12 maart 2003 81e j aargang nr. 15 scheidsrechter geregeld moest worden. Wij mochten met de wind in de rug beginnen en al snel was te zien, dat wij meer tegenstand kre gen, dan wij normaliter gewend zijn en ook wat zenuwachtiger waren dan anders. In het begin van de eerste helft was het vooral vechten en werken om balbezit te krijgen. In het tweede gedeelte kwam de B5 meer in zijn spel en dat resulteer de tot een aantal kansen, die niet werden verzilverd. Na een goed opgezette aanval loopt Laurens S. op de goal af, ware het niet dat hij wordt vastgehouden/uit balans wordt gebracht door een DWV- verdediger. De hierop volgende strafschop werd door Laurens keurig ingeschoten en de 1-0 stond op het bord! Kort hierna kwam de B5 op een mooie 2-0 versprong door een goal van Carl, die de bal beheerst over de keeper lobde. De tweede helft was om in 1 woord samen te vatten: rommelig. Dat kwam mede doordat er aan onze kant 2 spelers geblesseerd raakten (David L. en Lee). Door deze blessures moest de B5 even met 10 man spelen en dat kwam het spel niet ten goede. Wij kregen nog wel wat kansjes, maar daar werd niet echt scherp mee omgesprongen. Aan de andere kant was DWV door onze goede inzet ook niet meer bij mach te iets aan het wedstrijdbeeld te veranderen. Eigenlijk hebben zij de gehele wedstrijd nauwelijks een grote kans gehad. Dit was zonder meer een verdienste van de achterhoede, die heel solide en slim speelde. In feite heeft iedereen hard gewerkt en zijn uiterste best gedaan, zodat de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet gezien kunnen worden. Tot slot dank aan Nicky voor zijn uitstekende keeperswerk en het goede werk van Jasper op het middenveld. En uiteraard Jan voor zijn invalbeurt als scheidsrechter, die hij goed vervulde. Jongens blijf allemaal scherp voor de uitwedstrijd van a.s. zondag tegen Abcoude. Fred Huiman C2 Landje pik... 9 maart: Turkiyemspor Cl - AFC C2 0 - 3 speelden wij vroeger in het zand met een mes. Nou gaat het er bij voetbal ook wel om om de ruimte te veroveren op de tegenstander, maar het gevonden knipmes op het veld liet ons toch wel even schrik ken. Helemaal duidelijk werd het niet; kwam het nou uit de achterzak van de onverwachte invaller, die het was vergeten Maar wat doet zoiets überhaupt in je voetbaluitrusting dan? De betrokken Turkyemspor leiding reageerde later even geschokt overigens laat dat duidelijk zijn. En verdient sowieso een compliment voor de keurige ontvangst. Dat is weieens minder voorkomend bij sommige clubs. Nu alleen nog wat grotere kleedkamers, want daar staken onze opgroeiende spelers aan alle kanten uit. De wedstrijd zelf kende gelukkig geen incidenten. Nou ja, hun rechts back mocht er 5 minuten uit na zijn actie tegen Oussama die hem voor de zoveelste keer voor schut zette in de tweede helft. En de frustratie over het verlies gingen twee van hun spelers onderling "uitpraten", maar daar hadden wij geen last van. Lastige tegenstander op papier, maar dat viel net als de eerdere keer ook nu mee. Hadden we alleen wel in de score mogen laten blijken. Het bleef bij rust slechts 0-1 dankzij een intikker van Joey, die dat ook wel verdiende gezien zijn goede spel, en helaas een heel mooie kopbal nèt naast had zien gaan. Eén grote kans gaven we weg, maar over het geheel stond de verdedi ging er prima, met als heel goede invaller uit de Dl; Tim, die zich moeiteloos aanpaste. Later liet ook Tom nog zien dat ook best aan te mogen durven. In het eerste kwartier van de tweede helft overliepen we ze met kan sen voor Tsjerk, Furdjel die de bal over de lijn liet rollen, Joey die eentje wel genoeg vond en nu het lege doel niet vond, en zo kunnen we doorgaan. Een vijf of zes hadden er in gemogen en gekund. Het bleef bij twee via Oussama en Naru. Collectief een goede prestatie, het hele team bleef rustig en werkte met veel inzet naar de verdiende overwinning toe. En die hadden we ook nodig om aan de top te blijven. En volgende week dan eindelijk (weergoden?) de definitieve afrekening met Legmeervogels? Frank de Munnik 9 maart: Almere C9 - AFC C9 Onze C-9 heeft dit seizoen leren incasseren, vooral verliespunten. Maar door de peptalk van Jan Verhagen direct na de winterstop is de teamgeest en de werklust helemaal super. Op 9 maart moesten we naar SV Almere. Met Martin, Michael en gastspeler Darryl liep er een solide aanval. Dit keer bestond het middenveld uit Joost, Daniël, Dylan en Steven. Zij waren in Almere heer en meester. Toch scoorde SV Almere nog, maar ons eerste doelpunt was zo'n beauty, dat het wel een hele mooie wedstrijd moest worden! Van amper over de middenlijn joeg Steven de bal met een droge knal pal onder de lat. De keeper van Almere was kansloos. Daarna was Martin succesvol de plaag van Almere. Zijn eerste doelpunt was de logische beloning voor hard en geconcentreerd werken. Toch werd het 2-2: Ruben haalde de bal, na een corner, net achter de doellijn vandaan. Dat vond de scheidsrechter tenminste, en die zag het meestal goed. Onze verdedi ging, met behalve Ruben ook Jeroen, Wouter, en Varen, was de twee de helft perfect. Geen kans werd Almere gegund. Yoris, de dagkeeper, ontfermde zich over de enkele doorschietende ballen en gaf ook niets weg. Toen diep in de tweede helft Martin zijn tweede doelpunt scoor de was het klaar. Zelfs een nog grotere winst had erin gezeten. De patatpremie van Michael's vader was dus dik verdiend. En mannen: TRAINEN!, want als laatste willen we niet eindigen. En Pieter: beter schap met je knie! Erik Bos D3 Gewichtsklassen 8 maart: AFC D3- OSV Dl 2 - 1 Zoals bij boksen of gewichtheffen is misschien een betere manier om teams in te delen zo leek het deze ochtend. In ieder geval de nummer 2 van OSV zou de weegschaal flink laten doorslaan, daar gingen er wel twee van ons in Tweede jaars-D-tjes die hadden geprobeerd om de Topklasse te halen, al ruim van Zeeburgia hadden gewonnen en die, bij monde van hun coach vooraf, meenden dat ze te laag waren ingedeeld. Hadden we meer motivatie nodig? Nee dus, want vastberaden en getergd betraden we het veld en ze hebben het geweten. Hoogmoed komt voor de val! De verdediging met de straffe wind tegen in de eerste helft stond als een huis. David beheerste het centrum met Roemer Daan als ver binding met het middenveld. Randall bleek weer uiterst betrouwbaar, bij het eigenlijk geringe aantal echte kansen dat ze kregen. Op de flanken schakelden Youri en Oessema hun veel grotere mannetje uit. Dat was wel het beeld in het eerste kwartier, veel van achteruit. Maar ook wij kregen langzaam maar zeker onze kansjes. Via Justin konden Allon en Rio er een paar keer op uit, en dat resulteerde in een keurige boogbal van Rio 1-0! Voor ons tijd om in de rust de tactiek nog eens goed door te nemen, voor hen alleen een boze coach, die het niet nodig vond om ze limonade te schenken bij een achterstand! Een tweede helft met wind mee zou het mogelijk moeten maken om ze beter bij ons doel weg te houden en dat bleek. Met het jagen op de bal erbij door Justin, Duco en Maxim ontstonden er veel meer kansen op een grotere voorsprong die we dan ook verkregen middels een prachtig afgestrafte fout door Justin. We hadden verder kunnen uitlo pen, maar dat lukte net niet en OSV bleef aandringen, dus spannend was het nog wel even. Maar de tijd tikte door en dat er in de laatste seconden dan toch eentje van hun inging kon ons niet meer deren. Een zwaar bevochten, maar ook héél verdiende zege, die bewijst dat het eerdere verlies tegen Amstelveen echt een vergissing was. Dit was weer eens een ochtend om langs de kant trots op jullie te zijn! 8 maart: Sporting Maroc El- AFC E2 4-2 De "Man of the Match" was ongetwijfeld ons keepertje Dion Thomas. Wat hij alleen al in de le helft tegenhield! Met de wel zeer sterke, ijskoude wind tegen gelukte het ons toch om 2x te scoren. Goed combinatiespel op het middenveld, over de vleu gels en beide keren was het Thomas die doel trof, 2-0 vóór met de rust, wat kan ons nog gebeuren. 2e helft, wind mee, één en al optimisme. Ik hoor nog de waar schuwende woorden van de leider in de kleedkamer. Zelfs 10 minuten voor tijd was het nog 2-0 en om er dan in de resterende tijd 4 goals

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 15