de oude voetbalwet...; in de laatste minuut een corner van hun kant, even aarzeling in de verdediging en daar was de gelijkmaker. Veel frustratie in en naast het veld, maar onterecht, deze wedstrijd hadden we op eigen kracht al veel eerder mogen beslissen Frank de Munnik Over de grenzen.. AFC C2/C5 - Rossvale FC Dat de AFC website ook in het buitenland wordt bekeken, bleek wel, toen ik eind vorig jaar een mailtje kreeg vanuit Glasgow, waarin werd gevraagd of wij tijdens het verblijf van hun jongste C-junioren in Amsterdam met een van onze teams tegen hen wilden voetballen. Na een aantal mailtjes en wat meer info maar eens gebeld en mijn Schots geoefend. In overleg is toen besloten tegen de C2 en C5 te laten spelen. Voordat we elkaar ontmoetten nog even wat clubhistorie aan elkaar gemaild. Ian Grey, de initiatiefnemer, vertelde, dat zijn club door zijn vader is opgericht, vanwege het feit, dat behalve bij de grotere clubs het treurig is gesteld met het jeugdvoetbal in Schotland. Geen com plexen zoals bij ons, maar gravelvelden, waarop getraind wordt en grasvelden, die per wedstrijd gehuurd moeten worden. Boven dien clubs als de Rangers en Celtic (iets minder geliefd, geloof ik) die onmiddellijk klaar staan om jouw talenten in te lijven. Rossvale is een echte jeugdclub met 22 teams in de A t/m F(2e jaars). Voor Schotse begrippen zeer behoorlijk. 4 April, kwamen ze, ietwat laat met het Amsterdams openbaar ver voer, op Goed Genoeg aan om de confrontatie met onze C2 aan te gaan. De inschatting was, dat onze C2 wel zou winnen. De eerste helft waren onze boys echter geïmponeerd door de Schotse werk paarden en werd de rust ingegaan met 0-0. De tweede helft werden onder uitstekende leiding van scheids Seth de drie winnende treffers gescoord door AFC. Onze tegenstanders waren zeer tevreden, al vonden ze onze boys de eerste helft wel iets te lief. Sportief was het echter wel. Na afloop voor beide teams nog wat te drinken in het clubhuis en afscheid genomen tot zondag. 6 April. Bij aankomst even schrikken, doordat Pim van de Meent mij wist te vertellen, dat de Schotten niet zouden komen. Grapje gelukkig. De C5 had wel zin in deze "interland", maar wat ze niet wisten was dat onze Schotse gasten de avond tevoren in de Arena goed hadden gekeken naar Ajax en zich daardoor hadden laten inspireren. De C5 stond dus al snel op achter stand en de Rossvale boys kwamen met de ene splijtende pass na de andere en wisten ook het doel te vinden. In de tweede helft liet AFC zien ook te kunnen scoren, met applaus van de Schotten als gevolg. Ook weer zeer sportief en goed geleid. Na afloop werden er door beide teams vele handen geschud en na de lunch nog een leuke speech van Roy van Straten. Tenslotte nog de beroemde AFC-shawls, die in zeer grote dank wer den aanvaard. Al met al geslaagd. Vorige week kreeg ik nog een mailtje van Ian Grey, waarin hij nog maals onze club dankzegde mede namens hun bestuur en de hoop uitsprak ons contact te continueren. Wie weet, volgend jaar naar Glasgow Thea Verhoeven C2 Sterk 12 april: Argon Cl - AFC C2 1 - 2 De race om het kampioenschap is in volle gang en gaat tussen 4 ploe gen, maar vandaag is het ons gelukt één daarvan definitief af te schudden. Argon stond 2 punten achter en dat is door deze overwin ning dus 5 geworden en dat moet met 4 wedstrijden te gaan voldoen de zijn. Nu is het hopen op puntverlies van Legmeervogels (lpuntje voor op ons, maar hebben schuld aan een gestaakte wedstrijd waar nog geen beslissing over is genomen) en Zeeburgia, die precies gelijk staan. Een spannende finale dus, helaas treffen we ze niet meer recht streeks. Vooraf hadden we hier misschien wel van gedroomd, maar het bijna niet durven hopen. Thuis waren we behoorlijk afgedroogd door Ar gon, dus enige vrees was er. Weer met wat invallers, zo stond Bandy op doel, maar wel zéér gemotiveerd betraden we het veld. Joey Stoel tjes met de opdracht om hun heel sterke nummer 10 uit te schakelen en Robin Telkamp op links erbij om het middenveld te versterken. 23 april 2003 81e jaargang nr. 17 Angstig Nee, meer voorzichtig om vervolgens te bekijken hoe ver we zouden kunnen komen. En dat werkte goed vanaf het begin. Ar gon kwam niet tot echt opbouwen van een aanval toe. Maar wist dat ons ook te beletten zodat er (te) vaak voor de lange bal werd gekozen. Zo ontspon zich een pittig maar sportief duel, misschien niet altijd even goed, maar wel spannend. Heel jammer dus dat het goede begin na een kwartiertje toch een voorsprong voor de tegenstander opleverde. Een snelle uitval en een beetje mazzel dat de bal via de paal terugrolde voor de voeten van hun aanvaller. Maar klasse! De mouwen werden opgestroopt en we gingen er voor. Lukte niet voor de thee, maar het vertrouwen was er. En de durf, want Kenneth gaf in de rust al aan dat we eventueel achter een op een zouden gaan spelen om de overwinning af te dwingen. We waren zeker sterker in de tweede helft en dat leverde via Hatim de gelijkmaker op, lekker in "het dak" geschoten. Om daarna volledig voor de overwinning te gaan. Met risico, want natuurlijk leverde de ruimte achter ook kansen voor Argon op. Maar dat liep goed af en voor wist een paar minuten voor tijd Oussama na een mooie actie de bal in de bovenhoek te schieten. Nog even zweten, een laatste kanss voor hun, maar we hielden het. Groot compliment aan allemaal in het veld en langs de lijn. Dit was een prestatie, AFC waardig. Tegen een heel sterke tegenstander op het moment dat het er echt om gaat met gedurfd aanvallend voetbal de zege binnenhalen! Frank de Munnik D3 Rare combinaties 5 april: AFC D3 - Zeeburgia D2 1 - 2 David ziek en jarig, een l**lige combinatie. Randall zat midden in een marathon, in 24 uur een training en 3 wedstrijden keepen, klasse zo'n inzet! Seth die ging werken in plaats van fluiten. Enthousiasme dat we op het hoofdveld mochten, maar in het achterhoofd dat het daar tegen Amstelveen toch mooi mis ging. Een zonnetje, maar toch koud. Zee burgia heeft een reputatie op het gebied van scheidsrechters, maar we speelden thuis... Kortom het was een gekke ochtend. Zij begonnen sterk, maar in echte kansen vertaalde zich dat niet en langzaam maar zeker kregen wij via goed combineren steeds meer de overhand. Kan er wel zo'n boom van een kerel staan tegenover Rio, maar na drie keer sprinten zag je bij hem de vermoeidheid al toeslaan. En zo kwamen we ook steeds vaker bij hun doel. Was het Maxim die een prima schuiver binnenschoot en die voorsprong was bij de rust ook zeker terecht. In de tweede helft wisten we ze echter niet van onze helft af te hou den. Hun inzet was fantastisch, die compenseerden wij onvoldoende. En zo kon je er op wachten dat daar ook kansen uit voort kwamen. Nou had dat niet slecht behoeven af te lopen, maar het zat allemaal tegen. Spijtig. Toch maar even "Lang zal ie leven" gezongen, want we blijven optimistisch tenslotte, hoewel een kampioenschap nu wel ver weg is. Frank de Munnik D3 Geklutst eitje 20 april: toernooi De Meer, 2e plaats Nadat 's ochtends vroeg alle eitjes gevonden waren op deze Paas- morgen gingen we in Amsterdam-Oost op zoek naar de beker bij De Meer. Een voortreffelijk georganiseerd toernooi, dat we samen met de D5 bezochten en waar men ook niet was vergeten het weer weer te laten opknappen Een beetje improviseren, want wij misten helaas Roemer, David en de zieke Randall. Mitchell was even terug op het oude nest dat hielp, maar dat was 10 man en geen keeper. Gelukkig liet het schema toe dat lordi zowel voor de D5 als voor ons kon keepen, en dat wilde hij ook van harte. Werden door ons JOS D2, De Meer Dl en SDO D2 relatief makkelijk op zijgezet (resp. 5-0, 2-1 en 2-0), maar de D5 deed hetzelfde in hun poule. Dus de finale was AFC tegen AFC met toen natuurlijk wel een keepersprobleem wat gelukkig werd opgelost met een al aanwezige gastspeler Eschwin. Eigenlijk keeper bij Martinus, maar nood breekt wet tenslotte en hij deed het zeer verdienstelijk.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 20