V 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 die stuk voor stuk een prima pot speelden. En zo stonden er toch nog twaalf spelers op het formulier. Of het nu het wit-koude veld was, of de bal zelf, maar rollen deed het ding slecht. In ieder geval was het funest voor alle subtiel bedoelde balletjes van AFC. Zo kwamen in het begin een aantal kansen voor SCW die door Dylan attent weg- gekeept werden. Opluchting aan de andere kant van het veld toen Wessel 1-0 scoorde. De 1-1 die even later over Dylan heen gelobt werd was mooi en onhoudbaar en bleek achteraf geen voorbode voor meer onheil. De spits van SCW die qua lengte in de "B" ook niet echt zou opvallen bleef gevaarlijk maar scoorde niet meer. De noodzake lijke fantasieopstelling leidde in de eerste helft nog tot een 3-1 voor sprong (nog een keer Wessel en Mare). De tweede helft speelde de verdediging in zijn vaste formatie. Stan, Chaim, Jim en Philip hielden de deur dicht (en zorgden ook voor opbouw) met steun van een goed keepende Dylan. In de aanval scoorde Mare zijn tweede, daar gaan ze nog veel plezier aan beleven in Suriname. Ousama die vandaag een tijdje op rechtsbuiten stond tekende voor zijn eerste en mooie compe- titiedoelpunt en bezorgde zichzelf en de rest van de familie een ple zierig weekend. Ook Bas was nog dicht bij een doelpunt maar kon zijn aantal eerder gescoorde doelpunten dit keer niet verhogen. Was alles goed? Nee, ze bezorgden de grensrechter van de tegenpartij een ware Koninginne dag zoveel mocht hij vlaggen, voor buitenspel. En ook al zaten er twijfelgevallen tussen, te vaak had hij gelijk. Iedereen genoemd? Nee, onze "grens" vlagde foutloos en bleef zo nog een beetje warm en trainer Robert was ondanks een nogal lange vrijdagavond ook op dit vroege tijdstip van de partij voor de coaching van de boys. Met dank aan de "invallers" die het team vandaag compleet maakten!. WW 18 oktober: AFC D7-Aalsmeer D2 8-2 De motor van de D7 kwam op deze koude zaterdagmorgen moeizaam opgang. Onze tegenstanders uit Aalsmeer hadden veel minder moeite met de kou. Na 6 minuten stonden onze jongens al op een 0-1 achterstand. Kort hierna kregen de tegenstanders door snelle counters nog twee kansen. Gelukkig stak onze keeper Sander) in een bloedvorm. Door tijdig uitlopen wist hij zeker twee doelpunten te voorkomen. Pas in de 13 e minuut kon onze Tymen uit een op maat gesneden corner van Tjardo de 1-1 inkoppen. Maar nog steeds hadden we de wedstrijd niet onder controle. In de 17e minuut nam Aalsmeer met een snelle uitval op nieuw een voorsprong (1-2). In de 20 minuut werd onze Martijn in het strafschopgebied onderuit gehaald. De terechte penalty miste Martijn helaas. Gelukkig kon Martijn twee minuten later de stand alsnog op 2-2 brengen. Dit lukte na een mooie combinatie op links die Martijn met een hard schot kon afmaken. Tymen zorgde kort voor rust voor de bevrijdende 3-2 voorsprong Na de rust bleek de tegenstander aanmerkelijk minder fel. Tjardo kon na een prachtige voorzet van Tim op rechts uithalen voor de 4-2. Tjardo zorgde na een mooie voorzet van Martijn ook voor 5-2. Plots viel de spanning bij onze jongens weg. Vervolgens zagen we mooie overstapjes en hakjes van Kester; scherpe passes van Ruben van Wijnen en Daan. Kers en Jasper kregen hun tegenspelers vervolgens geheel onder controle waardoor elk gevaar in de kiem werd gesmoord. Op rechts zagen we Timothy Curry al even mooie passeerbewegingen maken als Tim op links. In het centrum van de aanval hield Timothy Vos de bal goed bij zich en gaf vervolgens mooie passes naar onze aanval. Opnieuw uit een corner van Tjardo kopte Tymen 6-2 in. Terwijl Martijn halverwege de tweede helft na een mooie combinatie met Timothy Curry en Tjardo 7-2 kon scoren. De eindstand werd door onze aanvoerder, Tymen, op 8-2 bepaald na een messcherpe pass van Kers over 50 meter. Volgende week is Blauw Wit onze tegenstander. Laten we de motor maar vast opwarmen. Rob Rühl 25 oktober: AFC D 11 (El) - Buitenboys D13 10-0 Wat een schoonheid, de manier van lopen, haar balbehandeling.Ik heb het nu even over onze nieuwe mascotte DONNA, de 3 maanden oude Labrador, huisgenootje van Sem. Haar ogen volgden iedere pass, elke schijnbeweging, het leek wel of ook zij haar beide pootjes omhoog stak bij de zoveelste goal. Ja met 10-0 gewonnen van Buitenboys, onderaan, moedig spelend, ze kwamen zelfs 2 x over de middenlijn maar spannend Nee. Eén doelpuntje wil ik nog wel even naar voren brengen. U zult wel zeggen:"begint hij er nu al weer over?" Lars op links, doet of hij naar binnen gaat, buiten om, achterlijn en trekken. En daar staat Thomas of Darren. Ik weet het niet precies meer. Tien goals! Sem, neem alsjeblieft DONNA weer mee als we thuis tegen Ajax en of Zeeburgia spelen. Ik weet zeker dat we dan een kans maken. Hans Dukker 25 oktober: Buitenveldert El-AFC El 2-1 De zon en de hagelwolken waren aan het dollen, hetgeen een prachti ge regenboog opleverde, maar daarna een enorme hoeveelheid regen. De spelers op het veld lieten zich er niet door van de wijs brengen. Met volle inzet speelden ze op het modderige veld. Het was een wed strijd waar de El van AFC het spel domineerde en goed elkaar de bal toespeelde. Het was een pittige wedstrijd, met in de eerste helft een aantal tackles die erg hard waren. Thomas en Stijn raakten gebles seerd, maar konden gelukkig in de tweede helft toch weer ingezet worden. Benjamin scoorde een mooi doelpunt voor AFC. Met Daniël in de eerste helft op keep werden een paar gevaarlijke ballen van Buitenveldert onderschept. Tegen de verhouding in kon Buitenveldert twee keer profiteren van een counter. In de tweede helft was Thorsten keeper en had hij weinig te doen. Aan .de andere kant van het veld waren onze jongens enorme druk aan het uitoefen op Buitenveldert. Het resulteerde in oneindig veel comers, vaak mooi genomen door Thomas. Een vermeende goal van Daniël werd niet goedgekeurd en ook de bijna goal van Enzo hield ons scherp. Maar het mocht gewoon niet lukken. Daan en Daantje zwoegden, David nam de bal mooi aan de zijkant mee en speelde door naar Benjamin of Thomas, die we overal op het veld tegenkomen. Het lag vandaag niet aan de kansen, misschien aan de scherpte van de laatste paar meter voor de goal. Zullen we volgende week gewoon wat vaker harder op doel gaan schieten? Annemieke Roobeek (moeder van Thorsten) 11 oktober: AFC E8 - Sporting Martinus E4 1-2 Na de glansrijke overwinning op mede koploper Swift E5 nestelde de E8 zich fier op kop met 5 wedstrijden, 12 punten. De thuis wedstrijd tegen middenmoter Martinus werd dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. Al na 1 minuut kopte Sammy van Gelder schitterend raak op een puntgave voorzet van Jasper Ham. AFC speelde alsof het niet meer fout kon gaan. Niets was minder waar. AFC verslapte en won geen duel meer. Gelegenheids libero Buwe Halbertsma (Julien Peschar was met vakantie) stapte twee keer te laat in. En min of meer 2 identieke goals vlogen binnen 5 minuten om onze oren. In de tweede helft werd werkelijk alles op alles gezet en miste AFC tenminste drie opgelegde kansen. De bal wilde er niet meer in! Keeper Steven Webbers speelde een puike partij en werd Man of the Match. Een goede les voor de volgende keer Coach 25 oktober: RKDES E4 - AFC E8 1 - 2 De omstandigheden waren lekker. Koud weer met een lekker nat veld. Tijd dus voor een revanche voor de nederlaag van twee weken terug. Tegen nummer laatst moet dat toch kunnen. AFC daarentegen dacht daar geheel anders over. In de eerste helft werd geen duel gewonnen en keken we terecht tegen een 1 - 0 achterstand aan. In de rust volgde de bekende donder speech. AFC kwam als herboren terug in de wedstrijd. Achterin werd één op één gespeeld zodat de voorhoede en middenveld zwaarder bezet konden worden. Dit resulteerde al snel in de gelijkmaker. Jasper Ham schoot keihard in, via de keeper en de lat kopte Mulay Lamraoui schitterend in. Dezelfde Mulay zorgde na een schitterende solo voor een strafschop, nadat hij door de laatste man onderuit was gehaald. Jasper Ham schoot de strafschop keihard binnen, 1 - 2 De laatste 10 minuten kwamen we nog met de rug tegen de muur en speelde voornamelijk uitblinker en Man of the Match Luca Vrijhoef een belangrijke rol dat het geen 2-2 werd. Well done! Coach 22

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 22