2 april 2003 81e jaargang nr. 16 We moesten wat recht zetten vandaag, en dat is deels gelukt. Deels, omdat de punten nu inderdaad in de achterzak meegingen, maar het had veel duidelijker mogen zijn. Drie maal de paal, een veldoverwicht en nog tal van kansen maakten dat twee doelpunten die pas erg laat in de wedstrijd vielen eigenlijk een mager resultaat opleverden. Maar goed, om die punten ging het, wilden we in de strijd om de titel blij ven, dus tevredenheid was er wel degelijk. Maxim was in vorm op de linkerflank met soms prachtige passeerbewegingen, Justin speelde nu lekker als een echte nummer 10, Duco wist het uiteindelijk als een echte spits toch af te maken en achter hadden Daan en David het onder controle. Met ook Oessema, die een echte linksback is gewor den en voor niemand opzij gaat al zijn ze twee hoofden groter, en Youri kreeg Amstelveen nauwelijks een kansje. Wilde het alleen vóór niet snel lukken, maar het doorzettings vermogen betaalde zich uit. Een moeizame maar verdiende over winning! Met, want dat heeft hij al te lang niet gehad, een compliment voor de goede leiding van scheidsrechter Hans, door ons uitgeleend aan Amstelveen, en, door vroegere ervaringen wijs geworden, daar waren we niet ongelukkig mee. 15 maart: AFC D9-Sloten/Rivalen D3 D9 stevent af op kampioenschap Met oogstrelende aanvallen halen onze jongens de laatste weken de ene overwinning na de andere. Vorige uitwedstrijd tegen SDW kregen we daarbij, na de rust, nog hulp van de krachtige wind (3-1 bij rust, 3- 5 gewonnen). Vandaag lukte het weer geheel op eigen kracht. Al in de eerste minuut was het raak. Een messcherpe pass van Tymen werd door Lodewijk perfect ingeschoten (1-0). Er kwamen al snel meer kansen door hard werken van Lodewijk en Sander op rechts samen met Ruben van Wijnen. Omdat we de tegenstander vrijwel voortdurend op eigen helft vastzetten werd onze verdediging weinig op de proef gesteld. Een enkele keer zorgde een doorbraak van de rappe linksvoor van Sloten voor onrust in de verdediging. Maar door goed ingrijpen van Rick, Jasper, Ruben Treurniet, Kerster, Tymen en Tjardo werd een tegen doelpunt voorkomen. Timothy Curry liet op rechts weer mooie pas seerbewegingen zien en zag zijn inzet in de 10e minuut bekroond met een doelpunt Geheel onverwacht werd er tegen gescoord. Twee man van Sloten stonden op moment van aanspelen duidelijk buitenspel. Nadat Kers, eerder al door goed en tijdig uitlopen een doelpunt had voorkomen was er dit keer voor hem geen houden aan. Daarna kwa men er weer kansen voor ons. Martijn, Daan en Tim veroverden de bal regelmatig met hardwerken en gaven mooie passes naar Lodewijk en Timothy Vos. Daaruit ontstonden veel bijna-doelpunten. Uiteinde lijk kon Tjardo met een goed schot na een scrimmage de verdiende 3- 1 scoren. Er volgde nog een mooi afstandsschot van Ruben van Wij nen dat net naast ging. Ook onze Jasper gaf van grote afstand een enorme knal op doel die maar net over ging. Als we zo doorgaan dan kan het kampioenschap de D9, o.l.v. onze deskundige coach Jan-Fred van Wijnen, niet meer ontglippen Rob Rühl 15 maart AFC E 2 - RKAVIC E 1 4-3 Even was er die twijfel want we kwamen al heel vlug met 0-1 achter. Snel werd er orde op zaken gesteld door Thomas. Een lekker sfeertje, veel publiek, het kon alle kanten op. Het spel golfde op en neer, wederom een achterstand maar nu veel ruimte voor Denzei en die liet dit kansje niet glippen. Uiteindelijk brachten Thomas en Oger ons in veilige haven, dachten we, want met de stand 4-3 op het bord kreeg RKAVIC een vrije trap op de rand van het "strafschopgebied". Ons keepertje Dion stelde de muur op en Thomas Russell besloot naast de keeper te gaan staan op de doellijn. Snoeihard verdween de bal in de bovenhoek maar daar was de kruin van Thomas en via onderkant lat kaatste de bal weer het veld in. Even later floot de scheidsrechter voor de laatste maal en Thomas kon als de held van de dag het veld verlaten. Hans Dukker 22 maart NFC El - AFC E 2 1-4 Het is of ze een bepaalde jas aanhebben of het is hun houding, ik weet het niet, maar je haalt ze er zo uit de "scouts" van de één of andere profclub. 10 jaar zijn onze jongens, laat ze toch lekker spelen, ze hebben zo ontzettend veel plezier! Maar zo als onze jarige leider Hans Zurburg z'n peptalk begon "jon gens, je krijgt het niet voor niets, er zal keihard gewerkt moeten wor den". Wat denk je, binnen 1 minuut met 1-0 achter. Maar de machine ging draaien. Mooi is om te zien dat onze jongens nu ook in de gaten krijgen dat je "vrij" kan gaan lopen zonder dat je echt de bal wilt hebben alleen maar om de gaten te trekken. De ene goal nog mooier dan de andere Thomas 2x - Oger lx. Denzei in zijn nieuwe rol, van achteruit komend en doorstomend door het midden scoorde wederom. Intens genieten na afloop boven in de kantine, de supporters en de 8 spelertjes aan een lange tafel luid nababbelend met hun limonade en patat met, want de jarige trakteerde natuurlijk. Hans Dukker 15 maart: Sloten/Rivalen E4 - AFC E8 Tik! Tik! Tik! Zo klinkt jullie spel in die eerste minuten. De bal gaat razendsnel rond. De eerste mokerslag wordt al snel uitgedeeld: Philip slalomt langs twee verbaasde verdedigers en Kaboemmm: 0-1! Daar kan Zlatan Ibrahimovic nog wel wat van leren! Daarna een prachtig één-tweetje tussen Mendel en Ollie, een bijna-goal van Jimmy. Philip komt alweer razendsnel opstomen en speelt naar Olivier, die genade loos de 0-2 inschiet. Als ik de moedeloze blik in de ogen van onze tegenstanders zie, weet ik dat ze nóóit meer kunnen winnen. Als je er niet in gelooft, dan lukt het ook niet! Wanneer je er wél in gelooft, dan lukt het wel! Dan kun je de héle wereld aan! Dat geldt voor alles, niet alleen voor voetbal! Aan de andere kant staat Jerry verveeld in zijn doel. Hij heeft niets te doen. Wat kan een keeper soms toch eenzaam zijn... En als Slo ten/Rivalen toevallig eens in de buurt komt, staan onze granieten verdedigers Mees en Ismail pal. Ook Mischa verdedigt sterk mee. Een boterzacht intikkertje van Mendel zorgt voor 0-3. Bammmü, zo klinkt nauwelijks een minuut later Jimmy's venijnige schot: 0-4. De keeper kijkt met een treurige blik alsof hij zojuist hoogstpersoonlijk de oor log tegen Amerika heeft verloren. Pufffje, zo klinkt even later het mislukte, slappe schotje van een tegenstander. Jullie gingen na dat vierde doelpunt trouwens wel wat nonchalanter spelen. Of deden jullie dat misschien expres en hadden jullie medelijden met Jerry, omdat-ie zo weinig te doen had? Denggggü 0-5 door Olliemans! Rogier, die veel werk verzet en ande ren beter laat spelen, tikt slim naar Ollie. Knalllü 0-6! Amos, ons vlammende duveltje-in-een-doosje, poeiert AFC naar 0-7. Slo ten/Rivalen scoort nog wel 1-7. Gelukkig maar, want sommige van hun spelers zagen inmiddels toch een beetje groen van ellende. Tafjffü Amos scoort nummer 8, waarna onze ijzeren Mischa zowaar een rode kaart krijgt. Natrappen mag natuurlijk niet en dat weet Mischa ook wel. Maar hij deed het écht niet expres! Toen ik zag dat de tegenstander geen pijn had, vond ik het, heel stiekem, eigenlijk ook een beetje stoer dat we een échte rode kaart kregen. Uiteindelijk bleek dat we met 2-9 hadden gewonnen. Bleek ik zowaar nog een AFC-doelpunt gemist te hebben... Roel van Dalen 22 maart: AFC E8 - Sloterdijk E2 Onze tegenstanders zagen er indrukwekkend, zo vlak voor de wed strijd. De spelers leken mij sterk en balvast. Ze waren niet voor niets koploper, niet voor niets hadden ze gelijkgespeeld tegen Legmeervo- gels! Dit was een serieuze tegenstander! Af en toe voelde ik een vreemde, koude rilling, alsof mijn lichaam al voorspelde dat het mis zou kunnen gaan. Maar mijn lichaam had het mis. Ollie speelde plot seling naar Jimmy, die koel als een blokje ijs inschoot: 1-0. Toen was de beer los! Rogier nam een prachtige vrije trap, van waaruit Philip snoeihard op de paal knalde. Even later teisterde Jimmy voor de zoveelste keer het net van de tegenstander: 2-0 voor AFC! Natuurlijk werd het nog even gevaarlijk, maar Jerry was weer eens in topvorm. Aan de andere kant maakte Rogier een mooie actie, die helaas smoorde in het struikgewas schuin achter het Sloterdijk-doel. Na de rust laat de Sloterdijk-keeper de bal een beetje sukkelig over zijn achterlijn rollen, waarna Jim heel simpel voor 3-0 tekent. Een échte hattrick! Toch geeft Sloterdijk zich nog niet gewonnen. Rogier krijgt een bal keihard in zijn buik en Mischa moet na een botsing zelfs het veld verlaten! Gelukkig viel zijn blessure achteraf mee. 19

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19