V 11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 kwam helaas tijdens dit tv-gesprek niet aan de orde. Paste kennelijk niet in de opzet van het programma, wat wel een beetje jammer was. Was Stanley, die een belangrijke rol speelt bij de Suriprofs, te be scheiden of kreeg hij geen kans van de talentvolle Barbara van den Vegte Wij zouden het Barbara kunnen vragen. Misschien iets voor Kees Gehring, Jack van Gelder of Nol Kuikens waar Barbara's echtgenoot Martijn Heus werkzaam is bij For Fellows. En wat betreft de activiteiten van de Suriprofs, hiervoor kunnen wij onge twijfeld terecht bij onze clubgenoot Chris Schroder, die sinds zijn voetbalreis naar Suriname van alles op de hoogte is. Op donderdag 5 juni j.l. werd met een receptie het 75 jarig bestaan gevierd van het Olympisch Stadion. Onder de genodigden waren veel leden van de AFC. Namens onze vereniging onze welgemeende gelukwensen aan de Stichting Olympisch Stadion Amsterdam. Studio Sport-presentator en AFC-lid Humberto Tan fungeerde als ceremoniemeester. De huidige directeur Hans Lubberding wensen wij veel succes bij de komende activiteiten. Amstelodamum, het maandblad voor de kennis van Amsterdam, wijdt in zijn laatste nummer Jaargang 90-3 dd. mei/juni 2003 veel aandacht aan het feit, dat 75 jaar geleden in 1928, voorafgaande aan de Olympische Spelen, het stadion werd geopend. Uitvoerig wordt ingegaan op de inspiratie van Jan Wils de architect, en op andere feiten uit de geschiedenis van deze Olympische Sporttempel. De Telegraaf van zaterdag 7 juni j.l.wijdde een paginagroot interview aan ons lid Michiel Huisman, reeds bekend van film en televisie, die de hoofdrol van Floris gaat spelen in de nieuwe megaproductie van Johan Nijenhuis en Alain de Levita. Michiel laat sterren als Barry Atsma, Johnny de Mol Jr., Bastiaan Ragas en Antonie Kamerling achter zich. Michiel, die reeds vanaf zijn 6e jaar lid is en begon bij de F-pupillen blijft er nuchter onder. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen en veel succes gewenst met de toekomstige opnamen van deze nieuwe Nederlandse speelfilm. In het voetbalblad de Voetbalamateur staat een leuk interview met ons lid van verdienste en clubstatisticus Chris Schroder. Op de hem bekende wijze verhaalt Chris over zijn liefde voor zijn vereniging AFC. Een interview dat u beslist moet lezen. Op dinsdag 27 mei j.l. vond de jaarlijkse ontmoeting tussen AFC 1 en de Gouden Ballen plaats, welke wedstrijd met 7-6 door het eerste elftal werd gewonnen. Voor verdere informatie over deze wedstrijd, die ook in het teken stond van het afscheid van ex-trainer Ton du Chatinier en Henk Bijlsma kunt u een uitgebreide informatie lezen in het door onze secretaris Kees Gehring opgestelde jaarverslag 2002-2003, welk jaarverslag elders in deze Schakel is opgenomen. Op woensdag 28 mei j.l. werd weer het toernooi om de ABC-Cup verspeeld, een toernooi voor de recreatieteams van zaterdag en zondag. Elders in deze Schakel vindt u meer informatie. Vanaf deze plaats dank gebracht aan Frans Jüch, Ronald Koster, Fred ten Nijenhuis en George Versteeg voor de organisatie van dit evenement. Maandag 2 juni j.l. vond weer de jaarlijkse wedstrijd van de Suriprofs plaats in het Olympisch Stadion. Traditiegetrouw werd gespeeld tegen de kampioen uit de Gouden Gids Divisisie. Dit jaar is dit ADO-Den Haag. Gezien de ervaringen met de supporters van deze nieuwe eredivisieclub werd dit jaar gekozen voor een All-Star team. Reden waarom ik hier melding van maak is het feit, dat onze nieuwe trainer Stanley Menzo als coach optreedt van de Suriprofs. De opbrengst van deze jaarlijkse ontmoeting gaat naar een goed doel. De sportbijlage van het Parool besteed in de uitgave van maandag 5 mei j.l. uitgebreid aandacht aan de laatste competitiewedstrijd AFC-Argon van vertrekkende trainer Ton du Chatinier. Ton wordt uitvoerig aan het woord gelaten, evenals onze vice-captain Robert Gehring. Onze trainer vertelt over het thans afgesloten seizoen op de hem bekende humoristische wijze en ook Robert geeft zijn mening over het seizoen 2002-2003. Niets dan lof over beide meningen. Wat mij echter stoort aan de sportredaktie van het Parool en met name aan Michiel de Hoog, dat er altijd een negatief tintje aan een artikel over AFC wordt gegeven. Misschien de jaloezie dat wij een goed geleide en bloeiende voetbalclub zijn en daarbij ook nog de oudste van Amsterdam. Die irritatie wilde ik toch even aan mijn lezers kwijt. Ook de VBC (Vrienden Biljart Club) had op vrijdag 23 mei j.l. haar jaarlijkse uitgaansdag. Voorzitter Willem de Jong berichtte mij, dat in de middag met 12 leden Artis werd bezocht, waar een uitgebreide rondleiding werd gegeven. Daarna werd koers gezet naar het Holiday Inn-hotel, waar gezellig werd geborreld en gedineerd. Onder de aanwezigen ook good-old AFC-lid van verdienste Jan Steensma, die niet altijd wegens gezondheidsredenen aanwezig kan zijn. Volgens ingewonnen informatie was de dag zeer geslaagd en erg gezellig. In het Parool van zaterdag 31 mei j.l. zagen wij een artikel over ons lid Irving Waas, docent aan de Hogere Hotelschool. In genoemd artikel geeft Irving zijn mening over de kwaliteit van de Amsterdamse horeca-terrassen. U ziet het weer beste lezers, AFC'ers kom je overal tegen. In de maand mei mocht ik getuige zijn van het afstuderen aan de Wake Forest University in North Carolina van ons lid Bobby Gehring. Na 4 jaar USA gaat hij zijn studie voortzetten in Nederland. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen en veel succes. In de afgelopen maand mei bezocht ik de diverse door de Jeugdcommissie georganiseerde evenementen te weten de toernooien genoemd naar grote AFC'ers uit het verleden: Henk Kappelhoff, Harry Scheepstra en Wim Bückert, alsmede het toernooi genoemd naar ons erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk. Daarnaast was ik aanwezig op de Mini-WK. Elders in deze schakel zult u hierover worden geïnformeerd, maar ik wilde u toch even wijzen op het fantastische werk dat door onze Jeugdcommissie wordt verricht. De jeugdafdeling van AFC een hoofdklasser waardig! Ons lid van verdienste Hans de Wijs Sr. hoopt op 15 juni a.s. zijn 70e verjaardag te vieren. Hans werd in 1944 als jongen van 11 jaar lid van onze vereniging en speelde eerst in de jeugd en later bij de senioren. Na zijn overgang naar de senioren was hij al heel snel actief voor de vereniging. Achtereenvolgens was hij jarenlang lid van de Elftalcommissie B, waarvan een groot aantal jaren als voorzitter. Daarnaast was hij 9 jaar lid van het bestuur en werd daarom ook bij zijn terugtreden in 1986 terecht benoemd tot lid van verdienste. Daarna bleef hij tot op heden nog steeds actief voor de AFC. Hij is lid van de Archief commissie en is nog altijd bereid diverse incidentele werkzaamheden te verrichten. Ook bij de activiteiten van de Zilveren Ploeg is hij betrokken. Duidelijk gesteld: een fantastische AFC'er. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn Anneke nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren en een prettige verjaardagsviering. Elders in deze uitgave van de Schakel wordt stilgestaan bij het vertrek van onze huidige pachter Mevrouw Netty v.d. Meent-Orth, die gedurende een lange periode van 13 jaar deze bijzondere functie op Sportpark Goed Genoeg heeft vervuld. Netty, haar familie en haar medewerkers brengen wij dank voor al die jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Daar de eerstvolgende Schakel medio augustus zal verschijnen vermeld ik een groot aantal namen: Theo van Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6-70 jaar) - Jan van Broekhuizen (16/6) - Jean Paul Krak (20/6) - Benno Leeser (22/6) - Hans Geuzebroek (24/6) - Dick Moesbergen (25/6 - 75 jaar) Guus Graanboom (30/6) - Bas Parson (1/7) - Bob Neseker (5/7) - George Wijnand (5/7) - Arthur Reddering (6/7) - Donald Speelman (6/7) - Bob Wildeboer (7/7) - Hans Elias (8/7) - Ger Smit (12/7) - Peter Roosenschoon (14/7) - Etienne Spee (15/7) - Bob v,d, Bergh (16/7) - Cees Bouwens (16/7) - Jan Hendriks (20/7) - Max de Bruin (23/7) - Ton Nooy (25/7) - Henk van Teunenbroek (1/8) - Hans Dukker (2/8) - Henk Gamelkoorn (3/8) - Frans Haubrich (3/8) Frank Bouman (9/8) - Rob Mathijse (12/8) - Hans Loonstijn (13/8) - Fred laarhoven (17/8) - Wim Endel (19/8). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Mijn bijdrage in deze schakel is voor het verenigingsjaar 2002-2003 de laatste. Medio augustus a.s. zal de eerstvolgende Schakel weer verschijnen. Ik wens alle lezers van mijn column een mooie zomer en een prettige vakantie. Johan de Bie.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 29