7 mei 2003 81e jaargang nr. 18 leggen maar zijn vizier staat nog niet op scherp. Hierna komt Elink- wijk steeds beter in de wedstrijd. Vooral de snelle Rob Koppen maakt het de AFC-verdediging knap lastig. In de 8e minuut raakt hij de buitenkant van de paal uit een vrije trap en even later biedt hij de lange ex-prof Emiel van Eijkeren een fraaie kans op de openings treffer. Van Eijkeren mist, maar is later in de eerste helft (34e minuut) toch succesvol als hij van dichtbij wel erg eenvoudig mag inkoppen (1-0). De voorsprong van de Utrechtenaren is volledig verdiend, want Elinkwijk is veel gevaarlijker dan het mat en slordig spelende AFC. Pas in de 41e minuut kan (weer) een gevaarlijke situatie voor het Utrechtse doel genoteerd worden na een scrimmage. Ronald van de Meent, Mohad Zaoudi en Martin Wolfswinkel zijn kort achter elkaar dicht bij de gelijkmaker. Pal voor rust is het aan de andere kant wel raak. Nu is het Koppen die een voorzet van Van Eijkeren attent intikt (2-0). Na de thee maakt de jeugdige Djuric Ascension zijn opwachting. Hij vervangt Ken Watanabe op de rechtervleugel. Djuric, die onlangs goed debuteerde in de gewonnen uitwedstrijd tegen KBV, laat zich ook nu gelden. Maar dat gaat ook op voor de rest van de ploeg, want Elinkwijk-keeper Turksma moet enkele keren gestrekt naar de hoek op schoten van Mohad Zaoudi en Dyron Daal. Turksma mag vervol gens van geluk spreken dat een kopbal van Ronald van de Meent net naast zijn doel vliegt. Maar in deze eerste fase van de tweede helft laat ook Elinkwijk zich zeker niet onbetuigd. Emiel Pieterse wordt flink onder vuur genomen door Thijs van der Meulen en Van Eijke ren. Het blijft 2-0 en de strijd lijkt met nog ruim 20 minuten te gaan gestreden. Toch loopt het anders. In de 66e minuut maakt Peter de Waal plaats voor Pierre Tosch en door deze wissel verhuist Robert Gehring naar de mid-midden positie. De druk op het Utrechtse doel wordt verder opgevoerd en plotsklaps is een nu wel goed combine rend AFC de bovenliggende ploeg. Het offensief levert in de 77e minuut een penalty op na een actie van Dyron Daal. Aanvoerder Robert Gehring scoort onberispelijk van elf meter (2-1) en AFC gaat uitdrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. In de 86e komt de beloning via een schitterend afstandschot van Stefan Sander, dat onhoudbaar voor Turksma in de rechterbovenhoek verdwijnt (2-2). Stefan ver zwikt bij deze verwoestende knal zijn enkel en wordt in de slotminu ten vervangen door Jerrel Wijnhard. Elinkwijk hapt naar adem, maar de tijd is te kort voor AFC om nog een overwinning uit het vuur te slepen. Het zou ook, gelet op de hele wedstrijd, wel te veel van het goede zijn. Dus toch een gelijkspel in Utrecht, maar wel veel minder saai dan voorspeld. MvdW Opstelling AFC: Emiel Pieterse, Bob Uitermarkt, Martin Wolfswin kel, Mohad Zaoudi, Stefan Sander (87. Jerrel Wijnhard), Robert Gehring (av), Peter de Waal (66. Pierre Tosch Marco van Galen, Ken Watanabe 46. Djuric Ascension), Dyron Daal en Ronald van de Meent. 4 mei: AFC - Argon 0-2 AFC sluit seizoen verliezend af In een matig duel moest AFC op thuisbasis Goed Genoeg in de laats te competitiewedstrijd van dit seizoen zijn meerdere erkennen in Argon. De trots van Mijdrecht was in de eerste helft sterker en drukte dit uit in een 0-2 voorsprong. Na rust zakte het niveau steeds verder weg en bleken de Reds niet in staat deze achterstand, ondanks een veldoverwicht en enkele kansen, in te lopen. Omdat ook Argon na rust scherpte miste bleef het 0-2, een resultaat waarmee beide vereni gingen zich kwalificeerden voor de Amstel Cup. Vandaag de laatste competitiewedstrijd van het seizoen. Heel erg belangrijk is het duel tegen Argon niet. Kampioen worden is er voor AFC én Argon al lang niet meer bij, degraderen sinds enkele weken ook niet meer. Wat rest is een plaats in de Amstel Cup. Bij winst is AFC zeker gekwalificeerd, Argon is daar nu al zo goed als zeker van. Zoals al hele seizoen het geval is kan Ton du Chatinier niet be schikken over een groot aantal (11 spelers. In vergelijking tot de basiself van de vorige wedstrijd tegen Elinkwijk is het AFC-team op drie plaatsen gewijzigd. Joey Esionye, Jerrel Wijnard en John Bosman spelen in plaats van Mohad Zaoudi, Peter de Waal en Dyron Daal. Voor de aftrap neemt scheidend AFC-voorzitter Dick van der Klaauw, mét kleinkinderen, onder applaus afscheid van het publiek. De wedstrijd start vervolgens zoals het weer, in zomerse sfeer. De bal gaat rustig heen weer. Er is alle tijd voor een babbeltje op de tribune. Hier en daar deelt Argon een plaagstootje uit via Erik Haveman en Marcel van Velzen. AFC laat zich gelden door een prachtige volley van John Bosman na een even mooie voorzet van Ronald van de Meent. De bal vliegt net naast de verkeerde kant van de paal. Daarna meldt een gevaarlijk Argon zich aan. Enrique Zchuschen, al jaren topspits in de hoofdklasse en volgend jaar te bewonderen bij Sparta Nijkerk, en Patrick Lokken, topscorer van het moment en eerder opvallend bij DWS en Amstelveen/Heemraad, geven in de 23e en 28e minuut hun visitekaartje af met schoten die over de lat vliegen. Nadat een vrije trap van Ronald van de Meent in het Mijdrechtse muurtje is beland ontfermt Zchuschen zich even later over de bal na een zwakke uittrap. Zijn pass brengt Lokken (volgens de AFC-aanhang in buiten spelpositie) alleen voor Emiel Pieterse en via een mooi 'stiffie' is het in de 32e minuut 0-1. In de 38e minuut zijn aanvoerder Robert Ge hring en Ken Watanabe dicht bij de gelijkmaker, maar Argon-keeper Martijn Middelbeek voorkomt dit. Pal voor rust valt het doelpunt aan de andere kant. Eerst weet Robert Gehring in de 45e minuut nog een inzet van Marcel van Velzen uit het doel te koppen, maar een minuut later 'zaalvoetballen' Lokken en Zchuschen zich op de rechtervleugel naar 0-2. Na de thee krijgt Ali Bentohami. ingevallen voor John Bosman, in de 49e minuut een mooie kans op 1-2, maar hij mist na een lange sprint net de kracht om Middelbeek te verschalken. Direct hierna mogen de Reds niet klagen als scheidsrechter Van der Meer een doelpunt van Zschuschen wegens buitenspel afkeurt. AFC is in deze fase wat sterker en onderstreept dit door gevaarlijke soloacties van Ken Watanabe en Robert Gehring. Aan Argon-kant laat Lokken zich weer gelden met een knal bovenkant lat. Ton du Chatinier, na een pittig gesprek achter de afrastering geposteerd, wisselt en brengt debutant Matijs Visser en Jerryl Tjon-En-Fa in het veld. AFC doet er nog een schepje boven op, maar met name keeper Middelbeek en aanvoerder Frank Verlaat weten in de Argon-defensie van geen wijken. Een vrije trap van Marco van Galen in de muur en een kopbal van Jerrel Wijnard net naast het doel zijn de laatste wapenfeiten van deze teleurstellende wedstrijd. Een loodzware, door de vele blessures moeizaam verlopen competitie, zit er op. De zesde plaats blijkt voor AFC voldoende voor deelname aan de Amstel Cup. Toch een mooie bonus. Na afloop worden Ton du Chatinier (Ton vertrekt naar Elinkwijk) en teamleider Henk Bijlsma (Henk wordt voorzitter van de commissie Topvoetbal bij AFC) door Dick van der Klaauw én spelers op de middenstip in de bloemen gezet. Zeer verdiend, want hun bijdrage was in de afgelopen 3 resp. 12 jaar groot. MvdW Opstelling AFC Emiel Pieterse, Bob Uitermarkt, Stefan Sander (65. Matijs Visser), Martin Wolfswinkel, Jerrel Wijnhard, Joey Esionye, Robert Gehring (av.), Marco van Galen, Ken Watanabe, John Bos man (46. Ali Bentohami) en Ronald van de Meent (71.Jerrel Tjon- En-Fa). De eindstand seizoen 2002-2003: Turkiyemspor 26 17 7 2 56 57-26 Baronie 26 17 3 6 54 59-31 FC Omniworld 26 13 6 6 45 52-39

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 7