Wedstrijdverslagen 29 oktober 2003 82e jaargang nr. 6 Opstellingen: Ajax: Nathan van Kooperen, Chistiaan Gielen, Yarden Ockhuijsen, Salomon Hogers, Phil Citroen. Leiders: Fulco van Kooperen tel. 020-6460497 en Danny Hogers Barcelona: Jesse Bollen, Marius Ceulen, Joram Cohen, Navin Keizer, Noah Stolte. Leider Jean Bollen tel. 020-4044009 Bayern Munchen: Harry Bosschen, Rick Egbers, Kwakoe Etwi, Peter Vriens, Brian Loman. Leiders: Tom Egbers tel. 020-6799398 Bordeaux: Victor Lam, Quinten van den Bergh, Danny Gyasi, Sam Jesse, Thymo Samson, Leider Alex Lam tel. 020-6443398 Borussia Dortmund: Jelle de Lange, Sem Bergkamp, Nathan Bier man, Daniel de Campos, Max Knap. Leiders: Barbara de Lange tel. 020-6755343 en Steve Bierman Dynamo Kiev: Bo ten Kate, Luca Molenaar, Alexander ter Kuile, Sander Nieuwenhuis, Didier van de Horst. Leider heer ter Kuile tel. 020-4703442 F.C. Porto: Canni Oguz, Sam van Hees, Maxence Luneau, Tamir Thémans, Max Massaut. Leider Henk Jan van Hees tel. 020-6650979 Glasgow Rangers: Hidde van den Brekel, Paul Stuijt, Lawrence Allick, Aart Reijn, David Stegenga. Leider Mark Allick tel. 020-6629335 Inter Milan: Flip Goosen, Yaron Frambach-Boeken, Arnon Span jaard, Jamil Tholen, Armana Leilis. Leider Gérard Spanjaard tel. 0654-230530 Juventus: Bas de Vos, Hidde Floberg, Jesse Cohen, Ido Prins, Diamo Vermeer. Leider Hans Floberg tel. 020-6702033 Manchester United Tim Goudswaard, Stijn de Haan, Sacha Pardo- vitch, Sam Verkerke, Ruben Roedema. Leider Jan Roedema tel. 020-6441457 Real Madrid: Darko Nieuwenhuys, Bas Bijholt, Arthur Bodenes, Bart Brandjes, Thomas Lantman. Leider Jos Lantman tel. 0651520508 11 oktober: AFC BI - Cambuur BI Eindelijk dan de eerste thuiswedstrijd van het seizoen na drie uitwedstrijden. De afgelopen twee wedstrijden hadden we ongelukkig en onnodig verloren. Vandaag waren we er dan ook op gebrand om de drie punten te pakken en ons niet te laten verrassen. Vanaf de eerste minuut waren we de sterkste. Toch maakten we niet optimaal gebruik van de ruimte die we aangeboden kregen van Cam buur. Baltempo en handelingssnelheid waren niet optimaal. Desalniet temin viel na 25 minuten de 1-0. Het was Martijn die beheerst een aanval afrondde met een geplaatst balletje in de benedenhoek. Ver volgens nog meer balbezit AFC, maar dit wisten we niet echt uit te drukken in kansen omdat we in een te laag tempo speelden en teveel meegingen in het niveau van Cambuur. Wel kregen we nog via een geplaatste kopbal van aanvoerder Joey vanuit een corner een goede kans. Helaas werd deze van de doellijn gehaald. Na rust hetzelfde spelbeeld. AFC veelal in balbezit en meteen al wat kansjes. Onder andere Faysal met een prachtige lob die de keeper nog net kon overtikken. Ook Ben en Danny kregen nog kansen. De angst sloop na 10 minuten er even in omdat de matig leidende scheidsrech ter Jeroen na zijn tweede gele kaart wegstuurde. Sneu, want Jeroen speelde de laatste weken en vandaag erg goed en is een belangrijke schakel achterin. De paniek was van korte duur. Gelukkig waren we in staat om de rust in de ploeg te bewaren en georganiseerd te blijven spelen. Cambuur kreeg wel wat meer balbezit, maar was niet in staat kansen te creëren. Wij kregen uiteindelijk nog met 10 man de mooiste kansen, helaas liet de afronding te wensen over. Doordat de marge klein was, bleef het spannend tot het einde en was het echt de wed strijd uitvoetballen en wachtten op het bevrijdende eindsignaal. Ge lukkig viel het laatste fluitje erg vlot en bleef het bij de uiteindelijke 1-0. Een goed resultaat waar we ook echt aan toe waren. De opluch ting na afloop was voor spelers, begeleiding en heel wat ouders dan ook groot. De HELE ploeg verdiend een compliment voor de disci pline en ijver die wederom aanwezig was vandaag. Nu kunnen we toe gaan werken naar volgende week, want dan krijgen we Twente op visite. Jan Portengen 18 oktober: AFC BI - Twente/Heracles BI Met veel zelfvertrouwen begonnen we aan dit duel. Twente had wei nig in te brengen en het was AFC dat aan het begin al meteen een grote kans had via Ben. Helaas stopte de keeper zijn inzet. In een hoog tempo speelde de eerste helft zich af en dan voornamelijk op de helft van Twente. Dan is het zaak uit de kansen die je krijgt je dan ook scoort. Helaas schort het hier nog aan. We hebben nog niet echt het killersinstinct wat noodzakelijk is om direct een tegenstander op een snelle achterstand te zetten en hebben teveel kansen nodig om te scoren. In de eerste helft waren er drie kansen voor AFC, waarvan we er helaas geen 1 wisten te benutten. Er is een gezegde Helaas, vlak voor rust scoorde Twente wel. Uit een afgeslagen vrije trap kon een middenvelder van Twente ongehinderd de bal achter Armando plaatsen. Ruststand 0-1 Na rust was het allemaal iets minder goed van onze kant, ook omdat Twente wat beter ging spelen. Toch waren ze niet echt gevaarlijk. Ook AFC kwam in die tweede helft minder voor de goal van Twente. Uit een corner was het nog Martijn die de bal tegen lat kopte. De laatste 15 minuten hebben we alles of niet gespeeld, wat uiteindelijk nog toch 1 grote kans leidde. Helaas, ook deze kans ging verloren. Wat is het zuur als je met zijn allen er zo hard voor werkt, beter bent dan de tegenstander en na afloop toch met lege handen staat. Het is de harde realiteit. De ploeg valt niets te verwijten, behalve dan dat we onze kansen niet benutten. A.s. zaterdag Quick 20 op visite!!!! Jan Portengen 25 oktober: AFC BI - Quick'20 BI Vandaag stond het duel tussen de enige niet BVO's op het programma. Beide ploegen haalden tot nu toe 4 punten, alleen Quick'20 heeft 1 duel meer gespeeld. Indien er gewonnen zou worden, zou er een mooi gat geslagen kunnen worden met de onderste ploegen. Vanaf de aftrap was AFC sterker. Met een sterk openingsoffensief scoorde we al vrij vlot de 1-0. Martijn werd prachtig vrij gespeeld door een steekpass van Ben. Martijn omspeelde de keeper en schoot de bal beheerst binnen. Dit was na acht minuten. We konden er voor gaan zitten Helaas, na deze openingsgoal werd het rommelig en slordig. We creëerden nog wel wat kansen voor rust, alleen deze werden onbenut gelaten. Quick'20 stelden daarentegen niets tegenover en was niet in staat het ons moeilijk te maken. Misschien was dat wel de oorzaak waarom we te nonchalant en te makkelijk gingen voetballen, waar door het dus slordig werd. Na rust hetzelfde spelbeeld. Een sterker AFC, zonder echt goed te voetballen. De kansen werden echter wel wat groter als voor rust. In totaal kregen we tot de 25e minuut een viertal kansen die allemaal werden verprutst. Steeds waren we voor de goal ongelukkig in onze keuzes waardoor Quick'20 hoop bleef houden op de gelijkmaker. In de 26e minuut werd dit doemscenario werkelijkheid. Geklungel ach terin werd ons fataal. Uiteindelijk was het de spits van Quick'20 die waarschijnlijk (voor mij moeilijk te zien) het scoren onreglementair onmogelijk werd gemaakt doordat hij naar de grond werd getrokken. De scheidsrechter leek eerst voor AFC een vrije trap toe te kennen, maar verrassend genoeg kwam hij terug op dit besluit en legde de bal alsnog op de stip. Armando was kansloos; 1-1. Daarna werd het van 19

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19