4 februari 2004 82e jaargang nr. 11 31 januari: AFC F3 - Swift F3 4-1 "Modder ge vecht" Op een zwaar bespeelbaar veld begonnen onze jongens aan de wed- strijdVanaf het begin van de wedstrijd was het duidelijk zichtbaar dat onze jongens niet opzij wilde gaan voor de tegenstander. Nanne, Daniel, Glesandro waren sterk in de duels. Zij lieten zien dat onze verdediging een moeilijk te nemen vesting zou worden. Met Benjamin in de le helft op het doel, werd prima de nul gehouden. Het middenveld met Maarten als motor, Otto en Philippe op de vleugels en Tommy in de spits lieten zien dat zij wilde knokken voor de bal. Dit alles in combinatie met het houden van de posities toonde een in balans voetballend team. Otto en Philippe kwamen regelmatig goed door op de vleugels. Een voorzet van Philippe kwam bij Tommy. Hij kapte zijn tegenspeler prachtig uit een schoot de bal in de korte hoek onder de keeper door 1-0. De wedstrijd bleef erg spannend, Swift deed er alles aan om voor de rust op gelijke hoogte te komen. Ondanks de inzet van Swift bleef het 1-0, dit kwam mede door twee prachtige reddingen van onze keeper Benjamin. Na de rust bleef dit duel op en neer gaan. Het veld werd door de aanhoudende regen steeds zwaarder. Maarten die op het middenveld door het winnen van duels veel in balbezit kwam, wist onze voorhoede goed te bereiken. Otto die nu in de verdediging speelde gaf een prachtige pass door het midden naar Tommy. Tommy rende weg uit de rug van de "zeer grote" verdediger. Op snelheid schoot hij van de rechterkant de bal van circa 20 meter hard en laag over de grond, via de binnenkant van de linkerpaal kwam de bal onhoudbaar in het doel 2-0. De wedstrijd leek gelopen. Maar Swift wilde niet opgeven en kort na onze tweede treffer werd hun inzet beloond met een goed schot op doel die door Tom, onze keeper, niet meer te houden was. 2-1 De spanning was terug, maar door goed te blijven voetballen werd het 3-1. Tommy kreeg de bal een gaf een mooie pass aan Philippe. Met een enorme versnelling ging hij op het doel af en schoot de bal snoeihard met zijn rechter in het doel 3-1. Onze jongens bleven prima voetballen en kregen diverse comers te nemen. Uit een van deze comers werd het 4-1. Philippe schoot de bal mooi voor het doel, de bal werd weggewerkt en rolde naar de rand van de"zestien". Daniel kwam inlopen en met een enorme poeier schoot hij de bal rechtstreeks in het dak van het doel 4-1. Wat een goal. Jongens een uitstekende wedstrijd mooie goals een geweldige verdediging en een sterk middenveld. Top. Ga zo door. Peter Dekkers 24 januari: Sloten Rivalen F1 - AFC F3 3-1 De start van de nieuwe competitie begon niet zoals wij hadden verwacht. Sloten een tegenstander waar wij al 2x van hadden gewonnen liet direct zien dat zij van plan waren te winnen. Met veel inzet en fysieke kracht en lange ballen lieten de spelertjes van Sloten zien dat zij ons met dit wapen onder dmk konden zetten. Dit speltype staat in contrast met de wijze hoe wij voetballen. Met mooi positiespel en de bal goed rond laten gaan hebben wij tot nu toe alles gewonnen. Wij moeten ook zeker zo blijven voetballen. Maar in deze wedstrijd waren wij onvoldoende in staat om goed tegen spel te bieden. De spelers van Sloten waren sterker in de individuele duels en resoluter in het wegwerken van de bal. Omdat zij de ballen hard wegschoten kwam onze verdediging direct onder druk te staan. De 1- 0 viel dan ook terecht voor Sloten. Vlak voor rust schoot Otto uit een corner nog de gelijkmaker in de touwen. Na de rast zag ik helaas hetzelfde speelbeeld als in de le helft. Dit soort wedstrijden horen er ook bij en daar kun je ook van leren. Dat wij uiteindelijk met 3-1 verloren is jammer, maar een uitslag die volkomen terecht was. Dit was de le wedstrijd en wij kunnen veel beter. Maandag en woensdag goed trainen. Goed oefenen en tot volgende week thuis tegen Swift. Peter Dekkers 24 januari: AFC F6 - ASV Arsenal 5-0 Arsenal, Highburry, London in Engeland. Nee geen Henry, Berg kamp, Viera en Kanu maar wel goede voetballers die slim en gedreven voetbalden. Maar zij vergaten A.F.C., Goed Genoeg, Amsterdam in Nederland. De wedstrijd; Met Ditmer als nieuwe speler in het elftal begon de F6 goed gegroepeerd aan de wedstrijd. Er werd heel goed overgespeeld, alleen miste ik een beetje felheid bij de F6. Arsenal met goede voetballers in het elftal speelde heel slim, zij lieten A.F.C. het spel maken en loerden op de counter. Alleen was hun spits niet erg vast ter been. Bij elk contact met de bal of met een speler liet hij zich vallen. A.F.C. liet zich niet kennen en ging onverdroten verder met het vastzetten van de tegenstander. In de laatste minuut van de le helft, werd er met mooi combinatievoetbal de 1-0 gescoord. Na de rast ging A.F.C op dezelfde voet verder. Echt jongens als jullie eens wisten hoe trots de ouders aan de zijlijn stonden te glunderen. De mooiste actie van de wedstrijd was de 3-0. Door goed combinatie spel kreeg Thom de bal op rechts en schoot deze in de uiterste linker hoek, een wereld goal. Er is echt door iedereen goed gespeeld met name het vrij lopen en overspelen gaat steeds beter. Voor het laatst genoemde moet ik toch de coach Maarten bedanken. Het volharden door voor elke wedstrijd een rondo te doen waarbij de spelers leren vrij te staan en kijken waar de vrije speler staat begint toch zijn vrachten af te werpen. Alleen een beetje meer felheid dan kunnen jullie de echte club gelegen aan Highburry in Londen ook aan. Jerry Reingoud 24 januari: Pancratius F5 - AFC F7 4 - 1 6 december 2003 was onze laatste officiële wedstrijd. En wat voor een.. Daarna hebben we lange tijd niet meer gespeeld. Totdat we op 10 januari 2004 tegen Swift F7 mochten spelen. 3-1 gewonnen! Wat waren jullie fel. De spelers van Swift trouwens ook. Dat was niet zo gek, want bijna iedereen kende elkaar wel en iedereen wilde natuurlijk winnen en eigenlijk waren jullie allemaal even goed. Alleen wij speelden beter samen en dat bracht de winst. Er wordt nog over gepraat. Afgelopen zaterdag reisden we af naar Badhoevedorp. Vanaf het eerste tot het laatste moment van de eerste helft, keken de ouders weer naar fantastisch voetbal. Van jullie natuurlijk. Het ging Pancratius allemaal te snel en binnen tien minuten kon Mees fraai inschieten, maar alleen omdat Doeke naar Ate schoot. Ate naar Diederik, Diederik naar Erik, Erik naar Jarmo, Jarmo naar Jamey, Jamey naar Tim, Tim naar Julius, Julius naar Jack en Jack naar Mees. Pancratius kwam er niet aan te pas. 0-1. Het lukte Pancratius niet om samen te spelen. Wel beschikten zij over twee goede voetballers, die toch vrij makkelijk onze verdedigers konden uitspelen en scoren! En dat gebeurde ook. 4-1. Man of the Match was Diederik. Jullie hebben hem terecht gekozen. Ondanks of juist vanwege de kou, maakte hij iedereen gek. Ik doe volgende week een warme jas aan. René Toonen 31 januari AFC F7 - DWS F3 3-0 Op deze zeer natte zaterdagochtend speelde de F7 alsof er geen spatje uit de lucht kwam, het was weer als vanouds zeer goed samenspel. DWS, toch een club met een rijke voetbalhistorie in Amsterdam, kwam er eigenlijk niet aan de pas en met een beetje meer geluk had ons doelsaldo nog veel hoger kunnen zijn. De wedstrijd begon rommelig, DWS stond met 9 man in het veld dus de reserves van de F7 werden ook maar het veld in gestuurd, nou dat pakte jullie prima op hoor alsof jullie automatisch de positie kiezen die nodig is. Het was best zwaar spelen op een modderig veld en een gladde bal maar jullie bleven gaan. DWS raakte steeds meer de kluts 21

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 21