25 januari: Stormvogels/Telstar Dl - AFC Dl AFC verslaat Stormvogels/Telstar met ruime cijfers Uw rapporteur bevond zich het afgelopen weekend in de - volgens de media - barre omstandigheden van de Weissensee in Oostenrijk. Dit verslag is dan ook gebaseerd op het ooggetuigenverslag van Hans, onze onvolprezen 'grens', en de belevingen van Thomas. Basis voor de 4 - 0 overwinning was het feit dat in deze wedstrijd de AFC verdediging weer stond als een huis. Afgezien van een schot op het houtwerk, zijn de aanvallers van Stromvogels/Telstar niet een keer gevaarlijk geweest. Daartegenover kregen onze jongens legio kansen. "Met een beetje meer geluk, had het wel een nulletje of acht kunnen worden", aldus Hans. Dat we zoveel kansen kregen, kwam ook dat er, volgens Hans, deze keer 'meer voetbal in ons spel zat'. In de laatste wedstrijden voor de winterstop werd de bal vaak 'blind' naar voren getrapt, maar nu werd er weer lekker gecombineerd. "Ze hadden een hele goeie keeper", vertelde Thomas door de telefoon. Dat was de reden dat niet elke goede kans een goal werd. Tot de rust hielden de Telstar boys de schade nog beperkt tot 1-0. Maxime scoorde het eerste doelpunt en na de rust maakt hij ook de tweede. Thomas maakt de derde en dat had hem een goed gevoel gegeven, zei hij. Kevin, een D junior die in de C5 speelt, mocht het laatste kwartier invallen en maakte heel knap de vierde treffer. Het is Pim dus gelukt - onder steund door elftalmanager Alex - ons team weer op de rails te krijgen en dat belooft wat voor de volgende wedstrijden! Tom Visser D4 Opwarmen 24 januari: AFC D4 - Blauw-Wit D3 1 - 1 Even sloeg de schrik ons om het hart bij het afluisteren van het befaamde 0800 nummer, de F-O-en al afgelast en blijven bellen was het devies,terwijl het buiten nu toch echt aan het regenen was. Maar gelukkig, de velden werden goed genoeg bevonden en zo kon dan toch de eerste wedstrijd na de korte winterstop van start gaan. Een bekende tegenstander waar in de najaarscompetitie verloren, maar ook van gewonnen was, dus dit zou wel eens alle kanten op kunnen gaan. Blauw-Wit begon stevig, veel op onze helft en kreeg de eerste kansjes, maar keeper Jerry wist daar wel raad mee. Wij moesten nog even warm draaien, maar onze allereerste aanval was dan ook meteen uiterst gevaarlijk. Een snelle counter die eindigde in een overtreding van de keeper penalty! Helaas, we waren nog niet warm genoeg, de bal ging naast... De rest van de eerste helft ging het spel op en neer. Kansen waren er wel voor beide partijen waaronder nog een mooi schot van Raffy op, alweer helaas, de paal. Dus de bekende brilstand bij de rust en vooral even tijd om allemaal weer helemaal op temperatuur te komen. Ook in de tweede helft hetzelfde spelbeeld, maar het werd spannender. Over de flanken kwamen we af en toe heel aardig spelend door, met mogelijkheden. En één daarvan werd benut, na een prachtige lob-pass van Didier, die Raffy vervolgens prima inschoot. Blauw-Wit liet dat niet op zich zitten, en drong nog sterker aan. Eenmaal wisten we dat nog op de doellijn tegen te houden, maar al snel lukte het ze toch om van dichtbij in te schieten, daar was niks meer tegen te doen. Ook de toeschouwers kregen het nu weer warmer met dit spelverloop. David had zijn debuut nog in een droomscenario kunnen verwerken door naast lekker tackelend en slidings makend, de bal in te schieten uit een corner, maar het werd...de lat. Achter hield Finn het goed dicht en ruimde Jeroen met zijn machtige trap op terwijl op het middenveld Pieter en Jeremy er hard voor werkten om de bal weer voor te krijgen dan wel te houden. 4 februari 2004 82e jaargang nr. 11 Maar er veranderde niks meer aan de stand. En daar kon, de hele wedstrijd overziende, iedereen wel vrede mee hebben en werd dit toch een tevreden begin van een nieuwe competitieronde. Geen koude douche gelukkig, wel allemaal heel veel zin in een warme na afloop! Frank de Munnik 24 januari: WA/Spartaan E2 - AFC E8 0-3 Na de afgelasting van het eerste competitieduel in de voorjaars competitie en de gewonnen oefenpot tegen Arsenal El (7-4 met vier goals van spits Mulai Lamraoui) ston de uitwedstrijd tegen WA/ Spartaann E2 op het programma. AFC startte wederom sterk. Het positiespel en de snelheid van han delen is aanzienlijk verbeterd en AFC domineerde dan ook de gehele wedstrijd. De achterhoede zat potdicht en dat was met name de verdienste van Julien Peschar, die dan ook terecht "man of the match" werd. Na een bliksemstart waarbij Mulai Lamraoui de 0-1 aantekende werd WA/Spartaan sterker en golfde het spel op en neer. AFC speelde echter met veel vernuft en counterde er stevig op los. Eerst zorgde Buwe Halbertsma voor de 0-2 waarna nog voor de rust door een schitterende actie van Mulai Lamraoui de wedstrijd in veilige haven kwam 0-3. Na de rust werd de wedstrijd professioneel uitgespeeld en kwam de voorsprong en dus ook de overwinning geen moment in gevaar. Coach. 31 januari: Sloterdijk E3 - AFC E8 0-4 In de stromende regen stond de E8 tegen een fysiek veel sterkere tegenstander wat te wachten. AFC liet zich echter geen moment uit de concentratie halen en het hele team speelde uitmuntend. In een keiharde wedstrijd werd de sfeer steeds grimmiger naarmate AFC haar voorsprong uitbouwde. AFC begon overweldigend en Jasper Ham strooide - als spelverdeler - met schitterende pases. Tevens was hij als centrale middenvelder ook weer de stofzuiger en was hij met Buwe Halbertsma, Luca Vrijhoef en Julien Peschar de grote uitblinkers. Spits Mulai Lamraoui is een verhaal apart! Met een schitterende hattrick werd hij dan ook terecht "man of the match" en had het grootste aandeel in de zege. Nog voor de rust werd het 0-2 waarna vlak na de rust Mulai zijn derde treffer liet aantekenen. Sloterdijk werd volledig zoek gespeeld, wat tot grote frustraties leidde. Het was maar goed dat de uitstekend fluitende "AFC-scheidsrechter Tjalling Halbertsma" de sfeer goed aanvoelde zodat niet alles totaal ontspoorde. Jasper Ham zorgde met een schitterend afstandsschot voor de 0-4 waarna de wedstrijd maar snel werd afgefloten. Heel AFC vierde de overwinning door met z'n allen luidkeels onder de douche "We are the champions" te laten klinken. Wat 'n prestatie. Coach. 25 januari: Aalsmeer F1 - AFC F1 0-12 9 uur 's ochtends, het was koud, nat en donker, maar daar hebben we allemaal niets van gemerkt. De F1 boys startte de voorjaarsronde namelijk met hartverwarmend voetbal. Toegegeven, de tegenstander was niet sterk, maar het is vaak het moeilijkst om tegen zwakkere tegenstanders het spel te blijven maken, posities te houden en te blijven combineren. De F1 had hier echter totaal geen problemen mee. Het was eigenlijk een groot combinatiefestival. De opbouw was goed, er werd goed getikt en er zat veel beweging in het team. De 5-0 bij rust was daarom geen verrassing. Na rust werd dit spel gewoon voortgezet en liepen de jongens gemakkelijk uit naar een eindstand van 12-0. Goed gedaan, jongens! Robert Haye 20

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 20