7 mei 2003 81e jaargang nr. 18 Maandag 28 april j.l. hield de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) haar algemene ledenvergadering op Goed Genoeg. Er werden de plannen bekend gemaakt van de activiteiten op de nieuwe velden op het Sportpark het Loopveld aan de Kalfjeslaan bij de Amstel. Er zal zo spoedig mogelijk gestart worden met de bouw van het nieuwe clubhuis met de verwachting, dat dit nieuwe home nog voor de bouwvak gereed zal komen. Namens de AFC wensen wij voorzitter Max de Bruin Jr. en zijn medebestuursleden veel succes voor het komende seizoen en spreken daarbij de hoop uit, dat het eerste cric ketelftal zal promoveren. Het afgelopen weekend werd de eerste wedstrijd van ACC tegen Hercules uit Utrecht ruim gewonnen, dus de competitie is goed begonnen. Onlangs keek ik naar de spannende wedstrijd AFC E 2 - Sp. Maroc E 1, waar Mels Otsen, kleinzoon van mijn goede vriend Hans Duk- ker 1-0 scoorde. Ondanks dat verloor onze E 2 met 1-2 van de koplo per, doch bij AFC zag ik een aantal talentvolle spelertjes.Ik hoorde langs de lijn, dat één van onze 9-jarige jongens reeds door Ajax was benaderd! In de week na de wedstrijd las ik in de krant een antwoord van de sympatieke Dirk Kuyt van FC. Utrecht op de vraag waarom hij pas op zijn 17e jaar de stap naar het betaald voetbal maakte. De inmiddels 22 jarige Kuyt stelde dat de 18-jarige Wesley Sneijder van Ajax momenteel verder is dan hij was op die leeftijd. "Dat is het voordeel als je heel jong bij een profclub terechtkomt. Maar er is ook een keerzijde. Ik heb tot mijn zeventiende een normale jeugd gehad en daardoor ook veel andere dingen gedaan dan voetbal. Die mis je waarschijnlijk als jeugdspeler van een topclub. Als je doorbreekt is het die opoffering waard geweest. Maar als je het niet haalt, kun je je jeugd nooit overdoen". Een mening van Dirk Kuyt, waar ik mij op persoonlijke titel van harte bij kan aansluiten. Sedert een aantal weken vind er op de donderdagavond op Goed Genoeg een training plaats van een voetbalteam van chirurgen, die verbonden zijn aan de VU in Amsterdam. Organisator is onze eerste elftalspeler Ali Bentohami, die in opleiding is voor chirurg en de training wordt gegeven door Dirk Spits en Ulli Landvreugd. Don derdag 8 mei a.s. wordt deelgenomen aan een toernooi op de terreinen van Swift aan het Olympiaplein en in juni a.s. wordt deelgenomen aan een groot toernooi in Groningen aan welk toernooi teams van chirurgen uit heel Nederland acte de présence zullen geven. Meer en meer sportclubs gaan hun sociale aandacht wat richten op de vaak aan de andere kant van de wereld levende medemens, die het maatschappelijk een flink stuk minder heeft dan wij in het westen. Dit is niet alleen goed voor de arme medemens, maar houdt ook het be wustzijn van ons in de rijkere gebieden wakker, dat wij uiterst tevre den mogen zijn dat wij hier wonen. Ons lid Tom Egbers heeft zich om die reden gevoegd bij een groepje mediamensen, dat een kinder project in Zuid-India steunt. Zijn collega's die dit ook doen zijn: Sacha de Boer (NOS-journaal), Rick Nieman (RTL 4 Nieuws) en Frits Barend (BVD uitzendingen op RTL4) Bekende Nederlanders dus, die zich geraakt voelen door kinderen (vaak wezen), die dankzij westerse steun van kansarm kansrijk worden. Het gaat hier om het TRUST-project in Zuid-India (deelstaat Tamil Nadu), waar bij elkaar zo'n 200 kinderen betrokken zijn. Wilt u hierover meer weten, bel dan even mijn tweelingbroer Hans. Dick van der Klaauw krijgt de wedstrijdbal voor AFC-Argon aan geboden door zijn kleinkinderen. Voorafgaande aan de laatste thuiswedstrijd van ons eerste, boden de kleinkinderen van voorzitter Dick van der Klaauw te weten Britta, Tess en Nimrod de wedstrijdbal aan, welke bal na afloop van de wedstrijd werd voorzien van de handtekeningen van de spelers van het eerste elftal. U zult begrijpen, dat deze happening plaats vond omdat de wedstrijd de laatste was onder het voorzitterschap van Dick, die zoals aangekondigd tijdens de komende algemene ledenvergade ring zal aftreden. Na afloop van de wedstrijd werd Dick, alsmede trainer Ton du Chatinier en elftalleider Henk Bijlsma door de spelers van ons vlaggenschip in de kleedkamer in de bloemetjes gezet. In het programmaboekje van de wedstrijd tegen Argon werd door het bestuur ook reeds aandacht gegeven aan het komende vertrek van trainer Ton en het stoppen, na een periode van 12 jaar, van Henk als leider (zie artikel AFC-Thuis). Donderdag 1 mei j.l. besteedde Mart Smeets in zijn televisie programma Vak M uitgebreid aandacht aan het feit, dat het op die dag 75 jaar geleden was dat het Olympisch Stadion werd geopend. Er vonden een aantal interviews plaats met o.a. Piet Kranenberg (initiatiefnemer voor het behoud van het stadion), Frits Flinkevleugel (oud-speler DWS), Jan Derksen (oud-wereldkampioen wielrennen) en Hans Lubberding (directeur Olympisch Stadion). Ook ons lid van verdienste Chris Schroder werd uitgebreid aan het woord gelaten over zijn herinneringen aan het stadion, dus u ziet het weer AFC-ers kom je overal tegen. Afgelopen zondag 4 mei om 18.30 uur verzamelden zich een vijftig tal leden van onze vereniging om samen de gevallenen uit de Twee de Wereldoorlog te herdenken. Voorzitter Dick van der Klaauw legde samen met ATC-voorzitter Ronald Koster en ACC-erelid Hans Woudstra een krans bij het monument op ons sportpark Goed Ge noeg. Deze kranslegging dateert vanaf het einde van de oorlog. Met blijdschap heb ik kunnen constateren, dat een aantal jongere leden van onze vereniging acte de présence gaven bij deze jaarlijkse traditi onele bijeenkomst. Na het einde van de Tweede Wereldoorlog werd in 1946 gestart met deze jaarlijkse bijeenkomst, een bijeenkomst die naar mijn persoonlijke mening nog in lengte van jaren zal moeten worden gehouden Afgelopen weekend vonden de laatste wedstrijden van het seizoen 2002-2003 plaats, een seizoen dat voor onze eigen AFC niet één van de beste seizoenen was in de Hoofdklasse A. Elders in deze uitgave zal hierover nog wel gesproken worden. Van mijn kant wil ik echter namens de AFC de club Tiirkiyemspor van harte gelukwensen met het behaalde kampioenschap in de Hoofdklasse A en hen veel succes wensen in de komende wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland. In het AD van 5 mei zegt voorzitter Nedim Imac o.a. dat toe treding tot betaald voetbal niet zal gebeuren. "Kijk naar onze accommodatie, daar ontbreekt nogal wat aan. Ik wil ook niet dat wij de 'tweede club van Amsterdam' worden genoemd. Dat is namelijk AFC". Zilveren Ploeglid Freek van Doesburg verblijft momenteel in het VU-Ziekenhuis. Namens de AFC feliciteren wij hem met zijn 82e verjaardag op 6 mei j.l. en wensen wij hem van harte beterschap. AFC-Ridder en Zilveren Ploeglid Roel van Nek vierde 6 mei j.l. zijn 91" verjaardag. Roel is het oudste lid van de vereniging, volgt de verrichtingen van de AFC nauwkeurig, en wordt verder op de hoogte gehouden over het wel en wee van de club door zijn schoonzoon, lid van verdienste Rik de Boer en zijn kleinzoon Rogier (speler van Zondag 3). Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtge note nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Erelid Cor Kerker wordt op 13 mei a.s. 87 jaar. Cor bezoekt regel matig de wedstrijden van het eerste elftal, bijeenkomsten van Zilveren Ploeg, het genootschap van de Stieren en het Herenjaardiner. Ook is Cor nog actief bij de VBC (Vrienden Biljart Club). Ook hem wensen wij van harte geluk met zijn verjaardag en nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Meestal informeer ik u over de verjaardagen van de leden van onze AFC. Dit keer wil ik u melding maken van de 80e verjaardag op 1 juni a.s. van ons ondersteunend lid mevrouw An Teiwes. An is de we duwe van ons overleden lid Henk Teiwes, die in de zeventiger jaren nauw betrokken was bij festiviteiten van ons eerste elftal, waar zijn zoon deel van uitmaakte. An is een trouw bezoeker van de wed strijden van het eerste elftal en volgt alles van onze AFC zeer secuur.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5