Medische commissie ABC-Cup: verrassende winnaar (s)! De AFC-Veteranen Zomertijd, is dat ook pruimentijd? Voor alle sporters in het algemeen, maar voor onze top A.F.C. voetballers in het bijzonder, is de zomertijd zeker geen pruimentijd. In tegendeel. Al onze top-amateurs hebben een opdracht meegekregen om tijdens hun vakantie toch minimaal hun conditie op peil te houden. Dagelijks stretchen en loopoefeningen zorgen er voor om eind juli weer gemakkelijk de draad op te pakken. Natuurlijk blijft genieten van die heerlijke vakantiestek of banden met familie en vrienden weer verstevigen het belangrijkste, evenals gedoceerde rust. Onze amateurs zijn gelukkig gevrijwaard van al te extreme blessures. Onze medische dienst heeft optimaal gefunctio neerd. Waarbij Shanti Bergsma en Kirsten Kampman, fysiobege- leiders van Zat.l en de Jun. BI een grote pluim verdienen door met fysiodiensten tijdens het grote junioren A- en B tournooi j.l. geweldig werk hebben verzet. Notabene jeugdelftallen uit het betaalde voetbal konden beschikken over de kennis van die twee. Omdat uit bezuiniging deze BVO-clubs geen fysiobegeleiding konden veroorloven. Alweer een verkeerde sluitpost op hun jeugdbegroting. Shanti en Kirsten, Chapeauü Hopelijk kunnen we volgend seizoen weer twee studenten toevoegen aan dit team. De Academie Leffelaar en de Hogeschool van Amsterdam afdeling fysiotherapie hebben hun medewerking reeds toegezegd. Dat wij aan tennispark Popeye Gold Star tennisschool een goede partner hebben, blijkt uit het volgende. Op dit vanouds befaamde tennispark is recentelijk een prachtig modern fitnesscentrum gerealiseerd. Parkeigenaar Rob Spaan had geen bezwaar dat onder leiding van zijn conditietrainer Manuel Bouwman enkele van A.F.C. geblesseerden op deze toplocatie mochten revalideren. Zelfs om de kosten hoef je het niet te laten, want voor 29,50 per maand, ben je dagelijks welkom. Toen Rob Spaan vernam dat A.F.C. een minitrampoline node miste, heeft hij deze geschonken en kunnen Frank Tilmans en Ko Groszenipper nog meer doen aan enkel stabilisering bij onze voetballers. Rob Spaan, Chapeauü Dus, pruimentijd bestaat niet. Geniet van een fijne vakantie. Geniet van de zon, maar ga er niet te lang in, zeker niet tussen 1 en 4 uur. Ga dan lekker met een T-shirt aan wandelen en geniet van de omgeving. Want ook het eerste maandagavond sportspreekuur start weer op maandag 4 augustus a.s. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070 Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko GroszeNipper tel. 06 44352970 Woensdagavond 28 mei j.l. werd het seizoen 2002/2003 traditioneel afgesloten met het ABC-cup toernooi voor de lagere zaterdag- en zondagteams. Onder leiding van Fred ten Nijenhuis en onder getekende werd via twee poules van vijf teams de finale gespeeld 11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 tussen zaterdag 8 en zondag 11. Vooraf had chief groundsman Hans Tier gezorgd voor een perfecte veld- en kleedkamerindeling, inclu sief ballen, hesjes, vlaggen, doeltjes, sleutels en fluitjes. Overal was aan gedacht! Nadat de spelers van de verschillende teams zich aan de wedstrijdtafel bij George Versteeg hadden ingeschreven, alwaar ook vice-voorzitter Machiel van der Woude acte de présence gaf, werd stipt op tijd aangevangen. Dankzij het grote improvisatietalent van Fred ten Nijenhuis, die met handmicrofoon en speelschema's het begin- en eindsignaal van alle wedstrijden omriep, kon praktisch iedereen redelijk op tijd via het grote scherm in de sociëteit de finale van de Europacup volgen. Daarvoor leverden de verschillende zater dag- en zondagteams strijd 'om de hoogste eer'. Zondag 5 was ge heel compleet met trainer Dick Bakker en aanhang. Bij zondag 11 onder leiding van Ephraim Blog, jaren goed voor een podiumplaats, speelden vader en zoon De Hond mee. Zaterdag 2 met een grote selectie had het soms zwaar te verduren. Er was sportieve strijd genoeg met vele hoogstandjes en tempowisselingen, alles onder het oog van bestuurslid Johan de Bie, die zoals gebruikelijk blijk gaf van zijn brede belangstelling en grote betrokkenheid. De finale, gefloten door referee Hans Elias (altijd aanwezig!) ging uiteindelijk tussen Zaterdag 8 en Zondag 11Het team van Rob Lobatto, met zijn zoon, Otto Hoogendijk, Michael Riksen, Lucien Mossou, Nicky Roeg en Joram Cyclik won uiteindelijk met 2-0 de fles champagne. Rode en witte wijn, rosé en heerlijke geurtjes (met dank aan Kappé Internati onal) waren er voor de finalisten. Het doelpunt van de avond kwam van de schoen van Robby Lobatto (Hij scoorde met een voor zijn doen haast onmogelijke omhaal/boogbal ineens raak.) Alle deelne mers werden verwend met een uniek wit ABC-cup 2003 katoenen Basic Wear T-shirt. Tijdens de finale Juventus - AC Milan genoten de spelers van een hapje en een drankje, verzorgd door Netty van de Meent en haar staf. Ook dat liep op rolletjes In de loop van de avond werd via Derk Grot bekend dat onze B-3 het kampioenschap had behaald. Reden om onze junioren-kampioenen en aanhang meteen bij ons uit te nodigen voor de gezamenlijke saté/frites maaltijd. Zo werd het een haast ouderwetse happening met een mix van jong en oud, spelers en begeleiders, supporters en vrijwilligers. De basis voor een gezonde club met een grote toekomst! Met dank aan allen die zich hebben ingezet voor deze zeer geslaagde avond! Frans Jüch Zaterdag 17 mei 2003, thuis tegen Murcia, vriendschappelijk tegen het team van oud-AFC'er Erwin Weber, die ooit samenspeelde met onder andere Hans Hulst, Guy Leeser en Louis Hekster. Hij volgt AFC via de website. Maar goed, hij had ons wel gewaarschuwd dat in zijn team enkele oud-profs meedoen. We zien wel. Nou dat heb ben we geweten. Bij de binnenkomst van de heren zagen we het al: de heren zien er patent en fit uit en er kwam geen eind aan het aantal spelers, bij 20 ben ik gestopt te tellen. Na het nemen van de traditio nele gezamenlijke foto was er niets gezamenlijks meer te herkennen op het veld. Zij voetbalden en wij keken toe. Binnen 25 minuten kansloos, maar dan ook absoluut kansloos stonden we al met 0-5 achter. Binnendoor, buitenom, door het midden het maakte hen niets uit. Het ene doelpunt was nog mooier dan de andere. Maar wat wil je met een oud-speler van Real Madrid, een oud-speler van Real Mur cia en ook nog een oud-speler van Uruguay (1990 WK!) tegenover je en nog een paar van die gasten die echt kunnen ballen. Vooral dat ene doelpunt uit een lob was werkelijk schitterend. Acht meter van de goal weet hij de bal aan te nemen, hoezo stond de goede man een beetje vrij, ik maak mijn goal met een paar stappen kleiner en ja hoor in één vloeiende beweging zo over me heen, nog nooit meegemaakt. Daar sta je dan. Niettemin creëerden wij toch een paar mooie kansen, maar helaas. Ruststand? Slechts 1-5. Dat viel mee. Tweede helft beschouwen we maar als een nieuwe wedstrijd. Bij Murcia natuurlijk een aantal wissels, de gehele voorhoede werd vervangen en eerlijk gezegd dat gaf ons toch enige lucht en bovendien begon Hesdy ach terin steeds beter te spelen en vooral de anderen te stimuleren om door te blijven gaan. En ja hoor we winnen de tweede wedstrijd, 22

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 30