Olav heeft in de rust zijn jongens toegesproken dat er beter moet worden samengespeeld en iedereen zijn positie in het veld moet hou den. De tweede helft stond Tommy op doel. Met name de verdediging bleef goed op zijn plek, Daniël en vooral Glessandro speelden een prima tweede helft. Helaas werden de vele kansen in de 2e helft on voldoende benut. Een prachtige actie van Tom werd door hem afge rond met een mooie goal, 2-0 voor AFC. Dit noemen wij een mooie "comeback" goal. De derde treffer staat wij mij betreft op naam van Philippe, een goed genomen hoekschop ging via een speler van Tu- riyemspor het doel in. 3-0 voor AFC en tevens de eindstand. Een mooie goal van Benjamin werd helaas afgekeurd vanwege hands. De overwinning is terecht, de uitslag te mager. Volgende week tegen nummer 2 in de poule, Slotervaart-Rivalen die inmiddels met 5 pun ten verschil achter ons staat. Dappere strijders, ik reken op jullie. Peter Dekkers 8 november: AFC F3 - Slóten-Rivalen F1 5-1 "De TOPPER" (scheidsrechter Erik Tempels een 8) Vandaag een zware en belangrijke wedstrijd tegen onze naaste con current. Phillippe, die de afgelopen dagen nog ziek was, is door een uitstekende medische verzorging van zijn moeder Floor tijdig hersteld voor de wedstrijd. Onze jongens gingen direct in de aanval en hielden Sloten in de le helft onder druk. De balcirculatie was vaak zeer hoog. Sloten wist niet waar zij het zoeken moest. De eerste goal viel uit een corner. Maarten nam de corner op links. Hij schoot de bal zo hard voor het doel dat de verdediging van Sloten schrok en de bal vervol gens via een been van een eigen verdediger in het doel rolde 1-0. Combinatievoetbal van onze vleugelspitsen Benjamin en Tom W. gaf de nodige kansen. De keeper van Sloten, stond steeds op de goede plek en hield de ballen van Tommy goed tegen. Het tweede doelpunt was er weer één van het niveau "hoge school voetbal". Vanuit de verdediging kwam de bal bij Tom, op volle snelheid passeerde hij twee tegenstanders en gaf met links een strakke voorzet. Tommy nam de bal aan en in één beweging knalde hij de bal langs de keeper in de rechterhoek 2-0. Voor de rust kreeg Sloten een kans. De spits ging alleen op onze keeper Philippe af, maar Phillipe kwam op tijd uit zijn doel en schoot de bal op tijd weg. In de tweede helft stond Benjamin op doel. Ook Sloten had een andere keeper, want de vorige keeper Fuke is tevens hun beste voetballer. Maarten had de opdracht van Coach Olav om deze speler goed te dekken. Dit deed hij prima. De aanvalsgolven gingen gewoon door. Een overtreding was nodig om Maarten tegen te houden. De bal lag op circa 20 meter van het doel. Maarten nam zijn aanloop en schoot de bal keihard in de touwen 3-0, wat een poeier. Ook in de tweede helft kregen wij kansen. Halverwe ge deze helft werd het 4-0. Een prachtige solo van Maarten. Hij passeerde op rechts vier spelers en schoot de bal toen met een snel heid van een raket in het doel. De keeper hoorde alleen maar Zoefffff. Sloten probeerde nog wel wat terug te doen, maar onze sterke verde digers Nanne, Daniel, Otto en Glessandro waren niet te passeren. Benjamin, die een paar keer goed uit zijn doel kwam, voorkwam een tegendoelpunt.Vijf minuten voor tijd snelde Daniël naar voren, hij kreeg de bal van Otto en ging alleen op de keeper af. Met veel be heersing schoot hij raak. 5-0. Vlak voor tijd scoorde Sloten nog een tegendoelpunt. Eindstand 5-1. Jongens jullie hebben weer ouderwets gevoetbald, zijn goed in de posities gebleven met mooie combinaties en heerlijke goals. De fans hebben genoten en Coach Olav is bijzon der trots. Ga zo door dappere strijders. Tot volgende week. Peter Dekkers 15 november Sporting Martinus F3 - AFC F3 0-9 "Van onderschatting geen sprake" Martinus staat onderaan in onze poule, de verleiding is daarom groot om voor eigen succes te gaan. Voor de trouwe fans waren de le tien minuten niet bij te houden. Een mooie actie van Tommy werd met de punt van zijn schoen in de rechterhoek getikt 1 -0. Direct na de aftrap veroverde AFC de bal. Tom nam de bal mee op links en zijn voorzet werd over de achterlijn gewerkt, corner. Tommy stond klaar om de corner te nemen. Otto, onze kopspecialist, nam positie bij de le paal. De bal werd door Tommy hard en op kophoogte voor het doel ge schoten. Otto kopte de bal met een achterwaartse beweging langs de keeper. Prachtig: 2-0. Het derde doelpunt was van een aparte klasse. Maarten schoot de bal met een schitterende inswinger in de lange 19 november 2003 82e jaargang nr. 7 hoek 3-0. Martinus kwam nauwelijks aan voetballen toe. Daniel, onze keeper in de le helft, kreeg slechts enkele ballen. De 4e goal was van Phillipe. Hij kreeg de bal op rechts en kapte zijn tegenstanders uit. Vol verbazing keken de spelers van Martinus hoe deze balvirtuoos alleen op de keeper afging en meedogenloos de bal in het doel schoot, 4-0. Benjamin was zeer gretig, liep goed vrij en wist in het drukke strafschopgebied met een mooi schot de keeper te passeren. 5-0. Vlak voor rust kregen wij een corner. Maarten plaatste de bal in de voeten van Tommy, die in één keer hard op doel schoot. De bal raakte de onderkant van de lat, jammer net geen doelpunt. De tweede helft was nog geen minuut bezig toen Tom Waller, van links naar binnentrok en met een droge knal de 6-0 inschoot. Wat opviel was dat er goed werd samengespeeld. De ballen kwamen goed bij onze vleugelspelers en deze wisten keer op keer de bal goed voor te geven. De keeper van Martinus hield veel tegen. Wij kregen veel corners in deze helft. Uit één van deze corners wist Benjamin te scoren. De bal bleef tussen de spelers vlak voor de goal hangen. Benjamin zag dit en gleed de bal prima tussen de palen. 7-0. Een actie van Tommy, hij passeerde drie spelers, werd goed afgerond. 8-0. De laatste treffer kwam op naam van Tom Waller, met de bal aan de voet kapte hij op links zijn tegen stander uit en kwam zo vrij voor het doel, poefff 9-0 en tevens de eindstand. Otto, die de tweede helft op doel stond, was tijdens het nemen van de penalty's onze absolute held, hij was nauwelijks te passeren. Met 64 doelpunten voor en slechts 7 tegen (compliment voor onze verdedigers, Glessandro, Nanne, Daniel en Otto) liggen wij goed op koers voor het kampioenschap. Dappere strijders gaat zo door. Peter Dekkers 1 november: AFC F6 - AGB F1 2-5 Op zaterdag 25 oktober 2003, werd er een fantastische training gege ven, dit alles onder leiding van Maarten. Er werd erg goed getraind. Tijdens deze training werd er op positiespel, het kaatsen van de bal naar de vrijstaande speler en felheid getraind. Ik denk dat ik de drie dingen heb genoemd die ik vandaag miste. Felheid, positiespel en het kaatsen van de bal naar de vrijstaande speler. Nee, jongens het is niet de schuld van Joseph. Kijk eerst in de spiegel voor je een ander de schuld geeft. Joseph zit nu in Zuid-Afrika en die komt echt niet meer terug. Natuurlijk werd er niet op elkaar gescholden, natuurlijk is dit nog een fantastisch team maar je verlies nemen is ook een kunst. De wedstrijd, er werd vanaf het begin door AGB fel op de bal ge jaagd. Er werd soms door AGB grove overtredingen gemaakt. Maar wat ik vandaag bij AGB zag, miste ik bij AFC, namelijk de wil om te winnen. De wil om dat ene schepje er bovenop te doen als het niet gaat. Nee, vandaag liet AFC zich gewillig naar de slachtbank leiden. AGB was telkens niet één maar twee tellen sneller dan AFC. AFC komt dan wel onterecht op een 1-0 voorsprong. Maar in dezelfde minuut maakt AGB middels een fantastisch genomen vrije trap gelijk. In de tweede helft werd het nog een slag erger. AGB heeft er denk ik een trainingskamp in Siberië op zitten want zij bleven maar lopen. En naar mijn mening was het niet zo koud. En AFC dan, tja zij gingen op dezelfde voet verder. AGB komt vervolgens op 1-2. Er werd snel 2-2 gemaakt en aan hun ogen zag ik dat de jongens er zelf niet in geloof de. AGB ging gewoon een tempo hoger spelen. Er werd 2-3 gemaakt tot de stand van 2-5 werd bereikt. Is het dan het ritme van 2 weken niet gevoetbald te hebben? Is het de onderschatting omdat wij bij AGB met 1-3 hadden gewonnen? MIE NO SABIE, of te wel in het Nederlands ik weet het niet. Maar wat ik nu wel zo fantastisch vond, is dat de jongens bij elkaar gingen staan en elkaar voor de volgende week beterschap beloofden, chapeau zo hoort het. Jerry Reingoud 8 november: RKDES M Fl- AFC F6 1-1 Jongens weten jullie het nog? Felheid, positiespel en kaatsen! Fana tiek begint AFC aan zijn warming-up. Want wij zullen de mannen van R.K.D.E.S. laten zien dat A.F.C. wel degelijk in bezit is van genoem de kwaliteiten. Wij kwamen één man te kort en dankzij Cappie die er ook was werd dit probleem snel opgelost, onze dank hiervoor. Het is dan ook even schrikken als je ziet dat de tegenstanders meisjes zijn. Dames die echt wel verstand hadden van het spelletje. Dames die verschrikkelijk fel voetbalden. Maar eerlijk is eerlijk A.F.C. was een 24

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 24