Ons Eerste Routebeschrijving Westlandia Radio Noord-Holland Cup 8 december 2002: AFC - Elinkwijk 1-1 AFC laat Elinkwijk in slotminuut glippen In de vrieskou heeft AFC de derde opeenvolgende thuiswedstrijd niet in winst kunnen omzetten. Net als tegen Hollandia en Tonegido leek ook Elinkwijk met 1-0 geklopt te worden, maar op het allerlaatste moment gooide Rene' van der Brink roet in het Amsterdamse eten. Met name op grond van het vertoonde spel in de tweede helft kwam het gelijke spel de Utrechtenaren zeker toe. AFC miste in de eindfase de kracht en finesse om de door het aanvallende Elinkwijk geboden ruimte effectief te benutten. Vandaag komt Elinkwijk op bezoek, zoals altijd een wedstrijd om naar uit te kijken. AFC en Elinkwijk spelen al heel lang in de beste harmonie tegen elkaar. Per saldo is het krachtsverschil niet groot. Van de 42 ontmoetingen werd 21 keer gelijk gespeeld, 11 keer won AFC, 10 keer Elinkwijk. Opvallend is wel dat vanaf het seizoen 1974-1975 Elinkwijk in de eerste periode de boventoon voert, de laatste jaren is het duidelijk andersom. Zo verloor AFC in de laatste 15 ont moetingen niet meer. Kijkend naar dit seizoen valt op dat Elinkwijk het thuis slecht doet: 1 punt uit 7 wedstrijden verdient geen andere kwalificatie. Uit is de Utrechtse formatie echter een te vrezen team getuige de vier overwinningen en 2 gelijke spelen. AFC, dat iets evenwichtiger opereert, heeft door een betere defensie 4 punten meer verzameld en een wedstrijd minder gespeeld. Ton du Chatinier, die volgend seizoen bij Elinkwijk onder contract staat, begint met Ali Bentohami, Marco van Galen en Said Moumane in de basis. Emiel Pieterse staat in plaats van de geschorste Edwin van Holten tussen de palen. De eerste minuten zijn veelbelovend. Aan beide kanten is er een mogelijkheid de score te openen, maar Rob Koppen en Dennis Purperhart vergeten te schieten. Hierna zakt het spel steeds meer weg en valt er lange tijd maar weinig te genieten. In de 16e minuut verlaat aanvoerder Robert Gehring met een spierblessure het veld, hij wordt vervangen door Jerrel Wijnhard. Een paar minuten later lijkt de bal er na een scrimmage voor het Elinkwijk-doel dan toch in te gaan, maar doelman Martin Turksma weet te redden. In de 33e minuut redt hij ook op een inzet van Ken Watanabe, maar de bal springt voor de voeten van Mohad Zaoudi. De nieuwe aanvoerder behoeft de bal alleen een klein tikje te geven en het is 1-0. Daarmee is de koek van de eerste helft helemaal op en iedereen zoekt na 45 minuten ver kleumd snel het clubhuis op. Na rust speelt Elinkwijk veel beter. Ex-prof Emiel van Eijkeren laat in de 57e minuut voor het eerst iets zien. Een minuut later verhindert Emiel Pieterse met een wereldredding een score van Rob Koppen. Elinkwijk wordt steeds sterker, maar de AFC-defensie, waarin in de 70e minuut Pierre Tosch Peter de Waal is komen vervangen en Joey Esionye excelleert, maakt een goede indruk en heeft ook een paar keer Vrouwe Fortuna aan haar zijde. De Utrechte formatie van interim- coach Glenn Somer neemt in de laatste 10 minuten veel risico's en dat geeft de voorhoede van AFC de kans om de wedstrijd te beslissen. Rivallino Sleur, eerder ingevallen voor Ali Betohami is in de 85° minuut dichtbij een treffer, maar van korte afstand mikt hij in het zijnet. 3 Minuten later verschijnt Ken Watanabe ter hoogte van de penaltystip vrij voor het doel, maar zijn schot wordt door Turksma tegen de paal getikt. De keuze om ook in de slotminuten te blijven voetballen wordt AFC dit keer fataal. Balverlies leidt in de 94e minuut tot een snelle tegenaanval over rechts. De voorzet wordt door de sterk ingevallen René van der Brink bij de tweede paal ingetikt. Vlak hierna fluit scheidsrechter Wezenberg voor het laatst en is het 22e gelijke spel tussen AFC en Elinkwijk een feit. Zeker niet de beste wedstrijd uit de geschiedenis. Misschien wel de koudste. MvdW Opstelling AFC: Emiel Pieterse, Peter de Waal (70. Pierre Tosch), Joey Esionye, Said Moumane, Mohad Zaoudi, Robert Gehring (av, 16. Jerrel Wijnhard), Marco van Galen, Hans Geerlings, Ken Wa tanabe Dennis Purperhart, Ali Bentohami (64. Rivallino Sleur). wmmarnanA 18 december 2002 81e jaargang nr. 10 Zondag 22 december om 14.00 uur: Westlandia-AFC Naaldwijk, Sportpark De Hoge Bomen, Hoge Bomen 4, tel. 0174- 626638, www.rkvv-westlandia.nl Vanuit Amsterdam A4, Utrecht A12 richting Den Haag Neem op het knooppunt Prins Clausplein de A4, E30 richting Rijs wijk Ga rechtdoor de A4 (E30) op (na 2.7Km) Neem na 4.8Km afslag Den Haag Zuid afrit 12 Ga na 400m rechtsaf op de Wippolderlaan (E30, N211) Ga na 1.6Km linksaf de Veilingroute (N222) op Ga na 5.3Km linksaf de Middelbroekweg (N466) (verkeerslichten) op Ga rechtdoor bij verkeerslichten (rechts voorsorteren) de Kruis- broekweg op (na 1.3Km) Ga na 0.6Km (derde verkeerslichten) linksaf de Zuidweg op Vanaf Zuidweg Ga rechtdoor de Hoogwerf op (na 300m) Ga na 250m linksaf op de Hoogwerf U bent nu op het sportpark De Hoge Bomen Volg de borden Westlandia Volg na 70m op de Sportpark De Hoge Bomen naar rechts Na 225m bent u gearriveerd op de parkeerplaats van Westlandia Türkiyemspor winterkampioen Radio Noord-Holland Cup Amsterdam - maandag 9 december. ADO'20 heeft de laatste plaats in het klassement om de Radio Noord- Holland Cup over gedaan aan Hollandia. De Heemskerkers wonnen hun zesde derby met 2-1 van FC Hilversum. Voor de gasten was het duur puntverlies. De ploeg van trainer Karei Bonsink stond er met de minste gespeelde wedstrijden relatief goed voor. Ook nu nog heeft FC Hilversum pas vijf duels voor de Radio Noord- Holland Cup gespeeld, maar het gat met de nummers 1 en 2 is groot. Türkiyemspor, tevens koploper in de hoofdklasse A, is de winterkam pioen van de Radio Noord-Holland Cup. De eerstvolgende wedstrijden, meetellend voor de Radio Noord- Holland Cup, worden pas het volgend jaar gespeeld. Afhankelijk van de programmering en het weer hoort u half januari meer. Wat de winnaar van de Radio Noord-Holland Cup aangaat: deze wint, behalve de Cup, een mooie prijs die ten goede komt aan het eerste elftal als ook de gehele vereniging. Radio Noord-Holland informeert u hier bij de start van de tweede seizoenshelft verder over. De nieuwe tussenstand van de Radio Noord-Holland Cup is te vinden op teletekstpagina 525 van TV Noord-Holland en op het internet www.rtvnh.nl U kunt Radio Noord-Holland ontvangen via de ether 93.9 FM (Noord), 95.2 (Amsterdam), 97.6 (Z-Kennemerland) en 93.1 ('t Gooi) of op uw eigen kabelfrequentie. Meer informatie kunt u vinden op het internet. De tussenstand na 8 december W WP DP T V-T S 1. Türkiyemspor 6 13 10 23 10- 6 +4 2. KBV 6 10 9 19 9- 6 +3 3. AFC 7 8 10 18 10- 8 +2 4. ADO'20 6 8 6 14 6-11 -5 5. FC Hilversum 5 5 7 12 7- 8 -1 6. Hollandia 6 5 5 10 5- 8 -3 (Verklaring afkortingen: W wedstrijden, WP winstpunten, DP doelpunten, T Totaal aantal punten, V doelpunten vóór, T doelpunten tegen, S doelsaldo) 8

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8