Pitch-Hooligan uWó) Palteam Creatief Modern XAJ- -*■ die een sterke tweede helft speelde, was niet van de bal te krijgen en scoorde dan ook het T doelpunt. 7-0. Vlak voor tijd kon ook Tommy het niet meer volhouden om te verdedigen en ging mee naar voren. Hij kreeg de bal op links, passeerde twee spelers en schoot de bal hard in de korte hoek. 8-0. Dit was tevens de eindstand. De helft van de competitie zit erop, 7 wedstrijden gespeeld leverde 21 punten, 46 doelpunten voor en slechts 6 doelpunten tegen op. De grote vraag is dan ook "Wie kan dit "dreamteam" nog tegenhou den? Dappere strijders, tot volgende week tegen Turkiyemspor. Peter Dekkers 25 oktober:Ajax - Glasgow Rangers 3-2 Lieve Fans, Na 2 weken geen competitie te hebben gespeeld konden we vandaag gelukkig weer aan de bak. Tegenstander, de altijd lastige Rangers uit Glasgow! Helaas was Salomon nog niet hersteld van zijn blessure en stonden we dus met 3 spelers op het veld maar een last minute transfer van Phil Citroen leverde ons gelukkig een 4e man op waardoor de strijd tegen de 5 van Glasgow wat eerlijker werd. We begonnen de wedstrijd goed met een mooie goal van Nathan en snel daarna maake Yarden de 2-0! De Rangers waren echter taai en kwamen na 2 mooie counters op 2-2....Dit leek ook de eindstand te wordenHet begon hard te regenen en de wedstrijd werd steeds lastiger voor Ajax en het eerste puntverlies leek te worden opgelopen. Maar, Ajax zou Ajax niet zijn als tot en met de laatste minuut ge nokt zou worden voor de overwinning hetgeen ook gebeurde in de laatste 2 minuten! Na goed doorzetten van Yarden wonnen we uitein delijk met 3-2. Kortom, een hele spannende wedstrijd met werderom, ondanks de regen en kou, veel publiek! We zien u volgende week heel graag terug bij onze 7e Champions League wedstrijd! Groeten uit de Champions League van Yarden, Christiaan, Phil en Nathan en hopelijk volgende week ook weer van Salomon! Fulco van Kooperen 25 oktober: Barcelona - Borussia Dortmund 2-2 Deze zaterdag waren er wat wisselingen in het team van Borussia. Didier speelt nu de sterren van de hemel bij Kiev, Daniel onze ijzer- sterke verdediger is weer terug uit Brazilië en we zouden versterking krijgen van Max (een Kiev speler), die nog zo gewend was aan zijn oude team dat hij daar nog maar een zaterdagje meespeelde. Omdat Daniel ietsje te laat was (de bekende of eigenlijk beruchte parkeerproblemen), was Barcelona zo sportief om hun speler Yoram aan ons uit te lenen. Yoram speelde hartstikke goed, en hielp goed in de verdediging om zijn Barcelona-maatje Jesse tegen te houden. Bedankt Yoram! Halverwege de eerste helft kwam Daniel aan sprinten en was ons team weer compleet. Dat was weer even wennen, en van schrik kregen we een tegendoelpunt: 1-0. Maar de mannen van Borussia lieten hun koppies niet hangen, en gingen er weer goed tegen aan. Sem was echt in topvorm en scoorde een mooi goal: 1-1. Nathan rende deze wedstrijd heel hard en was regelmatig voor bij de goal van Barcelona te vinden. Daniel zorgde voor wat rust achterin en liet zijn teamgenoten zien hoe je moet overspelen. Een paar mooie passes op Jelle die vervolgens handig via de buitenflanken wat mannetjes passeerde maar jammer genoeg de goal niet wist te vinden. Jelle bleef hard werken en won veel duels en ook Nathan en Daniel stopten menig aanval van Barcelona. Het team bleef goed samenwerken. En daar was Sem weer en die scoorde 1-2, een mooi afstandschot in de hoek. Nu roken de mannen uit Dortmund de overwinning, en ze knokten hard om hun voorsprong te behouden. Met een mooi doelpunt maakte Barcelona echter gelijk. In de laatste minuut haalde Sem met een sliding nog een bal van de doellijn, zodat we de mooie eindstand van 2-2 konden noteren. Goed gevoetbald mannen! Lekker trainen woensdag bij Joris en dan gaan we er zaterdag weer tegenaan! Barbara 25 oktober: Real Madrid - Dynamo Kiev 8-0 Hè, hè eindelijk was het weer zover. Iedereen (spelers en ouders) stonden te trappelen voor de eerste wedstrijd na de herfststop. (of kwam het door de kou?) 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 Het was een ochtend vol verrassingen! Dit was de eerste wedstrijd, dat er 4 tegen 4 gespeeld zou worden. Iedereen was weer happy om het mooie witte shirt te mogen dragen. Het was echter een complete verrassing dat Dynamo Kiev als Real Madrid het "schone wit" even goed stond. Besloten werd dat Real in AFC-outfit moest spelen, een goede les om je AFC-shirt niet te vergeten. De eerste 10 minuten van de wedstrijd waren echt spannend. Real Madrid was hongerig naar een doelpunt, Dynamo Kiev -spelers ver dedigden hun doel echter als leeuwen. Ballen gingen tegen de paal en scheerden langs het net. In de 11e minuut was het raak, door aanhou dende druk kon Darko de score voor Real openen. Later bleek dat schieten vanaf links in de rechterhoek van het doel hem uitstekend af gaat. In de 2e helft werden we getrakteerd op een hevige regenbui, dit mocht de pret niet drukken. Uiteindelijk werd het 8-0 voor de mannen uit het zonnige zuiden. Jos Lantman Belangrijk bericht voor alle schrijvers van wedstrijdverslagen. Evenals vorig jaar mogen wedstrijdverslagen niet langer zijn dan 375 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om te lange versla gen niet te plaatsen. Voor een verslag op de website van AFC geldt de regel van 375 woorden niet. De lengte is niet belangrijk. Voetbaltermen zijn nog steeds in de engelse taal: corner, pass, goal. Vandaar mijn nieuw te introduceren begrip: de "Pitch-Hooligan" voorlopig nog in het Engels. Pitch is het engelse woord voor veld en "hooligan" wordt in het woordenboek omschreven: "gewelddadige jongeren, met name ge welddadige voetbalsupporters". De douane, de politie, in samenwerking met de voetbalbonden en de clubs, hebben de hooligans in de straat, in de kroegen en op de tribu nes aardig onder controle. Bij Turkije-Engeland was zelfs niet één (1) Engelse supporter het land binnen gelaten, laat staan op de tribune gekomen. Door een wonder leidde de karatetrap van de Turkse doelman niet tot een complete veldslag. Bij PSV-AJAX 2-2) op 26 oktober 2003 scheelde het niet veel. Het lijkt of het hooliganisme zich heeft doorgezet van de straat, via de kroeg en de tribune naar het veld. De hooligans nu rustig thuis of in een politiecel en de "pitch-hooligans" vogelvrij bezig zich uit te leven in elleboogstoten en na-trapperij op het veld. De vier referees staan volkomen machteloos tegenover de hysterische tribunes en de doldwaze voetbalprofs die niets van hun vak begrijpen: namelijk met elkaar voor entertainment zorgen en spelenderwijs hun zakken vullen en dat dan in de ruimste zin van het woord. Het wordt tijd dat de clubs de "technisch directeur" gaan zoeken in kringen van de faculteit der psychologie en/of sociologie der universiteiten, teneinde voetbaltopsporters te onderwijzen in het omgaan met spanning en geweld maar bovenal hen iets te leren op een gebied dat wij omschrijven met het woord: RESPECT. robertduis@euronet.nl Drukkerij Palteam BV Rozenburglaan 12 1115 BS Duivendrecht Tel 020 - 495 04 35 Fax 020 - 495 04 39 Internet: www.palteam.nl Sterk van één- tot vierkleurendrukwerk, van visitekaart tot bedrijfsprofielbrochure. 24

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 24