AFC's "Bie"- zonderheden Bridge Volgende Schakel 7 mei 2003 81e jaargang nr. 18 Ik moet mijn bijdrage in deze Schakel beginnen met een correctie. In de vorige uitgave van de Schakel schreef ik een kort in memoriam naar aanleiding van het overlijden van ons Zilveren Ploeglid Frans Spoel. In dit in memoriam sprak ik van het sterrenbeeld van Frans en noemde ik de Leeuw. Dit moest echter zijn de Stier, want het genootschap van de Stieren onder leiding van Rein Minor is een genootschap, dat al een groot aantal jaren een keer per jaar bij elkaar komt. En van dit genootschap was Frans vele jaren lid. Het dagblad Het Parool looft dit lopende voetbalseizoen 25 wed strijdballen uit aan de club, die de penaltyprijs wint. In de sportbijlage van dit dagblad van 19 april jl. en op de sportpagina van het zelfde blad op 25 april j.l. wordt aandacht besteed aan deze actie. In de uitgave van 19 april jl. wordt onze eerste elftalspeler Robert Gehring aan het woord gelaten om zijn visie te mogen geven over het nemen van de penalty. Op dat moment was Robert koploper met een aantal van 4 uit 4, welk aantal tijdens de uitwedstrijd tegen Elinkwijk op 27 april j.l. door hem werd gebracht op 5 uit 5. Inmiddels meldde Het Parool in de sportbijlage van afgelopen maandag, dat de AFC als winnaar werd aangewezen van de Parool Penalty Prijs en dat onze vereniging vijfentwintig Derby Star ballen zal ontvangen. Ook werd in het desbetreffende artikel Robert Gehring, die de penalty's heeft genomen, geciteerd. In de zelfde sportbijlage van Het Parool is een interview opgenomen met de ons scheidende trainer Ton du Chatinier, waarin deze op zijn ludieke en humoristische manier zijn mening geeft over zijn ervaringen van de afgelopen driejaar. Hij zegt o.a.: "AFC is in mijn lange carrière de schitterendste club, waar ik ooit heb gewerkt". Zondagelftal 5 speelde op 27 april j.l. haar laatste competitie wedstrijd van dit seizoen tegen WA/Spartaan, welke wedstrijd nipt met 1-0 werd verloren. Na afloop van deze wedstrijd was het elftal, alsmede de spelers van het Zondagelftal 4, uitgenodigd door trainer Dick Bakker en echtgenote om bij hen thuis met een drankje en een voortreffelijk koud buffet afscheid te nemen van seizoen 2002-2003. Volgens mijn informatie was het een zeer geslaagde bijeenkomst en danken wij Dick en zijn echtgenote voor dit leuke initiatief namens de AFC en de spelers van de beide elftallen. In de PS-bijlage van Het Parool van 26 april j.l. was zoals gebruike lijk weer een wekelijks artikel opgenomen van culinair expert Johan nes van Dam. Ik ga niet in op de beoordeling van Johannes van Dam, doch zag op de bij dit artikel geplaatste foto drie AFC-dames aan de tafel zitten. Maud Rachman, Agnes Reddering en Annelies Boyenk bevestigden weer mijn mening, dat je AFC-ers overal tegen komt en waarom dan niet ook in een heerlijk restaurant. In de sportbijlage van Het Parool van 22 april j.l. laat journalist Michiel de Hoog de komende voorzitter van de nieuwe Fusie Club Blauw Wit Amsterdam, onze sportvriend Rob de Vries, aan het woord naar aanleiding van de degradatie van KBV uit de hoofdklasse. Rob de Vries is altijd een graag geziene gast op Goed Genoeg en dat stamt dan nog vanaf de tijd dat hij voorzitter was van de vv. Aals meer. Het verwondert mij persoonlijk dan, dat Rob de Vries vraagte kens plaatst bij de 3-0 nederlaag van ons vlaggenschip tegen Hil versum. Ik zou hier willen stellen, dat Rob wel beter zou moeten weten. In de eerste plaats kent hij uit zijn vele contacten de AFC en in de tweede plaats is degradatie niet het gevolg van een gewonnen wedstrijd van een concurrent, maar een gevolg van een niet gelukkig seizoen. Mijns inziens dus een niet zo slimme en aardige opmerking. Overigens hoopt de AFC, dat de nieuwe fusieclub in het seizoen 2004-2005 weer in de hoofdklasse zal spelen. Zaterdag 26 april j.l. bezocht ik samen met Marjoleine in de Schouw burg Amstelveen de voorstelling van het toneelstuk van Arthur Miller "De dood van een handelsreiziger". De hoofdrol werd gespeeld door de acteur Jules Croiset en de rollen van zijn zoons in het toneelstuk werden gespeeld door zijn zoons Vincent en Niels. Een kleine twintig jaar geleden was vader Jules bij AFC actief als jeugdleider en speelden zijn zoons in één van de jeugdelftallen. Na afloop van de voorstelling sprak ik vader Jules, die mij vroeg of ik genoten had van het spel van drie vroegere leden van de AFC. Incidenteel bezoekt de familie Croiset nog wel eens een wedstrijd van ons eerste elftal. De volgende Schakel, tevens laatste van dit seizoen, zal verschijnen op dinsdag 17 juni. Beste AFC-, ATC- en ACC'ers, Het nieuwe bridge seizoen begint weer in september 2003. Wil je gezellig bridgen, meld je dan aan bij de WBC (is bridgeafde- ling van AFC). Elke dinsdagavond begint de bridgedrive om 19.45 uur in ons club huis, s.v.p. aanwezig 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met: Rob Mathijse tel 020-6794542 Richard de Metz 020-6441006 Hans Honsdrecht 020-4422421 avonds op het veld, iedere wedstrijd present en daarnaast nog heel wat andere activiteiten ten behoeve van het eerste. Alles bijelkaar een fantastische prestatie. Een woord van grote dank is dan ook hier zeker op z'n plaats. Gelukkig blijft Henk, ondanks zijn drukke privé- en zakenleven, met ingang van het komende seizoen als voorzitter van de nieuwe com missie Topamateurs nauw betrokken bij de hoogst spelende elftallen van AFC. Een geruststellende gedachte. Een tweede peiler onder het eerste is de al even genoemde trainer- coach Ton du Chatinier. Ton neemt na drie seizoenen afscheid van AFC en maakt de overstap naar onze vrienden van Elinkwijk. "Home sweet home", zou je kunnen zeggen voor een rasechte Utrechtenaar. Maar Ton heeft in de afgelopen jaren aangetoond dat een Utrechte naar ook in Amsterdam prima op z'n plaats is. Grote waardering is er bij AFC voor de door Ton geleverde prestaties. Een belangrijk kampioenschap in zijn eerste seizoen en de zo fel begeerde promotie naar de hoofdklasse, een mooie 3e plaats in het vorige seizoen, met tot op de laatste dag zicht op het kampioenschap en dit seizoen, onder niet eenvoudige omstandigheden, een plaats in de middenmoot en mogelijk deelname aan de Amstel Cup. Waarde ring is er ook voor de inzet en de vorm waarin dit werd gegoten. Ton was duidelijk, zonder flauwekul, maar ook betrokken bij het wel en wee van zijn spelers. Ton, hartelijk dank en veel succes bij Elinkwijk. Namens het bestuur van AFC, Dick van der Klaauw, voorzitter

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4