Jeugdverslagen 23 april 2003 81e jaargang nr. 17 Veld 1: Peru - Nederland scheidsrechter: de heer Cox Veld 2: Nigeria - Brazilië scheidsrechter: de heer van der Kolk Veld 3: Argentinië - België scheidsrechter: de heer Wijtboer Afschrijven op vrijdagavond voor de wedstrijd tussen 7 en 8 uur bij de eerstgenoemde leider! De leiders van het eerstgenoemde team worden verzocht de uitslag na afloop te melden bij de wedstrijdtafel rechts in het clubhuis! Opstellingen bekend Leiders: Nederland: René Bruinsma tel.: 020-6948492 en Brian Speelman Peru: Robert Jan Wefers Bettinck tel.: 6795349 en Rutger Koopmans Nigeria: Kobus Human tel.: 020-4701339 en Ulbe van Dijk. Argentinië: Louis Thörig tel.: 0645 222219 en Kari Buchel. Brazilië: Olav de Lange tel.: 020-6755343 en Daniel Smit. België: Maarten van Dunné tel.: 020-6762862 en Christiaan Willaert. 12 april: AFC Bl-FC Omniworld BI 2-1 Het tiende punt uit de laatste 4 thuiswedstrijden. Na een paar goede wedstrijden, was vandaag de mogelijkheid deze reeks door te trekken tegen de tweede amateurclub in onze competitie, FC Omniworld. Om 14.45 uur traden we aan op de zandvlakte van veld 2. Binnen enkele minuten kwamen we al op voorsprong dankzij een voorzet vanaf de punt van het strafschopgebied en deze werd goed ingekopt door Ben Ebu-Mordi. Achterin zat het goed dicht en daardoor konden er geen kansen worden gecreëerd door de ploeg uit Almere. Op slag voor rust kregen we nog een goede mogelijkheid om de stand te verdubbelen, maar helaas deze poging ging net over. Na rust hetzelfde beeld als in de le helft. Beide ploegen deden qua veldspel niet voor elkaar onder, een licht veld overwicht van AFC en het was AFC die de kansen creëerde, maar vooralsnog geen doelpun ten. Na een lichte overtreding, die door de scheidsrechter bestraft werd, was het FC Omniworld die 10 meter buiten het zestienmeterge bied van AFC een vrije trap kreeg. Een hard schot volgde en helaas verdween de bal achter onze goalie Armando Catsburg, die niets aan deze "poeier" kon doen doordat de bal van richting veranderde door het nogal zanderige doelgebied. Na deze domper bleef AFC kansen creëren. En dit resulteerde in een paar goede mogelijkheden, maar dit mocht helaas niet baten. De wedstrijd leek te eindigen in een gelijk spel, totdat Ben Ebu-Mordi via een voorzet van Paul Harleman in kon koppen en de rebound voor de voeten kwam van Martijn Scheen. Deze laatste maakte koelbloedig af, waardoor de 2-1 op het scorebord kwam. Na een paar hectische slotminuten hielden we goed stand en na het laatste fluitsignaal uitten wij onze blijdschap door samen met onze trainer Kenneth van Coblijn een "vreugdedans" te doen. We zijn op de goede weg voor handhaving in de landelijke le divisie! Joey van Leijenhorst 6 april: V.V.A./Spartaan BI - AFC B3 'Rollen is beter dan brengen' Vandaag werd de B3 door een frisse noordenwind naar deze vereni ging op sportpark Jan van Galen geblazen. De eerste wedstrijd van een serie van vier op weg naar wellicht het kampioenschap in de eerste klasse. De B3 begon zoals altijd goed gemotiveerd aan een pittige eerste helft. Voetbal zoals het meestal behoort te zijn, de bal doet het werk en positiespel zorgt voor de rest. De B3 krijgt een flink aantal (bijna) kansen op een voorsprong, maar de bal wil er maar niet in. WA/Spartaan heeft een snelle rechtsvoor die een aantal keren gevaarlijk weet door te breken. Gelukkig staat de gesloten verdedi ging zoals altijd zijn mannetje en weet WA van een voorsprong te weerhouden. De rust in met een doelpuntloze gelijke stand. Na de rust goed pressievoetbal van de B3, maar door de prima voetballende ploeg van WA worden, minder dan in de eerste helft, kansen wegge geven. Dan, in de 55e minuut een schitterende voorzet van Jasper vanaf links op Merijn die de bal via de benen van de keeper over de hobbelige grond het doel in doet verdwijnen. AFC blijft aandringen en probeert met combinatievoetbal kansen te creëren en de voor sprong uit te bouwen Dit lukt, want 10 minuten voor tijd speelt Nor- bey zich vrij, geeft een pass naar de rand zestien, waar Olivier van de Cl de bal oppakt, zijn directe tegenstander omspeelt en alleen voor de keeper komt. Hij neemt deze mee naar de linkerkant van het doel en schuift hem daarna met rechts in de uiterste hoek. We leiden met 0-2. De laatste tien minuten blijft de B3 ook prima voetbal afleveren en na 80 minuten is de overwinning dan terecht in de knip. De koppositie is verstevigd. Volgende week naar het tweede B-team van Zeeburgia! Boy Smits 13 april 2003: Zeeburgia B2 - AFC B3 Sommige sporters zijn nogal bijgelovig en hechten aan bepaalde kledingstukken of rituelen om goed te kunnen presteren, sommige supporters hebben het niet zo op bepaalde data. Ikzelf heb daar niet zo'n last van, al wil het toeval wel, dat in de dertiende competitie wedstrijd onze keeper geblesseerd uitviel en nog steeds aan de kant zit, gelukkig goede vervanging. Goed, de dertiende dus. Dit had de kampioenswedstrijd kunnen zijn. Met de klemtoon op kunnen.... Goed, de dertiende dus. AFC startte goed en al vrij snel een doel kans....gemist. Zeeburgia bleek niet onder de indruk en had er dit keer een paar zeer snelle jongens bij. Een rommelige situatie voor de goal leidde al na 10 minuten tot de 1-0. Vanaf dat moment leek het alsof AFC achter de feiten aanliep. Op het veld, waar het af en toe aan Parijs-Roubaix deed denken vanwege de stofwolken leek geen AFC- pass meer aan te komen en we mochten blij zijn met een 1-0 rust stand. Na de rust een fel AFC en het leek er even op, dat de gelijkmaker zou vallen, maar helaas stond de paal in de weg. Hierna nog een paar leuke aanvallen, maar de oude wet trad weer in werking en Zeeburgia scoorde de 2-0 Jammer dat sommigen echt letterlijk de kop lieten hangen, want met een paar harde werkers red je het niet, een prestatie zet je met een heel team. Jammer. Ik weet,dat jullie het best kunnen en dat kampioenschap kan nog: gewoon drie keer winnen!! Een com plimentje nog aan Ronald Pieters, die echt de hele wedstrijd overeind gebleven is, klasse. En tot slot nog even dit: beste supporters, laat je niet afleiden door verhaaltjes dat AJAX achterstaat onze boys gaan voor. Alhoewel, zag ik niet een van de vaders heimelijk grinniken? Vast een Feyenoord- fan. Fanclub en spelers van beide kanten voor de volgende wedstrij den heel veel bezieling, dan moet het wel lukken. Thea Verhoeven C2 Blauw-witte Schotse ruit 4 april: AFC C2 - Rossvale 3-0, vr. Veel moeders langs de lijn op vrijdagavond, waarschijnlijk hopend op een glimp van datgene dat er onder de kilt van onze Schotse vrienden zou zijn te zien bij een sliding. Helaas..., ook zij verschenen gewoon in een normaal Adidas voetbalbroekje. Leuk om zo'n internationale weekendgast te hebben, met dank aan Thea. En een goede gelegen heid voor Robin, Milan, Jassir en Camiel uit de C3, die lieten zien moeiteloos mee te kunnen voetballen. Wij waren net een maatje te groot voor ze, maar hun inzet en doorzettingsvermogen dwong res pect af. Ze vonden ons eigenlijk ook "te lief' in het veld zeiden ze later. Toch iets om over na te denken. Had een veel hogere score mogen zijn, maar veel kansen gingen er niet in of belandden op het houtwerk. Ons bekende euvel. Dat blijkt ook uit de ranglijst, waar 4 ploegen om de titel gaan strijden. Wij hebben de minste doelpunten tegen, da's knap, maar ook veruit de minste voor, da's minder. 6 april: Blauw-Wit Cl - AFC C2 2 - 2 En dat bleek opnieuw op zondag. Blauw-Wit vormt met een sterke verdediging en middenveld een gevaarlijke tegenstander uit de mid denmoot. Aanvallend hebben ze minder in huis. Dat bleek de hele wedstrijd, veel balbezit voor ons, en een verdiende voorsprong via een individuele actie van Oussama. Maar één snelle uitval van hen was toch al genoeg voor de gelijkmaker. In de tweede helft leek het dat we ons daar geen zorgen over behoef den te maken. Vele aanvallen, waarvan er een op klassieke wijze door Naru prachtig werd afgerond met een bal in de bovenhoek. Kansen genoeg op de 3e en meer treffers. Maar die werden niet benut. En dus, 17

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19