15 oktober 2003 82e jaargang nr. 5 De spelers van DWS waren aardig gefrustreerd geraakt, aangezien geen enkele echte kans door hen kon worden gecreeerd, doordat AFC stug en geconcentreerd bleef spelen en Maxime, onze keeper, weer alert aanwezig was. De 2e helft begon met een scherper DWS. Of zoals een van de AFC spelers na de wedstrijd aangaf: "Om de een of andere reden, speelden we de eerste minuten niet zo fel als in de eerste helft". Dit mondde in de le 10 minuten uit in het le doelpunt van DWS. Een prachtige voorzet van links werd krachtig ingekopt door een van de lange DWS spelers. AFC zat even niet lekker in de wedstrijd. Dit uitte zich dan ook in de 2-0, veroorzaakt door een misverstand tussen de achterhoe de en de keeper (dat gebeurt dus ook maar 1 keer, hebben we dan maar weer gehad). Het moet gezegd worden, AFC gaf de moed niet op en uitdrukkelijk bleef voetballen om toch de stand te proberen te veranderen. Dit bracht de verdediging en de keeper van DWS lichtelijk aan het wan kelen. Hands van de keeper buiten zijn strafschopgebied, mondde uit in een gevaarlijke vrije trap, gestuit door een muur van DWS spelers. Door een hen handige val van Dave, dan toch nog een strafschop voor AFC, die goed door Dave werd ingeschoten. 2-1. De resterende tijd bleek niet voldoende te zijn om tot een gelijke eindstand te kunnen komen. De zeer goed leidende scheidsrechter maakte bij deze stand helaas een eind aan de wedstrijd. Een ding is echter zeker:: het team groeit, dus kijken wij, fervente supporters nu al weer uit naar de volgende wedstrijd thuis tegen IJsselmeervogels volgende week zaterdag!! Mady Dl Dierendag 4 oktober: Elinkwijk Dl - AFC Dl 1 - 2 27 september: AFC Dl - Stormvogels/Telstar Dl 2 - 0 Hondenweer, raining cats dogs, kat in het bakkie, gezwijnd, niet te vroeg kraaien, de huid niet verkopen voor de beer geschoten is etc, etc, hadden allemaal originele titels voor dit stukje op 4 oktober kunnen zijn, en ze bevatten ook allemaal een kern van waarheid, maar het dus maar neutraal gehouden. Na de terechte en relatief eenvoudige winst op Stormvogels (what's in a name vandaag...) vorige week, nu de reis naar Elinkwijk, een mooie naam met een mooie reputatie, maar hoe goed hun Dl zou zijn was raden, die hadden pas éénmaal in de competitie gespeeld. Een sterk begin, meteen druk zetten, leverde al heel snel resultaat op toen in de 3e minuut Allon de bal uit een vrije trap keurig op de borst opving en in een vloeiende beweging deze achter de keeper volleyde. Daarna ontspon zich een gelijk opgaande strijd. Op een bedenkelijk niveau, dat wel. Oftewel de ploegen hielden elkaar in evenwicht maar niet via slim of mooi voetbal. Veel balverlies, linies die niet goed aansloten, spelers die liepen "te zoeken" hoe hun positie in te vullen. Met alle risico's vandien en dat werd dan ook voor de rust nog afge straft door Elinkwijk met een keurig uitgespeeld doelpunt van dichtbij waar David niets meer tegen kon beginnen. En zo werd de tweede helft toch heel spannend, omdat je niet wist welke kant dit op zou gaan. Niet dat een van de partijen veel kansen kreeg, het spel golfde over en weer zonder dat vaak het strafschopge bied werd bereikt. Een scheids die een héél lange blessuretijd bijtelde en dat werd ons geluk. Ook afgedwongen door de gok van trainer Pim die Justin R. tactisch wisselde voor Edwin om meer druk naar voren te krijgen, maar daarmee wel het risico nam achterin ruimte weg te geven. Het pakte goed uit. Een actie van Maxim, voortgezet door Justin die op de binnenkant van de paal schoot, en de bal hobbelde voor de voeten (maar da's de echte spits; op de juiste plaats staan) van natuurlijk weer Allon: bingo! Over de inzet viel niet te klagen, maar het liep vandaag gewoon niet echt lekker. Wel een pluim voor Mitchell, die heel sterk overeind bleef op de linkerkant. Maar ach, slechte wedstrijden toch winnen is een kwaliteit die bij topteams hoort. Volgende keer dan maar weer wel met mooi voetbal winnen, da's nog leuker, maar de blijdschap over de punten is er niet minder om. Want in de Topklasse 4 van de 5 wedstrijden winnen en daarmee heel stevig de tweede plaats innemen is bepaald geen slecht begin van het seizoen. Dus een klein beetje Victorie kraaien mag wel! Zeker op Dierendag. Frank de Munnik 11 oktober: AFC Dl - Omniworld Dl 4 - 2 Dl Kleren maken de man! Inmiddels tekent zich een stevige plaats in de top 3 af en dat moest vandaag bewezen worden tegen een team dat zich daartoe ook ge schikt acht. In de oefenperiode hadden we het van ze verloren, en dat maakte ze wat overmoedig. En slordig, want waar wij toch echt uit gingen van 10.30 uur beginnen, verkeerde Omniworld in de veron derstelling, dat het 12 zou zijn. Dat verpestte meteen de dag van onze groundsman Hans, die zijn hele schema de mist in zag gaan, dus dat moesten we met een overwinning maar even goedmaken. Tegen half twaalf konden we dan toch aan de bak en dat begon voortvarend, we hadden tenslotte lang genoeg gewacht. Al snel bleek dat de keeper een zwak punt was en dat opjagen tot kansen zou moeten leiden. Een terechte veronderstelling; een terugspeelbal werd door hem verkeerd verwerkt en Rio had 'm voor het inschuiven. Maar we waren niet in staat de druk te bewaren en langzaam maar zeker kon ook Omniworld sterker worden en ons doel bereiken. Beetje pech, keeper David leek een gevaarlijke voorzet keurig binnen de lijnen op te vangen ook al werd hij danig dwarsgezeten door twee van hun aanvallers, maar er werd beslist tot een corner. Kan gebeuren, maar wel jammer dat die vervolgens keihard werd ingekopt. Wisten we toch al voor rust weer orde op zaken te stellen, na sterk doorzetten van eerst Maxim en vervolgens Justin over de linkerflank stond, natuurlijk weer, Allon op de juiste plek om hem simpelweg binnen te schuiven. Leek er in de tweede helft in eerste instantie geen vuiltje aan de lucht totdat de uitstekend spelende Daan de bal in het strafschopgebied tegen zijn handen kreeg. Opzet was het niet, maar was het voordeel en dus een penalty Altijd moeilijk te beoordelen, maar wel weer 2-2 via de toegekende strafschop. Mmm, dat betekende mouwen opstropen. Justin R„ Thomas, Carim gaven het voorbeeld en er ontstond een fase waarin de doelpunten voor ons "in de lucht hingen". Dat klopte. Een prima actie van Rio over rechts liet Justin S. prachtig inkoppen. En niet heel veel later wisten we het af te maken nadat Edwin uitstekend een afgeslagen corner meteen weer inschoot en de bal via de keeper en de lat voor de voeten kwam, van tsja, het wordt voorspelbaar; ...Allon. Een pittige tweede helft was het, met hier en daar wat emoties bij ouders en hun grensrechter, maar wij hadden de punten op zak en hielden dat ook zo. Ook onze "Grens" liet blijken zeer betrokken mee te vlaggen en zo kon het niemand ontgaan dat hij nu ook perfect in "het pak zit"! En met 15 punten uit 6 wedstrijden bewijzen we toch wel dat we in de Topklasse thuishoren! Frank de Munnik 4 oktober: Victoria D7 - AFC Dll (El) 2-6 De naam alleen al: Noureddine El Youbari De wedstrijd speelde zich, vooral in het begin, voornamelijk af op het middenveld. Teveel werd er op het bekende kluitje gespeeld. Bal op links, eindelijk die bevrijdende pass naar rechts en een plotseling opduikende Noureddine die werkelijk perfect inschiet. Persoonlijk hou ik er niet zo van, teruglopen naar de middenstip, met wapperende handjes jezelf koelte toewuivend, maar als je er zo 4 achterelkaar maakt dan mag alles. Thomas kreeg ook nog een paar kansjes, 2 keer alleen voor de keeper maar die hangen dan ook. Oh ja, we kregen ook nog 2 doelpunten tegen maar ik geloof dat ik toen even een andere kant opkeek. Het is trouwens de moeite waard om onze vrouwelijke supporters te bewonderen. Fraai op één rij achter de lijn een ieder met z'n eigen, natuurlijk, deskundig commen taar. Hans Dukker 11 oktober: DCG D7 - AFC D10 Bij deze wedstrijd waren acht jongens van AFC aanwezig, terwijl onze D10 maar liefst vijftien spelers heeft! Hoe kan dat, jongens? Zeg op tijd af, dan kan de leider voor vervangers zorgen. Zo breng je je teamgenoten in de problemen! Het gebeurt wel vaker bij uit wedstrijden dat D10-spelers zo maar niet op komen dagen. Degenen die zich dit moeten aantrekken, moeten zich maar eens flink achter hun oren krabben! Nu staat onze D10 dus met acht spelers tegen elf van de tegenpartij. 13

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 13