?rs 1 aansluiting tot een gelijkspelletje maar helaas in de laatste minuten stelde onze tegenstander orde op zaken. Volgende week uit tegen Omniworld. Wel even winnen dan staan we op de 3e plaats, niet zo gek met Ajax op de 2e. Even een vraagje aan Ko Grozne Nipper, de verzorger van het eerste elftal, eigenlijk van heel AFC: WIJ als supporters mogen toch hopen dat ook onze blessures als serieus genomen worden? Hans Dukker 22 november: Roda '23 F3- AFC F2 Vorige week 2-2 tegen Legmeervogels. Dat was natuurlijk jammer, maar tegen Roda '23 hadden we weer een nieuwe kans om te laten zien dat wij de enige echte F2 zijn! Een team dat nauwelijks is te stoppen als we goed op dreef zijn! Na een stormachtige aanval knalt spits Quincy al direct de 0-1 binnen. Die zit! Dat zal niet lekker aankomen bij onze tegenstander! Er valt niets meer te lachen als je zo snel op achterstand wordt gezet! Denggggü! Een snoeihard schot van Jordy, waarna Max 0-2 maakt. Kaboemm!Zenno maakt met een moordende trap 0-3. Stijn verovert de bal op het middenveld, kijkt en passt strak naar de vrijstaande Max, die gortdroog het vierde AFC-doelpunt binnenschiet. Na de rust hebben jullie door dat ons spel nog veel beter gespeeld kan worden. Als wij écht goed geconcentreerd en fel zijn, zijn we door niemand te stoppen, écht door niemand, zelfs niet door Swift! Ik ben dan ook héél benieuwd hoe het volgende week tegen de koploper zal gaan. En weer is het Max die een doelpunt in de touwen ramt: 0-5! Stijn bik kelt, zet een aanval op en bereikt met een pijnlijk nauwkeurige preci sie Tyler, die op zijn beurt messcherp naar Zenno passt. Zenno ziet Quincy naar het Roda-doel vliegen en bezorgt de bal knap bij onze centrumspits. Klengggü! en het is 0-6! Dan zet Stijn weer een aanval op, Max neemt over, Quincy krijgt de bal.... Quincy...Quincy... Bam- mmü! 0-7! En daarna neemt onze centrumspits ook nog het achtste doelpunt voor zijn rekening. Goeie uitslag, jongens! Roel 29 november: AFC F2 - Swift F2 Eindelijk was het zover! De eerste wedstrijd tegen Swift hadden we verloren, maar nu was het onze beurt, op ons eigen AFC-terrein. Iedereen was goed uitgerust en héél erg scherp. Weten jullie nog dat we die eerste wedstrijd veel problemen hadden op het middenveld? Daarom verzon de opa van Quincy een nieuw systeem voor ons. Niet het vertrouwde 3-1-3, maar iets heel anders: twee verdedigers, maar liefst vier middenvelders en één spits! Ik was heel erg benieuwd hoe dat zou gaan! Daar is de aftrap. Het is spannend, héél spannend! De aanvallen golven heen en weer en het gaat werkelijk gelijk op. Plotseling, in een onbewaakt ogenblik, scoort Swift en we staan met 0-1 achter. Shit! Zo snel had ik het niet verwacht... Dan worden niet alleen de mouwen opgestroopt, maar we beginnen werkelijk te vechten als leeuwen. Tyler gaat voorop in de strijd, passeert mannetjes en snijdt op kracht door de vijandelijke linie's. Buck krijgt de bal op rechts, passeert meesterlijk een verbaasde verdediger en speelt naar Quincy, die vanuit zijn ooghoeken Max vrij voor het vijandelijke doel ziet staan. Zo'n buitenkansje laat Max nóóit aan zich voorbij gaan. Droog raakt hij de bal met de binnenkant van zijn rechtervoet. De ouders langs de lijn ontploffen bijna van vreugde. 1-1 en wie weet wat er nog allemaal gaat gebeuren! Wordt dit onze wedstrijd? Gaan we nu wraak nemen? Na de rust stijgen we boven onszelf uit, ondanks het gemis van Jordy. Spits Quincy is een plaag voor de Swift-verdediging en Ludo staat weergeloos te keepen. Rutger en Nicolas zijn niet te passeren en Stijn is zoals gewoonlijk weer de enige echte baas van het middenveld! Dan gebeurt het: vlak voor tijd neemt Tyler een vrije trap. Hij schiet... en de bal wordt uit de lucht geplukt door Zenno, die we nog nau welijks hebben gezien. Hij aarzelt niet en als in een droom vliegt de bal met een grote boog over de Swift-keeper! 2-1 voor AFC! De arme Swifters kunnen het niet geloven en huilen van ellende. Jongens, wat een geweldige wedstrijd en wat hebben jullie goed gespeeld! Roel 17 december 2003 82e jaargang nr. 9 6 december: AFC E8 - Swift E5 1-7!! Wat een deceptie, wat een blamage. Wat vandaag het kampioenschap moest worden liep uit op een regelrechte ramp! Als over het paard getilde, verwende stervoetballertjes liep AFC E8 over het veld! Geen persoonlijk duel werd er gewonnen, geen strijd geleverd en door de totale offday speelde m.u.v. Buwe Halbertsma (hij weer!) niemand goed. Werd met de rust, na 2 gemiste kansen, nog tegen een overbrugbare 1-0 achterstand aangekeken. In de tweede helft slachtte de handige Swift spits AFC eigenhandig met 4 schitterende treffers. Laten we dit maar gauw vergeten en alles richten op de uitwedstrijd tegen Martinus waarbij AFC alsnog kampioen zal kunnen worden. Coach 6 december: Goldstar F1 - AC F3 0-7 "De beslissing" De eerste 10 minuten was de spanning bij onze jongens zichtbaar. Hoewel wij technisch beter waren kwamen wij fysiek iets tekort. Twee mooie reddingen van onze keeper Glesandro waren nodig om de nul te houden. Langzaam maar zeker kwam ons oude vertrouwde spel weer boven water. Goed verdedigen van Otto, Daniel en Nanne gecombineerd met een opbouw over de flanken gaf veel vertrouwen in de uitkomst van deze wedstrijd. Op het middenveld kreeg "Het loopwonder" Maarten, de bal en speelde deze strak in de vrije ruimte naar Tommy. Met een verdediger in zijn nek rende Tommy op de keeper af. Hij bleef rustig kijken naar de uitgelopen keeper en met een mooi "Romario" tikje schoot hij de bal in de linkerhoek. 1-0. Vanaf dat moment liep het uitstekend. Met Tom en Philippe op de vleugels werd het spel mooi breed gehouden. Tommy en Benjamin stonden steeds scherp op hun spits positie. De tweede goal kwam via een corner bij Tommy, zonder na te denken schoot hij de bal hoog in de touwen 2-0. Goldstar probeerde wel wat terug te doen, maar onze kanjers in de verdediging waren ijzersterk. Vanuit de verdediging kreeg Benjamin de bal en ging op de verdediging af, een tackel was nodig om hem tegen te houden. De vrije trap werd door Maarten keihard ingeschoten. De keeper hoorde alleen maar zoeffff en de bal zat erin. 3-0. Direct na de rust gaf Tom een mooie pass aan Tommy, het schot op doel werd door de keeper tegengehouden maar de bal kwam voor de voeten van Benjamin met een neusje voor de goede plek schoot hij de bal zuiver in de goal. 4-0. Onze opbouw vanuit de verdediging en middenveld werd steeds mooier. Het ene driehoekje na het andere zag ik aan mij voorbij gaan, het was slechts een kwestie van tijd voor de 5e goal. Nanne, die nu op doel stond, reageerde prima op de schaarse uitvallen van Goldstar. De druk op het doel van Gold star werd groter. Een afvallende bal werd door Otto opgepikt met een mooie kapbeweging speelde hij zich vrij en knalde de bal achter de keeper 5-0. De ballen werden door onze vleugelspelers steeds goed voorgegeven. Een voorzet van Philippe kwam voor de voeten van Tommy, aannemen en uithalen en boem de bal lag in het net. 6-0. Vlak voor tijd werd een corner goed door Philippe genomen. De bal kwam voor de voeten van Otto en zonder na te denken schoot hij de bal hard in het doel. Eindstand 7-0. Ongeslagen kampioen, 36 punten, 81 doelpunten voor en slechts 8 tegen. Wat een team en Olav wat een Coach. Namens de fans bedankt. Peter Dekkers Naschrift: artikel te lang, 452 woorden. Maximaal toegestaan 375. 6 december: A.F.C. F6 - S.D.Z. F3 1 - 1 De statistieken: Amusementswaarde 100%. Schoten op het doel ver richt door A.F.C. 40. Schoten op het doel verricht door S.D.Z. 3. Balbezit A.F.C. 70%. Balbezit S.D.Z. 30 Overtredingen beide partijen verwaarloosbaar. Sportiviteitgehalte 100% en de spanning onbeschrijfbaar. Na wederom een fantastische training (onder leiding van Maarten op een koude zaterdagochtend) en woensdag 3 december 2003 een pepernotentoernooi met een mix van alle F-elftallen, zag ik vandaag een elftal voetballen die een verschrikkelijke honger naar de bal had. Een elftal die zich goed aan het positiespelletje hield en die in mijn ogen de wil toonde die nodig is om te winnen. De wedstrijd; 14

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 14