De KNVB Veteranen Naar Wattenscheid ijJL- 11 juni 2003 81e j aargang nr. 19 Toernooi S.V. Giram 17 mei 2003. En dacht U misschien dat de "echte" KNVB veteranen na een niet al te positief voetbaltechnisch seizoen de hoofden lieten hangen? Welnee, een goede reden om onze techniek te gaan tonen in het uitstekend georganiseerde Giramtoernooi op de velden van DWS. Deelname van een gelouterd sterk veld van 8 teams die allen dienden te worden bekampt. Bij voorbaat voor de onzen met een zeer respectabel leeftijdsgemiddelde een positief vooruitzicht. Door een uitstekend marketingbeleid van onze baardmans en ondergetekende konden een aantal spectaculaire aankopen worden gedaan en mede hierdoor groeide het team per wedstrijd en menige aanwezige scout bekeek met argusogen de ten toon gespreide hoogstandjes. Er werd een muur rond de "16" opgetrokken en U begrijpt het al: na 7 wedstrijden kon tijger Ron zijn kooi met opgeheven hoofd en ongepasseerd het veld verlaten. Het is niet niks om de "0" te houden, bijzonder geassisteerd door Herman D., Arend D., Rob Sch., George G., Bert P., (jammer van de blessure), Marcel K. en Nico C. in de defensie. Het middenveld met Ferdinand G., Harald H., Theo W., Nol de L. en het degelijke midden+voorveld met Wim Cr., Machiel v.d. W., Maurice K., Jan V. en Ruud de Br. Dan heeft U het hele circus gehad en kunnen wij met opgeheven hoofd de vakantieperiode in. Wij wensen U allen een warme zomer toe en tot het volgende seizoen. Adinterim Makocap. Marcel. PS: Ter verduidelijking: wij speelden 4 x 0-0 en 3 x 1-0 winst. En het allerbelangrijkste: Speler van het jaar met algemene stemmen gekozen: Joop Nieuwenhuys, Proficiat!! O ja, ter afsluiting ook nog even op "Tango" les bij Gerard Kluver geweest en de naborrel en diner in het Cobra Café. Het was ons een jaartje wel. SGWattenscheid - Comb. AFC5 en AFC10: genieten op eigen wijze. Vrijdag 16 mei reisden vijfentwintig(!) spelers, begeleiders en sup porters op initiatief van Ruud van de Ruit en Frans Jüch naar Essen voor een driedaags bezoek aan onze Oosterburen. De eerste stop na de grens werd gemaakt in het Georg-Melches Stadion van Rot-Weiss Essen. Hier werden we gastvrij ontvangen door de club van Ruud en door de speaker in het kolkende stadion (23.500 toeschouwers!). "Der Rudi aus Holland" werd luid bejubeld vanaf zijn komst met de groene Volvo op het parkeerterrein van RWEssen. Die avond speelde zijn club tegenVFL Osnabruck om de koppositie in de Reginonalliga Nord. Met onze vrijkaarten zaten we op prachtplaatsen van de zittribune tussen de trouwste supporters van de thuisclub, bier in plastic en Bratwurst. Wat een happening, wat een sfeer en wat een gastvrijheid bij onze Duitse sportvrienden. Uitslag 1-3 voor de gasten, maar de ambiance was er niet minder om. Wattenscheid 1 De ploegen van Wattenscheid en AFC met gastheer Klaus Steilmann. Wattenscheid 2 AFC 5 neemt afscheid van gastheer Willy Lippens. Daarna reden we in colonne naar het home van Willy Lippens "Mitten im Pott" in het plaatsje Bottrop. De gastvrije ontvangst op zijn complex, waar we al eerder (1999) vertoefden, werd 's avonds opgeluisterd door een bezoek van ex-international Hannes Bongartz, trainer van SGWattenscheid. Deze voetbalvriend van Willy Lippens bracht ons persoonlijk de vrijkaarten voor de match SGWattenscheid tegen KFC Uerdingen 05 voor de volgende dag. Na het avondeten en een drankje begaf iedereen zich rustig naar de kamers. Na een goede nachtrust volgde een goed ontbijt en daarna de trip naar het privé complex van Herr Klaus Steilmann, de president en sponsor van SGWattenscheid. De 73-jarige eigenaar van de deze club verwelkomde ons persoonlijk bij de kleedruimtes voor een vriendschappelijk duel van 'zijn' team tegen een combinatie van AFC 5 en 10. Daarna betraden we zijn eigen voetbalveld, dat er bij lag als de mooiste Engelse grasmat, met kaarsrechte krijtlijnen, loodrechte doelpalen, een goed geschoren grasmat en brandschone dugouts! Terecht merkte Jean Bollen op "Jongens ga hier nou eens goed van genieten!" Nadat assistent scheidsrechter Chris Schroder, samen met de officiële Duitse scheidsrechter het veld hadden betreden, kon worden begonnen. Voor de aftrap werden eerst de elftalfoto's genomen, niet eerder dan dat de Duitse scheids nadrukkelijk had gewezen op het strakke tijdschema. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar geleidelijk aan bleken onze Duitse ex-profs twee maten te groot. Met groot machtsvertoon en technische hoogstandjes, waarbij onze gastheer Willy Lippens zich duidelijk liet gelden, viel er veel te genieten. Zoals van Chris die heel provocerend met een oranje vlaggetje stond te 'grenzen' en waarvan de Duitse scheidsrechter zich in de eerste helft niets aantrok. En de heer Steilmann (73), die als spits zijn jongens dirigeerde naar een 9-2 overwinning, en daarbij zelf de negende treffer mocht scoren. Wat te denken van de coaching van Dick Bakker, die sommige spelers met liters bier in de kuiten liet meedoen in een combinatie die dankzij spits Twan Roovers (top scorer van AFC10) nog twee keer tegen scoorde. En de hoffelijkheid van onze Duitse gastheren, die bijvoorbeeld in de rust zorgden voor een ffisdrankje en na de nederlaag ons wat aanboden in het gezellige clubhuis. Na de douche wachtte de clubpresident ons persoonlijk op in zijn Mercedes bolide om ons te begeleiden naar zijn stadion van SGWattenscheid. Groot was onze bewondering voor zijn optreden, waarbij het volgens de Duitse normen ongebruikelijk is de president te laten wachten. Na een bezoek aan SGWattenscheid tegen Uerdingen overhandigden we de heer Steilmann, eigenaar van het Steilmann kledingconcern, het prachtige AFC-schild als aandenken. In de persruimte was ruim gelegenheid om onze aanwezigheid nog eens in woord te onder steunen in aanwezigheid van Ruud van de Ruit, Jean Bollen, Chris Schroder en ondergetekende. Daarna terug naar "Mitten im Pott" waar 'der Willy' ons pizza voorschotelde. Daarna werden de plannen gemaakt om de zaterdagavond door te brengen in Oberhausen. Voor elk wat wils vermaakte onze groep zich opperbest. In drie shifts

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 32