23 april 2003 81e jaargang nr. 17 Vergaten we alleen om in deze finalewedstrijd de D5 duidelijk te maken dat wij natuurlijk de beste zijn. Wel meer op hun helft, kansen, maar niet scoren. Dat was natuurlijk de Paashaas verzoeken en dus wonnen zij de noodzakelijke penalty's. Verdiend op zich, want ze hebben er keihard voor geknokt in de finale. Gelukkig was onze beker net zo groot... maar ook bij sommigen wel de teleurstelling. Compliment voor Rio die als aanvoerder bij de prijsuitreiking al zo volwassen was om namens AFC de organisatie, terecht, te bedanken voor de gastvrijheid en al het werk. Frank de Munnik 12 april: Turkiyemspor D3 - AFC D9 1 - 2 D9 wint overtuigend Vooraf zagen spelers en ouders best een beetje op tegen de wedstrijd. De vorige ontmoeting thuis eindigde in een gelijkspel maar had een vervelende nasmaak. Toen voorspelden, op de deuren van onze kleed kamer bonkende, spelers van Turkiyemspor (TS) wraak bij de return. De D9 wilde laten zien dat je voetballend verder komt dan met vloeken en intimideren. Met een extra kwartiertje voorbereiding begonnen onze jongens zeer geconcentreerd aan de wedstrijd. Het eerste kwartier ging het aardig gelijk op. AFC combineerde beter, maar TS buitte de fysieke over macht in de duels beter uit. In de 19c minuut kreeg Martijn de bal nadat Tjardo deze op het middenveld ontfutselde aan de tegenstander en een mooie lob naar voren gaf. Martijn omspeelde twee verdedigers en de keeper en rondde deze kans met een goed schot af (0 - 1). De druk werd door TS richting ons doel opgevoerd. Maar onze defensie bleef goed overeind. Op rechts verstoorden Kers en Kester de tegen aanvallen goed. Brak men desondanks toch door dan was onze Tymen altijd weer paraat om met een fantastische sliding de bal weg te wer ken. Op de linkerzijde zagen we Ruben Treurniet, Tim, Daan, Sander en Rick al even nuttig werk verrichten. Lodewijk wist door vroegtij dig storen van de aanvallen op links menige bal voor AFC te bemach tigen. Lodewijk en Kers raakten helaas wat geblesseerd door vaak onbesuisd inkomen van onze tegenstanders. Ondanks onze uitsteken de verdediging volgenden er toch enkele gevaarlijke schoten op doel. Onze keeper, Timothy Vos, leek wel uitschuifhandschoenen aan te hebben. Diverse harde schoten op doel wist hij feilloos te pakken. Hierdoor gingen we met een voorsprong de rust in. In de rust hadden onze gastheren kennelijk een donderspeech van hun coach gehad. TS begon fanatieker op de bal te jagen waardoor ze meer kansen kregen. Met name hun rechterspits Ali, kwam menig maal gevaarlijk op ons doel af. Gelukkig voor AFC wilde Ali meestal zelf scoren waardoor de meeste kansen om zeep werden geholpen. Doordat TS meer vooruit ging spelen kreeg onze aanval meer ruimte. Heiaas letten onze jongens niet altijd even goed op de buitenspelval waardoor veel aanvallen te snel werden onderbroken. Timothy Curry benutte de ruimte goed toen hij een verre pass van Jasper knap aan nam en snel doorspeelde naar Lodewijk die vervolgens Martijn op nieuw in staat stelde om uit te halen (0-2). PS. Martijn scoort hiermee in 2 wedstrijden 6 goals!!!!. Het was even afwachten hoe onze gastheren deze tweede tegenslag te boven zouden komen. De scheldpartijen op elkaar (althans zoals wij vermoedden: voertaal was Turks) van de spelers van TS namen toe. "Gelukkig" bleef de schade beperkt tot de inzet van nog meer fysieke kracht en wat scheldwoorden richting AFC "Ik sla je tanden kapot"). Het was uiteindelijk Ali, die na een scrimmage de bal onhoudbaar voor Timo thy Vos, in ons doel werkte (1 - 2). Daarna beleefden de D9 en hun ouders nog enkele spannende momenten. Ruben van Wijnen moest door blessures bij anderen, ondanks dat hij niet helemaal fit was, toch aan de bak. Ook hij wist behendig de nodige ballen te onderscheppen en mooie passses af te geven. Door geconcentreerd spelen als een hecht team met veel inzet werd de overwinning binnen gesleept. De D9 heeft daarmee de belangrijkste concurrent voor het kampioen schap op achterstand gezet. Ofschoon de leiding van Turkiyemspor blijk geeft de club een beter aanzien te willen geven zal er nog veel moeten veranderen om met plezier een wedstrijd tegen Turkiyemspor te gaan spelen. Rob Rühl 6 april SCW El - AFC E2 2-4 Het verhaal gaat en ik hoorde het van Opa Piet, dus is het waar, dat onze leider Hans Zurburg aan de "warming up kan zien of het de goede kant opgaat. "Wedden dat we winnen" zei Hans hoopvol tegen mij. Ik had er een hard hoofd in gezien het postuur van onze tegenstanders. AFC kwam wel heel snel uit de startblokken, een snelle uitval over rechts en Mels schoot uit een onmogelijke hoek binnen, 0-1. Teveel kansen werden nog om zeep gebracht maar onze uitblinker Oger schoot ons naar 0-2. Als het dan zo makkelijk gaat sluipt er onge merkt toch enig overmoed in onze ploeg en dat wraakte zich in 2 goaltjes tegen vlak voor de rust. SCW staat niet voor niets gelijk met onze ploeg op de ranglijst. Na de rust kwam onze tegenstander niet meer aan spelen toe. Van achteruit de pressie, de bal één keer raken en vrijlopen. Wat kan voetballen dan mooi zijn. De aanval ingezet over rechts stuitte op de veruitgekomen keeper en met een wondermooie lob zette Oger de stand op 2-3. Onze goalgetter Thomas Lam, al die tijd "droog" ge staan mocht er vlak voor tijd nog 2-4 van maken. Vriend en vijand was er het over eens dat dit team wel eens ver zou kunnen komen en wie weet met 1 puntje achterstand op de koploper Sporting Maroc (krijgen we nog thuis) zit er misschien een kampioen schap in. Zet de A.A. tjes maar vast koud. Hans Dukker 12 april AFC E2 - NFC El - 6-2 Zaterdag 26 april wordt wel een heel belangrijke dag voor onze E2. Thuis tegen Sporting Maroc dat met 1 punt voorsprong bovenaan staat. Stand aan de kop: Sporting Maroc El - 16 /AFC E2 - 15 NFC El - 10. Uit hebben we met 2-4 verloren tegen het "stevige" team van Sp. M. maar als we met een volledig achttal kunnen aantreden, de concen tratie blijven behouden en er voor iedere bal knokkend tegenaan gaan geef ik ons een goede kans. Daarnaast spelen we nog thuis ook met een publiek dat volledig achter ons staat. De laatste berichten zijn dat er geen kaartje meer te krijgen is. Afgelopen zaterdag moest er natuurlijk nog wel even gewonnen wor den van NFC. Thomas en Mels namen de doelpunten voor hun reke ning en onze verdediging stond weer als een huis. Aan goede vrienden van mij vroeg ik om eens een keer te komen kijken en hun mening te geven. Verbaasd waren ze over het samen spel, de ruimtes creëren en benutten, de traptechniek en het enthousi asme. Ik zei het al "goede vrienden". Tot zaterdag! Hans Dukker 5 april: DCG E6 - AFC E8 Shit! Twee afzeggingen. We betreden gehandicapt het strijdtoneel. Hoe kwetsbaar zijn we zonder de dappere Ismaïl en Philip, onze tank? Keeper Jerry verricht al meteen enkele reddingen. Een gevaarlijke corner van wordt door Mees slim geneutraliseerd. Daar zijn de tegen aanvallen: supersnel en gracieus! Jimmy, Olivier en Mendel komen oog in oog met de keeper, maar de bal wil er niet in. Kunnen we eigenlijk wel winnen zonder Ismaïl en Philip? Dan, als in een nooit verwachte droom, duikt plotseling linkermiddenvelder Micha pal voor het DCG-doel op. Wat deed hij daar, waar was hij op uit? Eer herstel misschien, na die rode kaart van twee weken geleden? Of wilde hij zijn trotse opa langs de lijn iets moois laten zien? Ik sper mijn ogen wijd open als Micha verwoestend uithaalt! 0-1Op datzelf de moment vliegt er een groot KLM vliegtuig over. Wanneer de passagiers toevallig naar beneden hadden gekeken, waren ze beslist opgesprongen uit hun stoelen, dat weet ik zeker! Micha's opa was zelfs even vergeten om af te drukken. Geen foto dus! Daarom zullen we deze goal in ons geheugen moeten opslaan om hem later, wanneer de tijden weer eens wat slechter zijn, als zoete herinnering terug te halen. Tijdens de rust leg ik nog eens uit dat jullie in positie moeten blijven spelen. Als jullie dat doen én tegelijk altijd aanspeelbaar zijn, dan kunnen we de hele wereld aan! Na de rust wordt er sterk verdedigd door Mees en zijn jongere broer Stijn, die voor de gelegenheid mag invallen. Hij is weliswaar kleiner, maar staat z'n mannetje. Jerry staat nog altijd meesterlijk te keepen.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 21