Medische commissie Bedankt Ons Eerste Ook bij het damesjaardiner, de jaarlijkse kienavond en bij de Nieuw jaarsreceptie is zij aanwezig. Namens de AFC wensen wij haar nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Tot slot de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Rein Minor (5/5) - Freek van Doesburg (6/5) - Roel van Nek (6/5) - Ron Susan (10/5) - Piet van Ruyven (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Cor Kerker (13/5) - Benno Honsdrecht (13/5) - Peter van de Heydt (14/5) - Wouter Amesz (15/5) - Ab Springer (15/5) - Karei van Stuyvenberg (18/5) - Jan Meijer (21/5) - Ron van Doesburg (21/5) - Herman Fritzsche (21/5) - Mannes Kinsbergen (22/5) - Cees den Braven (24/5) - Amel Vroege (24/5) - Roy van Straten (25/5) - Ger van Caspel (29/5) - Arjen Anderiesen (3/5) - Ivo Niehe (31/5) - Bas Parson (1/6) - Karei van Osch (1/6) - Rolf Leeser (4/6) - Ernst Seunke (5/6) - Ron Böhne (6/6) - Dik Susan (8/6) - Hans de Wijs Jr. (11/6) - Theo Broekhuizen (14/6) - Hans de Wijs Sr. (15/6) - Jan Broekhuizen (16/6). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Veilig en verstandig de zomer door. Zo tegen het einde van het seizoen is het verstandig om al aan het volgende seizoen te gaan denken. Hoe kom je een beetje verantwoord de zomermaanden door? Hoe ben je aan het begin van de nieuwe competitie in een zo goed mogelijke conditie? En hoe verklein je de kans op blessures wanneer je weer opnieuw aan het seizoen gaat beginnen? Helaas zijn dit vragen waar je je als speler de komende weken al bezig mee moet gaan houden. Hieronder volgen wat tips en trucs waarmee rekening gehouden kan worden tijdens de zomerstop: Laat eventueel aanwezige blessures volledig genezen. Doe aan het begin van de zomerstop eens wat anders dan voetballen (b.v. tennissen, zwemmen, golfen, etc.) Een trainingsopbouw duurt over het algemeen rond de zes weken!! Begin dus op tijd. Train de eerste weken vooral op uithoudingsvermogen. Dit houdt in 2 4 3 keer per week minimaal een half uur hardlo pen. Voer het looptempo in de loop van de weken langzaam op. Loop niet in de felle zon. Dus loop 's morgens of aan het eind van de dag. Loop ook tijdens de vakantie, bijvoorbeeld lekker langs het strand. Verleg het accent de laatste 2 a 3 weken meer naar snelheid in de training. Dit kan door intervaltraining. Het looptempo is hoger dan bij het hardlopen en na een aantal minuten wordt een pauze ingelast. Vervolgens worden de oefeningen herhaald tot een totaal van 45 minuten. Uiteindelijk be staat de training uit korte sprintjes en pauzes. Train gedurende de gehele periode de buikspieren Blijf gedurende de gehele periode lenig met behulp van rekoefeningen. I-et op eet- en drinkgewoonten. Ieder pondje gaat door het mondje!!! Dit moet er later allemaal weer afgetraind wor- 7 mei 2003 81e jaargang nr. 18 den. Alcoholische dranken zijn over het algemeen dik makers!!! Kijk eens op Internet op diverse (hard)loop en sport pagina's. Hier staan vaak zeer goede adviezen met betrek king tot voeding en training. Verder vind je er regelmatig trainingsschema' s Uiteraard kunnen jullie altijd iemand van de medische commissie of de eigen trainer vragen om advies. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in defysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06- 44352970 Beste AFC'ers, bestuur, functionarissen, collega-trainers en spelers. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken die gedurende mijn AFC tijd heeft bijgedragen aan de 11 geweldige jaren die ik bij de club heb meegemaakt. Eén man wil ik hierbij in het bijzonder bedanken, name lijk Dirk Jan Bakker. Terugkijkend op al die jaren overheerst een goed gevoel, ondanks dit "pech"seizoen. Met name de drie jaren waarin wij promoveerden van de 4e naar de 2e klasse waren fantastisch. Het vervult mij met trots dat ik aan dit succes mijn steentje heb kun nen bijdragen. Ook het feit dat het Zaterdag 1 team sinds die tijd binnen de AFC organisatie op meer steun kan rekenen geeft voldoening. Volgend seizoen wacht er voor mij een mooie uitdaging bij de zondag le klasser De Kennemers. Ik wens iedereen veel geluk en voetbalplezier in de komende jaren toe en tot over 2 jaar in de Hoofdklasse! Peter van der Waart 27 april: Elinkwijk - AFC 2-2 AFC in Utrecht pas laat op volle toeren AFC speelde in Utrecht een merkwaardige wedstrijd. Lange tijd opereerde de huidige ploeg van Ton du Chatinier bijzonder pover en leek het toekomstige team van Du Chatinier met een verdiende 2-0 voorsprong de drie punten eenvoudig binnen te halen. In de laatste 20 minuten kantelde de wedstrijd volledig en mocht Elinkwijk van geluk spreken dat een ontketend AFC niet verder kwam dan een 2-2 gelijkspel. Elinkwijk-AFC, een mooi affiche. Maar vandaag zijn de verwach tingen niet erg hoog gespannen. Daarvoor zijn de belangen te gering. Elinkwijk en AFC bevinden zich met nog 2 wedstrijden te gaan in de middenmoot en zijn met resp. 31 en 32 punten vrijwel en volledig veilig. Het zal wel, zo is uit de mond van veel voetbaldeskundigen op te tekenen, wel op een bloedeloos gelijkspelletje uitlopen. In vergelij king tot de zeer teleurstellende wedstrijd tegen Hilversum een week eerder staan Martin Wolfswinkel, Bob Uitermarkt, Dyron Daal, Ro bert Gehring en Stefan Sander in de basis. Joey Esionye, Hans Geer- lings en Ali Bentohami ontbreken dit keer door blessures, Jerrel Wijnhard en Pierre Tosch starten op de bank. En waar is, zo vraagt het Utrechtse publiek zich af, de oud-captain van Elinkwijk? Daniël van Meer traint er gelukkig weer op los, maar is pas het volgende seizoen weer te bewonderen. De start van de Reds op het hobbelige veld is goed. In de tweede minuut kan Dyron Daal van dichtbij aan-

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6