Medische commissie Ons Eerste 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 bouw bij AFC alleen Uit te spelen: geen problemen voor parkeren en geen noodzaak om op bij veldjes of gehuurde velden te spelen. Natuurlijk is dit alles onzin, maar die THUISpunten vind ik wel dun gezaaid en mijn voorgevoel was dus wel juist. Als wij THUIS net zoveel punten halen als UIT dan hebben wij dit seizoen nog veel goeds te verwachten, immers de meeste wedstrijden speelden wij UIT en daarin behaalden wij veel punten (13 van de 14). Waar onderzoeken al niet goed voor zijn. Overigens werd dit onderzoek gedaan op verzoek van ondergeteken de, die zich namelijk afvroeg of zijn gevoel juist is dat AFC eigenlijk te weinig punten THUIS verzameld. Wat dat betreft zou Goed Ge noeg' dus 'Niet Genoeg mogen heten. Onderzoeken en statistieken zijn pas interessant als iemand iets ook daadwerkelijk doet met de resultaten van deze onderzoeken en statis tieken. Welnu, dan heb ik een voorstel: wij herstellen de oude "wij hebben een 'A', wij hebben een 'F", wij hebben een "C" in ere en wij vragen de Jeugdcommissie dit te oefenen met alle jeugdelftallen van de AFC om dit dan regelmatig langs de lijnen van sportpark "Goed Genoeg" te doen klinken. Ik weet zeker dat het helpt. robertduis@euronet.nl A.F.C. en de Gezonde Zaak. In deze kolom is reeds eerder opgemerkt dat A.F.C. met grofweg 1800 leden, lijkt op een bedrijf. Zoals bij ieder goed geleid bedrijf beschikt ook onze club over een soort bedrijfsmedische dienst. Het team is dit seizoen gecompleteerd met drie nieuwe gezichten. Cynthia Visser jun.Cl, Sandra van der Moere jun. Dl en Robin Massier za terdag 1 en tevens hersteltrainer van A en B jeugd. Ik stel ze even voor: Cynthia Visser; twintig jaar en studente fysiotherapie aan de Hogeschool van Amsterdam. Als toekomstig sport-fysio hoopt ze bij A.F.C. veel ervaring op te doen. Deze top-badmintonster heeft tran cemuziek als favoriet en zal zeker geen feest overslaan met optredens van Sensation en Trance Energy. De jun.Cl zijn gewaarschuwd. Sandra van der Moere; een jeugdige dertiger vanuit het Zeeuwse Goes. Zij is vanwege haar studie verhuisd naar "de grote stad". Deze Academie Leffelaar gediplomeerde sportverzorgster is goed in atle tiek, tennis en snowboarden. Verder heeft zij een voorliefde voor motorrijden en diepzee duiken. Deze I.T. specialiste hoefde niet lang na te denken toen zij door de medische commissie gevraagd werd de jun.Dl van Pim van de Meent te ondersteunen. Van onze kant een goede keuze. Robin Massier; deze Hagenaar heeft vanaf zijn zesde alle jeugdselec- ties van v.v. Noordwijk doorlopen. Nadat hij zijn opleiding tot fysio therapeut in 2001 voltooide, staat zijn ervaring via stages bij Ajax en de praktijk Apollolaan als een huis. Werkzaam bij Fysiomed, begeleid Robin topsport in het algemeen, maar profvoetballers in het bijzon der. De zaterdag 1 is dus in ervaren handen. Tevens zal hij de herstel training van de junioren A en B verzorgen.(de Bobby Haarms van A.F.C.) De medische commissie is blij met zijn komst. En dan nu het volledige team: Sen. 1 met Ko Groszenipper, Sen.2 met Frank Tilmans, Zat.l met Robin Massier, Jun.Al met Shanti Bergs- ma, Jun.BI met Kirsten Kampman, Jun.Cl met Cynthia Visser en Jun.Dl met Sandra van der Moere. Nieuw is dat collega Ahmed Rahili elke zondag tussen 09.00 en 13.00 uur in de Bas Rachman medische ruimte een inloopspreek uur zal houden. Hier kunnen de zaterdag opgelopen blessures reeds bekeken en behandeld worden. Tevens kunnen spelers van de lagere zondagteams binnen lopen voor bijvoorbeeld een tapebandage. Dit consult is uiteraard gratis, maar voor bandages en tapes gaan de gevraagde 5,= naar de kassa van onze penningmeester Bob Neseker. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur van 19.00-20.00 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. op vrijdagen van 17.00-19.00 uur De medische commissie: Lex Swaan (arts), 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Rei- nier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 18 oktober: AFC'34 - AFC 0 - 1 Zaterdagavond 20 september j.l. Argon-AFC uitslag 1-2. Zaterdagavond 18 oktober AFC'34 - AFC annol895. Uitslag 0-1 U zult begrijpen wat de uit Amsterdam in Alkmaar aanwezige AFC'ers na afloop propageerden. Ging voor de wedstrijd op 20 september het verzoek om op zaterdag avond te spelen uit van Argon in verband met een door de KNVB vastgestelde Amstel Cup wedstrijd op dinsdag 23 september, deze keer kwam het verzoek van onze zijde om de vastgestelde thuiswed strijd op Goed Genoeg om te zetten in een uitwedstrijd. De KNVB en (tot onze erkentelijkheid) ook AFC'34 waren bereid om aan ons verzoek mee te werken, met de vraag van AFC'34 om in dat geval de wedstrijd in Alkmaar op zaterdagavond te spelen. Al jaren pleit het bestuur bij de Stadsdeelraad Zuideramstel en bij de directie van de RAI om bij RAI-manifestaties de oprit naar de parkeerplaats bij ons sportpark in ieder geval tijdens de weekeinden NIET te gebruiken. Ieder weekeinde staan er immers circa 50 wedstrijden op Goed Ge noeg op het programma; reken maar uit hoeveel mensen er gedurende het gehele weekend op ons sportpark komen en gaan. De daar tussen door af en aan "scheurende" bussen en de vele honderden auto's van de bezoekers van de beurs zorgen dan pal voor onze ingang voor een levensgevaarlijke verkeerssituatie. In het weekend van 18 en 19 okto ber stond de "Bedrijfsauto RAI 2003" op het programma. Daar kwam nu het gebrek aan ruimte voor parkerende auto's bij als gevolg van de aanleg van ons nieuwe kunstgrasveld alsmede de organisatie van de marathon van Amsterdam, waarvan het traject over de Van Leijen- berghlaan liep. Door dit alles was het bestuur van mening dat het bezoeken van deze wedstrijd voor betrokkenen te chaotisch zou ver lopen. Vandaar ons verzoek om de thuis- en uitwedstrijd tegen AFC'34 te switchen. Wij blijven het Stadsdeel en de RAI met onze argumenten achtervolgen. Terug naar de wedstrijd. Stanley Menzo kon door blessures niet beschikken over Daniel van Meer, Mohad Zaoudi, Djuric Ascension, Hans Geerlings, Ken Watanabe en Dyron Daal en startte met Edwin van Holten in de goal, achter Joey Esiony, Pierre Tosch, Stefan San- der en Tahir Akhamrane, midden Marc Stuut, Robert Gehring en Ulli Landvreugd en voor Ali Bentohami, Rody Turpijn en (terug van 4 jaar weggeweest) Bobby Gehring. Wissels waren doelman Wessel Sennef, Jair Koekoek, Bobby Uitermarkt, Said Moumane, Dennis Purperhart en Vincent de Groot. Naar mijn mening en die van mijn omstanders, geposteerd achter het "vijandelijk" doel, werd het een aantrekkelijke wedstrijd meteen over het geheel dominerend Amsterdamsche F.C., daar was iedereen het na afloop in de bestuurskamer wel over eens. Een goed geconcentreerd spelende achterhoede onder leiding van de opnieuw sterke Edwin van Holten, een hardwerkend en lekker combinerend middenveld en een gevaarlijke aanval. Er was eigenlijk maar één minpuntje. Zoals zo vaak eerder dit seizoen hadden wij opnieuw te veel kansen nodig om tot scoren te komen, waarbij onze oud-doelman Edwin Meilink, thans tussen de palen bij AFC'34, voor zijn team goed werk verrichtte. Uw verslaggever noteerde in de eerste helft 3 reële mogelijkheden en na de thee minstens hetzelfde aantal tegenover twee "kansjes" voor AFC'34. De blijdschap om de goal van Rody Turpijn in de 65e mi nuut (0-1), na goed voorbereidend werk van Tahir en Ali, was dan ook groot. Niet onvermeld mag blijven dat twee oudgedienden na lang blessure leed weer van zich deden spreken. Ulli Landvreugd speelde voor het eerst sinds lange tijd de volle 90 minuten en Dennis Purperhart maak-

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5