ruststand van 1-0 was een goede afspiegeling van de wedstrijd. In de 2e helft kwam Ajax ook aanvallend beter in de wedstrijd. Yarden en Nathan wisten voor veel gevaar te zorgen. De 2-0 kwam via een goed getrainde inworp van Nathan op het been van een van de Borussen in het goal, de 3-0 was een mooie solo van Nathan en Yarden tekende uiteraard voor de 4-0 overwinning. Opnieuw een overwinning, maar veel belangrijker was het plezier en de instelling waarmee jullie vandaag hebben gespeeld. De coach, ouders en vrienden zijn trots op jullie en kunnen niet wachten tot volgende week. Dan wacht een club uit een zeer goede wijnstreek die we deze week nog maar even niet drinken want anders staan jullie te draaien op het veld. Woensdag weer lekker allemaal trainen en zaterdag tegen de nummer 2 op de ranglijst; Bordeaux. Groeten uit de Champions League van Yarden, Christiaan, Phil en Nathan en wellicht weer Salomon! 8 november: Ajax - Bordeaux 2 - 5 (schrijvers Ajax) Lieve Fans, Wat een schitterende dag en lekker veld om te voetballen was het vandaag. Daarbij ook nog eens voor het eerst met 5 spelers dus alles aanwezig voor een mooie wedstrijd tegen Bordeaux! Het spelen met 5 leverde ons echter meer problemen dan voordeel op; we hebben minder ruimte en dus veel op een kluitje. Maar veel meer invloed vandaag had het spel van Bordeaux op ons; ze speelden zeer goed en fel en kwamen tercht op voorsprong. In de 2e helft liep Bor deaux zelfs uit naar een 0-5 voorsprong en hierop was niets aan te merken. Gelukkig hebben jullie heel goed terug gevochten en werd het nog 2-5 maar vandaag zat het eens niet mee en dat hoort er ook bij. Bordeaux heeft heel goed gespeeld en verdient alle complimenten maar Ajax komt terug want we gaan weer lekker trainen deze week en de volgende wedstrijd er vol tegenaan. We krijgen nog hele leuke wedstrijden en we kunnen niet wachten tot de volgende om de fans te laten zien dat dit een vergissing was... Groeten uit de Champions League; Christiaan, Yarden, Salomon, Phil en Nathan Juventus - Ajax 3-3 Na de nederlaag tegen Bordeaux dachten we even rust te krijgen om een aantal blessures en griep aanvallen te laten herstellen maar helaas werd deze rust ons niet gegund. luventus stond te wachten en dus zonder een training in de benen toch een wedstrijd spelen. Al na 2 minuten bleek dat Nathan te veel last heeft van een hamstring blessure en dus met 1 been verder moest. Phil was niet hersteld van een griep maar Salomon was weer van de partij. Veel werd gevraagd van Yarden en Christiaan want de jongens uit Turijn hebben een sterk elftal. Toch kwamen we snel op 1-0 door Yarden en wist manke Nelis/Nathan de 2-0 in de goal te lopen. Hierna kwamen de stormlo pen van de Oude Dame en met name Hidde Floberg wist voor veel gevaar te zorgen in de Ajax verdediging. Yarden en Chris kwamen benen te kort en met veel kunst en vliegwerk bleef het 2-1. Vlak voor rust counterde Ajax via Yarden en Nathan slim door de Juve verdedi ging, Nathan ging alleen door en werd gestopt door een Italiaanse tackle maar de scheidsrechter maakte goed gebruik van de voordeel- regel waardoor Yarden de 3-1 konnen binnen tikken. Dit was tevens de ruststand. In de 2e helft bleef luve komen en kwam het op 3-2 en zelf in de laatste minuut op 3-3. Dit gelijkspel werd met veel gejuich ontvangen door Bordeaux aangezien zij, Barca en Ajax de koppositie nu delen. We hebben de spanning teruggebracht. We zijn trots op jullie inzet om ondanks de griepjes en blessures toch te spelen en deze week gaan we lekker trainen en weer fit worden want volgende week wacht het versterkte Bayern... Maar één ding: wie het laatst lacht.... Groeten uit de Champions League van Chris, Yarden, Salomon, Phil en Nathan 8 november: Ajax - Bordeaux 2-5 (schrijver Bordeaux) Zaterdag was het zover, de topper tussen de best scorende ploegen binnen de C.L.: Ajax en Bordeaux! Zonder hooligans en commercie, maar mét pure liefde en passie voor het voetbal gingen de spelers van 19 november 2003 82e jaargang nr. 7 de twee ploegen, bijgestaan door hun trotse ouders, de "Arena" in. Onder het toeziend oog van de uitstekende scheidsrechter reikte Ajacied Nathan aan het begin van de wedstrijd een Ajax-vaantje uit aan Victor. Een leuk en vriendelijk gebaar van de thuisploeg! Na het eerste fluitsignaal zocht Bordeaux, zoals gewoonlijk, de aan val. Quinten en Thymo begonnen meteen flink te storen en te jagen. Victor en Sam probeerden vanuit de achterlinies de vrije ruimte te zoeken om zo het spel te controleren. En niet zonder succes, want de opbouw van Ajax werd dermate verstoord dat de ploeg in de eerst helft nauwelijks kon uitkomen. Toen de vijfde Ajacied arriveerde, werd er 5 tegen 5 gespeeld. Het bleek dat de nieuwe aanwinst van Bordeaux, Danny, het middenveld enorm heeft versterkt. Bordeaux voerde intussen de druk zó hoog op, dat het uiterste werd gevergd van de Ajax-verdediging. Na we een aantal goede kansen niet hadden kunnen benutten, was het uiteindelijk topscorer Thymo die Bordeaux na een fraaie actie op een voorsprong kon brengen. In de tweede helft toonde Bordeaux opnieuw overwicht en wist de ploeg bovendien de kansen beter te benutten dan in de eerste helft. In een poging een aanval onder aanvoering van Sam af te slaan, maakte een Ajax-verdediger een eigen doelpunt: 2-0. Victor vergrootte ver volgens de voorsprong met een schitterend afstandsschot in de bo venhoek, waarna Thymo en Sam de stand uiteindelijk op 5-0 in het voordeel van Bordeaux brachten. Na het vijfde doelpunt dachten de Bordeaux-spelers dat de wedstrijd al gespeeld was, maar dat pakte anders uit! Ajax rook zijn kans en zette onder leiding van Nathan de aanval in, die echter door Sam en Victor knap werden tegengehouden. Ajax bleef echter komen en Quinten, die overal te vinden was, moest samen met Sam en Danny alles op alles zetten om de aanvallen van Ajax het hoofd te bieden. Ajax kwam met twee doelpunten nog knap terug. Met een slotstand van 5-2 is een schitterende wedstrijd beslist. Bravo jongens! Prima samenwerking, ga zo door! Alex Lam 15 november: Dynamo Kiev - Bordeaux 1-7 Na de topper van afgelopen zaterdag ging Bordeaux dit keer op be zoek bij Dynamo Kiev. Ondanks de matige weeromstandigheden en het feit dat we tegen een (op papier) veel zwakkere tegenstander moesten voetballen, was het enthousiasme van de jongens volop aanwezig. We zetten meteen de aanval in en Kiev beperkte zich gelijk tot het verdedigen. Er stond gedurende de hele wedstrijd één verdedi ger constant voor de doellijn, met daarvoor twee a drie medespelers rond de strafschopgebied. Het valt niet mee om tegen zo'n defensief ingestelde ploeg te voetballen! Victor, Thymo, Sam en Quinten spe len echter al vanaf de allereerste wedstrijd samen en kennen elkaar inmiddels door en door, zodat ze elkaar blindelings kunnen vinden bij de opbouw van de combinaties. Ze zijn ook in elke positie inzetbaar. Danny heeft, na drie wedstrijden, gelukkig ook z'n draai gevonden in de ploeg en begint steeds beter te spelen. Na enkele instructies van Michael liep hij tijdens de wedstrijd een paar keer heel goed vrij en bevond hij zich een aantal malen in zeer kansrijke scoringsposities. Uiteindelijk was het Victor die Kiev's defensie wist te breken met een fraai openingsdoelpunt. Dat was een hele opluchting voor de jongens en het betekende ook het keerpunt van de wedstrijd. Bordeaux voerde de druk op met de hardwerkende Thymo en Danny als de aanjagers, terwijl Victor voor goede aanvoer zorgde met zijn passes. Het is duidelijk: als de aanvalmachine eenmaal goed op gang komt, zijn deze jongens niet meer te stoppen! Quinten en Sam waren ditmaal de scherpschutters en wisten de score naar 7-0 te tillen. De thuisploeg wist in de tweede helft nog iets terug te doen met een doelpunt vanaf de middenlijn, maar het was al te laat om onze ploeg werkelijk in gevaar te brengen. Jongens, jullie ouders hebben weer volop genoten van jullie inzet en speelvreugde. Jullie behoren nu tot de koplopers in de C.L., samen met Ajax en Barcelona. Ervaar jullie positie niet als een extra druk, maar als een waardering van jullie geweldige spel! Naast het behalen van een prima resultaat hebben jullie samen een ongelofelijk goede team-spirit en ontzettend veel speelplezier in het voetbal. Bravo, ga zo door! Alex Lam 26

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 26