iaae A Vanzelfsprekend is er geen houden aan. Gelukkig komt Thomas nog aanrennen om het doel te gaan verdedigen. Het team heeft geluk dat Mees en Ismail zo ijzersterk staan te verdedigen. Ook Mischa doet zijn zijn best, maar er zijn gewoon té veel aanvallers. Dan wordt het 3-0 en de druk op de dappere AFC-verdediging wordt alsmaar groter. En hoe Ruben en Allon voorin ook hun best doen, steeds is er weer een overmacht aan tegenstanders die iedere AFC-aanval afweren. Dan steekt de grensrechter steekt zijn vlag omhoog. Buitenspel! Maar de scheids fluit niet en keurt dit doelpunt van DCG ook nog eens goed! Hoeveel pech kun je in een wedstrijd hebben? Na de rust lijkt Daniël geblesseerd, maar hij is onverzettelijk en gaat op karakter door! Tho mas heeft het in de tweede helft heel druk en hij staat werkelijk top te keepen. Onze spits heeft niet veel te doen. Nog wat meer bewegen, Arvinder! Zorg dat je aanspeelbaar bent om hard op goal te schieten, want je hebt een goed schot in je benen! Ook Olivier verricht op het middenveld veel werk. Het gaat nu veel beter, ondanks dat we met twee man minder spelen. Toch staat het even later 5-0. "Ik wil min stens één goal van jullie zien", roept Thomas oppeppend vanuit zijn doelgebied. En zo is het, want dat zou heel mooi zijn! Er is nog een klein kansje voor Arvinder, maar het schot gaat naast. In de verdedi ging staat Mees vaak tegen vier, vijf man, maar keer op keer redt hij heldhaftig voor zijn doelgebied. Zonder Mees was het 12-0 geworden en hij is the man of the match, dat vond iedereen! Uiteindelijk wordt het 6—0, maar de D10 heeft een geweldige strijd geleverd. Roel 11 oktober: AFC Dll (El) - AS'80 D 10 5-1 Ik weet het niet zeker maar ik geloof dat wij voor de eerste keer tegen deze club hebben gespeeld. Ik vermoed dat "AS" Almere Stad bete kent. Voor ons dus onbekend. Gelijkertijd denkt men, de grote ken ners in ons supportersbestand, dat wordt een makkie. Nou dat viel tegen. Onder leiding van een wel zeer uitstekende scheidsrechter, 3 x raden, werd heel even AS'80 overlopen hetgeen resulteerde in een 1-0 voorsprong, weer Noureddine El Youbari, ik gooi de naam er maar weer eens volop in. Het leek wel of we kapsones kregen, balletje kappen, een frivool pasje hier en daar maar daar maak je geen goals mee. Ineens was daar AS'80 aangemoedigd door een ruim meegeko men publiek, 9 uur in de morgen, en AFC was even nergens meer. Alle hens aan dek voor Bas, Fabian, Randell, Daniel en Denzei, ech ter zij konden niet voorkomen dat AS'80 een tegengoaltje maakte. Eventjes werd het spannend maar Thomas (3x) en Phil met een won dermooi lobje stelden orde op zaken. Kritiek? Ja, onze trainer hamert er op - achterlijn opzoeken- terugtrekken naar de penaltystip - daar staat er altijd ééntje te wachten- en niet op eigen succes uit. En wat doen we Hans Dukker 4 oktober: AFC F1 - Blauw Wit F1 6-1 Tussen de eerste zaterdagse regenbuien van het seizoen door bereik ten de meer sportief ingestelde (en dus fietsende) ouders doorweekt de AFC velden. Om vervolgens in een waterig zonnetje kurkdroog te kunnen genieten van wederom een foutloos optreden van hun kroost. Foutloos omdat een keurige overwinning werd behaald op het duide lijk zwakkere Blauw Wit, maar niet altijd even goed. Veel enthousi asme van alle spelers leverde een bomvol strafschopgebied aan Blauw Wit zijde op, met als gevolg geen ruimte om te schieten en veel ge pruts. Een magere 1-0 was de ruststand. Ingrijpen van Casimir leverde een veel betere tweede helft waarin m.n. achterhoede en middenveld beter hun posities hielden. Gevolg was veel betere opbouw, meer ruimte en dus de verdiende doelpun ten. Knap dat de Fl-jongens dat kunnen opbrengen, want de gemaak te fout komt zelfs bij recreërende 40-plussers veelvuldig voor: ieder een wil scoren en kippendrift leidt dan allen naar het vijandelijke doel. Uiteindelijk bepaalden 3 doelpunten van Ferinho, 2 goede af standschoten van Thorn en 1 van puntjesdief Benjamin de eindstand. En nu op naar de "serieuze wedstrijden tegen Legmeervogels en Pancratius, waarin F1 de positie direct achter Ajax in de competitie moet verdienen. Een (te enthousiaste ouder 15 oktober 2003 82e jaargang nr. 5 4 oktober: Blauw Wit F2 - AFC F2 Pfffffffft, zo klinkt het fluitje van de scheids. Topverdediger Rutger slalomt direct soepel langs drie verbaasde Blauw Wittertjes. Trefzeker speelt hij naar Buck, die zijn rechterbeen omhoog zwaait, maar nét iets teveel achterover leunt. Zijn moordende schot gaat over. Op de middellijn krijgt Zenno de bal. Passeert een tegenstander. En nóg één, daarna nóg één en dan, als een jong hertje, verdorie wéér één! Schiet de bal vervolgens onhoudbaar in de linkerhoek. De vaders en moeders van de F2 juichen, maar knijpen tegelijkertijd even in hun arm om te controleren of ze niet dromen. Maar nee, meer dan het halve Blauw Wit-team wordt door één AFC-speler te pakken genomen! En even dacht ik dat Diego Maradona, één van de beste spelers die ooit heeft bestaan, was teruggekeerd op de voetbalvelden! Maradona kon dat namelijk ook zo mooi, jongens. Die 'vloog' ooit langs vijf Engelse spelers en scoorde bijna net zo prachtig als Zenno. Blauw Wit maakt nog een doelpuntje, maar Max zorgt met een lekkere schuiver voor 1- 2. Na de rust tikt Buck achteloos het derde doelpunt binnen. Maar nee, hij is het niet! Vlak voor zijn been zat nog een ander. Blauwwit been. Een eigen goal dus! Nauwelijks later ramt goaltjesdief Max zijn zoveelste doelpunt in de touwen: 1-4! Nu denken jullie misschien dat wij heel goed stonden te voetballen, maar dat was niet echt zo. Houd de bal niet lang bij je en vergeet niet op welke positie je speelt! Als je bijvoorbeeld rechtsachter bent, dan hoor je niet linksvoor in het veld te staan. Laten we proberen om nóg iets beter op onze posities te letten en meer vrij te lopen. Als wij met ons team namelijk écht goed gaan tikken, jongens, dan zijn we bijna niet te kloppen! Quincy loopt nu steeds goed vrij, waardoor met name onze tank Tyler hem feilloos kan aanspelen. In de verdediging staan Jordi en Nikola weer zo stevig als een rots. Daarachter Ludo, die later tijdens het nemen van de strafschoppen met een paar prachtige snoekduiken de bal uit het doel zou stompen. Vlak voor tijd, in de stromende regen, stoomt Stijn, de baas van het middenveld, op naar voren. Passeert een mannetje, heeft plotseling alle ruimte van de wereld en haalt weer eens vernietigend uit! Eindstand: 1-5 voor AFC! Roel 11 oktober: AFC F2 - Sporting Martinus F2 Tik, tik, tik! Plotseling staat de vijandelijke spits oog in oog met Ludo. Maar onze keeper knippert niet eens met z'n ogen als hij de bal weg- stompt. En even later doet-ie het gewoon nog een keer. Wereldred dingen! Ook linkerverdediger Rutger is nauwelijks te passeren. Bou- dewijn Zenden van Oranje zou eens moeten kijken hoe Rutger dat precies doet... Na een paar minuten wordt er vanaf de andere kant toch gescoord. Verdedigingsfoutje! Kan gebeuren, maar daarna gaat bijna alles mis! Het lijkt wel alsof jullie allemaal soep in jullie benen hebben in plaats van stalen spieren! 'Maar Quincy scoorde snel daar na toch een onwaarschijnlijk mooi doelpunt?', hoor ik jullie al zeg gen. Klopt. Een topgoal, maar hoeveel kansen werden vóór dat doel punt niet gemist? En wat moet ik denken van al die fouten in de ver dediging? Natuurlijk misten we rechtsback Nikolas en alleskunner Tyler, maar toch... Onze vleugelverdedigers gingen iets te vaak naar voren, waardoor Jordy steeds in de problemen kwam. De vaders en moeders krabden zich in de rust ongerust achter hun oren. Zou dit de eerste wedstrijd worden die we gingen verliezen? Ik moest dus een beetje streng zijn in de rust. Daarna gingen jullie gelukkig in een hogere versnelling spelen. Op links krijgt Zenno de bal, passeert een tegenstander en draait naar binnen. In zijn vernietigende schot zit alle woede van de wereld. Als een ruimteraket schiet de bal in de linker bovenhoek van het doel, onhoudbaar voor de arme keeper. Meteen daarna een vloeiende aanval van midmid Stijn. Via Zenno terug naar Rutger, die naar zijn goeie been draait en hard uithaalt: 3-1. Op het middenveld haalt Stijn werkelijk alle ballen op en verdeelt het spel feilloos. Achter hem stijgt Jordy als centrale verdediger tot grote hoogte. Toch scoort Sporting Martinus 3-2, maar na enkele zenuw slopende momenten zet onze Max twee meesterlijke doelpunten op zijn naam. Wat is het toch bijzonder dat je altijd op de goede plaats staat, Max! Buck moest het grootste deel van de wedstrijd rechts achter spelen. Niet zijn favoriete plaats, maar hij deed toch enorm zijn best. Vlak voor tijd krijgt spits Quincy de bal en kogelt de 6-2 naar binnen. Heerlijke uitslag! Onze volgende wedstrijd is tegen Swift, die ook alles hebben gewonnen. Roel 14

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 14