Persmap: weer een juweeltje Van de pachters De koning is dood, lang leve de koning 17 September 2003 82e jaargang nr. 3 Elia Klein Essink, Van Eeghenstraat 189, 1071 GD Amsterdam, 6700740, Lidnr. 5052. Jordi van Teunenbroek, Wilhelminaplantsoen 13, 1111 CJ Diemen, Lidnr. 6173. Max Groeneveld, Apollolaan 1, 1077 AA Amsterdam, 4709236, Lidnr. 6723. J Leijssenaar, Via Regina 57, 22010 Carate Urio (CO), Italie, 393356213366, lidnr. 5432. Opnieuw opvoeren als lid/donateur: Virgil Cairo, 28-7-1985, Jun., Weth. Wiedelstraat 9, 1107 DJ Amsterdam, 3632883, Lidnr. 6262. Reinier Meyer, 2-6-1982, Jong Sen., Blasiusstraat 47", 1091 CL Amsterdam, 6614230, Lidnr. 3514. Tibo Gude, 03-12-1984, Jong-Sen, Meeuwenlaan 1, 1021 HR Amsterdam, 06-41546663, Lidnr. 6144 Mohamed Lakhloufï, 27-12-1985, Jun, Mary Zeldenruststraat 66111, 0624949604, Lidnr. 7128. De 21e editie van de AFC-persmap was weer een juweeltje van vakmanschap. Iedere keer weer als deze map uitkomt, koester ik het moment dat ik 21 jaar geleden daadwerkelijk betrokken mocht zijn bij de totstandkoming van deze persmap. Samen met Gerard Trebert, Kees Gehring en Lex Rimini. Onze vaderlandse voetbalgemeenschap kent geen andere amateurclub die zo'n lezenswaardige, rijk geillustreerde en voortreffelijk gelayoute en gedrukte persmap aan het begin van het seizoen. Hulde aan de mannen die er bij betrokken waren: Hans Elias, Kees Gehring, Machiel van der Woude, Nick van Ommeren, Chris Schroder, André Wijnand, Marcel Israel en vormgever Dolf Koch van Amstelhoek en drukkerij Palteam in Duivendrecht. De bijeenkomst waarop de persmap aan oud-AFC-trainer Rinus Michels werd uitgereikt, was uiterst gezellig, druk bezocht en professioneel opgezet. Hetgeen voor een belangrijk deel te danken was aan presentator Tom Egbers, die aan Michels en aan AFC-trainer Stanley Menzo een buitengewoon interessant interview wist te ontlokken. Fijn dat er door Rinus Michels in herinnering verwezen werd naar zijn kollega-trainer Gé van Dijk, door wiens verkeersongeval hij destijds (medio jaren zestig) tijdelijk AFC ging trainen. Michels drukte het kernachtig vanuit zijn hart uit toen hij het had over Gé van Dijk, die een belangrijke stempel op de geschiedenis van de topselektie van AFC heeft gedrukt. "Nu weet Gé niet meer dat AFC bestaat", waren Michels' woorden. Daarbij doelend op de huidige gezondheidssituatie van Van Dijk. In mijn boekenkast staat er weer een bewaarexemplaar bij, door deze 21e persmap. Hans de Bie Beste AFCers, We zijn de afgelopen weken weer druk in de weer geweest om alle veranderingen zo snel mogelijk af te maken. Zoals het er nu uitziet zijn we met ongeveer twee weken klaar. Om onze intenties vorm te geven hebben we afgelopen zondag een prachtig bierglas voorzien van het AFC logo mogen overhandigen aan de voorzitter. Een uniek glas dat u kunt kopen voor 1.00 euro per stuk. Het is goed te weten dat we een aantal initiatieven nemen om het verblijf bij AFC nog aangenamer te maken. Alle belangrijke voetbalwedstrijden zijn te zien op het grote scherm (1.80 x 2.50). Voor de kinderen is er een speciale menukaart met pannenkoeken, hamburgers, soepen, salades en ijsjes met verrassing. Bij afgelastingen is er voor de senioren op zaterdag vanaf 14.00 uur klaverjassen. We willen alle mensen die wel eens buiten de deur moeten vergaderen attenderen op het feit dat het sinds kort mogelijk is om bij AFC in de achterzaal te vergaderen of presentaties te geven (behalve woensdag en het weekend). U kunt gebruik maken van de beamer, er zijn microfoons er is vol doende parkeergelegenheid en we verzorgen eventueel een heerlijke lunch en/of diner. Bij mooi weer kunt u ook gebruik maken van het terras. Informeer bij Joris de Wijs naar de interessante voorwaarden 06-30449023. Zijn er nog mensen met leuke kinderfilms op video of dvd die ze kunnen missen, wel van een redelijke kwaliteit. We willen op de woensdagmiddag bij een (onverwachte) afgelasting de kinderen niet aan hun lot overlaten en dan kunnen de ouders in ieder geval hun boodschappen gaan doen op het Gelderlandplein. Vriendelijke groeten, Frans Ris en Joris de Wijs Het clubhuis was van Pirn en Netty. De blaadjes sla werden vak kundig naast het broodje bal gedrappeerd. Het geheel werd afgemaakt met een partje tomaat, een schijfje augurk en een plastic zakje mosterd. Dit alles werd je aangeboden op een porseleinen schoteltje. Netty wilde wel eens een bonnetje maken. Ik voelde me altijd vereerd dat ik na slechts twee jaar lidmaatschap al het voorrecht genoot om mijn consumpties aan het einde van de maand te mogen betalen. Naast welke AFC grootheden met achternaam 'R' stond ik in de kaartenbak? Pim roert graag met zijn lepeltje in de koffie, staand aan de hoek van de bar of aan de ronde staantafel vlak voor de televisie. Alleen Netty kent de preciese verhoudingen van een perfect AFC' ertje. Het clubhuis van AFC ademde hun karakter. Niemand, ook niet de personen in kwestie, hebben ooit ontkend dat dit ook de nodige weerstand opriep. Maar bovenal overheerst de prettige herinnering van de speelse starheid van Pim van der Meent. Eerst nee, dat misschien een welgemeend ja. Inmiddels hebben Frans Ris en Joris de Wijs samen met een half dozijn statige AFC-poppen, vier kroonluchters, een Braziliaans borstbeeld, lounge-achtige witte linnen doeken naast de vergadertafel, handige meeneem koffiebekertjes, pindasoep en blanke muren bezit genomen van het AFC-clubhuis. De nieuwe barmeisjes zijn voorlopig weer in de wissel gezet. Nooit eerder stond het twee rijen dik aan de bar maar het besef ontstond al snel dat zulks mooi en uitdagend vrouwlijk schoon in dienst van honderden hormonaal verdwaasde voetballers gelijk staat aan een pyromaan de lucifers in de handen drukken. De rust is inmiddels teruggekeerd en Stanly heeft weer een zorg minder. In het vat zitten nog een podium voor de wedstrijdleiding, een lichtbak voor de sponsors, een leestafel zoals de betere grand-cafe's in Amsterdam die herbergen en een groot scherm met een canal plus abonnement. De kinderen kunnen straks snoepzakjes en ijs kopen, de ouderen een lunch maaltijd. Zelfs de functie van ticket-service gaat Frans en Joris niet te ver. Straks verkrijgbaar: kaartjes voor feesten in het Cobra Cafe. Het is mooi om gemaakte beloftes concreet te zien worden. De nieuwe pachters hebben er meerdere koortsblaren voor over om het clubhuis te maken tot een bruisende ontmoetingsplek voor AFC'ers. Er vindt momenteel een metarmofose plaats die enkel en alleen met respect begroet kan worden. Maar muziek is inmiddels muzak. Een bordje friet wordt een bakje friet en het geld gaat straks niet meer in potjes maar in een heuse kassa. Ondanks alle nieuwe weelde ben ik blij dat Pim nog steeds zijn kopjes koffie op AFC drinkt. Thomas Rijsman 4

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4