V Route naar Elinkwijk Volgende Schakel Even over vijf 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 te 20 minuten voor tijd sinds zijn laatste wedstrijd in december van het vorig jaar zijn rentree in de competitie. Fijn! De volgende uitwedstrijd is tegen stadgenoot en gedeeld koploper Turkiyemspor. Weliswaar niet op zaterdagavond maar met de instel ling en de homogeniteit van gisteren behoort naar mijn mening met onze zeer brede selectie een goed resultaat zeker tot de mogelijkhe den. Nicolaas van Ommeren, de nieuwe Schakelredacteur heeft aangeven dat hij het liefst wedstrijdverslagen van "Ons Eerste" zou willen ontvangen van diverse oud-eerste elftal spelers, met daarbij de aante kening dat bij winst de schrijver prolongeert (bijgeloof?). Dus jon gens van het eerste, wat mij betreft schrijf ik de verslagen tot de winterstop. OK? Kees Gehring 26 oktober: Turkiyemspor - AFC 2-3 De wedstrijden van AFC tegen Turkiyemspor, de huidige kampioen van Nederland van de zondagamateurs, zijn doorgaans aantrekkelijk. Beide ploegen willen aanvallend voetbal spelen en gaan uit van eigen kwaliteit. Wie herinnert zich niet de schitterende wedstrijd Turkiyemspor-AFC 3-5 in het seizoen 2000-2001 toen AFC het kampioenschap van de Eerste klasse behaalde, in welke wedstrijd Erwin Smit het enige doelpunt uit zijn carrière maakte! Ook zondagmiddag 26 oktober waren de aanwezige toeschouwers (overigens minder dan ik had verwacht) getuige van een aantrekkelij ke wedstrijd. Al na 5 minuten combineerde de lichtvoetige aanval van Turkiyem spor door onze verdediging en scoorde Kahraman onberispelijk de 1- 0. AFC schrok, maar was niet geïmponeerd. We kwamen via goed positiespel een aantal keren aardig in de buurt van het vijandelijke doel en in de 20tc minuut was het raak. Uit een voorzet van Bobby Gehring kon de jarige Ali Bentohami (25, van harte) de 1-1 binnentikken. Maar nog geen 5 minuten later sneed de aanval van Turkiyemspor opnieuw door onze verdediging en was Edwin van Holten kansloos op het schot binnenkant paal van Kahra man, zijn tweede goal (2-1). Toch waren de aanwezige AFC'ers in de rust van mening dat gezien het vertoonde spel AFC deze wedstrijd niet hoefde te verliezen. En dat kwam (gedeeltelijk) uit. De Reds veroverden na de thee weliswaar het middenveld maar konden toch niet echt gevaarlijk worden. Tur kiyemspor probeerde op alle mogelijke manieren het tempo uit de wedstrijd te halen. Er moest iets gebeuren. Stanley Menzo besloot tot een opvallende wissel. Ali Bentohami, Pierre Tosch en Rody Turpijn maakten plaats voor Dennis Purperhart, Mohad Zaoudi en Djuric Ascension. Drie wissels tegelijk, dat zie je niet vaak. AFC drukte meer en meer aan en ja hoor, 10 minuten voor tijd scoorde Bobby na een scrimmage de verdiende gelijkmaker (2-2). Iedereen tevreden. Een gelijkspel gaf de verhouding in het veld in deze sportieve wedstrijd onder leiding van de uitstekende scheids rechter de heer Kooy goed weer. Maar toch, AFC bleek aan het einde van de wedstrijd conditioneel sterker dan Turkiyemspor. Zat het dit seizoen tot nu toe in een groot aantal wedstrijden zeker niet mee, deze keer kreeg AFC meer dan op gerekend was. In de 87e minuut begon Djuric Ascension aan een geweldige dribbel, waarbij hij 3 man van zich afschudde en Dennis Purperhart aanspeelde die inschoot. De keeper stopte de bal maar liet hem los, waardoor Dennis de bal opnieuw in zijn bezit kreeg en kon terugleggen op Djuric. Diens schot werd door een verdediger van de lijn gehaald en in de rebound schoot Bobby de bal beheerst en keihard in het dak van het doel (2-3)! En wat zegt dat jongetje dan ook al weer in die reclame van Danone'? LEKKERRRR! In totaal 9 wedstrijden gespeeld, 4 gewonnen, 2 gelijk, 3 verloren. Buiten de eerste helft tegen Omniworld zijn wij naar mijn mening iedere wedstrijd minimaal gelijkwaardig aan de tegenpartij geweest. De komende 3 wedstrijden Nieuwenhoorn thuis, Elinkwijk uit en ADO'20 thuis. Als het een beetje meezit schrijf ik 3 verslagen. Moet kunnen! Jongens heel veel succes! Kees Gehring Opstelling AFC: Van Holten, Esionye, Tosch (Zaoudi), Sander en Akhamrane, Stuut, Robert Gehring en Landvreugd, Bentohami (Pur perhart), Turpijn (Ascension) en Bobby Gehring. Utrecht (Zuilen), Theo Thijssenplein, 030-2440448. Richting Utrecht (A2), afslag nemen Utrecht Noord/ Maarssen/ Vleu ten/ Lage Weide (afrit 6 - N230), vervolgens afslag Maarssen- Dorp/Oud Zuilen/Straatweg/Zuilen 2e afslag) nemen. Aan het eind van deze afslag bij stoplichten rechtsaf richting Straatweg/Oud Zui len/Zuilen. Vervolgens de le weg rechts richting Straatweg en bij stoplichten linksaf gaan. Dit is de Amsterdamse Straatweg. Vervol gens le weg links (bij verkeerszuil) en u bevindt zich op het Theo Thijssenplein, waar aan de linkerkant de hoofdingang van het Elink wijk complex is. De volgende Schakel zal nu over 3 weken verschijnen. Dus op donderdag 20 november ontvangt u ons clubblad in de brie venbus. Zoals bekend kunt u de Schakel op dinsdagmiddag vanaf omstreeks 17.30 uur op onze website lezen. Kopij voor de volgende Schakel dient uiterlijk maandagavond 17 november aangeleverd te zijn. In het weekend van 26 oktober was uw scribent - tegenwoordig woonachtig in het Zuidfranse - na tien maanden weer even in Neder land, één en ander welgesynchroniseerd met de schoolvakantie van beide zonen. In Nederland lijkt weinig veranderd, de files bestaan nog steeds, in de Amsterdamse onderwereld schiet het lekker op, de su pers voeren oorlog en Balkenende's Duracells zijn nog lang niet leeg. Ook vernam uw nu buitenlandcorrespondent via zijn obligate alloch- tonenschoteltje over de affaire Bruinsmabelgate. Wist in de jaren zeventig al, toen op het Spinozalyceum Klaas klasgenoot van hem was, dat deze iets met ene Wisse Smit had. Vertelde het destijds door aan medespinozist Rudi de Vries en niet aan Peter Rembrand. Anders had het Oranjeleven er nu heel anders uitgezien. Maar dit terzijde. Voor de mannelijk helft van het gezin behoorde uiteraard een bezoek aan AFC tot één van de vele verplichtingen. De Sociëteit stond er dan nog wel, voorzien van het naar horen zeggen nieuwe interieur. Echter deerniswekkend was het aangezicht vanaf de De Boelelaan. Geen bossages, geen fietsenstalling, geen ATC meer. En even gingen de gedachten terug naar de gouden jaren van AFC's tennisdochter. Lome tenniszomeravonden, de feesten van Arthur en Henk. De littekens van de Zuidas zijn thans voelbaar. Maar aangenaam verrast door het nu met eigen ogen aanschouwde schitterend inwendige AFC-home, werd de bouwval buiten snel vergeten. Met uitbater Joris wisselde ik van gedachten over de lumineuze aankleding, compleet met kroonluch ters, beamer en AFC-poppen. Suggereerde nog te heet gewassen blootnavelige rode truitjes-met-de-zwarte-V voor de popjes achter de bar, maar dat zou het bestuur niet eentweedrie homologeren. Dat heeft al moeite met kroonluchters aan de voorzijde. Soit, een nieuwe wind waait door de soos, en naar verluidt is iedereen daar zeer, maar dan ook zeer tevreden mee. De trap afgedaald, ging het richting de E9, want zoon Ruben wilde nog even zijn oude teamkameraadjes gedag zeggen. Na hun rust verplaatste de scene zich naar het IJsbaanpad, waar tegenover de Sporthallen Zuid de club Arsenal resideert. De Zami Cinque speelde uit tegen de Hollandse Gunners en uiteraard wilde hun ex-linksback zijn team steun betuigen. Op het moment dat uw verslaggever arriveerde zat de eerste helft er met 1-1 reeds op. Niet getreurd, juist een net moment om een ieder de bemodderde hand te schudden en te vragen hoe het verging. Al vorig seizoen was onderkend dat de jaren gingen tellen en het beroemde Vijfde aan verjonging toe was. De commissie Scout heeft dan ook met zorgvul digheid drie nieuwe spelers kunnen noteren, te weten Geoffrey v.d. Meer (broer van eerste elftalspeler Daniel), Marc Coenen en Geert Net, die de gemiddelde leeftijd van het team behoorlijk naar beneden hebben weten te schroeven. Wegens blessures deed slechts de laatst- 6

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6