De AFC-Veteranen voor de derde keer naar Londen i8M 11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 sorry de tweede helft, met dank aan onze debutant Johan Dol, met 3- 0. Maar ik kan niet nalaten mijn bewondering voor Murcia uit te spreken, niet alleen voor hun les op voetbaltechnisch gebied, maar vooral voor hun bijzonder sportieve manier van spelen, voor het feit dat zij er toch nog een wedstrijd van hebben willen maken en ons niet volledig afgeslacht hebben en voor hun toch zeer ingetogen en vriendschappelijke manier van protesteren tegen onze grensrechter! Kunnen we ook wat van leren. Het is jammer dat we geen Spaans spreken, want na afloop was het bijzonder gezellig, niet alleen op Goed Genoeg, maar ook tijdens het gezamenlijke diner. Gelukkig spreekt Karei van Osch wel Spaans. Ik kijk er naar uit, Murcia uit, dat moet toch een prachtige wedstrijd worden. Maar hop over drie weken eerst naar Londen, voor de derde keer Pelley House uit. Gelukkig kan ik daar wel Karei zijn toespraak volgen. André Wijnand P.S. Na de recente komst van oud toppers, zoals Joey Zebeda; Roy Tular; Jos Blank; Frank Keijzer, Michael Berman en Martin Verburg, nu dus ook Johan Dol. Johan was ooit, samen met Patrick Steenkist goed voor 30 doelpunten in één seizoen voor AFC 1Eens te meer blijkt dat het AFC-veteranenteam een mooi eindstation is voor een prachtige voetbalcarrière. Misschien voor andere oud toppers toch het overwegen waard om over te stappen. Dus kan je voetballen of keepen heb je een AFC achtergrond en begrijp je wat de derde helft inhoudt, dan: schroom niet en neem contact op met de veteranencommissie. (Karei van Osch 0252 232391; Paul Koster 023 5442466 of Jan Hein Lans 035 6836620). De eindstand van ons is: Quick (H) 19 15 2 2 47 94-36 AFC 18 13 4 1 43 93-29 Kampong 17 11 2 4 35 55-31 Hercules 18 7 8 3 29 44-34 Black Devils 18 7 6 5 27 56-45 VOC 20 7 3 10 24 55-57 HBS 16 5 5 6 20 58-53 Victoria 16 5 2 9 17 26-41 HVV 16 4 1 11 13 25-70 Kon. HFC 17 2 4 11 10 38-66 Concordia 19 1 3 15 6 25-107 Zaterdag 31 mei: bespreking trip naar Londen, (6 t/m 9 juni), ten huize van Paul en Lida Koster. Gaarne half elf aanwezig voor een echt "bacon and eggs breakfast even with saucages". En wie stond er achter het fornuis? Nee, niet Lida of Paul, het was onze eigen kok: Wouter Amesz. Alom het was prima verzorgd. Ja, je kunt iets verdomd goed organiseren of niet. Paul drukte ons op het hart om in verband met de verwachte drukte op de dag van vertrek uiterlijk om zeven uur in de ochtend!) ingecheckt te zijn. Vrijdag 6 juni: Dus wij allemaal keurig om kwart over zeven of een klein beetje later, in de vertrekhal uitgebreid aan de koffie voor een vlucht met vertrektijd 08.25. Als Paul zegt: zo laat ben je er, dan ben je er! Zoals gebruikelijk stonden onze engelse gastheren ons op het vliegveld op te wachten. Maar dit keer toch wel uitzonderlijk, name lijk op Heathrow en niet op het voor hen om de hoek gelegen Stansted. Dat scheelt een mijltje of 75. Het programma van de dag luidde, voor een deel van de groep golfen, voor een ander deel ten nissen en voor de rest sightseeing. Laat ik het kort houden, gezien de weersomstandigheden, veel regen, zat een behoorlijk gedeelte van de groep al om vier uur in het hotel en niet aan de high tea! Vermel denswaard is dat Karei van Osch het golfen van de Engelsen heeft gewonnen, die het overigens niet zo nauw namen met het geven van advies aan elkaar. Bovendien had hij ook The Longest Drive gewon nen, maar 6 juni is dan ook een bijzondere dag: namelijk The Lon gest Day. Des avonds natuurlijk naar de ons bekende pub, waar een blind paard geen schade kan aanrichten en daarna hop naar de Pakis taan om te eten, maar let op het is downhill. En dit altijd in gezel- schap van onze engelse vrienden, die op deze manier de wedstrijd van morgen proberen te beïnvloeden. Maar daar waren ze tot op heden nog nooit in geslaagd, dus waarom zou het ze deze keer wel lukken? Of zouden wij in het kader van de vriendschap misschien genegen zijn dit keer de overwinning aan hen te gunnen? Daar uw verslaggever niet in de tactiek van de tegenstander trapte, maar op tijd zijn bed opzocht, moet hij u voor een "eerlijk" verslag over de laatste uurtjes van deze dag helaas naar andere deelnemers verwijzen. Zijn eigen tactiek had hem namelijk al boven zijn "high tea" ge bracht. Maar wat ik wel vernomen heb, is dat er zeer laat gegeten werd, ergens midden in de nacht en dat de Pakistaan de volgende keer niet meer op het programma staat. Ja, wat wil je als je "tig" man binnen krijgt, ieder met een behoorlijke "pint" achter zijn kiezen en dan aan ieder afzonderlijk vragen: "What do you like for dinner?" Ja, dat schiet op zeg, hop gewoon borden met voer op tafel! Zaterdag 7 juni, The match of the day. Wederom op het complex van The Bank of England. Het veld was een kwart slag gedraaid, nu niet meer up hill or down hill, het was nu meer een golvend tapijt, of kwam dat toch door de high tea? Niettemin we waren de eerste helft weer veel en veel sterker, vooral Frank Keijzer speelde als verdelende middenvelder erg goed, maar zoals hij zei, het rendement was bijna nul. Hoezo? Hadden er misschien meer last van de high tea? De ene na de andere kans werd verprutst, zelfs door Kees Gehring, die van de avond daarvoor toch geen last kon hebben, want hij arriveerde pas op zaterdagmorgen. Wat van grote klasse getuigt naar de groep, maar hij houdt ook zoveel van ons, hij liet dan ook voor de rest van de dag niet na om dat steeds maar weer te benadrukken. Wij houden ook van jou, Kees! Oja de ruststand 2-2. Hoogtepunt of dieptepunt, het is maar hoe je het bekijkt, was de publiekswissel voor Karei van Osch, die zijn kicksen aan de wilgen heeft gehangen. Ik geef je het te doen tot je pensioengerechtigde leeftijd zo door te voetballen, ik denk niet dat velen van ons dat zullen nadoen! Karei, altijd heerlijk achter je gekeept! Tsja de tweede helft van hetzelfde laken en pak, wel minder spel van ons en zij toch veel meer "eager to win". Einduitslag 4-3 voor Theydon Boys, voorheen Pelly House genaamd. Op de nieuwkomers na, had in feite niemand echt moeite met deze nederlaag. De tegenstander is zelfs van mening dat wij deze wedstrijd met opzet verloren hebben. Geef ze eens ongelijk als je de gemiste kansen ziet, iemand van ons lag zelfs al in het doel en was de bal helemaal vergeten en wat te zeggen hoe hun vierde goal tot stand kwam. Zouden ze Hesdy betaald hebben? Of zou de tactiek van de Engelsen nu eindelijk toch een keer geslaagd zijn? Voor het avondeten had Billy( Theydon Boys) de plaatselijke Italiaan afgehuurd. Dus wij met alle Theydon Boys en hun dames in de achterzaal van dit etablissement. Vergelijk het met dineren in een overdekt zwembad, qua akoestiek en met een sauna, qua temperatuur. Een normaal gesprek met je tafeldame was dan ook bijna niet mogelijk. Vandaar dat Hans Dukker zijn goocheldoos weer tevoorschijn liet komen en dathet een genoeglijke avond werd. Een voorbeeld van engelse humor? Billy had twee van zijn werkneemsters ook uitgenodigd. To put it mildly, ze zagen er echt uit, zo van: hier zijn we en dat willen we aan jullie laten zien ook, gelukkig maar, want voor een goed gesprek waren de omstandigheden toch niet ideaalof toch wel,Zegt Billy tegen een andere Engelsman: "Good girls". Antwoordt de ander:"If these are your good girls, invite next time your bad girls!" Zondag 8 juni, vroeg aan het ontbijt, half acht, en dan kunnen we met stille trom vertrekken. Nee, dacht Jos Lonnee, zo makkelijk laten we ons niet kennen en hoe hij het flikte, weet niemand maar ineens ging het brandalarm af en hop allemaal, met of zonder ontbijt achter de kiezen, naar buiten. Prachtig schouwspel hoe van de rest van de gasten, die natuurlijk allemaal nog in bed lagen, de één na de ander naar buiten kwam. Laten we zeggen "the pride of the nation". Wij keurig allemaal al aangekleed en zij, nee een fraaie vertoning. Niet temin dankzij onze gastheren kwamen we toch nog ruim op tijd op de luchthaven. Wederom een geslaagde trip, misschien minder uit bundig dan de vorige twee, maar daarom niet minder geslaagd en het was weer verdomd goed georganiseerd! André Wijnand

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 31