ralteam Creatief Modern Routebeschrijving naar Argon Een avondje uit Uitslagen Voetbal en Geld Sterk van één- tot vierkleurendrukwerk van visitekaart tot bedrijfsprofielbrochure.. 26 februari 2003 81e jaargang nr. 14 Bij de eerstkomende thuiswedstrijd van het eerste elftal (zondag 9 maart tegen ADO'20) zal de in april 2002 benoemde Amsterdamse wethouder voor Sportzaken. Mevrouw Hester May als gast van het bestuur aanwezig zijn. Bij de uitwedstrijd tegen Türkiyemspor in november 2002 mochten wij kennis met haar maken en daarna werd de afspraak voor 9 maart a.s. gemaakt. Lid van Verdienste Jan Steensma viert op 5 maart a.s. zijn 81e verjaardag. Jan's gezondheid laat de laatste tijd te wensen over. Incidenteel bezoekt hij de wedstrijden van het eerste elftal, doch volgt alles van de club zeer nauwkeurig. Namens de AFC wensen wij Jan samen met zijn echtgenote Herma nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamse Cricket Club) viert op 5 maart a.s. haar 82e verjaardag. Zoals bekend zal met ingang van het nieuwe seizoen het nieuwe complex op het Loopveld aan de Kalfjeslaan bij de Amstel betrokken worden. Namens de AFC wensen wij de cricketclub onder leiding van Max de Bruin Jr. van harte geluk en veel succes in de komende cricketcompetitie: verleden jaar werd op het nippertje het kampioenschap gemist dus de AFC hoopt op een kampioenschap in 2003 En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Frans Jüch (1/3) - Robert Didier (2/3 - 40 jaar) - Jean Bollen (4/3) - Jan Steensma (5/3 - 81 jaar) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Argon - AFC begint om 14.00 uur Sportpark Argon, Hoofdweg 85 A, 3641 PR Mijdrecht, 0297- 281886 Op A2 (Amsterdam-Utrecht) neemt u afslag Vinkeveen. U rijdt nu op de provinciale weg N201. U volgt deze weg, passeert Vinkeveen, gaat bij de kruising met de N212 (richting Woerden) gewoon rechtdoor, laat de afslag naar het industrieterrein Mijdrecht links liggen en gaat bij de afslag Mijdrecht het dorp in. In Mijdrecht komt u na enkele honderden meters bij de eerste roton de, waar u linksaf gaat. U volgt deze rondweg, gaat bij de stoplichten rechtdoor en komt bij de tweede rotonde, waar u ook gewoon rechtdoor gaat. Let Op U komt nu in een 30 km zone. U volgt deze weg tot aan de derde rotonde, waar u linksaf gaat de Hoofdweg op. Als u deze weg volgt (nog steeds 30 km!) ziet u na een kleine kilometer aan uw linkerhand het sportcomplex van de s.v. Argon liggen. U weet het nog wel. De A5 had tot ieders verbazing ons indoorvoet- baltoernooi gewonnen en de hoofdprijs was de interland Nederland- Argentinië bijwonen. De jeugdcommissie had 30 kaarten geregeld en aan mij de eer deze zo goed mogelijk te verdelen. Op papier een niet al te moeilijke op dracht. Wij besloten ook ons J-team uit te nodigen, onze jeugd- scheidsrechters die elke zaterdag onze D pupillen fluiten en onze trouwe scheidsrechters voor de A, B en C junioren en verder nog enkele lang geblesseerde spelers. Keurig een lijst gemaakt en alles leek perfect geregeld. Verzamelen bij AFC en tot mijn schrik telde ik 33 personen 2 personen die rechtstreeks naar de Arena waren gegaan. Hoe was dat toch mogelijk. Het bleek dat ik enkele van mijn eigen jongens van de A5 niet op de lijst had gezet. 5 extra kaartjes moeten kopen wel in een ander vak, lekker hoog. Het was erg koud, het voetbal van ons Nederlands elftal zeer matig maar wij hebben wel een fantastische avond gehad. De stemming was en bleef optimaal. R.v.S. Zaterdag 15 en zondag 16 februari afgelast Zaterdag 22 en zondag 23 februari afgelast Deze combinatie is nog niet zo oud. Circa 50 jaar. Het voetbal bestaat al langer. Geld, en dat realiseren wij ons eigenlijk nauwelijks, bestaat ook nog niet zo lang. Met een paar honderd jaar hebben wij dat ook wel gehad. Ruilhandel is nog niet zo lang verleden tijd. Gezien de laatste publicaties begint het huwelijk Voetbal en Geld aardige haarscheurtjes te vertonen om niet te zeggengigantische kloven. De schulden van de clubs en vooral de zorgen van de besturen die nu niet meer degradatie, maar faillissement vrezen hebben het voetbal van een gezellige- en gezonde tijdverdrijving gemaakt tot een politiek item van de eerste orde. Zal de Gemeente ons Stadion willen kopen en/of onze bank nog een garantie willen afgeven, zodat onze geweldige spelmaker c.q. midvoor voor de club behouden kan worden? Of is dat ook al niet meer mogelijk? Want wie kan onze geweldige ster nog kopen? Welke club zal zijn eigen sores nog willen vergroten met de aankoop van 30 miljoen euro om onze Zlatan of Kezman te voegen bij onze Dennis, Patrick, Roy en Mark? Voetbal en Geld dus. Je kunt je afvragen: was het eigenlijk wel nodig om over te gaan naar die combinatie? Het antwoord is NEEN! Een veel belangrijker vraag is: kunnen wij nog terug? Hierop is het ant woord helaas eveneens: NEEN! Maar wie brengt ons de oplossing? Waar gaat het om?Wint mijn Cluppie (AFC), mijn Stad of mijn Land. En om dat te kunnen vast stellen moeten wij naar de plek waar dat zal moeten blijken: het Stadion. Dat gebeurde vroeger en dat gebeurt nu. Niet meer en niet minder. Het gaat niet om Betaald Voetbal, het gaat om Voetbal. De uitslag, niet de wedstrijd boeit de menigte. Bij Blauw-Wit - Ajax in het Olympisch Stadion - vóór de introductie van het profvoetbal - zaten meer mensen dan thans in de Arena. Het publiek was even fanatiek (iets beschaafder dat wel) en enthousiast over het gebodene. Grappig genoeg was de uitslag ook altijd in de buurt van de huidige resultaten: 0-0, 1-1 of 2-1 en dan bij uitzondering 5-0 en ik hoef de echte voetballiefhebber niet uit te leggen dat de techniek en andere aspecten van het voetbal bij Abe en Faas net zo opwindend verzorgd waren als de prestaties van onze huidige selectie. De weg terug is altijd moeilijk, hoever terug is een interessante vraag. Een ding is zeker als de spelers niet meer betaald zouden worden blijft het even leuk om jouw eigen cluppie te zien winnen. Want in tegenstelling tot de bekende kreet: meedoen is belangrijker dan winnen, blijkt steeds weer: dat winnen veel belangrijker is dan meedoen". robertduis euronet.nl Drukkerij Palteam BV Rozenburglaan 12 1115 BS Duivendrecht Tel 020 - 495 04 35 Fax 020 - 495 04 39 Internet: www.palteam.nl ^DRUKKERIJ WHHMiif Paltcam

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5