Ons Eerste Routebeschrijving Westlandia 19 januari: FC Omniworld - AFC 5-2 AFC zwak van start in 2003 Op het druilerige Fanny Blankers Koen Sportpark ging AFC in de eerste wedstrijd na de winterstop volledig kopje onder tegen FC Omniworld. De ruime 5-2 overwinning van de Almeerse BVO in spé kreeg met name na rust gestalte. Een goed combinerend Omniworld profiteerde toen optimaal van enkele dekkingsfouten van de AFC- verdediging en de zee aan ruimte op het middenveld. Na de in alle opzichten geslaagde trainingsstage op Gran Canaria staat direct een pittige wedstrijd op het programma. Uit tegen FC Omniworld, een sterk team dat onder leiding van coach Ab Plugboer de laatste maanden uitstekend presteert. Anders dan zijn collega, die over een volledig fitte selectie kan beschikken, moet Ton du Chatinier het nog steeds doen zonder Daniël van Meer en Ulli Landvreugd. Ook topscorer Dennis Purperhart en John Bosman ontbreken op het appèl, terwijl Emiel Pieterse de geschorste Edwin van Holten in het doel vervangt. Omniworld (met arrivés als Ali Fattouchi, Elroy Kromheer en Arie Obdam op de bank) laat vanaf het eerste fluitsignaal zien bijzonder gretig te zijn. Met verve wordt de aanval gezocht en in de 9e minuut is het snel raak via Danny Mostaard die zijn directe tegenstander te slim af is. Verrassenderwijs komt AFC al snel weer langszij via een onverwachte schuiver van Ali Bentohami. De beste kansen voor rust zijn verder voor de ploeg van Ab Plugboer. Ronald Molenaar, Meivin Donleben en vooral Jorni Fernhout zijn echter onzorgvuldig met het afronden. Wie gehoopt had dat de tweede helft de rollen zouden zijn omgekeerd komt bedrogen uit. Ook nu heeft Omniworld het beste van het spel. Met name spits Molenaar is volledig in z'n element. Na in de 47e minuut nog net gemist te hebben snijdt hij 2 minuten later weer door de AFC-verdediging en laat Donleben van dichtbij scoren. Amster damse protesten bij de scheidsrechter en diens assistent wegens buitenspel en enkele voorafgaande overtredingen mogen (zoals altijd) niet helpen en een nederlaag dreigt. Maar weer is het Ali Bentohami die AFC in de 54e minuut op gelijke hoogte kan brengen, maar de bal stuitert dit maal pal voor het doel van zijn voet. Vlak hierna is het aan de andere kant wel raak door een schitterend afstandschot van rechtsback Vincent Gouttebarge. De bal verdwijnt onhoudbaar in de bovenhoek en de wedstrijd lijkt in de 57e minuut gespeeld. Gelukkig denkt AFC daar onder aanvoering van de jarige Robert Gehring (ook teamleider Henk Bijlsma is jarig) anders over. De druk op Omniworld wordt opgevoerd, hetgeen resulteert in enkele gevaarlijke corners en een prachtige kopbal van Hans Geerlings onder de lat die met veel stijl door keeper Bertram de Langen wordt over getikt. Na dit offensief laat Omniworld zien vanmiddag veel doortastender te zijn. Eerst straft Molenaar de zoveelste dekkingsfout af waarna Donleben met een schuiver van afstand de stand in de 66e minuut op 5-1 brengt. Ook in het laatste deel van deze zeker niet onaantrekkelijke wedstrijd gebeurt er nog van alles voor beide doelen. Mede door toedoen van Emiel Pieterse kan een nog grotere nederlaag worden voorkomen. De volijverige Ali Bentohami weet tenslotte de eindstand nog een iets dragelijker aanzien te geven op aangeven van Hans Geerlings. MvdW Opstelling AFC; Emiel Pieterse, Joey Esionye, Peter de Waal, Martin Wolfwinkel (75. Pierre Tosch), Said Moumane (65. Ronald van de Meent), Mohad Zaoudi, Robert Gehring (av.), Jerryl Wijnhard (80. Marco van Galen), Hans Geerlings, Ken Watenabe en Ali Bentohami 26 januari: AFC - FC Kranenburg 0-1 Flets AFC na nederlaag tegen Kranenburg subtopper af Ook de tweede wedstrijd na de winterstop ging verloren. Dit keer was FC Kranenburg net iets trefzekerder dan een flets opererend AFC. Op een regenachtig Goed Genoeg speelde de ploeg van Ton du Cha tinier in de eerste 30 minuten het beste voetbal. Daarna kwam 'de trots van Kijkduinbeter in de wedstrijd. De openingstreffer van Kranenburg snel na rust bleek uiteindelijk voldoende voor de volle buit. AFC miste de overtuiging én kracht om in het vervolg van de wedstrijd op gelijke hoogte te komen. 29 januari 2003 81e jaargang nr. 12 Vandaag staat de thuiswedstrijd tegen FC Kranenburg op het pro gramma. Achter de Haagse duinen werd eerder dit seizoen met 7-2 gewonnen. Iedere kans was toen in de eerste helft raak, een erg aantrekkelijk scenario. Maar zó simpel zal het dit keer waarschijnlijk niet gaan. Sinds die pijnlijke thuisnederlaag is er met FC Kranenburg het nodige gebeurd. De slechte resultaten van het begin van het seizoen (4 uit 6, diep onder aan de ranglijst) zijn gevolgd door een succesvolle serie wedstrijden, die inmiddels een mooie vierde plaats hebben opgeleverd. Drie punten boven AFC, dat, om aansluiting te houden met de subtop vanmiddag op z'n minst gelijk moet spelen. In vergelijking tot de ruim verloren wedstrijd tegen Omniworld staan Dennis Purperhart, Marco van Galen, Ronald van de Meent en Pierre Tosch dit keer in de basis, Ken Watanabe, Jerryl Wijnhard en Martin Wolfswinkel starten op de bank, Hans Geerlings is geblesseerd. Verder vervangt Emiel Pieterse ook nu de geschorste Edwin van Holten in het doel. De start van AFC is goed. Met enige regelmaat testen Ronald van de Meent en Ali Bentohami de betrouwbaarheid van keeper Ricardo Darson. De mooiste actie is van Ali maar zijn ziedende schot in de 37c minuut belandt ruim buiten de palen. Langzamerhand gooit een angstig gestart Kranenburg de schroom van zich af. Twee ballen op de lat via lepe afstandschoten van Maurice Steijn en Dominique Broekhuizen onderstrepen dit. In de 39e minuut weet Emiel Pieterse een inzet van Patrick Patrici knap te keren. Rust 0-0. Na de thee is de eerste grote kans voor Ali. De doorgeschoten bal brengt hem vlak voor Darson, maar zijn schot is te zacht. In de 55l valt de openingstreffer toch, maar wel aan de andere kant. Michel Kettenis draait goed weg van zijn tegenstander en vindt vanaf de rand van het strafschopgebied de bovenhoek. Met nog ruim 35 minuten te gaan geen onoverkomelijke gebeurtenis, maar AFC draait stroef. Ondanks enkele wissels, Ken Watanabe voor Peter de Waal en Jerrel Wijnhard voor Joey Esionye, is de druk op de defensie van Kranenburg gering. Pas in de laatste minuten is sprake van een offensief. Het geluk kan in deze korte tijd niet meer worden afgedwongen, hoewel Ken en vooral Ali na een scrimmage nog dicht bij de gelijkmaker zijn. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Sinke maakt in de 94e minuut aan alle onzekerheid een eind. Kranenburg pakt in Amsterdam de punten én de derde plaats. AFC weet zich ondanks het verlies te handhaven op de zesde plaats. Bedrieglijk hoog, want het verschil met stadgenoot KBV, qua verliespunten de nummer 12 op de ranglijst, bedraagt nog slechts vier punten. MvdW Opstelling AFC; Emiel Pieterse, Joey Esionye (70. Jerrel Wijnhard), Moahd Zaoudi, Pierre Tosch, Said Moumane, Peter de Waal (65. Ken Watanabe), Robert Gehring (av.), Marco van Galen, Ronald van de Meent, Ali Bentohami, Dennis Purperhart. Naaldwijk, Sportpark De Hoge Bomen, Hoge Bomen 4, tel. 0174- 626638, www.rkvv-westlandia.nl Vanuit Amsterdam A4, Utrecht A12 richting Den Haag Neem op het knooppunt Prins Clausplein de A4, E30 richting Rijs wijk Ga rechtdoor de A4 (E30) op (na 2.7 km) Neem na 4.8 km afslag Den Haag Zuid afrit 12 Ga na 400m rechtsaf op de Wippolderlaan (E30, N211) Ga na 1.6 km linksaf de Veilingroute (N222) op Ga na 5.3 km linksaf de Middelbroekweg (N466) (verkeerslichten) op Ga rechtdoor bij verkeerslichten (rechts voorsorteren) de Kruisbroek- weg op (na 1.3 km) Ga na 0.6 km (derde verkeerslichten) linksaf de Zuidweg op Vanaf Zuidweg Ga rechtdoor de Hoogwerf op (na 300m) Ga na 250m linksaf op de Hoogwerf U bent nu op het sportpark De Hoge Bomen Volg de borden Westlandia Volg na 70m op de Sportpark De Hoge Bomen naar rechts Na 225m bent u gearriveerd op de parkeerplaats van Westlandia

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6