Medische commissie Radio Noord Holland Cup Ons Eerste 12 maart 2003 81e jaargang nr. 15 alsmede een vlot serietje van 7, een paar daverende drie band stoten en zegevierde tenslotte. De voetbalcompetitie liep niet lekker. Het le team stond in de mid denmoot, net niet in het rechter rijtje net zoals nu maar voor Rapidi- tas, Zeeburgia, ZVV, (de le club van Freek de Jonge), Schoten, OSV en Helder. Wijlen Jaap van Nek werd erelid mede omdat hij volgens de voorzitter als een soort magneet alle pokkebaantjes aantrekt, al op het veld werd hij naar de meest bedreigde plaats gestuurd, bij voor keur aanvoerder van een elftal dat hopeloos onderaan bengelde of bezig was zijn kampioenskans te vergooien. Zijn grootste triomf was de winnende goal die ons 2e elftal in de reserve le klasse terugbracht. Een groot AFC'er was dat en velen tot voorbeeld. Tot den volgende keer en ik neem wel een schelpje voor U mee. B. Ack vroeger het liefst rechts) Misschien heeft ons bestuurslid Kees Gehring wel gelijk, zoals hij in de sportbijlage van de Telegraaf memoreert, om langer dan de voetbalprofs van de winterstop te genieten. Vakanties, terreinomstan digheden en de immer aflatende temperatuur doet geen goed aan opti maal presteren op amateurniveau. Per 1 maart zal alles (vermits geen Irak ellende) weer beter worden. Je bent geen "uitslover"als je een warming-up doet. Of je nu in het eerste of dertiende elftal speelt, in de jeugd of senio ren, als je zonder warming-up aan een wedstrijd begint, dan kom je jezelf echt wel tegen en dat verlies je altijd. Vergeet niet dat alle profsporters vóór de training en wedstrijd de noodzakelijke warming-up uitvoeren, dan is dat zeker voor amateurs van belang. Immers het is zeker niet prettig in die spaarzame vrije tijd ook nog eens langdurig geblesseerd te moeten zijn. Het resultaat zal je verbazen, je bent beter voorbereid en gaat er veiliger door spelen, zowel voor jezelf als voor de tegenstander. Je bent dus geen fanatieke "uitslover" als je een warming-up doet. Een elftal, dat tijdens de warming-up gezamenlijk naar de wedstrijd toe leeft, begint psychisch al met een voorsprong. Combinatie van conditie en concentratie Het effect van een goede warming-up merk je aan alles: je hart gaat sneller kloppen, je ademhaling verdiept zich, je krijgt het warmer en begint te transpireren. Zuurstofrijk bloed wordt naar je spieren ge pompt, welke door dit hele procédé soepeler worden. En dat is goed want je komt op de juiste temperatuur om te presteren. Je spieren, pezen en gewrichten kunnen dan veel meer verdragen (optimale bedrijfstemperatuur). Zo voorkom je niet alleen datje een blessure oploopt, maar met warme en zorgvuldig gerekte spieren kom je ook tot meer ontwikkeling van kracht en betere prestatie. Bovendien kun je, wanneer je "op scherp" staat en optimaal bent geconcentreerd, sneller en beter gecoördineerd reageren. En dat kan nou net de doorslag geven om de wedstrijd te kunnen winnen. Binnen 20 minuten van 0 naar 100% Het doel van een warming-up is duidelijk; je begint met een koude motor op nul en je wilt honderd procent presteren, daar moetje met je team in alle rust 20 minuten de tijd voor nemen. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in defysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06- 44352970 AFC en ADO'20 schieten niets op met gelijkspel Amsterdam - maandag 10 maart. Na een onderbreking van zes weken, en de winterstop al echt achter ons lag, is er eindelijk weer een wedstrijd gespeeld die meetelt voor de Radio Noord-Holland Cup. AFC en ADO'20 deelden de punten in Amsterdam op 1 -1Op sportpark Goed Genoeg zorgde Robert Mun- nik halverwege de eerste helft voor de 0-1. AFC'er Ali Bentohami maakte ver in de tweede helft de gelijkmaker. Voor de stand op de ranglijst heeft de puntendeling geen gevolgen. AFC blijft derde en het wordt voor de Amsterdammers nog een heel karwei om, net als in 2002, de Radio Noord-Holland Cup te winnen. ADO'20 blijft vierde. Zondag 16 maart is er wel een Hoofdklasse programma, maar zijn er geen wedstrijden die meetellen voor de Radio Noord-Holland Cup. Via Radio Noord-Holland kunt u wel het verloop van de Hoofdklasse duels volgen als ook de eredivisie wedstrijden Ajax - Excelsior en AZ - FC Utrecht. Prijzenpakket Voor de winnaar van de Radio Noord-Holland Cup ligt aan het einde van het seizoen een mooi prijzenpakket klaar. Behalve de beker krijgt de A-selectie (max. 25 personen) een avondje-uit aangeboden door de Amsterdamse grachten op de showboat van Lovers. Bovendien ver dient het winnende elftal voor de jongste jeugd (E- en F pupillen) een bezoek aan een wedstrijd van voetbalclub AZ. Verder biedt Radio Noord-Holland de winnaar van de Radio Noord-Holland Cup gratis reclamezendtijd aan. De nieuwe tussenstand van de Radio Noord-Holland Cup is te vinden op teletekstpagina 525 van TV Noord-Holland en op het internet www.rtvnh.nl U kunt Radio Noord-Holland ontvangen via de ether 93.9 FM (Noord) 95.2 (Amsterdam), 97.6 (Z-Kennemerland) en 93.1 ('t Gooi) of op uw eigen kabelfrequentie. Meer informatie kunt u vinden op het internet. De tussenstand na 9 maart W WP DP T V-T S 1. Türkiyemspor 7 14 11 25 11-7 +4 2. KBV 8 11 10 21 OO 1 O +2 3. AFC 8 9 11 20 11-9 +2 4. ADO'20 7 9 7 16 7-12 -5 5. Hollandia 7 8 6 14 OO 1 -2 6. FC Hilversum 5 5 7 12 7- 8 -1 (Verklaring afkortingen: W wedstrijden, WP winstpunten, DP doelpunten, T Totaal aantal punten, V doelpunten vóór, T doelpunten tegen, S doelsaldo) Zondag 2 maart: Argon - AFC 1 - 0 Iedereen die AFC volgt kan constateren dat ons eerste elftal de win terperiode van het seizoen 2002-2003 zeer slecht is doorgekomen. De laatste wedstrijd in 2002 eindigde thuis op 8 december tegen Elink- wijk in een 1-1 gelijkspel. Op dat moment had AFC 13 wedstrijden gespeeld, 5 gewonnen, 5 gelijk en 3 verloren. Wellicht niet wat men bij de aanvang van de competitie verwacht had (de verwachtingen waren, terecht of onterecht, hoog gespannen), maar toch een plaats in de subtop. Bijna 3 maanden later zijn er gedurende die winterperiode van 12 weken slechts 4 wedstrijden gespeeld, die helaas allen door AFC werden verloren. Niet alleen door deze slechte resultaten zou het AFC-bestuur voorstander van de invoering van een winterstop zijn, maar daarover een andere keer meer. Wanneer je op het verloop van deze 4 wedstrijden terugkijkt was alleen de nederlaag tegen FC Omniworld op 19 januari jl. dik ver diend, daar viel helemaal niets op af te dingen. Maar de nederlagen thuis tegen Kranenburg op 26 januari (0-1), uit tegen Westlandia op 9 februari (3-2) en nu tegen Argon waren, zo kunnen alle AFC'ers getuigen die daarbij aanwezig zijn geweest, absoluut onnodig. En wat gebeurt er dan in het voetbal; dan wordt door betrokkenen

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5