m nu onze kant nog slordiger waardoor we niet meer in staat waren om een goede kans te creëren. Uiteindelijk bleef het bij 1-1. Knullig puntverlies. Volgende week tegen Ajax uit moeten we ons weer van onze beste kant laten zien. Tegen sterke ploegen spelen we tot nu toe ons beste voetbal. Tenslotte willen we namens de gehele BI het bestuur bedanken voor de prachtige winteroutfit. De jacks zien er prachtig uit!!!!!!! Jan Portengen 19 oktober: Bert, Ernie en de B2 Blauw Wit Bl-AFC B2 Je hebt van die leiders, die van gekkigheid niet weten wat ze moeten doen, om "hun" team aan de overwinning te helpen. Over het alge meen stel je dan een vette bonus in het vooruitzicht. Zo gezegd, zo gedaan. Een grote zak kauwpepermunt voor het team en een Sesam- straat-cd voor de beste speler. Een aantal jongens had al met elkaar afgesproken de cd voor de ander in te branden; een schot in de roos dus. Voor de wedstrijd enige onzekerheid over het veld, maar na een lekkere zondagochtendwandeling toch nog gevonden. Met de winst premie in het vooruitzicht en naar zou blijken met Ronald weer hele maal terug, kan de goal dan ook niet uitblijven: een prachtige pass van Gideon belandt bij Patrick, die de 0-1 aantekent. Nog geen tien minuten later is het weer Patrick met de 0-2. Na de rust duurt het even voor de 0-3 valt en langs de kant wordt geroepen "Denk om die Sesamstraat-cd". Prompt is het Shai die de 0- 3 maakt. Zou hij??? Intussen loopt Wouter alle gaten in en probeert anderen in stelling te brengen (van mij zou je zelf ook mogen sco ren!!). Blauw-Wit leek rijp voor de slacht en als een splijtende pass van Wouter Gideon bereikt, weet hij in de korte hoek prachtig te scoren. Intussen is onze verdediging vrijwel niet te passeren. Als Blauw-Wit dan toch nog in de buurt van onze goal komt, krijgt onze keeper een tik tegen de arm en is het tijd voor een blessurebehande ling door Martin. Behalve dit hoogtepunt ook nog een gele-rode-gele kaart voor Gideon (hoe zat dat eigenlijk?) De teller bleef op 0-4 en hierna had Gerard de moeilijke taak de beste speler te kiezen, het werd uiteindelijk Wouter. Het mooie is, dat de B2 weer tweede staat op één punt van Zeeburgia en dat komt een aantal van ons zéér bekend voor. Ben benieuwd naar de volgende winstpremie. Thea. V. 26 oktober: AFC B2 - Haarlem B2 B2, ofwel het familiegevoel.... Vorige week kwam ik de vader van een oud-AFCer tegen (Nadim Ben Rabba). Toen hij ons in zo grote getale opgekomen zag, kon hij het niet laten mij te vertellen, dat hij het oude familiegevoel van AFC wel miste. Nu weer een grote opkomst, inclusief de scout van Sportlust '46 uit Woerden, die het zo gezellig vindt om bij AFC teams uit de poule te komen bekijken. Bij onze tegenstander ook een enkele oud-AFCer (Ashraf) en ook bij zijn moeder gelijk het feest der herkenning. Dan heb ik het nog niet over die vaders en die moeders, die al voor de wedstrijd met net zoveel spanning rondlopen als hun zonen. Al onmiddellijk na het fluitsignaal leuk voetbal met kansen aan beide kanten. AFC wordt sterker, maar de bal wil maar niet tussen de palen belanden. De rust wordt dan ook met dubbelblank ingegaan. Na de rust lijkt de scheidsrechter het niet altijd meer even scherp te zien en als een overtreding op Khalid niet bestraft wordt, kan Haarlem met alle gemak de 0-1 scoren. Nadat zo ongeveer het hele team op de scheids afkomt, besluit hij toch naar de middenstip te wijzen. Zich bewust van zijn fout, besluit hij niet veel later AFC wel heel gemak kelijk een penalty toe te kennen. Die moet er echter wel in. Gelukkig weet Gideon hem keurig in het dak te knallen, keeper kansloos 1-1. Haarlem begint steeds meer te counteren met een zeer snelle spits voorin. Met succes. Sieuwerd weet de bal nog te raken, maar niet te keren 1-2. Het zou niet terecht zijn geweest, als het zo gebleven was, want ik heb daarvoor teveel mooie acties van AFC-zijde gezien. Patrick wist de gelijkmaker aan te tekenen. 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 En oh, ja de overwinningspremie: dit keer een schitterende Bassie en Adriaan D.V.D. Toch maar uitgereikt, Joppe was de gelukkige en de rest van het team een prachtige opwind-kikker uit Taiwan. Aangezien Sieuwerd en ik de komende twee weken bij andere teams bivakkeren, hoop ik op een andere verslaggever, wie wil? Thea. V. 1 oktober: AFC Cl - IJsselmeervogels Cl 3 - 2 De weer in groten getale aanwezige supporters van AFC Cl zagen de eerste 10 minuten een veelbelovend begin van de thuisploeg. Er werd goed getikt, ondanks het slechte veld, waar de bal af en toe bijzonder vreemde bewegingen maakte. Helaas na het missen van toch minimaal twee redelijk goede kansen van onze voorhoede, werd het spel van AFC enigszins rommelig. Niet zo zeer omdat de tegenstander hun daartoe dwong, als wel door enige onrust die zich van de AFC ploeg meester maakte. Of zoals één van de AFC spelers aangaf: "de rust aan de bal was plotseling weg en het werd in een keer wat rommelig, dan ga je ook snel de lange bal spelen". Gelukkig werd in die fase van de wedstrijd de 1-0 gescoord door Ricky, door middel van een afstandsschot, waarbij de keeper van de bezoekende club niet geheel vrij uit ging. Gelukkig voor AFC! Je zou eigenlijk verwachten, dat na dit eerste doelpunt, AFC rustiger zou proberen voetballend te zoeken naar het tweede doelpunt. Dit lukte niet helemaal, hoewel nogmaals de slechte conditie van het veld als een goed excuus mag worden aangevoerd. Het tweede doelpunt van AFC liet niet lang op zich wachten en Erixon was de afmaker van dit tweede doelpunt. Helaas viel niet lang daarna Dennis geblesseerd uit doordat een IJsselmeervogel even op de enkel van Dennis dacht te moeten gaan staan. Kevin viel in als linksback en Robin schoof voor even naar het centrum achterin, en moest bij het uitbreken van een tegenstander een sliding inzetten in het strafschopgebied, waarbij de stevige IJsselmeervogel kwam te vallen. De scheidsrechter wees op de stip: strafschop - "volgens mij heb ik hem niet echt geraakt" aldus Robin. Maar niets aan te doen, de strafschop werd vlekkeloos geno men en ging AFC dus rusten met een tussenstand van 2-1. Het zou nog een "warme" 2e helft kunnen worden. AFC begon ook de 2e helft niet helemaal geconcentreerd. Resultaat: de 2-2, veroorzaakt door een ietwat te zachte terugspeelbal naar Maxime, onze keeper. Het moet gezegd worden, dat AFC daarna bleef aandringen op die winnende goal, want gevoeld werd, dat van deze tegenstander absoluut gewonnen kon worden. Gelukkig, een lange bal over het middenveld heen, bracht Erixon weer in stelling, die met een mooi lobje over de uitkomende keeper wist te scoren. Dat bracht uiteindelijk de eindstand op 3-2. "Het was niet best, maar we hebben de drie punten binnen en weten zeker dat we volgende keer beter zullen spelen", aldus een AFC spe ler. Volgende week vrij van competitie, maar volgende week zondag wel een zwaar, maar leerzaam toernooi in Lisse tegen nogal wat goede BVO's en dan 25 oktober tegen Utrecht C2 uit. Mady 19 oktober: Toernooi AFC Cl - NIKE Premier Cup FC Lisse Verzamelen al ongelooflijk vroeg bij AFC voor vertrek naar Lisse waar in 4 poules gespeeld zou worden. AFC Cl was ingedeeld in poule 1 bij AS 80, Lens (Lenig en Snel) en DSO. De eerste wedstrijd begon goed, AFC fel en geconcentreerd en absoluut het betere team. Dit mondde al snel uit in een fraai doelpunt van Erixon, die gebaseerd op goed voetbal van het hele team, de totaal stand op 4-0 zou bren gen. Zo, die eerste winstpunten waren op de vroege ochtend vast in de pocket. De 2e wedstrijd tegen Lens was toch wat minder, AFC leek wat meer onder de indruk van de tegenpartij en zette zichzelf toch enigszins onnodig onder druk. Twee fantastische reddingen waren nodig van Randall die als 2e keeper naast Maxime deze wedstrijd keepte. Gelukkig scoorde Frank de 1-0 d.m.v. een intikker na een mooie aktie van Erixon. Tijdens de 3e wedstrijd tegen DSO was weer een goed voetballend AFC te zien. Dit leverde al snel de 1-0 op door een prachtig genomen vrije trap van rechts van Robin, waarna Fabian met een rush over het veld het 2e doelpunt scoorde. Eindstand 2-0 en daarmee de halve finale bereikt waarna al gauw bekend werd, dat deze gespeelde diende te worden tegen Volendam. Volendam startte voortvarend en kreeg AFC aardig onder druk. Geconcentreerd verde- 20

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 20