V DE A.F.C. SUPERSTARS 2003 29 januari 2003 81e jaargang nr. 12 De prijsuitreiking door jeugdvoorzitter Ad Westerhof. 18 januari: AFC Bl-Volendam BI 0 - 1 Volendam net iets slimmer. Afgelopen Zaterdag, de eerste wedstrijd van de BI na de winterstop, een prettige en spannende wedstrijd gezien. AFC speelde bij vlagen heel goed en gaf Volendam dan gelijkwaardig partij. Illustratief was de kans in de eerste 10 minuten die Jeroen Bertens niet kon verzilveren, hard op de kruising. AFC speelde de aanval te vaak door het midden. Ook werd veel de lange bal gekozen. Voetbal lend zou het ook moeten kunnen, ik heb het ze zien doen, dus het kan. Het positieve aspect van deze wedstrijd was de strijd, iedereen heeft zich 120% gegeven maar het niveau van de AFC voorhoede is helaas wat minder en het probleem onstaat dan dat de bal niet lang genoeg vastgehouden kan worden zodat aansluiting vanuit het middenveld mogelijk wordt. De man van deze match is absoluut keeper Armando Catsburg, die er voor zorgde dat Volendam niet te slim werd. Volendam won verdiend met 0-1. Be Friends, Keep Smiling, aan deze woorden dacht ik toen ik meer dan 300 pupillen bij de opening van onze eerste A.F.C. Superstars dag op Amstelborgh Borchland bij elkaar zag staan. Het leek een paar maanden geleden zo een leuk idee van één van onze pupillen trainers die toevallig ook Golf Pro is. Lekker met een aantal pupillen een uurtje gaan golfen op Amstelborgh. Gezellig in de winter als er toch niet gevoetbald werd. Daarna ontstond het idee om er een Golf Clinic van te maken voor de World Cup en Champions League spelers en ten slotte leidde dat tot de eerste A.F.C. Superstars voor de E- en F- junioren alsmede de World Cup en Champions League spe lers. Een manifestatie voor meer dan 300 jeugdspelers (van 5 tot 10 jaar) en meer dan 60 leiders! En mogelijk gemaakt door het hoofd- en jeugdbestuur die er de financiële middelen voor ter beschikking stel den. Natuurlijk waren en zijn wij afhankelijk van een groot aantal vrijwil ligers, mensen die altijd belangeloos klaar staan als er voor A.F.C. iets gedaan moet worden. Geweldige mensen die allemaal hun uiterste best doen om dit soort evenementen tot een groot succes te maken. Want de inbreng van Jan, Joris, het J-team, Pascal en Peter en natuur lijk ook al de leiders etc. etc. die hun uiterste best deden om deze dag te doen slagen, mogen niet onvermeld blijven. De sponsors die zich vrijwillig aanmelden worden ook bedankt. Schitterend al die Tommy Hilfiger petten! Maar ook de man van de borden, de vader die de bekers schonk en die andere vader die de vaantjes cadeau gaf. En dan de hoofdrolspelers. 6 onderdelen moesten afgewerkt worden: Bowlen; Voetballen; Shoot out; Muurbal; Putten en Afslaan. Een lang en zwaar programma, zeker voor de allerjongsten van 5-7 jaar), maar zij sloegen er zich met ontzettend veel plezier doorheen. Natuurlijk waren er ook winnaars. Bij de E pupillen won Lucas van de Wall, 2e werd Derek Biesterbosch en 3e werd Jeremy Parsser. Bij de F pupillen werd Bob van der Driessen le', Yves Lassally 2e en Thom Haye 3e. De World Cup winnaar was Stein van Dalen gevolgd door Maarten de Lange en 3e werd Nino Kolthek. Bij de Champions League was de winnaar Krystian Zwaga, T werd Lucas Brouwer en 3L werd, de zoon van één van onze Golf Pros, Jarmo van Kampen. Maar de echte winnaar was A.F.C. We kunnen trots zijn op onze jeugd. En het is bekend, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Daar hoeven wij ons dus geen zorgen over te maken. Vandaar de aanhef: Be Friends en Keep Smiling. Daar is alle reden voor! Donald Speelman De leider spreekt het team toe hoe het aangepakt moet worden. Een paar deelnemers van de AFC Superstars.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 14