v Onze Schakel (2) Damesjaardiner (1) T geweldige avond gezorgd met circa 100 deelnemers. Namens de AFC vanaf deze plaats onze dank gebracht aan deze drie AFC-vrouwen. Volgens mijn informatie, en die had ik van zeer dichtbij, was ook dit jaarlijkse evenement weer erg geslaagd. Elders in deze uitgave van de Schakel kunt u een verslag lezen van de hand van Henny Somers. Na afloop van het herenj aardiner constateerde ik, dat bij de deelnemers een bepaalde familierelatie aanwezig was in de vorm van vader en zoon. Ik noem dan in alfabetische volgorde: Jan van Dijk (erelid) en Roy van Dijk (lid van verdienste) - Kees Gehring (erelid en secretaris) en Robert Gehring (speler le elftal) - Hans Hons- drecht (commissie Zilveren Ploeg) en Benno Honsdrecht (lid Elftalcommissie C) - Ernst Huisman (oud speler le elftal) en Camil Huisman (lid Elftalcommissie C) - Dick van der Klaauw (erelid en voorzitter) en Brennus van der Klaauw (oud jeugdspeler) - Paul Koster (lid veteranen-commissie) en Ronald Koster (bestuurslid) - Rolf Leeser (oud elftalcommissie A-lid) en Benno Leeser (AFC- vriendelijk bedrijf en oud-speler le elftal) - Pim v.d. Meent (trainer en sportparkbeheerder) en Ronald v.d. Meent (speler le elftal) - Ger Smit (oud functionaris) en Erwin Smit (oud le elftalspeler) - George Wijnand (oud Schakelredakteur en functionaris) en André Wijnand (lid elftalcommissie A en oud-speler le elftal). Als broers waren aanwezig Hans Dukker (oud musicalmedewerker en scheidsrechter) en Rob Dukker (oud- musicalmedewerker en oud scheidsrechter), alsmede Marcel Koster (erelid en oud-bestuurslid) en Paul Koster (lid Veteranen-commissie). U zult het mij eens zijn, dat wij kunnen vaststellen dat onze AFC toch wel een familieclub kan worden genoemd. Afgelopen zaterdag besteedde het Parool in de sportbijlage aandacht aan de stand van de ranglijst om de Parool Penalty Prijs. Met als kop "AFC kent geen angst vanaf de stip" vermeldt de krant, dat AFC aan de leiding gaat en dat Robert Gehring dit seizoen 3 keer met een strafschop scoorde. In de sportbijlage van het Parool van 18 januari j.l. gaf deze krant aandacht aan de mededeling van voorzitter Dick van der Klaauw, dat op de jaarvergadering in juni a.s. Machiel van der Woude zal worden voorgesteld als voorzitter. Voorzitter Dick en secretaris Kees Gehring worden in het desbetreffende artikel geciteerd. U ziet het beste lezers, dat aan onze AFC veel aandacht wordt besteed in de media. Mare de Hond is na een geslaagde operatie verhuisd van het AMC naar de Revalidatiekliniek aan de Overtoom en is daar via zijn websi te www.marcdehond.nl voor vrienden bereikbaar. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Ook de andere keeper van Zaterdagmiddag 1 Mark Jansen, zoon van oud eerste elftalkeeper Theo Jansen kan voorlopig niet voetballen. Ten gevolge van een voetbalblessure zit hij in het gips en moet rust houden. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Dennis Gebbink (oud-eerste elftalspeler en jeugdtrainer bij AFC) komt woensdag 5 februari met twee teams van Only Friends naar AFC. Bij Only Friends spelen voetballers met een handicap. Gespeeld zal worden tegen AFC F 7 en AFC E 10. Nita Bergisch is na een verblijf in het OLVG weer thuis en gaat drie keer in de week terug naar het OLVG voor revalidatieoefeningen. Ook haar wensen wij sterkte en een spoedig herstel. Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek is weer terug bij echtgenote Kinnie in afwachting van een uit te voeren operatie. Ook Henk zenden wij onze groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Dinsdag 14 januari jl. vond in het gemeentehuis van Opmeer een officiële plechtigheid plaats, waar Mevrouw Grietje Schipper-Pronk en wijlen haar echtgenoot Cees Schipper werden begiftigd met de Yad Vashem-onderscheiding. Onze leden Marcel en Paul Koster waren een deel van de Tweede Wereldoorlog ondergedoken bij de familie Schipper in hun woning in Spanbroek, toen hun moeder naar Auschwitz was getransporteerd. Gelukkig overleefde zij de ver schrikkingen van het concentratiekamp. Het Noord-Hollands Dagblad besteedde in haar krant van 15 januari jl. aandacht aan deze aangelegenheid. Ik meende u deze informatie niet te moeten ont houden. De Voetbal International van 15 januari j.l. besteed uitgebreid aan dacht aan ex-profvoetbal-lers, die trainer zijn geworden bij topama- 29 januari 2003 81e jaargang nr. 12 teurclubs. Een aantal bekenden uit de voetbalwereld komen aan het bod, waaronder vanzelfsprekend onze eigen Ton du Chatinier. Ik adviseer U om deze uitgave nog bij de boekhandel te kopen. U ziet het weer beste lezers: AFC'ers kom je overal tegen. Van 1953-1958 voetbalden vele oudere AFC- ers, waaronder ondergetekende met Henk Huisman, die destijds de bijnaam "pud ding" had vanwege zijn trainingsshirt. Later is hij door zijn zoon betrokken geraakt bij de clubs Zeeburgia en DWV en kwamen wij hem bij ontmoetingen met die clubs dan ook vaak tegen. Recent is hij weer ondersteunend lid geworden en op de vraag waarom hij had besloten lid te worden van AFC, antwoordde hij "uit sympathie uit mijn jeugd bij AFC". Ik vond het leuk om u dit even te melden. Ons lid Harry Schoemaker haalde met een groot interview op donderdag 16 januari j.l. de eerste pagina van Volkskrant-bijlage de Voorkant. Harry is betrokken bij de protesten van een aantal bewoners aan de Amstelveenseweg over een foutief genomen beslissing van de gemeente Amsterdam om een fietspad achter de huizen aan te leggen. Als je je verdiept in deze aangelegenheid, is het de zoveelste fout van gemeenten in Nederland om lak te hebben aan de wensen van de bewoners. Wij wensen Harry en zijn medebewoners sterkte bij zijn strijd met de gemeente Amsterdam. Zaterdag jl. bezocht ik bij Borchland een jeugdevenement, georganiseerd voor de E- en F-pupillen, alsmede voor de F'0'- Pupillen, waar mijn AFC-hart weer sneller begon te kloppen. Circa 300 jeugdspelers werden daar bezig gehouden met allerlei sporten. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u een verslag van de hand van Donald Speelman. Vanaf deze plaats wil ik gaarne Donald Speelman, Jan Verhagen en alle andere medewerkers namens de AFC van harte dankzeggen voor hun organisatie. Mevrouw Jopie van der Valk, weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton, vierde afgelopen zondag haar 89e verjaardag temidden van haar familie en enkele vrienden. Jopie volgt de resultaten van de AFC zeer nauwkeurig en is reeds vanaf haar 17e jaar betrokken bij onze vereniging. Namens de AFC wensen wij haar nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Zojuist vernomen: eerste elftalspeler Pierre Tosch is definitief gekozen voor de selectie van het Nederlands Amateur-elftal onder 21 jaar. Op 26 februari zal een oefenwedstrijd plaats vinden tegen het Nederlands Militair elftal. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met deze verkiezing. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Lou van Kranendonk (4/2 - 83 jaar) - Guido Kiemeney (11/2 - 89 jaar) - Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie In de vorige Schakel heb ik een foutje gemaakt in het vermelden van de adverteerders. Ik heb verzuimd de bedrijven te noemen die op de omslag van ons clubblad staan en onze huisdrukkerij. Natuurlijk horen ook zij tot de kern van onze vaste adverteerders. Dus met excuses aan: ING Bank, Fritzsche BV, HB Alarmsystemen, Groenhof Optiek, Moorman Mannen Mode en Drukkerij Palteam. Een zeer oplettende lezer (HdW) maakte mij hierop attent. Hiervoor dank. Hans Elias Op 17 januari kwamen 95 AFC-dames het Hilton Hotel binnen. Mooi gekleed, met een stralende lach bij de begroeting en natuurlijk met een goed humeur. Zo'n feestavond start dan al optimaal. De zaal was weer in de clubkleuren gehuld, de tafels versierd met rode kaarsen en bloemen in rood en zwart. Parfum en chocolade met het AFC- embleem lagen bij de borden en "The For Fellows Big Band" ver welkomde ons met 'In the mood'. Degenen die nog niet 100 in de 'mood' waren bij de aperitief, kwamen dat nu als bij toverslag. Na de openingsspeech en het zingen van het clublied werd er een voorgerecht opgediend dat bijna als hoofdgerecht door kon gaan. 4

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4