakker als de gezagvoerder aankondigt een noodlanding te moeten maken op Sevilla, omdat er een passagier onwel is geworden. Onze eigen Frank Tilmans en cardio-chirurg in opleiding Ali Bento- hami hebben zich inmiddels al ontfermd over een oudere dame. Ali vermoed dat de dame een lichte hartinfarct heeft gehad en adviseert de bemanning haar z.s.m. naar een ziekenhuis te brengen. Later op Gran Canaria horen we dat Ali juist heeft gehandeld en dat de patiënt het goed maakt. Indrukwekkend! Door de vertraging die we oplopen, komt de ochtendtraining te vervallen en kunnen we rustig acclimatiseren in hotel Buenaventura, waar AFC al jaren verblijft. Om 15.30 uur wordt een ieder in de juiste kleding beneden voor het hotel verwacht.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5