11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 Woensdag 28 mei '03 Al bij aanvang van het seizoen hadden zowel mijn zoon als ik de indruk, dat gezien de teams en de indeling, zowel de B2 als de B3 kampioen konden worden. Het werd een spannend seizoen, waarbij de B5 zich ook meldde als potentieel kandidaat. Het leuke was, dat de teams elkaar een beetje gingen volgen en dat dit stimuleerde. Nadat inderdaad deze teams onze B3 lieten zien, hoe leuk het is kampioen te worden, volgde voor de B3 een enerverend slot. Na, het voor mij onbegrepen verlies bij Zeeburgia, lieten beide teams geen steek meer vallen en moest een beslissingswedstrijd gespeeld worden en dat bleek heel wat voeten in aarde te hebben. Maar ja, drie keer is scheepsrecht en dit keer ging de wedstrijd door. Om 18.50 uur komt er een scheidsrechter aanrennen en om 19.10 uur kan de wedstrijd beginnen. Na een minuut stilte in acht genomen te hebben i.v.m. het overlijden van de vader van een van de Zeeburgia-spelers trapt AFC af onder het toeziend oog van een grote schare AFC-supporters: spelers en vaders van andere (net niet en wel) kampioensteams, opa's, vriendjes, ouders, trainers en betrokken AFC-ers. Een heel ander AFC dan in het vorige treffen: Alert en gedreven. Voorin werd door Norbey al lekker gestoord bij terugspeelballen, mooie aanvallen, die in schoonheid strandden, gewoon pech, als de paal in de weg staat of een keeper die in de weg stond, de bal wilde er maar niet in. Aan de andere kant een geweldige pegel, die Sieuwerd flink deed strekken, maar het bleef 0-0. Als het nog niet lukt bij AFC gaat Zeeburgia er weer uit en door twee foutjes achter elkaar achterin scoort Zeeburgia de 1 -0. Als het rustsignaal klinkt hebben de meeste supporters op grond van het vertoonde spel er nog wel geloof in. Thomas de Leth, die het zijn tegenstander knap moeilijk maakte moet met flinke tegenzin vertrekken naar zijn school en zijn mobieltje stond tot aan het begin van zijn voorstelling niet "stil". Met enige wissels de tweede helft in. Op dezelfde manier van start als de eerste helft. Je voelt, dat er een goal in de lucht hangt. Veel dreiging op rechts door Allon en ook Tomas Weyl op links komt goed door, Tyrone als bliksemafleider. Het middenveld draait super o.l.v. Wouter en achterin deugt het ook met onze kopsterke Jeroen, Tomas B., Henk en Ronald. Het is Tomas Weyl dan ook, die de score gelijktrekt. Vervolgens weet Wouter twee keer te scoren en de buit lijkt binnen. Veel emotie langs het veld in positieve zin. Zeeburgia wordt met name door kramp geveld, maar weet er toch een slotoffensiefje uit te halen, een paar keer voor de keeper, een keer vanuit buitenspel, maar ze kregen de bal er niet in, Tomas B. weet een vreemde bal nog goed weg te koppen en daarmee bleef het 1-3. Veel emoties bij het laatste fluitsignaal: Danny, die keihard gewerkt had, kon alleen nog maar uitbrengen: "De eerste keer"(kampioen bedoelde hij). Jasper gewisseld (maar wel goed gespeeld) was al heel snel het veld op. Erik boos op zichzelf, even vergetend dat het wel om een heel seizoen gaat. Merijn teleurgesteld, omdat hij na zijn blessure toch nog even in deze wedstrijd had willen meespelen, maar het kwam er niet van. Paul en Lamin bleven eveneens op de reservebank (wel fijn dat jullie er waren). De rest stort zich in het feestgewoel. Trainer Jan kan het niet geloven. Na de bloemen onder de douche. Als de groep aan een drankje zit horen we dat er bij AFC saté klaarstaat. Jammer, dat niet iedereen dit meer heeft bij kunnen wonen, want het is daar nog echt feest geweest. (En als je dan ook nog een plek bij Ajax wint voor de laatste wedstrijd kan je avond niet meer stuk) Helaas zal een aantal jongens vertrekken, dat betreur ik, maar ik wens ze allemaal hetzelfde plezier en succes van dit jaar toe. Iedereen geweldig bedankt: Jan, Marjan, Boy en andere "vlaggers" maar vooral de jongens, die de aanzet tot dit alles gaven: de B3, een team waar zoals Rinus dat zo mooi kan zeggen de neuzen één kant op stonden, zowel binnen als buiten het veld. Gefeliciteerd boys, jullie hebben het verdiend. All the best, Thea D3 Tot slot 17 mei: toernooi Robur et Velocitas Veel van de oudste clubs van Nederland waren op dit toernooi, daar horen wij ook wel bij, maar onze gastheer uit Apeldoorn stamt uit 1882 en de Kon. UD zelfs uit 1875! We hadden het helemaal goed uitgekiend met het weer; 's ochtends in de regen vertrokken maar in het oosten was het mooi, en toen het daar 's middags ging regenen waren wij net klaar en keerden terug in een zonnig Amsterdam. En zo hebben wij een heerlijke picknick-lunch kunnen gebruiken langs de rand van het veld daar. Beetje afscheids feestje. Want het seizoen zit er in principe op. Met als feestelijke afsluiting straks nog het Mini-WK natuurlijk, maar da's niet meer als team. Presteerden we ook nog best goed hier, maar we maakten onze traditionele fout: de eerste wedstrijd verliezen. Daarna hervonden we ons en via een gelijkspel en 3 overwinningen, waaronder op de latere poulewinnaar, en nog een gelijkspel, lieten we zien hier echt wel thuis te horen. Kwamen we alleen nèt een puntje tekort voor de finaleronde. Jammer maar niet getreurd. Het was leuk en we hebben een goed seizoen achter de rug. Kampioen in de najaarscompetitie. En, ok, wat wisselende resultaten in de voorjaarscompetitie. Geen echte wedstrijden meer voor de boeg, dus iedereen kan gaan uitrusten en zich voorbereiden op de mogelijkheid om zich volgend jaar in de Dl te spelen en dus in de Topklasse. Rest ons natuurlijk Joey te bedanken voor zijn training en coaching. En de andere ouders die altijd bereid waren om te helpen zoals papa Daan en papa Oesse- ma die heel wat kilometers langs de lijn hebben afgelegd als vlagger! En van allemaal de beste wensen voor een snel herstel van een van onze trouwste supporters, opa Hiensch, die dit weekend helaas in het ziekenhuis moest doorbrengen! Tot volgend seizoen! Frank de Munnik 10 mei: Roda'23 E9 - AFC E8 Felle zon. Lekker weer. Maar niet ideaal om te voetballen, want de hoge ballen zie je door het verblindende zonlicht niet goed aankomen. Toch kopte Micha al in de eerste minuut de bal perfect naar Philip. Ik moet er wel bij zeggen dat hij na die kopbal even pijnlijk over zijn hoofd bleef wrijven. De bal kwam namelijk vanaf grote hoogte op zijn voorhoofd terecht. Ik moet toegeven dat ikzelf die bal niet gekopt zou hebben, maar een stapje opzij hebben gedaan. In de eerste twaalf minuten gebeurt er eigenlijk niet veel bijzonders. De bal blijft voornamelijk op het middenveld. Het kan allemaal best wat feller, wat scherper. Misschien zorgt het lekkere weer er wel voor dat iedereen een beetje slapper speelt, ik weet het niet... De tegenstander lijkt iets sterker dan ons normaal zo onverzettelijke team. Bijna scoort Roda, maar Jerry staat als altijd precies op de goede plaats. Wat zouden we toch zonder hem moeten? Philip knalt nog een keer keihard op de keeper, maar het leidt allemaal tot niets. Dan maakt een verdediger van Roda overduidelijk hands en voor het eerst dit seizoen krijgen we een échte penalty! Philip legt de bal geconcentreerd op de stip. Hij weet dat we dit soort kansen niet vaak krijgen, hij voelt de zware verantwoordelijkheid die op zijn schouders rust. Hij is natuurlijk niet voor niets aanvoerder van ons team! Langzaam loopt hij achteruit, zijn blik gericht op de bal en niet op de keeper. Oogcontact met de vijandelijke keeper zou hem alleen maar uit zijn concentratie kunnen halen en dat kan hij niet gebruiken. Wie weet wat voor rare bekken die keeper zou trekken! Hij neemt een aanloop, zijn rechterbeen zwaait machtig omhoog en knallWl Het is 0-1 voor AFC! Daarna probeert Roda met man en macht gelijk te maken, maar het gaat niet lukken, want wij staan pal! Het blijft in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen 2002-2003 dus 0-1 voor de E8 van AFC. We zijn dit seizoen op de derde plaats geëindigd, achter Legmeervogels en Sloterdijk. Een geweldige prestatie! Ik vind dat we echt een topseizoen hebben gehad. Jimmy, Mendel, Olivier, Amos, Rogier, Micha, Ismail, Mees, Philip en Jerry, jullie vormden samen een supergeweldig team en ik ben echt trots op jullie! Het was heel bijzonder om jullie coach te zijn! Hopelijk zien we elkaar volgend seizoen weer terug!!! Roel van Dalen

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 39