Medische commissie Muur 23 april 2003 81e jaargang nr. 17 ven. Henk laat alle bekenden groeten en wordt via echtgenote Kinny op de hoogte gehouden over de resultaten van het eerste elftal. In het AMC hebben wij bijgepraat over de laatste resultaten van de AFC. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem een spoedig herstel. Emiel Neter, speler van het le Zaterdagelftal was zo ongelukkig om tijdens het voetballen zijn enkel te breken en zit voorlopig in het gips. Bij de laatste thuiswedstrijd van dit team tegen AMVJ was hij met krukken aanwezig om zijn medespelers aan te moedigen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Zilveren Ploeg-lid en oud-speler Cees den Braven werd met spoed opgenomen in het ziekenhuis voor een longembolie en verbleef een aantal dagen daar. Inmiddels is hij weer thuis bij echtgenote Marja en ontmoette ik hem bij de laatste thuiswedstrijd van het le elftal tegen Nieuwehoorn. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Op zondag 4 mei a.s. zal het clubhuis om 18.00 uur na de laatste thuiswedstrijd van het eerste elftal tegen Argon gesloten zijn in ver band het de Dodenherdenking. Om 18.30 uur zal AFC voorzitter Dick van der Klaauw samen met de voorzitter van ACC en de voor zitter van ATC een krans leggen bij het monument. Zie ook de mede deling elders in deze uitgave van de Schakel. Lid van verdienste Pim Adriaansz heeft als hobby om naar bijeen komsten van de rechtbank te gaan en daar te luisteren welke straffen worden uitgesproken. Op 3 april j.l. zag op de rechtbank in Alkmaar ons Zilveren Ploeglid Ron Limburg, die bij deze rechtbank werd beëdigd tot advocaat. Ron moest daar beëdigd worden omdat hij nu vanuit zijn woonplaats in Bergen veel zaken behandelt in Alkmaar. Pim mocht Ron als eerste gelukwensen en u ziet het dus AFCers kom je overval tegen. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Na een lange periode van ziek zijn overleed ons Zilveren Ploeglid Frans Spoel. Elders in deze Schakel leest u een in memori- am. Van de voetbalvereniging HoIIandia bereikte ons het bericht, dat Rob Henar is overleden. Rob was ruim 20 jaar de verzorger van het le elftal. Eerste elftalspeler Moad Zaoudi was van uit zijn Hollandia-tijd zeer bevriend met hem. Ook de AFC bewaart prettige herinneringen aan hem. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie en aan de vereniging Hollandia. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.:Brennus van der Klaauw (24/4) - Kees Gehring (24/4) - Jan de Boer (26/4) - Ko Onsman (26/4) - Jaap Wilschut (27/4) - Herman Meijer (28/4) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baarschers (30/4) - Pim Adriaansz 2/5) - Rein Minor (5/5)- Ron Susan (10/4) - Piet van Ruyven (10/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie "Rekke en d'r bij blij-fe!" Wim Sonneveld 1969) Relatief nog kortgeleden werd op school de gymnastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen, maar diverse gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat. Maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. intrinsic door bloeding verbeterd, waardoor rek, kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelin gen meer duidelijkheid geeft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekkingoefeningen als belangrijk onderdeel van de totale warming-up en als voorbereiding op alle trainingen en wedstrijdstrijden. De spiervezel is in feite het enige rekbare instrument van ons bewegingsapparaat wat zijn verlenging en aanhechting vindt in de eindpezen en het periost( beenvlies). Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, het voelt prettig aan, laat nu de tegenstander maar ko men! Echter er zijn spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelende dijbeenmusculatuur. Het zou onzinnig zijn dit zodanig te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Zo is bijvoorbeeld de spieropbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoede speler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers; 1. eerst inlopen gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. 2. vervolgens oefeningen met de bal in alle spelfacetten ver deeld over de drie linies. 3. werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. 4. voorts is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bij voorbeeld inspelen en afronden op de goal. 5. De Cooling down. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Uitlopen en wat rustige rekking toe passen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op; de verzorger van ons eerste senioren elftal Ko Grosze Nipper adviseert om die rede standaard je rekkingoefeningen onder de dou che te doen. En daar valt veel voor te zeggen. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in defysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06- 44352970 De Muur viel in 1989. Niet in het brein van de coaches "betaald voetbal". Onbegrijpelijk maar waar. De afstand waarvan geschoten wordt is tussen 16 en 32 meter in een flauwe cirkel voor het doel. Een afstand waarbij scoren met volledig "zicht" voor de doelverdediger heel moeilijk is. Elke voetballer zal dat op de training hebben ervaren. Vreemd genoeg gunt de verdedigende partij zijn eigen doelman nim mer het complete "zicht". Nee, lekker met zijn allen hem dat "zicht" ontnemen. Hem als het ware een blinddoek voor doen. Oorzaak: ...angst. Een slechte raadgever. De muur werkt te vaak niet. Maar de coaches betaald- en niet-betaald voetbal blijven volharden om de muur te gebruiken als wapen tegen de vrije schop. Zelfs als Pierre deze mag nemen, kunnen noch coaches, noch aanvoerders, noch de keepers zelf de moed opbrengen bij de palen een lange goed koppende verdediger te plaatsen, zelf een metertje naar voren te stap pen en de overige spelers net als bij een corner een mannetje te laten dekken. Nee, lekker de specialist de kans geven om zijn boog" te laten trappen. Niet hem verlammen door hem te dwingen een "streep" te moeten gevendie hij, bijna nooit in huis heeft. De spelers in de muur hebben letterlijk en figuurlijk functie "nul". Gaat de bal over de muur dan ziet de doelman de bal altijd te laat en gaat de bal tegen de muur dan blijkt in de meeste gevallen dat iemand zijn been of hoofd wegtrekt waardoor de doelman volledig verrast wordt. De muur is te weinig echt een muur. Wel zeuren en filosoferen over tactiek, over "laten komen" en over 4-4-2 en 4-3-3, maar niet besluiten een vrije trapspecialist te bestrijden met het belangrijkste tactische middel: geen MUUR! robertduis@euronet.nl 5

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5