ralteam Creatief 8t Modern Sterk van één- tot vierkleurendrukwerk van visitekaart tot bedrijfsprofielbrochure... om je oren te krijgen dat was wel heel teleurstellend. Concentratie was weg er werd veel te veel gepraat en de uitstekende leidende scheidsrechter kreeg de schuld. Ja natuurlijk de tegenstander was stuk voor stuk iets groter en sterker maar uiteindelijk was het niet nodig geweest. Maar ook hier leren we van en dus weer lekker trainen en de volgende week er keihard tegenaan. Beloofd is beloofd. Hans Dukker 8 maart: AFC E8 - Legmeervogels E8 Eindelijk kregen we weer de kans om tegen onze moeilijkste tegen stander te voetballen: Legmeervogels. Het zou een zware wedstrijd worden, net als de vorige keer. Toch zag het er in het begin best goed uit. Ik ging aan de zijlijn natuurlijk wel behoorlijk te keer, maar dat was om jullie nog fanatieker en feller te maken. Het leek te werken, want in de eerste tien minuten waren we even sterk. Misschien zelfs wel iets sterker! Jerry verrichtte goede reddingen, Jimmy scoorde bijna, Mendel had een kansje. Natuurlijk waren er ook angstige mo menten, maar Philip, Mees en Ismaïl stonden stug te verdedigen. Ook middenvelders Ollie, Rogier, Mischa en Amos deden hun werk goed. Maar Legmeervogels speelde behoorlijk hard en tja, ze hebben na tuurlijk wel een aantal behoorlijke goeie voetballers. Niet voor niets staan ze al het hele seizoen bovenaan. Hun eerste doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Even zag ik jullie hoofden naar beneden gaan, maar bedenk je dat dit de momenten zijn waarop je er voor kunt kiezen om sterk te zijn en karakter te tonen. Dit zijn namelijk de momenten waarop je heel snel je teleurstelling kunt wegdrukken en je stemming weer kunt omdraaien. Wat gebeurd is, is gebeurd. Niets meer aan te doen! Je maakt korte metten met dat plotselinge wanho pige en machteloze gevoel om vervolgens weer door te gaan. Ik merk te dat jullie dat echt lukte en dat vond ik knap. Als je namelijk toe staat dat de teleurstelling of de moedeloosheid de baas wordt in je hoofd, dan kun je die wedstrijd nóóit meer winnen, dat snappen jullie volgens mij heel goed. Probeer altijd te bedenken dat jijzélf de baas bent in je eigen hoofd en niet je emoties, niet de teleurstelling of de moedeloosheid die je even overvalt! Je kunt er namelijk voor kiezen om je slecht of goed te voelen! Misschien een beetje moeilijk te be grijpen, maar het is heus echt waar. Probeer het maar eens uit! Uiteindelijk maakten ze ook nog 0-2. Dat kon er ook nog wel bij. In ieder geval lukte het ons om in de tweede helft geen enkel doelpunt meer tegen te krijgen. Terwijl ze ongetwijfeld dachten dat ze in die tweede helft over ons heen zouden lopen. Goed gewerkt, jongens! Roel 8 maart: AFC F3 - ZSGO/WMS F1 3-1 Na de eerste winst in de voorjaarscompetitie volgde nu ook winst tegen ZSGO/WMS. De 3-1 was terecht, maar de doelpunten kwamen moeizamer dan nodig. De tegenstander had weinig in te brengen, maar wij speelden gehaast en rommelig. In de eerste helft scoorde Xavier met een strak schot van rechts. Nog najuichend was de scherp te even weg en de tegenstander maakte hier dankbaar gebruik van. Vanaf de aftrap kon de tegenstander ongehinderd naar ons doel en scoorde. In de tweede helft werd het veldoverwicht van AFC alleen nog maar groter. Er waren verscheidende leuke combinaties en individuele acties. ZSGO/WMS kwam onder zware druk te staan en een eigen doelpunt was het gevolg. Het volgende AFC doelpunt wilde maar niet vallen. Onze jongens waren zo gretig achter dit derde doelpunt aan het aanjagen dat bij de spaarzame counters van ZSGO/WMS af en toe drie aanvallers tegen 1 AFC verdediger, of soms alleen tegen onze keeper Gijs stonden, die alle doelpogingen knap pareerde. De pogin gen van onze aanvallers om te scoren waren bijna niet meer te tellen, maar we waren te gehaast en wilden vaak te snel schieten. De keeper van de tegenpartij had ook nog eens de dag van zijn leven, goede reddingen, maar ook (heel) veel geluk. Afijn, dit duurde tot de laatste minuut waar Marek na een prachtige solo de terechte 3-1 aantekende. De Team Manager 12 maart 2003 81e j aargang nr. 15 Nigeria - Argentinië En wéér stonden er twee grote voetballanden tegenover elkaar! Onze Superarenden moesten dit keer tegen het felle en harde Argentinië, een land dat al meerdere keren wereldkampioen is geworden. Het zou dus geen gemakkelijke wedstrijd worden. Enkele vaders van Nigeri- aanse spelers waren vooraf een beetje ongerust, dat was heel duidelijk te zien. Dat bleek niet voor niets, want in de eerste helft scoorde Argentinië al snel het eerste doelpunt, zomaar, vanuit het niets. In de rust neemt iedereen met rood verhitte hoofden limonade. De coach van Nigeria geeft aanwijzingen aan zijn spelers en overlegt gespannen met enkele vaders. Ik steek een natte vinger in de lucht om te voelen waar de wind vandaan komt. Duidelijk. Straks krijgt Nigeria de wind in de rug. Dat kan helpen. In de tweede helft krijgt Argenti nië al direct een wereldkans, maar de bal gaat rakelings langs het doel. Anders was het 0-2 geworden en probeer dan nog maar eens te winnen. Maar dan verschijnt plotseling Buck vlak voor het doel van Argentinië en frommelt de bal achter de doellijn: 1-1! Iedereen met ook maar een beetje Nigeriaans bloed in zijn lijf schreeuwt het uit! Nu is alles weer mogelijk, nu kunnen we misschien zelfs nog wel winnen! Argentijnse aanvalsgolven denderen over het veld, een prachtige solo van een jonge Argentijn. Het is spannend, héél spannend! Langzaam maar zeker tikt de klok meedogenloos door. Nog twee minuten, nog één, de scheidsrechter kijkt even op of Joris zijn toeter al heeft gepakt om het eindsignaal over de velden te laten schallen. Dan gebeurt het ongelofelijke: na een hard gevecht op het middenveld verovert Stijn de bal en speelt snel door naar Benjamin. Met een prachtige li chaamsschijnbeweging speelt hij zich vrij en haalt uit. De bal vliegt zonder nog iemand te raken langs de keeper van Argentinië en het is 2-1 voor de SuperarendenDrie seconden later laat Joris zijn toeter klinken en de wedstrijd is afgelopen. Nigeria wint! Wat een meester lijke wedstrijd! Roel van Dalen Drukkerij Palteam BV Rozenburglaan 12 1115 BS Duivendrecht Tel 020 - 495 04 35 Fax 020 - 495 04 39 Internet: www.palteam.nl <w^ ■gDEUKKERIJ Palteam

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 16