Bestuursmededeling Ledenlijst In memoriam AFC's "Bie"- zonderheden In memoriam Hen Prins 12 maart 2003 81e jaargang nr. 15 Deze Schakel is bestemd voor 3 weken. De volgende Schakel verschijnt op 2 april. Nieuws en wedstrijdverslagen kunnen echter in de tussenliggende periode ingeleverd worden en zullen dan op onze website geplaatst worden. Wacht dus niet op het verschijnen van de volgende Schakel. Bedankt als lid/donateur: J.L. Jacobs (6792), A. Agbo (5405), T.L. Lentz (6248), Adreswijziging: Erhan Q., Sen., Aalsmeerweg 861, 1059 AN Amsterdam, Lidnr. 6921. H.L.D. Rodenburg, Don., Musholm 65, 2133 HP Hoofddorp, 023- 5621885, Lidnr. 9318. Dennis Pekel, Sen., Krooswijkhof 20, 1083 JA Amsterdam, Lidnr. 6111. Afgevoerd: P. Bennet (6678) Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Hendrik Prins in leven ondersteunend lid van onze vereniging. Namens de A.F.C. betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Dick van der Klaauw - voorzitter Kees Gehring - secretaris Op 5 maart j.l. overleed na een kort ziekbed op de leeftijd van 86 jaar ons ondersteunend lid Hen Prins, die bijna 40 jaar lid was van onze vereniging. Ik herinner mij hem uit de jaren, dat zijn zoon Ron in de hoogste jeugdelftallen speelde en later was hij uiteraard ook een trouwe supporter van zijn zoon tijdens diens wedstrijden in de hogere seniorenelftallen. Menige oudere AFC'er herinnert zich de uitwed strijd van het eerste elftal tegen Hillegom aan het einde van het sei zoen 1966-1967, toen AFC door een 0-1 overwinning zich kampioen mocht noemen van de toenmalige eerste klasse A. Het doelpunt van AFC werd toen gemaakt door zoon Ron Prins en bij gesprekken met Hen herinnerde hij zich deze goal als trotse vader van zijn zoon Ron. Daarnaast was Hen een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal; bij de thuiswedstrijden was hij present met zoon en hond en ook bij vele uitwedstrijden was hij dikwijls aanwezig om van zijn AFC te genieten. Typerend was dan ook de opmerking van zoon Ron tijdens de begrafenis in de aula, dat hij tot het laatste moment van zijn leven de naam AFC noemde en benieuwd was naar de resultaten. Veel AFC'ers bewaren een prettige herinnering aan Hen. Namens de AFC wensen wij zijn naaste familie alle sterkte om zijn heengaan te mogen verwerken. Johan de Bie Het eerste zaterdagteam van onze vereniging heeft een moeilijk seizoen en staat op de laatste plaats in hun afdeling van de 2e klasse in het zaterdagvoetbal. Het voorlaatste weekend werd een fraaie 1-2 overwinning behaald tegen AMVJ. Afgelopen zaterdag werd helaas verloren van Swift, maar er zijn nog een aantal wedstrijden te spelen. Daarbij wil ik dit elftal namens de AFC veel succes wensen en een citaat noteren uit het Amstelveens Weekblad van AMVJ-trainer Kees Koedood. "Dit was een drama. De slechtste wedstrijd van het sei zoen. AFC kwam om te vechten, bij mijn ploeg heb ik geen voetbal gezien. Het hing als los zand aan elkaar. Een collectief falen. Mijn spelers hebben hun eigen graf gegraven". Eerste-elftalspeler Pierre Tosch is na een aantal selectietrainingen thans definitief gekozen in het Nederlands Amateurelftal onder 21 jaar. Dit elftal heeft inmiddels op woensdag 12 maart jl. een oefen wedstrijd gespeeld tegen het Belofteteam van Cambuur in Leeuwar den. Namens de AFC wensen wij Pierre van harte geluk met deze definitieve verkiezing en wensen hem veel succes in de komende wedstrijden. Zilveren Ploeglid Mannes Kinsbergen heeft tijdens een wintersport vakantie zijn heup gebroken en is inmiddels in het ziekenhuis van het Belgische Deurne geopereerd. Volgens informatie van dochter Mau- ritska hoopt hij aan het einde van de week naar huis te mogen om dan te beginnen met revalidatie. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Zilveren Ploeglid en Elftalcommissie C lid Sebo Woldringh was zo ongelukkig om in de wedstrijd van Zaterdag 2 tegen Zuidvogels 3 zijn pols te breken. Volgens informatie trachtte Sebo bij een achterstand van 7-0 te voorkomen dat het 8-0 zou worden. Dit laatste doelpunt werd voorkomen met als gevolg de gebroken pols. Sebo zit tot zijn oksel in het gips. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal word ik bij de toegang van het veld altijd zeer vriendelijk ontvangen door een aantal leden van onze club. In de eerste plaats vanzelfsprekend door mijn vriend, T penningmeester Edwin Geluk, maar daarnaast ook door zijn en thousiaste medewerkers voor kassadienst en programmaverkoop. Ik noem dan in alfabetische volgorde Frank Bouman. Jan Koomen, Ben Slaap en Ron Susan. Tot vlak voor de rust zijn zij daar actief voor de club en dat wilde ik u even laten weten met daarbij de dank van onze AFC. Zoals ik reeds in mijn column in de vorige Schakel meedeelde be zocht de Amsterdamse wethouder van Sportzaken Mevrouw Hester May afgelopen zondag de thuiswedstrijd van ons eerste elftal tegen ADO'20. Volgens haar zeggen had de wethouder een zeer prettige middag en toonde zij zich, als kenner van het voetbal, een waardig vertegenwoordiger van Amsterdam door ons elftal luidkeels aan te moedigen en bij de gelijkmaker samen met andere bestuursleden enthousiast omhoog te springen. Sinds de start van de competitie na de winterstop treedt oud-eerste elftalkeeper Theo Janssen op als gastheer op de zaterdag. In de och tend voor de thuisspelende jeugdteams en hun bezoekers en later op de dag voor het zaterdag voetbal. De AFC is hem daar zeer erkentelijk voor en ondergetekende heeft persoonlijk kunnen constateren dat alles goed verloopt. Namens de AFC wensen wij Theo veel succes met zijn nieuwe functie. Dat George Versteeg deze zelfde activiteiten al een groot aantal jaren op voortreffelijke wijze op zondag doet is u allen bekend, doch ik wilde dit hierbij nog eens vermelden. Als ik de uitslagen van het afgelopen voetbalweekend bekijk kan ik constateren, dat er heel weinig afgelastingen waren. Het komt mij dan ook erg merkwaardig voor dat AFC afgelopen zaterdagmorgen om kwart over acht werd gebeld door de BVO Haarlem, met de medede ling dat er regen werd verwacht en dat de wedstrijd van onze Junioren A 1 tegen Haarlem niet kon doorgaan vanwege de toestand van het veld in Haarlem. Was hier echt niet te spelen of kon men als BVO geen elftal op de been brengen om tegen de junioren A 1 van een amateurclub te spelen. Het blijft een vraag en inmiddels kijken wij uit naar mededelingen in de pers wanneer Haarlem weer gemeenschaps gelden vraagt bij het College van B en W in hun woonplaats. Lang leve het rechterrijtje in de Gouden Gids divisie van het betaalde voetbal. Onze dochterclub, de ATC (Amsterdamse Tennis Club) hield don derdag 6 maart jl. een extra ledenvergadering met betrekking tot de toekomstplannen van deze club. Met een klein aantal enthousiaste leden werd de toekomst besproken onder leiding van het bestuur. Namens de AFC wensen wij de tennisclub onder leiding van voorzit- 3

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 3