29 januari 2003 81e jaargang nr. 12 Ook deze keer viel weer op hoe selectief de leiding was. Bij zware overtredingen van AFC werd terecht gefloten maar veel gelijkwaardig zware overtredingen van Volendam liet de scheidsrechter onop gemerkt voorbijgaan. Wel floot hij consequent voor lichte overtredin gen. Waarom zijn de scheidsrechters toch zo bang om de schijn te wekken om partijdig voor AFC te fluiten. Flet wordt hoog tijd hieraan iets te doen. Over 3 weken is Ben Ebu-Mordi hopelijk weer van de partij en gaat de dreiging van de voorhoede vooruit. Hij is dan bijna 3 maanden uitgeschakeld geweest. De overtreding (doorgebroken spe ler, van achter getackeld) op hem werd maar met een vrije schop bestraft het zou wenselijk zijn geweest de overtreder ook voor een gelijke periode aan de kant te houden (heel erg rood) Mijns inziens is deze overtreding het gevolg van de zwakke leiding bij deze wedstrijden die tot dergelijke ongelukken kunnen leiden. Een trouwe thuissupporter 19 januari: S.D.W. BI- A.F.C. B3 Een belangrijke wedstrijd, omdat S.D.W. BI en Zeeburgia B2 samen met A.F.C. behoren tot de serieuze kanshebbers voor het seizoens kampioenschap. De vele meegekomen toeschouwers zagen een zeer fysieke wedstrijd, waarin S.D.W. probeerde met countervoetbal de B3 te verrassen. De eerste helft kregen beide teams over en weer kansen, die onbenut bleven. Vlak voor rust leek het tij in het voordeel van de B3 te keren, toen Tom van Kampen met een mooie steekpass werd bereikt en alleen voor de keeper kwam. Helaas wist deze juist op het goede moment zijn doel te verkleinen, waardoor A.F.C. net niet met een lekkere voorsprong de kleedkamers kon opzoeken. Na de rust had de coach van S.D.W. blijkbaar een behoorlijke peptalk gehouden, want de BI van S.D.W. leek ontketend en probeerde met hard pres sievoetbal A.F.C. het combineren bijna onmogelijk te maken. En ja hoor, in de 55e minuut komt S.D.W. door een ongelukkig misverstand in de verdediging op een onverdiende voorsprong. "Geen man over boord", moet de B3 hebben gedacht, want met nog meer inzet bleven ze proberen S.D.W. te slechten. Jammer genoeg ontstond door deze inzet op de één of andere manier bij velen onzuiverheid in de passing en tevens werd vergeten tijdig terug te komen om die zuiverheid te verkleinen. Met nog ongeveer tien minuten te spelen krijgt A.F.C. een doeltrap. Sieuwerd neemt een aanloop en schiet de bal zo ver als hij kan naar voren, waar bijna het gehele team zich heeft geposteerd om toch te proberen om alles of niets voetbal op de helft van S.D.W. de stand te nivelleren. Even waren alle ogen gericht op de plaats waar de bal terecht kwam, maar niet voor lang, want Sieuwerd kan na zijn uittrap amper meer lopen. Zwaar geblesseerd aan, naar later bleek, zijn lies wordt hij van het veld gedragen. De laatste tien minuten van de wedstrijd neemt Henk zijn plaats in en weet de B3 voor verdere schade te behoeden. Na ruim tachtig minuten vindt de scheidsrechter het wel mooi geweest en maakt een einde aan deze spannende wed strijd. Jammer jongens, net verloren. Denk goed na over wat er goed en fout is gegaan, knoop de wijze woorden van Jan in jullie oren en probeer de volgende wedstrijden het heft weer in eigen handen te nemen! Boy Smits 26 januari: AFC B3 - DCG B2 Iets vroeger dan de meeste gewend waren voor hun thuiswedstrijd, staat de B3 op het veld. Een complete ziekenboeg trouw langs de kant en vier invallers. Onder de lat Armando en langs de kant Virgil, Ous- sama en Gideon. Twintig minuten lang is het een kwestie van niet teveel weggeven aan beide kanten. Dan weet Danny met een bal-op- maat het hoofd van Thomas de Leth te bereiken, die vervolgens mooi in kopt: 1-0. Nog geen minuut later vergroot Danny de marge: 2-0. DCG, geschrokken van de twee snelle treffers wil op weg naar de aansluitende treffer, maar door goed uitkomen van Armando op de rand van de zestien wordt dit voorkomen. Intussen is de lucht wat grijzer geworden en begint het flink frisser te worden, maar dat weer houdt Tomas Weijl niet van een mooie actie op links, die in de 3-0 uitmondt. Vlak voor rust is het Wouter die met een prachtig afstands chot de 4-0 aantekent. Na rust hebben drie van de vier doelpuntenmakers plaats gemaakt voor de invallers, ze zijn tenslotte niet voor niets gekomen. Coach Jan heeft af en toe moeite met de naam van zijn keeper en blijft hem steevast Sieuwerd noemen (de laatste paar keer met een knipoog). Na zeven minuten blijkt, dat de invallers een steentje mogen bijdragen; een scherpe assist van (weer) Danny op Virgil doet de laatste scoren: 5-0. In de zestigste minuut wordt een corner van Dan mooi in de goal gewerkt door Jasper: 6-0. DCG vindt collectief dat de eer gered moet worden en zorgt daarbij nog voor wat hachelijke situaties voor het AFC-doel. Tomas Bleker doet (zoals gewoonlijk) zijn werk en haalt twee ballen van de doellijn. De "nul" blijft staan en de zes voor tellen. Afwachten nu wat onze concurrenten hebben gedaan, het blijft span nend. Met Sieuwerd 6/8 weken uit de running, Merijn, die de medi sche molen door moet voor zijn rug en Erik met zijn kuitblessure is het te hopen, dat het de anderen goed gaat. Succes en zeker "with a little help from our friends" moet het lukken. Groetjes, Thea. V C2 Kantje boord 19 januari: AFC C2 - Zeeburgia C2 1 - 1 Herman nog met zijn been gestrekt, en Boyd afwezig, dus we moesten weer een beroep doen op een paar vervangers te weten: Yrishar, Hatim en Bandy op doel. Uit hadden we uiteindelijk wel ruim gewon nen, dus we hadden goede hoop. Maar achteraf moet je eigenlijk zeggen dat we blij mochten zijn met het punt. Zeeburgia was feller, had handige voetballers, en zeker op het mid denveld kwamen we tekort. Het had na twee minuten dan ook al 0-1 kunnen zijn. Maar dat loste Sean op de doellijn op. Heel veel span nends gebeurde er verder eigenlijk niet in de eerste helft, pas na de thee werd het spannend. Beide partijen gingen op zoek naar de voorsprong en namen meer risico. Zeeburgia had daar bijna meteen succes mee, maar gelukkig hadden ze iemand in het team die heel knap van een meter afstand toch over een doel heen kan schieten. Even later was het engeltje toch even van de doellat weggevlogen want toen viel een rare hoge bal via Bandy en lat op de doellijn en kon die worden ingetikt. Dat wisten we echter heel snel recht te zetten via Yrishar en daarna ontspon zich een heftige strijd. Achterin één op één spelend wisten we meer druk naar voren te zetten, maar natuurlijk gaven we zo ook ruimte en dus kansen weg. Het had gekund, winnen, want die kansen kregen we. Maar het omge keerde had zeker ook gekund. Zo werd de tweede helft qua voetbal misschien niet beter, maar qua kijkspel voor de meelevende toe schouwer zeker wel. De puntenverdeling verdienden beide teams dan ook.. Hindert niet, de concurrentie heeft ook punten verloren dus alles nog in eigen hand! Frank de Munnik Net op tijd 25 januari: ADO'2ö Cl - AFC C2 0-1 Herman bleek bij de warming-up toch nog niet fit genoeg, maar ge lukkig hadden we Maxim uit de Dl mee als invaller. En zo misten er meer zodat Yannick, Lorenzo. Robin en Hatim ook aan de bak moes ten. Hoewel ADO '20 onderaan staat bleek het opnieuw een geduchte tegenstander, die zich in de wedstrijd vocht. Met name hun linkerspits zorgde voor gevaar, maar met wat omzettingen in de verdediging wisten we dat te neutraliseren. 15

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 15