(W> Ons Eerste Route naar AFC'34 im Vrijdag 7 november a.s. vindt weer de jaarlijkse bijeenkomst van de leden van de Zilveren Ploeg plaats. De uitnodigingen zijn inmiddels verzonden. In de eerste uitgave van de Schakel na 7 november zult u vernemen welke leden dit jaar geïnstalleerd zijn als lid van dit genoot schap. Zilveren Ploeger en oud-speler van het eerste elftal Jaap Draisma, viert op 16 oktober a.s. zijn 60e verjaardag. Jaap is zeer actief binnen onze vereniging en vervult al 5 jaar de functie van onbezoldigd administrateur. In het jaar 2000 werd Jaap dan ook onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Daarnaast was Jaap in het verleden gedurende een lange reeks jaren speler van het eerste elftal, dat in de zestiger jaren drie keer kampioen werd. Namens de AFC wensen wij hem nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In de eerste plaats een correctie van de juiste datum van de verjaardag van Jan Pelsma. Hij is niet op 11 oktober jarig maar op 11 november, dus daar kom ik in mijn volgende column weer op terug. Voorts vergat ik de verjaardag van ons Zilveren Ploeglid Ruud van Ommeren, schoonzoon van ons overleden erelid Otto van Rijn en vader van ons nieuwe bestuurslid Nicolaas, te vermelden. Hij vierde op 11 september jl. zijn 67e verjaardag. Namens de AFC alsnog onze welgemeende gelukwensen. Voorts vermeld ik de volgende verjaardagen: Marcel Koster (15/10) - Rob Dukker (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Jaap Draisma (16/10) - Coen Colijn (18/10 - 79 jaar) - Rob Duis (18/10) - Ernst Bouman (22/10) - Fred Berrier (23/10) - Hans de Bie (24/10) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Jan Brand (29/10) - Dick Visser (31/10). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie 5 oktober: Hollandia - AFC 0-1 Lob van Rody Turpijn beslissend Gezien de stand nu al een "zespuntenwedstrijd", verlies betekent bij de onderste drie, winst betekent het linkerrijtje, zo gering zijn tot deze zondag nog de verschillen tussen de clubs. Hollandia schijnt een nogal verjongd team te hebben, nou dat komt dan goed uit, wij ook. Hier en daar een wijziging in het elftal, komt omdat een paar spelers te laat waren. Te laat, dan speel je dus niet. Hierbij laat onze trainer dus precies zien, waarvoor hij staat, stimulerend, plezier in het spel, maar hard als het nodig is en terecht. Het spel van AFC oogt tot nu toe fris, snelle balcirculatie, er wordt met plezier gespeeld, men werkt voor elkaar. Ook tegen Hollandia had AFC in de eerste helft het beste van het spel, met vooral de jonge Djuric Ascension als grote smaak maker. De linksback van Hollandia had nogal wat hulp van zijn me deverdedigers nodig om hem af te stoppen. Maar, er is altijd wel een maar te verzinnen, waar bleven de kansen? Waarom op rand zestien toch weer een medespeler zoeken, soms een beetje teveel zaalvoetbal? Twee kansen, de eerste een kopbal van Pierre Tosch, de enige op dat moment met lengte voorin, de tweede van Daniel van der Meer, die echter, toen hij alleen op de keeper afging uit balans werd gebracht, zodat hij de bal iets te ver voor zich uitspeelde en zodoende makkelijk door de keeper opgepakt kon worden. Strafschop? Als de scheids rechter de moed had gehad om te fluiten: jazeker! Dit geval is teke nend voor de instelling van Daniel, gewoon doorgaan, waar een ander zich theatraal had laten vallen. Ieder mag zijn eigen conclusie trekken. De tweede helft totaal een ander beeld, nu was het Hollandia die de wedstrijd naar zich toe trok en daarmee in feite de tekortkoming van AFC blootlegde. AFC kan dit jaar echt goed voetballen, maar soms is dat niet genoeg, dan moet er gebuffeld worden en dat probeert AFC dan ook wel, maar heeft de spelers er niet voor. Allemaal heel tech nisch en vaardig op de vierkante meter, maar in persoonlijke duels te vaak de verliezer. In mijn ogen de speler die AFC erdoor sleepte in tweede helft was Pierre Tosch, ruimde niet alleen veel op achterin, hij ging ook mee naar voren. Maar ook Pierre zocht op de zestien vaak nog de combinatie, waar een schot op goal niet misstaan zou hebben. Is er dan helemaal niet geschoten? Jawel, een prachtig schot van Robert Gehring werd nog maar ternauwernood van de lijn gehaald door Dick Knijn, licht grijzend aan de slapen, maar die zich toch redelijk makkelijk overeind hield, terug van een schorsing en een lange blessure, mijn complimenten. Overigens moest hij al na zo'n 15 oktober 2003 82e jaargang nr. 5 vijf minuten invallen, een speler van Hollandia was bij een scrimmage voor het doel van Hollandia nogal hard aan zijn hoofd geraakt. Ik weet zijn naam niet meer, maar het Bestuur vast en zeker wel om een attentie te sturen. Heb ik ook eens mogen ontvangen, vandaar. Hoe lang nog werd de meest gestelde vraag. Iedereen tekende al voor een gelijk spel. Hollandia drong echt aan, met af en toe tegenstoten van AFC. Uli Landvreugd, als vervanger van de moegestreden Djuric, liet met enkele voetbewegingen zien, waarom het altijd een vreugde is om naar zijn spel te kijken, speelde met een magistrale pass Rody Turpijn vrij voor de keeper, Rody had waarschijnlijk een geweldige knal in gedachte, maar speelde de bal heel subtiel via voet en scheenbeen over de keeper. Niet te geloven toch nog 1-0 voor AFC. Hoe lang nog? Twee minuten. Kan nog veel fout gaan. En dan laat Edwin van Holten zien waarom hij zo in vorm is, een hoge bal bij de tweede paal, belaagd door diverse tegenstanders wordt door hem vol zelfvertrouwen uit de lucht geplukt. Een bal uit de kruising ranselen kan iedereen, maar dit niet! Hoe lang nog, pfff het is tijd, verdiende overwinning? Kan mij wat schelen, die punten zijn binnen! André Wijnand Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Mohad Zaoudi, Said Moumane, Pierre Tosch, Robert Gehring, Daniël van Meer (Ali Bentohami), Mare Stuut, Djuric Ascension, (Tahir Akhamrane), Rody Turpijn,Ken Watanabe Uli Landvreugd) 12 oktober: AFC - Omniworld 0-1 "Een verslag in de Schakel of op de website mag best kritisch zijn, maar wel opbouwend en dient altijd positief te zijn", aldus een bestuurslid. Dat wordt nu dus moeilijk, ik zou willen dat het desbe treffende bestuurslid zelf het verslag van deze wedstrijd maakt. Wat een verschrikkelijke dure en volstrekt onnodige nederlaag (0-1). In een competitie met zo weinig verschillen mag je deze punten niet laten liggen. Of Omniworld zo'n wereldploeg is, ik dacht het niet. Waarom begint AFC niet vanaf het eerste fluitsignaal en wel van de eerste helft en niet die van de tweede direct te voetballen en als het dan niet lukt, want dat hoort er ook bij, gewoon hard te werken? Prachtig voetbalweer, behoorlijk wat toeschouwers, dan ga je er toch voor? Over de eerste helft zal ik maar niet weergeven wat ik om me heen hoorde, ik heb weinig positiefs gehoord. Vlak voor de rust zo uitverdedigen, dan krijg je gewoon wat je verdient. Ik ga geen namen noemen, dat heeft geen enkele zin, spelers weten het zelf ook wel. De tweede helft, twee wissels, en zie AFC begint voor elke meter te knokken, een paar kansen worden knullig verprutst, een vrije schop wordt als een stel beginners verknald, corners of voorzetten komen helemaal niet aan, elke actie in het strafschopgebied duurt te lang, dat is lekker verdedigen, maar AFC duwt Omniworld wel met de rug tegen de muur, maar hun keeper krijgt het nog steeds niet warm, hoeft zelfs niet in actie te komen. Ja, en dan zit het ook nog tegen: een prachtige kopbal op de lat en twee penalty's, die niet worden ge geven. De eerste was een geheide, de tweede niet, maar als je fluit is het toch wel een penalty, dan leg je de bal toch niet buiten het strafschopgebied? En waarom stond de assistent-scheidsrechter nu wel parmantig met zijn vlag omhoog en de eerste keer niet? Denk er aan positief blijven. Over de instelling gedurende de tweede helft valt niets op aan te merken, dat het niveau regelmatig bedroevend was, kan een keer gebeuren. Volgende keer gewoon vanaf het allereerste fluitsignaal met volle overtuiging er tegen aan en als Edwin van Holten zo blijft keepen, veruit de beste man van het veld, hield AFC een paar keer heel goed in de wedstrijd, dan moet het toch lukken? Toch nog een naam kunnen noemen. André Wijnand Robonsbosweg 1, Alkmaar, 072-5128201, www.afc34.nl U rijdt via de A9 richting Alkmaar. Volg de borden Alkmaar West - Bergen - Den Helder. (De rotonde Kooimeer neemt u dus driekwart). U bevindt zich nu op de randweg van Alkmaar. Bij het 4e stoplicht gaat u linksaf richting Bergen. Na 175 meter weer linksaf op de T- splitsing. U bent nu op de Robonsweg. Aan het einde van deze weg liggen de velden aan uw rechterhand.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4