7 September: Waterwijk B3 - AFC B6 3 - 4 De eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen spelen we tegen Waterwijk B3 uit in Almere. Bijna de volledige B7 van vorig seizoen (nu B6) is aangetreden aangevuld met Richard, Daniël en Mario. Met Elbert Waller als de nieuwe aanvoerder en Alex van Stokkum als assistent-trainer gaan we er weer een geweldig sportief seizoen van maken. Het fluitsignaal klinkt en al na 10 minuten wordt de corner van Jordao naast gekopt door een goed inkomende Adam. De druk van AFC op de tegenstander is groot. En de kansen worden creatief gecreëerd. Alleen de bal wil er niet in! Tom Obdam is goed aanvallend bezig op de rechter vleugel en weet een paar mooie schoten op doel af te vuren. Helaas staat er een fantastische keeper onder de lat. Keer op keer worden er goede lijnen gelopen en wordt er onderling goed gecoached. Vooral Steven en Alex hebben op het middenveld op hun flank de boel goed onder controle. Na een goed geplaatste bal op Victor leiden wij met 0-1. Een mooi uitgespeelde aanval! Het tegendoelpunt komt knullig uit de lucht vallen. 1-1. AFC is weer wakker. Darryl speelt analytisch op het middenveld en weet zijn ploeggenoten vaak in stelling te brengen. Bijna treft hij zelf doel na een schitterende vrije trap die afketst op de lat. Uit een perfect uitgevoerde aanval kan Richard de 1-2 scoren. Het is geweldig om te zien dat het positiespel dat we vorig seizoen tot in den treuren hebben geoefend goed begrepen wordt. Nu alleen nog afmaken op doel. Jordao heeft met een aantal fraaie trappen op doel menig meegekomen supporter tot waanzin gedreven. Maar gelukkig weet AFC de druk verder op te voeren en weet Richard met links een prachtige streep in de kruising te plaatsen. Bij een 1-3 stand beginnen we aan de tweede helft. Daniel is erin gekomen voor Adam, en Mark is nog steeds te geblesseerd om te spelen. Na een paar minuten wordt er door Waterwijk de 2-3 gescoord. AFC heeft het nu moeilijk. De greep op de wedstrijd is weg. Er is veel balverlies op iedere positie in het veld. En de gelijkmaker is een feit. 3-3. Elbert en Darryl proberen hun ploeggenoten scherp te houden door ze constant te wijzen op de slechte individuele concentratie. Het gebikkel van deze twee slaat gelukkig over op de groep en daarmee keert het tij. Door goede aanvallen komen er vijf AFC-ers op de 16 van Waterwijk los van hun verdedigers, na ieder een schietkans te hebben gehad is het uiteindelijk de keeper die er met de bal vandoor gaat. De laatste fase van de wedstrijd is weer voor AFC. De corners worden goed genomen en Thomas Abeln lost een super schot af op doel. Vervolgens hebben Jordao, Tom en Darryl nog een paar fraaie acties waarvan Elbert weet te profiteren. 3-4. De eerste drie punten van dit seizoen gaan mee naar "Goed Genoeg". Coach/Trainer Enrico Bartens 14 september: AFC B6 - ZSGO/WMS B1 7 - 1 Na de spannende wedstrijd in Almere vorige week, nu dan de eerste thuiswedstrijd. We moesten tegen ZSGO/WMS BI. Tegen de BI nog wel. Sommige jongens waren een beetje onder de indruk vooraf, maar dat bleek niet echt nodig te zijn. De wedstrijd begon een beetje moeizaam, een beetje eikaars krachten aftasten. Maar al snel bleek AFC veel sterker te zijn, en kregen we kans op kans, maar één ding ontbrak: scoren. Adam was er heel dicht bij en Richard ook, de bal wilde er maar niet in. Gelukkig was ZSGO niet echt gevaarlijk, dank zij onze ijzersterke verdediging met hoofdrollen voor Elbert, Darryl Thomas Abeln en Mare. Deze heren waren niet te passeren! Halverwege de eerste helft werd de ban echter gebroken door een doelpunt van Adam, die een mooie voorzet afrondde met een ijzer- sterke kopbal. Zo zie je, de zaterdagtraining werpt zijn vruchten af. Even later was het weer Adam die heel alert inliep op de keeper. Deze had de bal niet klemvast en het was 2-0. Toen begon de Jurdao show. Onze pijlsnelle linksbuiten was niet te stoppen. Hij ging vanuit de meest onmogelijke hoeken op goal schieten, en met resultaat Dankzij een regelrechte hattrick was het met de rust 5-0 en onze tegenstander was helemaal dol gespeeld. Na de rust ging het helaas een stuk minder. De boys hadden geen zin meer, leek het wel. Er werd slecht gepast, ze leden slordig balverlies en toonden weinig inzet! In plaats van aan het doelgemiddelde te denken en gewoon door te gaan met scoren werd het zelfs 5-1. Dat ging Elbert te ver. Het werd tijd voor zijn "Elbert-moment": 17 september 2003 82e jaargang nr. 3 helemaal vanuit de verdediging passeerde hij letterlijk heel ZSGO en scoorde: 6-1. Een juweeltje. Tenslotte rondde Victor een mooie aan val nog knap af en werd het toch nog 7-1. Zes punten uit twee wedstrijden: een goed begin, jongens, maar we zullen nog wel moeten leren om minder slordig met onze kansen om te gaan. Achterin klopt het perfect, het middenveld loopt ook heel goed, alleen de aanval heeft nog teveel kansen nodig om te scoren. Als dat ook beter gaat lopen, zou dit wel eens een heel spannend seizoen kunnen worden! Ton Pullens, 6769759 en Quintus Abelen, 6275400 (assistent- coaches) 7 september: AFC C3-Zeeburgia C2 De eerste competitie wedstrijd tegen Zeeburgia, altijd goed voor spanning. De dag eerder al een vader ontmoet die "charmant vertelde dat ze ons zouden opvreten, ze hadden nl. maar met 1-2 verloren van Ajax en wat is AFC dan voor tegenstander? Tja, zelfoverschatting moet je nooit hebben, onderschat niemand, en zeker niet de jongens van trainer Maggid Janssen. Ondanks 3 blessures gingen we van start met een vastberadenheid die zelfs een Ajaxied niet zou misstaan. Het groeiende publiek zag een wedstrijd waar wij al snel op 1-0 kwamen. Een klein gebrek aan concentratie en het werd 1-1. Voor de rust was het al weer 2-1De aanhang van Zeeburgia waarschuwde ons voor hun toppertjes. We zouden het toch niet redden. (Ja, ja,beetje hardleers! Ik weet het.) Nu, dat bleek na de rust wel. De voorsprong van AFC C3 groeide naar 4-1Een geweldige wedstrijd, als onze jongens nu al, dank zij de gedisciplineerde train ing, zo voetballen, dan moet u vooral over een paar maanden komen kijken!! By the way, wat was het stil aan de overkant bij Zeeburgia! Pas begonnen, een heel nieuw elftal.Gretig, behendig en openstaand voor de aanwijzingen van de trainer. Het Nederlands elftal kan van ons leren!! Tanja Vermeer 7 september: AFC C4-Hoofddorp C3 4-2 Het was een mooie, maar vroege zondagmorgen en we moesten onze eerste competitie wedstrijd spelen tegen Hoofddorp C3. We kenden dit sterke team nog van vorig jaar en we wisten dat we alles zouden moeten geven om van ze te kunnen winnen. Vorig jaar hadden ze ons immers met grote cijfers verslagen en waren ze de nummer 2 in onze poule geworden! De eerste minuten ging het echter hopeloos en al snel viel er een doelpunt voor de tegenstander. Een hard fluitsignaal op het naastgelegen veld bracht onze verdediging in verwarring en de sterke spits van Hoofddorp kon zo inschieten. Nog natollend van deze blunder moesten we ook de tweede tegengoal al incasseren. Hierna werden we gelukkig goed wakker en begonnen we ons eigen spel te spelen. Tom leidde onze sterke verdediging met Elja, Danny en Joren. Onze keeper Jordy hield de ballen, die toch nog doorkwamen, uitste kend uit de goal. Het middenveld met Floris, Daniël en invaller Pa trick begon steeds meer druk naar voren te geven. De dynamische aanval met Pieter, Willem en Max begon hierdoor langzaam maar zeker meer kansen te krijgen. Al snel scoorde Max met een prachtige vrije trap over de muur en de keeper van de tegenpartij (a la Pierre van Hooijdonk!). Nog voor rust werd een mooie aanval benut door Patrick met een schitterend laag schot in de hoek. Met deze verdiende 2-2 gingen we tevreden de kleedkamer in. In de rust kregen we nog goede tips van Ed, onze teamleider, en zeer gemotiveerd begonnen we zo aan de tweede helft. Charles (die vast had gezeten in de metro!) kon zich gelukkig nu ook bij ons team voegen. In de tweede helft speelden we Hoofddorp van de mat! We gaven geen kansen meer weg en ons team wist met veel inzet en mooie combinaties de tegenpartij steeds meer onder druk te zetten. Met een fantastisch afstandsschot verraste Tom de vijandelijke keeper en kwamen we op een verdiende 3-2 voorsprong. Hierna volgde nog velen kansen en liepen we Hoofd dorp onder de voet. Onze conditie en inzet, welke Rijk, de trainer, ons nu al had bijgebracht, bleek duidelijk beter dan die van Hoofddorp! De tegenstander kon de druk niet meer weerstaan en met een fan tastisch schot in de rechter bovenhoek van Willem kregen wij de bekroning voor het goede spel. De uiteindelijke 4-2 overwinning was 22

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 22